AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 06:39:08 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Ostatní značky | Carrera
Autor dotaz k prodlužování autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 26-12-2011 23:38
předem se omlouvám za možná hloupý dotaz, ale jako úplný neználek co se autodráh týče mě zajímá, když se prodlužuje autodráha a už evolution nebo d132, tak když původní délku cca 6,5 m zdvojnásobím, utáhne to pořád to jedno trafo co bylo v základním setu nebo se musí něco dokupovat?
díky Lucka
Autor RE: dotaz k prodlužování autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 26-12-2011 23:59
To by mělo být v pohodě, pokud byste po polovině trati měli pocit, že dochází k úbytku napětí, stačí propojit někde v polovině díl dráhy s napájecím dílem. Jsou na to přímo propojovací kabely, ale v klidu postačí běžná dvoulinka s průřezem cca 1mm. Velmi jednoduše si nutnost propojení ověříte tak, že na konci okruhu před cílem zcela rozpojíte dráhu. Pokud auta bezproblémů dojedou až na konec, není co řešit. Pokud nastanou cestou problémy, propojíte v místě, kde problémy začaly. smiley



Editoval Petr L dne 27-12-2011 00:00
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: dotaz k prodlužování autodráhy
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 01-01-2012 19:39
Úbytek napětí směrem od napájení je bolestí hlavně měřítka 1/43, kde je menší průřez trolejí a i vzhledem k velkému počtu propojení kratších dílů dráhy (které taky představují nezanedbatelný odpor). Projevuje se to více časem, když kov dráhy zčerná (zaoxiduje) a zvětší se tak i odpor mezi kartáčky a trolejí. Pak množství proudu do modelu bývá skutečně u delších drah 1/430(nad 5 m) výrazně menší.
U drah 1/32, se úbytek napětí s délkou dráhy tak výrazně neprojevuje.

Věřím, že toto vyřeší výrobci 1/43 použitím kvalitnějšího kovu na troleje...


www.grafik-jan-vician.cz
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: dotaz k prodlužování autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 02-01-2012 09:17
Úbytky napětí se projevují jak psal Honza hlavně v závislosti na kvalitě trolejí, jejich stáří, četnosti rozebírání, poškození a kvalitě materiálů. Je velmi reálné, že se problém objeví až časem, osobně na Carrera do cca 10 m nebylo zatím nikdy nutné posilovat napájení dráhy instalací propojky, zato Faro okruh cca 8m jsem musel po roce provozu v půlce propojit. Obě dráhy nejsou napevno, takže neustálé drobné pohyby dráhy v tom hrají velkou roli. Zde sice nesnadné a nemoderní spojování dílů Carrera odvádí velmi kvalitní službu.
Druhým problémem, který se v počátku může zdát jako nutnost instalace propojení díky úbytkům napětí, je oxidace a ušpinění trolejí. Problém pak není v tom, že by docházelo k úbytkům ve spojích a cestou na trolejích, ale v tom, že kartáčky neodebárají přez nevodivou vrstvu trolejí. Hlavně u Ninco digi ale z diskusí o Scalextric digi vyplývá, že i tam se tyto problémy objevují. Takže než začnete rozebírat a propojovat, určitě nejdříve vyčistit troleje smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: dotaz k prodlužování autodráhy
martinv
člen

Příspěvků celkem: 7
Registrován od: 30.12.11
Vloženo dne 12-01-2012 13:58
Poradíte někdo jaká je u GO zatáčka v základních setech? Někde tady ve foru jsem se dočet že je ve všech stejná, ale nevím která. Jako příslušenství je prodávají pod označením zatáčka 1/45°, zatáčka 2/45°, zatáčka 3/45°.
Autor RE: RE:dotaz k prodlužování autodráhy
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 12-01-2012 18:16
Asi Vám neporadím úplně přesně.Ale pokud vím,měli by být v setech zatáčky skutečně stejné.Já jsem stavěl ze dvou sad Go 4dráhu.A vím,že jsem musel dokupovat zatáčky s menším poloměrem / na vnitřek zatáčky/ jako příslušenství.Ovšem označení přesně neznám.Tenkrát mi na prodejně prodejce poradil.Bylo vidět,že tomu rozumí.Všechny zatáčky mají 45 stupňů./výseč/Protože si pamatuji,že jsem některé zatáčky musel rozřezávat příčně na polovinu,aby mi to vyšlo na spojení.Protože dvě zátáčky mi vycházeli cca na polovinu ze 45 stupňů.Ale předpolkad je,že základní je R1/45.Je otázka co chcete dělat.Jestli dráhu prodlužovat a nebo dělat 4proudou dráhu.Pokud by jste chtěl jen prodlužovat ,je lepší zakoupit starší/bazar/ set dráhy.Protože díly jako příslušenství jsou dost drahé.Já dal jen za dokoupené díly /hlavně zatáčky/cca 3000,-Kč.A to je víc jak za celý set.Ale asi lépe Vám poradí prodejci. Jirka B


Jirka B
Autor RE: RE:dotaz k prodlužování autodráhy
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 12-01-2012 18:21
Ještě dodatek-zatáčky se liší pouze poloměrem .Jirka B


Jirka B
Autor RE: dotaz k prodlužování autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-01-2012 19:22
Carrera do setů dává základ R1/90, občas v kombinaci s R1/45 ( set Buggy Action, Rallycros atp. )


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: RE:dotaz k prodlužování autodráhy
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 12-01-2012 21:08
Pro martinv-omlouvám se s těmi uhly zatáček.Správně je jak píše Petr L-90stupňů.
Kdyby jste měl zájem.Kolega mi poslal katalog dílů GO+D143.Mohu Vám jej přeposlat. Jirka B


Jirka B
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
19
19
Škoda 130 RS
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 1
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio