AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
Úvodní stránka ::  Články ::  Seznam krátkých zpráv ::  Diskuzní fórum ::  Fotogalerie ::  Ke stažení ::  Odkazy ::  Vyhledávání
May 13 2024 07:38:57 
 
Kalend
PotSttPSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZVODY

1:32
Porsche Cup
Krunohorsk pohr
Moravsk liga
Slovakia Cup

POSLEDN LNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikaj modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nov znaka ...
KLUBY A KROUKY
AMC Podbaba 132
esk Tebov
DDM Hradec Krlov
MC SRC Most
Prask klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch | Ostatn znaky | Scalextric
strana 1 z 3 1 2 3 >
Autor Scalextric DIGITAL poznatky
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 20-07-2008 16:00
Poteboval bych poradit od nkoho, kdo m ji SCALEXTRIC DIGITAL v provozu.

Mm digitln drhu s pvodn digi centrlou, kter umouje jzdu 6 aut. Mm ji proto, protoe tato jedin um napojen na PC.

Do centrly jsou 2 vstupy na trafo. U centrly vak bylo trafo jen 1 a samozejm absolutn NEUTHNE jzdu 4 aut.

Problm mm ale jin.

Mm k dispozici 4 vozy. 3 jsou originln setov s ji napevno zabudovanm digi chipem. 4 auto je analogov Ferrari, kter je opateno Easy Chipem (viz zde http://www.autodraha.org/news.php?readmore=137)

Toto auto ji od zatku "blbne".

Je vyzkouena kombinace vechny 4 ovladae v rznch pozicch v centrle s rznmi auty. Z toho vyplynulo, e problm je pouze v tomto vozu s vymnitelnm ipem.

Problm je tento:
- autko se samo zastavuje (vdy je poteba zvednou a znovu poloit, jinak se nerozjede)
- autko se samovoln rozjede na max. rychlost
- autko polom na drhu, nemakm ovlada a pesto jede
- kdy dm auto na analog drhu, tak se po chvli zastav a postrenm opt rozjede
- kdy se na analogu zastav, zmknu ovlada a propojm kart pmo z motorem drtkem, tak se auto rozjede
- kdy se na analogu zastav, zmknu ovlada a propojm kart z konektorem do chipu drtkem, tak se auto rozjede
- kdy ip odpojm a zapojm jako analog, tak na analogu jede pln bez problmu
- vypad to na problm s tmto ipem, ALE ... vyzkouel jsem ji 2 nov kusy a problm je u obou ... e by vrobn chyba ???

Napad vs nco???

A jet jeden problm u Sclaextric autek, kter se objevil nejen u m. Auta, kter svt, maj od vodtka klasick kablk, ale ten je po cca 2 cm naletovn na u (spoj je pak petaen stahovac burkou) a ten u pak vede ke svtlm (u digitlu k ipu) a ten spjen spoj nedr a mus se peletovat.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 20-07-2008 16:32
PoKud zlob opakovan auto s easy chipem odzkouel bych jet:

1.Kontrola sprvnosti zapojen chipu do auta, podle jinch podklad ne dosud. Pokud OK:

2. Provoz zlobivho auta na jin drze, pokud OK:

2 Provoz s 2ks trafa. Provoz 3 aut ja na hran napjen, Easy chip me mt vy odbr a proto blbne.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 20-07-2008 18:18
1. je tam konektor, kter nelze otoit.
2. zatm nemm monost, ale zastavuje se na Scal digi a Faro
3. opt poznatek, e se zastavuje i na analog FARO


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Mitch
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1003
Bydlit: New Bor City
Registrovn od: 20.09.06
Vloeno dne 21-07-2008 08:03
Nen nad zlatej klasicekej analog. Zkouel sis pjit ten ip z tch t originlnch model a vloit ho jen na zkouku do toho Ferrari? Poppad jestli jsou na tch ipech njak rozdly ve spoen i hodnotch soustek. Nehci dlat chytrho, nikdy jsem to nevidl, ale napadlo nkoho e nen digitl jako digitl? Nejsou to zas dv njak verze kter spolu prost nemluv? Jako e novj a star typ digitlu? Cos myslel tou PVODN DIGITLN CENTRLOU pro provoz 6 aut. Je tam snad proti t dnetn krom toho ppojen k PC jet njak dal rozdl?
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Jirka
len

Pspvk celkem: 417
Bydlit: Holubice, Praha-zpad
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 28-07-2008 22:10
Pepino, ml jsem Scal. digi ale s napjenm pouze na tyi ovladae a v pohod to uthlo tyi auta s jednm originlnm trafem. Jinak k tvmu problmu nevm co poradit protoe pokusn zkouen je u digi dost drah. Zeptal bych se prodejce, kter ti to prodal.smiley


Zvod je ivot, to co je ped i po nm je jen ekn.
tel. 723577484
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
kmasita
len

Pspvk celkem: 213
Bydlit: Dobichovice
Registrovn od: 11.03.08
Vloeno dne 29-07-2008 15:47
Ahoj koupil jsem si Nisan 350Z v analogu. Ml zespodu dvka na vloen ipu, je tam takov "domeek" s 4 kontakty a ty dvky maj v sob plechy kter to propojuj msto toho chipu. Kdy jsem ho postavil na drhu tak vbec nejezdil.
Musel jsem tam rzn naohybat ky plky aby to alespo trochu vedlo. Jeliko jsem si ho ale koupil k pedln na devo tak jsem z nj vechnu tu pvodn elektriku vykubal a dl jsem to neeil....Pedpokldm e jestli m taky ten chip zespodu budou tam mon dlat bordel ty kontakty... Skusil bych pjku smiley
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 29-07-2008 18:04
Pokud bude pjet okolo toho ipu, tak bych rozhodn nebral do ruky trafopjku!


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 29-07-2008 20:35
Jirko, kdy jsem pouval centrlu na 4 auta (15V) tu novj, tak mi to 3 auta uthlo (4 jsem v tu dobu neml).

Tato to prost nezvld, proto by m zajmalo, jak je originln prodejn balen pro tuto.

Dal poznatek (oveno 3 vozy za poslednch 14 dn) je ten, e auta s oznaenm DPR (pipravena na digitalizaci) maj problmy s kontakty. Prost z vodtka do chipu to nevod. Docela m to tve a asi se na digital od Scalextricu brzo vyprdnu (akoli m stl docela dost penz).


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Marian
len

User Avatar

Pspvk celkem: 248
Bydlit: Libcany u Hradce Kralove
Registrovn od: 05.02.08
Vloeno dne 30-07-2008 09:54
By mne zajimalo, proc to jinde jezdi smiley

To trafo je standardni? Nebo je kvuli digitalu jine? Mozna by jsi tam mel dat PC zdroj, sice jen 12V, ale daleko vic Amperu. Nejaky zdroje mam, muzeme zbastlit napajeni.

S temi kontakty je to jako s auty od Fly. Proste to z krabicky nejede. Ted jsem musel na BMW pridavat o krouzky, aby zvedli karoserii (kvuli styku s pneumatikami).
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 05-08-2008 21:19
Take to vypad na mnohem obshlej problm. Po dneku si myslm, e Scalextric snad chtl narychlo jen nco, co bude zsti konkurovat SCX digitalu a nedomyslel nsledky.

Dnes jsem msto centrle 12V 2,5A, kterou pouvm kvli napojen na PC pouil tu centrlu, kter byla soust setu, tedy 15V 4A. Jzda se 3 vozy opt velk problm. Sice auta jezdila, ale jejich ovlivovn a "neplynulost" byla obrovsk.

Prost to vypad, e jsou centrly jen pro zkladn sety.

Od kolegy jsem se dozvdl (psno na zahraninm foru blzn do digi Scalextricu), e prvn je u delch trat nutn pouvat Booster Cable, tedy propojovac kabely na jednotliv dly drhy a dle e je nutn napojit digi dly (ken, vhybky) na samostatn zdroj, e pi pejet auta si digi dl vezme a 2A, tud jste vlastn na moment pi 2,5A zdroji bez napt.

Zkusm jet drhu pestavt, proistit spoje, drhu udlat pesn dle softwaru a nepouvat nadjezd, aby byla drha na rovin. Uvidme, co to udl. Pot ldytak ve schodm ze stolu a zkusm jinou znaku.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Marian
len

User Avatar

Pspvk celkem: 248
Bydlit: Libcany u Hradce Kralove
Registrovn od: 05.02.08
Vloeno dne 06-08-2008 09:26
Aha, uz vidim Ampery u zdroju, tim to je. Chce to zdroj s vice A, mozna 8-10. Nejlepsi jsou zdroje od PC, pak to cele utahne. Na trhu je vicero PC zdroju s rozdilnym vykonem, urcite se nejaky svym vykonem hodi i pro tvuj Scalextric, ale pozor, nektere maji i 20A na 12V vtvi (prumr je cca 12A, u mn vkonnch 8-10). Posledni Intel specifikace navic prinutila vyrobce dodavat na trh zdroje s dvmi 12V vtvemi, navic jsou k dispozici i konektory, ktere ti bez bastleni rozdvoji i stroji jednotlive vtve. Idealn pak me z jednoho zdroje mt 6 konektoru, a ty jen liboboln pipojit k draze. Jednoduche. Ja to urcite pouziju jako napajeni sve domaci 20m drevene autodrahy (pred vystavbou)

Ale samozrejme, jde o bastleni, a ne o reseni od vyrobce, Scalextric si na to musi davat pozor. Mam dojem, ze kvuli zachovani ceny setu, tam jsou centraly jen pro kratky oval (tedy s nizkym vykonem).
Autor RE: Problmy s SCXdigital
kmasita
len

Pspvk celkem: 213
Bydlit: Dobichovice
Registrovn od: 11.03.08
Vloeno dne 06-08-2008 19:22
Ahoj Pepno jezdme na velk drze SCX v ernoicch http://www.autodraha.tym.cz/Cernosice.htm . Bhem doby provozu jsme eily hodn problm. Museli jsme udlat propojen drhy zhruba na 6 mstech, to celkem dost pomohlo, dve byl teba problm kdy bylo vc aut u sebe teba po startu zvodu tak to znateln spomalovalo. Stle se ale potkme s uritm pokubvnm kter je samozejmn intenzivnj pi plnm obsazen 6 auty. Skouely jsme rzn zdroje ( z potae, z notebooku atd.) v praxi se ale bohuel moc nezmnnilo... Zjistily jsme e to zejmn nezvld ta dc jednotka. asto se opakuj problmy s potnm kol, pvodn ppojn dl jsme pln pedlaly pouily do nj neodinov magnety a jin ta trubikov idla. Potn se zdlo vyeen do t doby ne se oheje ta dc jednotka...Jeden z pokus o zlepen bylo nainstalovn ventiltoru do tla dc jednotky. Vsledek = mal bezvznamn zlepen. Obrovsk problmy mme tak s chipy v autech. Bhem kadho veera scho v prmru tak 3. To se potom docela to jedn prodrauje smiley a spousta kluk kterm se to stane prkrt za sebou radi s digidrhou skon. Sm musm ct e m vc na digitlu jezdm tm vt z n mm rozpaky. Zitek z jedn je OK i kdy ty magnety nemm rd a le ty problmy kolem to je nco... S velkm oekvnm sledujeme standv projekt www.slotcar.cz. Musm ct e kad zajedn na devn drze je potom jako balzm na du.....vdycky si km jesli nm tem digitl za to stoj.........
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 28-08-2008 09:08
Tento lnek na Slot Car illustrated myslm do tohoto vlkna pkn pasuje.

http://www.slotcarillustrated.com/Articles/Tech/How_To/scalextric-digital-conversion-how-hard-is-it-a347.html


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 05-12-2009 13:08
Ovlada na SSD od Pendle Slot Racing

http://www.slotforum.com/forums/index.php?autocom=custom&page=Pendles-Tru-Speed


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
renis
len

Pspvk celkem: 37
Bydlit: ostrava
Registrovn od: 26.08.10
Vloeno dne 30-08-2010 09:42
Rd bych se zeptal, kdo m zkuenosti s digitlem a dlkou vt jak 20m. Ptm se na napjen drhy a taky na jzdu esti voz a jejich ovlivovn. Dky Renis
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 30-08-2010 11:58
Projdi si diskuse na Slot Forum, napjen Scalextric digital je vn tma.....


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
renis
len

Pspvk celkem: 37
Bydlit: ostrava
Registrovn od: 26.08.10
Vloeno dne 30-08-2010 13:59
A neme mne navst kde to pesn je, je tam toho tolik, e se mi to fakt protat nechce. Dky renis
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 30-08-2010 15:08
Hledej v diskusch Scalextric digital:

http://www.slotforum.com/forums/index.php?showforum=63

Vc ti neporadm, j jezdm na Carrera D132, take je Scalextric mimo mj zjem, ale tipnul bych si, e ve vlknu "Power Power & more Power" by mohlo nco bt smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
kmasita
len

Pspvk celkem: 213
Bydlit: Dobichovice
Registrovn od: 11.03.08
Vloeno dne 30-08-2010 16:55
Ahoj j mm zkuenosti jenom s SCX drha tak 30 - 36m a musm ct e kdy jsme tam dodlali to propojen cca na 5 mstech tak to byl velk rozdl hlavn teba po startu kdy bylo tch 6 aut chvli u sebe tak to pvodn skoro nechtlo jet.....Hodn ale zle na st a stavu drhy. My j mli dost pouvanou a prost nkter ty spoje patn vedli. Vm e na nov drze ten rozdl bude mnohem men...
Autor RE: Scalextric DIGITAL poznatky
renis
len

Pspvk celkem: 37
Bydlit: ostrava
Registrovn od: 26.08.10
Vloeno dne 30-08-2010 22:26
Dky, no my to te zkoume pes zdroj autobaterii a zd se to bt dobr, jet to zkusme propojit v plce trati a uvidme, jet ns zlob nkter autika, nkdy se to zastav a jindy zase zrychli a vylet ven, snaili jsem se to vypozorat m by to asi mohlo bt, ale nem to dnou pravidelnost...
strana 1 z 3 1 2 3 >
Pesko do fra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorsk prva
Administrtoi

TOPlist

DDM HRADEC KRLOV

Seznam novinek
Kalend
BPA Gallardo + Vsledky
O DDM Bark

PIHLEN
Jmno

Heslo



Zapomnli jste heslo?
Zadejte o nov zde.
NHODN FOTOGRAFIE
30
30
Pohr SCALEXTRIC 3. zvod
RYCHL VZKAZ
Pro zasln muste bt pihlen.

Dosud dn vzkazy.
PTOMNI
Host: 2
dn len online

Registr. len klubu: 255
Neaktivovanch len: 0
Nejnovj len: Gobio