AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
Úvodní stránka ::  Články ::  Seznam krátkých zpráv ::  Diskuzní fórum ::  Fotogalerie ::  Ke stažení ::  Odkazy ::  Vyhledávání
May 13 2024 15:48:54 
 
Kalend
PotSttPSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZVODY

1:32
Porsche Cup
Krunohorsk pohr
Moravsk liga
Slovakia Cup

POSLEDN LNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikaj modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nov znaka ...
KLUBY A KROUKY
AMC Podbaba 132
esk Tebov
DDM Hradec Krlov
MC SRC Most
Prask klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch | Ostatn znaky | Scalextric
strana 1 z 2 1 2 >
Autor gumy Scalextric kde???
honzahk
len

Pspvk celkem: 5
Bydlit: Hradec Krlov
Registrovn od: 08.12.08
Vloeno dne 18-02-2009 15:32
Ahoj, jeden na prvn pohled asi banln dotaz, ale ne tak jak vypad. V prosinci jsem koupil v praze e-obchodu (www.autodrhy.com) set Scalextric. Nechal jsem si tam poradit, a jsem pvodn ml spadeno na jinou znaku, pr Scalextric je na tom dobe se servisem i dly. Dnes se tam manelka pi cest stavovala pro nhradn pneu a docela jsem byl pekvapen, e j bylo eeno, e tyto pneu ji neseene a jedin monost je nov osa a kola...cca 400,-K na auto. To mi nepijde moc serizn, kdy cca ped dvma msci jsem byl ujit, e prv abych pedchzel tmto potm bych ml koupit Scalextric. Pr auto je njak star model...mla s sebou gumu i lstek s modelem. Star model, no nevm kdy pmo na jejich strnkch je to uvedeno jako NOVINKA (Aston Martin DBR9, no.5). Take auto je sice novinka, ale gumy neseenu...tak nevm. Dky za radu...
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 18-02-2009 15:45
Honzo,
pokud najdes na webu SCALEXTRIC.COM u konkretniho auticka servisni list a pneumatika tam ma sve oznaceni, pak se da standardne koupit jako nahradni dil.

Distributor je dovazi a je pouze na prodejci, zda je ma skladem ci nikoliv. U odolnych levnych auticek je sada myslim o 10 ks pneu, u standardnich aut o 4 ks pneu. U F1 byva obcas problem, ze neni pneu s konkretni reklamou.

Pokud chces, zeptam se, kde by se daly pneumatiky aktualne sehnat.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 18-02-2009 16:45
Servis list najde zde
http://www.scalextric.com/customer-care/service-sheets/

ovem tam je specifikace dl, kter jsou na modelu od vroby, monost tuningu vbec nee.

Tuningov pneu maj dlen do kategori: F1, GT, Touring, Rally, Mini a Nascar,

http://www.scalextric.com/customer-care/top-tips-and-advice/
car-maintenance/improving-the-performance-of-old-and-new-cars/

take bu odzkouet, nebo jak psal Pepino dotaz, kter pasujsmiley

http://www.scalextric.com/customer-care/contact-us/



Editoval Pepino dne 18-02-2009 19:04
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Milan
len

Pspvk celkem: 137
Bydlit: Zln
Registrovn od: 21.03.07
Vloeno dne 18-02-2009 17:18
Tuningov pneumatiky Scalextric jsou silikonov a jsou primrn ureny na adekvtn duralov disky tho vrobce. V omezen me jdou nasadit silikony i na plastov disky, kter se shoduj s mrnou toleranc s diskem duralovm. Cena za zadn kompletn osu Aston Martin by mla bt asi 180,-K.
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Pecan
len

User Avatar

Pspvk celkem: 185
Bydlit: Praha
Registrovn od: 23.10.06
Vloeno dne 18-02-2009 17:30
No sehnat gumy by problm nebyl, kdyby je dovozce ml. Ne vdy a ne vechno dostupn.
Editoval Pecan dne 18-02-2009 17:51
Autor RE: gumy Scalextric kde???
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 18-02-2009 17:42
To honzahk Je pravdou, e Tebou zmiovan Aston nen novinka a ani v dob prodeje nebyl. Posledn novinkou byl Gulf a na leton rok je to JetAlliance. DHL je z roku 2007.
Na disky Astona originl silikony Saclextric nesed. A ty od Slot.it taky ne. Je to dan konstrukc disku.
Na Astona bys ml sehnat samostatn pneu tzv. Tyres Pack W8614. Podle tohoto listu dl
http://www.scalextric.com/_assets/files/
SS%20389E%20Aston%20Martin.pdf

Ale musels teda jezdit, e u potebuje nov pneu!!!!

J sm jsem v podobn - sp hor situaci - potebuji prosklen na Porsche 996 GT3 a to v listu dl nen.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Editoval Pepino dne 18-02-2009 19:04
Autor RE: gumy Scalextric kde???
honzahk
len

Pspvk celkem: 5
Bydlit: Hradec Krlov
Registrovn od: 08.12.08
Vloeno dne 18-02-2009 18:24
dky za rady...ten pack je opravdu pod slem W8614,nyn tedy jet dotzek kde se to d objednat? V Praze nm bylo eeno, e to objednat neum... Jinak jezdili jsme fest :-). J se synem, synovci, vagr, manelka...no kde kdo se vracel do dtskch let...i kdy tohle jsou hraky sp pro dospl :-))). Kdy u jsem u tch dotaz, tak myslte, e dal krok by byl vhodnj koupit novou osu a disky a jt do silikonovch pneu?
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 18-02-2009 18:44
No to je otzka, kter ns mon rozdl na dva tbory. Silikony jsou daleko pilnavj a j asobn je mm na vech autech. Pokud je drha ist, auta sed perfekt, jakmile se ovem na n nabal prach, tak klouou stejn jako ty norml. Tak si vybersmiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Milan
len

Pspvk celkem: 137
Bydlit: Zln
Registrovn od: 21.03.07
Vloeno dne 18-02-2009 18:52
Sedl jsem do auta a zajel do skladu. Na obrzku je sada zadnch pneumatik na Astona. Prosm Honzu HK o posln adresy soukromou zprvou. Ztra Vm dva kusy pneu polu zdarma. Je koda Astona nechat zahlet v depu.
Milan sem pipchnul tento obrzek:


Editoval Milan dne 18-02-2009 18:53
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 18-02-2009 19:06
Nebo me je muzes pribalit ke zbozi a Honza si je vyzvedne v klubu v HK.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
honzahk
len

Pspvk celkem: 5
Bydlit: Hradec Krlov
Registrovn od: 08.12.08
Vloeno dne 18-02-2009 20:02
pnov, tak tomu km pomoc...pokud bych si tedy mohl vymlet, tak bych ty gumy koupil alespo ve 4 nejlpe v 8ks. Mme Astona a s nm Ferrari F 430 GT, kter m gumy stejn. Pneu moc rd zaplatm, jen kdy budou. Take klidn na dobrku, nebo k Pepnovi do HK a j si je koupm tam...pedem moc dky.
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 22-04-2009 15:51
Zkouel jsem nsledujc dotaz poslat na e-mail Milanovi (vrtilo se, e mail neexistuje) a poslat mu to i SZ, co zatm nereagoval - patrn tu jet nebyl. Mon porad nkdo jin.

Mm novch 6 scalextric aut, z toho 2 historiky, kter se moc jezdit nebudou a 4 kter budou na nov domc 4 drze (plast - nen to scalextric, ale ponkud mn znm Cartronic - http://www.wagnerovi.cz/image/200904090817_P4057369.jpg) asi dost v permanenci. Po prvnch 2 dnech jedn u Viper zaal vibrovat a byl najednou znateln pomalej, take dolo na dobruovn kol, co pomohlo, ale je otzka jak dlouho ty gumy takto vydr.

Jak jsem zjistil, tak mm celkem 2 monosti - bu shnt v zahrani originl gumy, co pi kombinaci 4 rzmch voz jsou 4 rzn druhy, nebo jt do tunningu, co ovem znamen nakoupit disky+gumy, osy (5 rznch dlek v balen, take je otzka, zda to bude z balen alespo na 2 auta - nemm pedstavu, kter dlka se pouije a zda zbudou njak del na zkrcen), nov loiska pro 3mm osu a 1x sadu 5ti hlovch pevod a 2x sadu 5-ti elnch pevod (ani nevm, zda se pak nemus mnit i pastorky). Z tch sad vyhodm (budu kupovat zbyten) celkem 12 kol, protoe kdy chci aby byla auta srovnateln, nemu mt v kadm jin pevodov pomry. Tak nevm. Co poradte ?

Chtl jsem asem jet koupit njak odolnj pro men dti a ppadn njak formule 1, ale jestli je to s dly takto patn, zanm mt obavy, e jsem se znakou aut lpl vedle (i kdy jezd i vypadaj super).

Auta jsou:
Dodge Viper
Motor
Mabuchi SP; 18k rpm; Gear ratio 9:27
Chassis
Mid Mounted In-line Motor; Rear 2 wheel drive
Magnet
Rectangular 2.5 mm
Overall length
145 mm
Wheelbase
79 mm
Axle/Hub width
60 mm Front; 61 mm Rear
Tyre diameter/width
21(ext), 15(int) x 9 mm Front; 21(ext), 15(int) x 11 mm Rear
Weights
Car 85 gm; Case 156 gm

Mercedes Benz McLAREN SLR
Configuration
Motor
Mabuchi SP; 18k rpm; Gear ratio 11:36
Chassis
Mid Mounted Side-winder Motor; Rear 2 wheel drive
Magnet
Stepped 2 mm
Overall length
146 mm
Wheelbase
83 mm
Axle/Hub width
60 mm Front; 60 mm Rear
Tyre diameter/width
21(ext) x 10 mm Front; 21(ext) x 11 mm Rear
Weight
Car 84 gm


Jaguar PERFORMANCE XKR
Configuration

Motor
Mabuchi SP; 18k rpm; Gear ratio 11:36
Chassis
Rear Mounted Sidewinder; Rear 2 wheel drive
Magnet
Rectangular 2.5 mm
Overall length
155 mm
Wheelbase
81 mm
Axle/Hub width
62 mm Front; 62 mm Rear
Tyre diameter/width
21(ext) x 12 mm Front; 21(ext) x 11 mm Rear
Weights
Car 87 gm


Aston Martin DBR9 DPR
Configuration

Motor
Mabuchi SP; 18k rpm; Gear ratio 11:36
Chassis
Rear Mounted Side-winder Motor; Rear 2 wheel drive
Magnet
Rectangular 2.5 mm; Downforce 290 gm
Overall length
150 mm
Wheelbase
86 mm
Axle/Hub width
62 mm Front; 62 mm Rear
Tyre diameter/width
22(ext), 9(int) x 10 mm Front; 22(ext), 9(int) x 11 mm Rear
Weights
Car 96 gm; Case 156 gm
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Pepino
Super Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 1154
Bydlit: Hvozdnice
Registrovn od: 13.09.06
Vloeno dne 22-04-2009 16:27
Do Scalextric Tunningu bych neel, je to zbyten drah pro domc podmnky. Milan m standardn e-mail na Seznamu a m komunikace funguje. Podle m nen problm pneu u nj objednat, pokud nejsou standardn v maloobchodn sti (Rebas E-obchod, Slotcars Ostrava apod.).

Scalextric drha je "skoro" hladk a mn nevykazuje takov opoteben, nejvce tam jezdm prv s "odolnmi" auty pro dti, akoliv je ped jzdou vdy techn. benznem istm a takt istm i drhu cca 1 x tdn (jen ji pejedu hadrem).

Jinak na nkter plastov disky Scalextric aut jde bez zsahu navlknout silikonov pneumatika Slot.it SIPT06 (4 ks pneu v balen 175,- K) pop. sta lehce obrousit disk (ten horn "vnlek" zit) a pneu docela vydr.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 22-04-2009 16:35
Zas takov expert nejsem, ale na vechny auta by mly sedt stejn gumy. Podvej se na web Scalextric. U model jsou pdf soubory s dly a tam si najdi sla pneu. Ml by tam sedt Tyres Pack W8614.
Zkus se na nj zeptat bu tady
http://www.autodraha-sc.cz/
nebo tady
http://vltava2000.cz/autodrahy/

Pokud bys zvolil tunig Scalextric, tak t nepotm, protoe silikony nesed na originl discch. Take bys stejn musel koupit - pneu, disky, loiska a osu. Ale i pevody, protoe osa m 3mm.

Jinm eenm je pejt napklad na Slot.it. Tam je to sice o t sam vmn, ale po mm soudu jin kafe. Jen pozor - na Scalextric bys ml kombinovat pevod prmr 19mm, pastorek 6,5mm a pneu prmr 20mm. Na Astonu to sed a jede.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 22-04-2009 16:56
vitek napsal:
Zas takov expert nejsem, ale na vechny auta by mly sedt stejn gumy. Podvej se na web Scalextric. U model jsou pdf soubory s dly a tam si najdi sla pneu. Ml by tam sedt Tyres Pack W8614.
Zkus se na nj zeptat bu tady
http://www.autodraha-sc.cz/
nebo tady
http://vltava2000.cz/autodrahy/

Pokud bys zvolil tunig Scalextric, tak t nepotm, protoe silikony nesed na originl discch. Take bys stejn musel koupit - pneu, disky, loiska a osu. Ale i pevody, protoe osa m 3mm.

Jinm eenm je pejt napklad na Slot.it. Tam je to sice o t sam vmn, ale po mm soudu jin kafe. Jen pozor - na Scalextric bys ml kombinovat pevod prmr 19mm, pastorek 6,5mm a pneu prmr 20mm. Na Astonu to sed a jede.


Ano - na Astona je to W8614, na Vipera W9036, na Jaguara W9389 a na Mercedesa W8903. Li se vnjmi prmry, vnitnmi prmry i kami. U ns jsem na nco takovho nenarazil v dnm e-obchod.

Dvat tam originly se mi lb kvli vzhledu. Osadit to vechno tiningem pak zase kvli tomu, e budou mt vichni stejn gumy a tedy stejn podmnky a nen nutn dret doma 4 rzn sady nhradnch obut.

e nesed tuningov pneu na originl dicsch a e to vm jsem doufm popsal dost podrobn. Ne jsem se zeptal snail jsem se k informacm dostat na zahraninch webech a ty datasheety k vozm mm samozejm staen a prostudovan.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 22-04-2009 17:08
Pepino napsal:
Do Scalextric Tunningu bych neel, je to zbyten drah pro domc podmnky. Milan m standardn e-mail na Seznamu a m komunikace funguje. Podle m nen problm pneu u nj objednat, pokud nejsou standardn v maloobchodn sti (Rebas E-obchod, Slotcars Ostrava apod.).

Scalextric drha je "skoro" hladk a mn nevykazuje takov opoteben, nejvce tam jezdm prv s "odolnmi" auty pro dti, akoliv je ped jzdou vdy techn. benznem istm a takt istm i drhu cca 1 x tdn (jen ji pejedu hadrem).

Jinak na nkter plastov disky Scalextric aut jde bez zsahu navlknout silikonov pneumatika Slot.it SIPT06 (4 ks pneu v balen 175,- K) pop. sta lehce obrousit disk (ten horn "vnlek" zit) a pneu docela vydr.


Snail jsem se pout e-mail co m uveden v profilu. Prost se to vrtilo jako nedoruiteln - teba m jin.

K itn jsem zaal pouvat lkask benzn. Lkask je naprosto ist bez pms edidel, kter jsou obsahem technickho celkem bn.

Disky bych si eventuln uml upravit na soustruhu.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 22-04-2009 17:20
J osobn bych na auta nasadil pneu od Slot.It. Nen to vdy idel, ale na vechna auta jsem je nakonec dostal. Sta vtinou lehce upravit roztoen disky pilnkem.
Vbr prmr a pneu Slot.It je myslm dostaten a na domc jedn takov prava bohat sta.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 22-04-2009 18:37
Osobn bych po vech tch zkuenostech a zkouen rznch kombinac to pevedl na Slot.it. Bude pravdpodobn potebovat (vdy balen):
4x loiska SIPA02
2x osu SIPA01 (vem tu nejdel - zkrtit me vdy)
2x pneu SIPT03
4x pevod SIGS01 - 34z a nebo 4x SIG02 36z
2x pastorek SIPT 10, 11, 12, 13 (slo je poet zub)
Existuje jet monost vzt cel set zadn npravy - dva disky, osa, dv loiska a pevod 36z SIKK04.
Urit riziko je s pouitm disk. Neznm ona zmiovan auta (a na Astona smiley ) a tam by nemusely ty velk disky sedt kou. Ale prodvaj se jejich u verze. Jen si dovolm poznamenat, e (aspo podle toho s m jsem se setkal) je poteba opravdu pevod o prmru 19mm a patork 6,5mm. I u Fly. A pak je jasn, e neme pout jinou pneu ne 20mm v prmru. Je to dno fixnm uloenm motoru a osy - a s tm nic nenadl.
A jet jedna - ne zrovna malikost. U Slot.it Ti cokoliv sed s mkoliv.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 22-04-2009 19:22
Vtku to je na domc drhu finann sebevrada! Komplet zadn osa Slot.It stoj od 388 do 455 K ! To nem opravdu smysl.
A nezapome, e ne do vech aut nacpe pevod Slot.It! Teba do Carrera aut takka do dnho! Originl pevod m podstatn men prmr a bez hodn surovho zsahu dremelkou to nejde!
Stejn tak disky Slot.It mou bt docela pot, nebo narozdl od pneu, kter lecos snesou, disk m svoj velikost a ku a nabdka Slot.It je omezen, to se tk i insert.

Problm sice me bt v tom, e nkolek na disku bude asi u Scalextric u ne jak m Slot.It ale to bych v klidu vyvlokoval, nebo dolepil a pak stoil.

J sice 100% konverzi na Slot.It dlm, ale jen u aut, kter budou jezdit na dev, ty co mm na plast, ty a na vodtko nechm jak jsou a pouze upravm disky na silikony Slot.It. Bohat to sta.



Editoval Petr L dne 22-04-2009 20:10
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 23-04-2009 08:37
Jak jsem psal, neznm vechna zmiovan auta. Jak sprvn pe je to i o penzch, ale je to monost. Asi nejmn bolestiv me bt sehnat originl pneu. Sp mn pekvapilo jak rychle se ojely.
Obut silikon od Slot.it je o nco pracnj, ale myslm, e jdou lpe sehnat.
Pechod na Slot.it stoj nejvc a i tam mou nastat komplikace.
Ale kolega me potat - loisko od Slot.it pesahuje z podvozku 0,5mm, pevod m ku 3mm a ka disk je v katalaogu + ka podvozku a porovnat s prostorem kam to mus uschovat - ka kastle. Astona i Jaguara (toho jsem mil) takto "obuje" i na nejir disky.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
strana 1 z 2 1 2 >
Pesko do fra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorsk prva
Administrtoi

TOPlist

DDM HRADEC KRLOV

Seznam novinek
Kalend
BPA Gallardo + Vsledky
O DDM Bark

PIHLEN
Jmno

Heslo



Zapomnli jste heslo?
Zadejte o nov zde.
NHODN FOTOGRAFIE
Ivan
Ivan
Setkn Liboovice
RYCHL VZKAZ
Pro zasln muste bt pihlen.

Dosud dn vzkazy.
PTOMNI
Host: 2
dn len online

Registr. len klubu: 255
Neaktivovanch len: 0
Nejnovj len: Gobio