AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 08:24:00 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Ostatní značky | Scalextric
Autor Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 15-04-2007 20:15
Přečetl jsem si na osobních stránkách HWSlot, jak vyhořel s pneumatikami na závodu v Litni. Proto jsem založil toto vlákno a budu se snažit všem odpovědět ohledně úprav-tuningu modelů Scalextric. Budou to ale jenom moje poznatky a ne vždy musí být úpravy ty nejlepší, které existují.
Editoval Milan dne 15-04-2007 20:18
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 19-04-2007 17:55
Tak co je????smiley To nikoho nic nezájímá??? To všichni všechno víte???smiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 20-04-2007 06:53
S tím Žamberkem nevím, ale díky za info.
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 20-04-2007 07:16
Jejda špatné vlákno. Ale když už tu oxiduju. Zatím o závodním speciálu neuvažuji. Uvidím jak mě to chytí až se přijedu podívat.
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Honza65
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 164
Bydliště: Most
Registrován od: 05.04.07
Vloženo dne 20-04-2007 08:45
tak koukam že se tu rozjiždí volný pokec o tuningu.dovolím si teda pár poznámek.
vlastním Jaguara XJR9-Daytona 1988 od Slot.itu se kterým jezdim tzv.Krušnohorský pohar.prvni věc kterou jsem musel udělat aby autičko bylo konkurence schopné pro ježdění na modelářských drahách-vymenit voditko za tzv.hluboké,puvodní motor(22000ot.)na začátek je postačující,ale dnes tam mam motor který točí 28000ot.převod jsem nechal původní(9/28) dovážil závažim ktere se používa na vyváženi alu.disku v barumce,požívam 5gr.kousky.
pneumatiky používam dvoje ty původní, se ale musi lehce obrousit a hlavně (strhnout)hrany.druhy par jsou silikonové pneumatiky na kterých je třeba taky (strnout)hrany jinak se autičko v zatáčkách (kousne) a jde tzv.pana orel.
vše potřebné jsem zakoupil u T.Zednička který se pravidelně učastní těchto závodů a svůj inventář vozí sebou.toje zatím vše.zavody se jedou 5.5 tak uvidíme.smiley
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 20-04-2007 18:32
Potřebuji radu nebo jestli má někdo zkušenost s auty Ninco na dřevěný dráze. Zůčastnil jsem se obou závodů poháru a použil jsem také auta Ninco. Při prudké akceleraci všechna autíčka poskakují zadními koly nad dráhou a až asi po 2m se ustálí a jednou maximální rychlostí. Zkoušeli jsme obrousit gumy a také dovážit podvozek na různých místech ale stále to nebylo ono.
tel. 723577484
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 20-04-2007 18:44
Posledně na závodech jsem to s někým probíral. Já si myslím, že podvozek není schopen přenést výkon motorku a při akceleraci se rozkmitá. Jestli je podvozek s karosérií spojen pouze dvěma šroubky, tak to má taky vliv. Já bych zkusil nějakým způsobem vyztužit podvozek a to hlavně v oblasti uložení motoru a zadní nápravy. Třeba jen nanesením hmoty z tavící lepící pistole. Já jsem to ještě ale nezkoušel, tak nevím, jestli to pomůže.
A ještě jedna věc, nemá ten podvozek odpruženou zadní osu?
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-04-2007 00:01
Podle mně je to v házivosti zadních kol. Provedl bych jejich důsledný truing. Tohle mi dělají oba Favority a těm rozhodně tuhost podvozku nechybí. Zato mají jako všechna auta od Faro šmatlající kolečka (a šišaté gumy, které Faro nedoporučuje truizovat...).
Taky by asi bylo vhodné zvětšit pastorek a snížit tak kroutící moment na zadní ose, aby se kola při akceleraci tolik neprotáčela...
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 21-04-2007 00:08
Já bysem asi změnil převod - Ty Ninco motůrky jsou dost živý - jinak to může bejt(jak píše Honza) pneumatikama - zkus tam něco měkkýho, třebas ty silikony a určo se to hodně změní. Origoš gumy jsou hrozně tvrdý a na tom dřevě pak poznᚠi nepatrnou nerovnost.


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 21-04-2007 15:01
Jelikož v článku o aktivním podvozku jsou nějaké otázky, vkládám tady pár fotek aktivního podvozku Scalextric. Zde je pohled na spodní část modelu Maserati MC12.
Milan sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 21-04-2007 15:04
Zde je celkový pohled na část podvozku s uložením motoru a zadní osou. Sestaveno z tuningových dílů.
Milan sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 21-04-2007 15:08
Pomocí malého silenbloku se zasune uložení do karosérie.
Milan sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 21-04-2007 15:13
Nakonec se uložení v zadní části ještě přišroubuje, mezi uložení a karosérii se vloží pružinky a dotáhne podle potřeby.
Moje zkušenost-po nějaké době se závit uvolní a šroubek se za jízdy povoluje.
Doporučuji lehce zakápnout lepidlem hlavičku šroubku nebo přelepit dobrou páskou.
Milan sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-04-2007 17:03
Takže to péruje a navíc se to kýve kolem podélné osy, fajn, to dělají závodní šasi už dávno, že kastle a přední kola jsou celek a zadek v celku s motorem se kroutí a péruje, takže je vidět, že je tu snaha se jim přiblížit. A nevíš náhodou Milane, co si zde výrobce slibuje od umístění motoru mimo osu vozu (kdyby se jezdilo jak na Brickyardu jen dokola a zde doprava, tak bych to chápal)? A ještě - k čemu je ten další hliníkový kroužek u levého kola, když pro zamezení axiálního pohybu osky už je tam opěrný kroužek u pastorku?
A ještě bych chtěl vědět, co je ten Plumber....smileysmileysmileysmileysmiley (proč, proč, proč..-Hurvínek - omlouvám se...)
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 21-04-2007 19:39
Od uložení motoru mimo osu si nic výrobce neslibuje. U Listru je stavba karosérie tak nízká, že by tam motor uložený v ose nevešel ( mrkni na fotku ve vlákně Pohár Scalextric - Liteň ). No a do prostoru vedle motoru jde parádně vložit závaží.
Ten kroužek u levého kola vymezuje opravdu axiální vůli, převod vůbec netlačí na pastorek a má stále stejnou vůli, ikdyž tady už je navíc. Axiální vůli vymezuje i uložení kol u tohoto podvozku.
Ještě k tomu motoru. Dnes už Scalextric vyrábí motor menší, který se používá hlavně ve formulích a monopostech. Ten je nižší, ale o trochu delší.
Milan sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 08-05-2007 18:07
Na závodech jsem si všiml, že borci něčím mažou gumy. Prozraďte nám čím a jaký to má účinek .Díky.
tel. 723577484
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
kmasita
člen

Příspěvků celkem: 213
Bydliště: Dobřichovice
Registrován od: 11.03.08
Vloženo dne 26-03-2008 23:05
Ahoj chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s lepením plastu podvozku u modelů Scalextric. Jaké lopidlo je dobré které naopak nedoporučujete ? Díky
Autor RE: Scalextric-tuning autíček.
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 11-04-2008 13:02
Já to tedy nelepím ničím (nebylo třeba), ale koukal jsem na pár kluků při závodech a tam to bylo spíš co kdo našel. Chemopren, vteřiňák na plasty atd.. Asi nic konkrétního. Hlavně aby to zase za chvíli jelo a pořádně to drželo.
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
mcfik
mcfik
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio