AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
Úvodní stránka ::  Články ::  Seznam krátkých zpráv ::  Diskuzní fórum ::  Fotogalerie ::  Ke stažení ::  Odkazy ::  Vyhledávání
May 12 2024 17:52:21 
 
Kalend
PotSttPSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZVODY

1:32
Porsche Cup
Krunohorsk pohr
Moravsk liga
Slovakia Cup

POSLEDN LNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikaj modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nov znaka ...
KLUBY A KROUKY
AMC Podbaba 132
esk Tebov
DDM Hradec Krlov
MC SRC Most
Prask klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch | Ostatn znaky | Scalextric
strana 2 z 2 < 1 2
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 23-04-2009 08:41
U t konverze tak pozor na rozmry otvoru na futro. Nap. u Dallary od Scalextric je otvor pro uloen futra nepatrn men, ne je na futro Slot.It poteba a dky pnut se velmi asto po njak dob uloen futra rozlom.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 23-04-2009 09:43
Petr L napsal:
U t konverze tak pozor na rozmry otvoru na futro. Nap. u Dallary od Scalextric je otvor pro uloen futra nepatrn men, ne je na futro Slot.It poteba a dky pnut se velmi asto po njak dob uloen futra rozlom.


Rozumm, ale kdy je to na doma, tak originl futro by to snad mlo eit (i kdy to nen kov). Tam by nebezpe prasknut z plinho pept nemlo hrozit. Pokud bych mnil jen disky, tak vzhledem k tomu, e jde o 3/32 palce, je to pokud dobe potm (3*25,39954)/32 = 2.381206875 mm, co je v podstat shodn prmr osy jako m SLotIt. Tm pdem me zstat futro originl a dokonce zatm i osa a pevody a me se vymnit jen disk. Kdy zmm prostor pro kolo, tak se snad d vybrat vhodn disk (u nebo ir). Alespo pedpokldm. V nejhorm ppad ztratm den u soustruhu a vyrobm disky komplet tak, aby na n sedlo njak dostupn vhodn obut.

Zatm jsem poslal poptvku na njak originl dly (nejen gumy) na autodraha-sc.cz (i kdy m kdysi natvali, protoe inzeruj poboku na Zlin, j tam jak kretn jel a nic nenael - podle fotek jsem i pesn vdl, kde hledat). Na e-mail, ve kterm jsem psal, e jsem chtl koupit auta a e tam ta poboka nen a mohli by to tedy zruit ze strnek se ani neozvali. Tak jsem je koupil jinde. Uvidme - teba se ozvou a dal auta koupm u nich.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 23-04-2009 09:49
Petr L napsal:
Vtku to je na domc drhu finann sebevrada! Komplet zadn osa Slot.It stoj od 388 do 455 K ! To nem opravdu smysl.


Nemyslm, e by to byla finann sebevrada - 6 aut stlo okolo 8.000 K. To nen na domc zbavu prv mlo, ale njakch 1.600 navc u v tom taky nehraje roli. Cel je to hlavn asov sebevrada, protoe pokud to nem jen nasypan v krabici a dl to jako j pro trval umstn a vyrb to komplet vetn elektroniky, tak to seere tolik asu, e kdybych celou tu dobu makal na nem za co dostanu zaplaceno, tak si mu koupit pln vybavenou digitln tydrhu a jet najmout truhle, aby mi na to udlal stl. Jene - bavilo by m to ?
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 23-04-2009 10:05
+/- 400 x 6 za zadn npravu
2x 175 = 350 za pneu ( jsou po 4 ks )
potovn

Take to m cca za 3 000 + prce a jet mus vyeit inserty

Pokud preferuje modelainu, tak je daleko lep a zbavnj prava stvajcch disk ( stejn by si musel stet pvodn disky, aby z nich byly inserty do novch disk, take t prce bude mt skoro stejn) a utrat jen za ty pneu. smiley



Editoval Petr L dne 23-04-2009 10:19
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 23-04-2009 10:56
Petr L napsal:
+/- 400 x 6 za zadn npravu
2x 175 = 350 za pneu ( jsou po 4 ks )
potovn

Take to m cca za 3 000 + prce a jet mus vyeit inserty

Pokud preferuje modelainu, tak je daleko lep a zbavnj prava stvajcch disk ( stejn by si musel stet pvodn disky, aby z nich byly inserty do novch disk, take t prce bude mt skoro stejn) a utrat jen za ty pneu. smiley


Jenom x4, protoe 2 z tch 6-ti jsou historiky s ouzkejma kolekama ;o) Ty se pedlvat zaruen nebudou.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 23-04-2009 11:14
Jet k tm osm atd. Scalextric osa co j vm m 2,35 +/-0,02. Slot.It 2,38 pesn. V originl futrech slot.It osa asi nebude ono. Disky Slot.It budou na originl osch hzet a na zdrsnnm konci je nikdy podn neuchyt. Originl pevod je na ose pouze naraen a osa je v tom mst zdrsnn. Slot.It osa je hladk a pvodn pevod na n moc dret nebude.

Bu to vymn komplet, nebo to nech originl a uprav pvodn disky na Slot.it gumy, ostatn varianty jsou jen zdrojem komplikac a problm.



Editoval Petr L dne 23-04-2009 11:22
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: gumy Scalextric kde???
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 23-04-2009 14:26
Jet jak tak pjde nacpat osa Slot.it do loisek Scalextric. Opan - osa Scalextric do loisek od Slot.it - to nejde. Osa Scalextric je na konci zdrsnna a disk naraen a neprojde jak loiskem, tak do disku.
Osa je pravda prmrem men, ale to zdrsnn je vt.
Pokud jde o as, tak ta vmna za komplet Slot.it nen nic tragickho. Myslm, e del by byla prava disk.
Ale je tu jet jeden detail. Nevm jestli vechny, ale osy motor Scalextric co jsem vidl, tak maj pod pastorkem vroubkovn, kter dr plastov pastorek. Osika motoru je v tom mst malinko ir a blb se na to cpe kovov pastorek.

To VW a pokud bude kupovat Slot.it, nezapome na roubovek imbusek. Nechci se t dotknout, ale takov drobeek doma bn nebv.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 23-04-2009 14:50
vitek napsal:
Jet jak tak pjde nacpat osa Slot.it do loisek Scalextric. Opan - osa Scalextric do loisek od Slot.it - to nejde. Osa Scalextric je na konci zdrsnna a disk naraen a neprojde jak loiskem, tak do disku.
Osa je pravda prmrem men, ale to zdrsnn je vt.
Pokud jde o as, tak ta vmna za komplet Slot.it nen nic tragickho. Myslm, e del by byla prava disk.
Ale je tu jet jeden detail. Nevm jestli vechny, ale osy motor Scalextric co jsem vidl, tak maj pod pastorkem vroubkovn, kter dr plastov pastorek. Osika motoru je v tom mst malinko ir a blb se na to cpe kovov pastorek.

To VW a pokud bude kupovat Slot.it, nezapome na roubovek imbusek. Nechci se t dotknout, ale takov drobeek doma bn nebv.


Neboj nedotkne se m, ale dlnu mm relativn vybavenou - dlouho jsem se zabval RC modely letadel a i pro elektroniku lovk potebuje ledacos.

Jinak - nespch to, protoe mi lo jen o to, e na jednom z model se po 2 dnech projevilo nestejnomrn opoteben gum, nebo po mrnm opoteben svrchn vrstvy nestejnomrn narostly (dodaten vulkanizace) a po akceleraci auto zaalo drnet a poskakovat ili se muselo brousit co samozejm pomohlo. Jestli to u bude dobr, nebo se to bude cyklicky opakovat nevm, ale pokud ano, za 2 msce sed na diskch ;o). Tak asi tak.

Jinak mi na tom autu prasklo i vodtko (zadn plka uletla), take zaal padat ten kruhov nosi kartk (kdy auto vypadne z drky, nebo se zvedne). Odjezdil jsem s tm zvod a protoe jsem nevypadl, nebyl problm, ale chtl jsem objednat nov vodtka (sport+) spolu s gumama - tedy aby to bylo z jednoho shopu.

Z http://www.autodraha-sc.cz/ se mi neozvali (u podruh) - tentokrt s dotazem na dostupnost originl pneu a vodtek, u ebka v e-shopu jsou vodtka nedostupn (navc m u m vroubek, protoe mi jeden model dodal s prasklou katul podle potisku patc k jinmu autu - asi mu to na krmu nkdo odmtl s prasklou krabikou /kus j chyb - nestalo se to cestou/ koupit, tak to na mst vymnili a blbec co to objednv kurrem m holt smlu ;o), tak jsem nakonec udlal zsadn rozhodnut a objednal to v zahrani na https://www.electricdreams.com, kde je to za slunou cenu, potovn za $5 a protoe to je pod celnm limitem, nebude se ani platit clo.

To za co bych zde zapatil 6x119 (vodtka) + 4x 160 (odhaduji cenu pneu podle jinch cen, ale asi by byla i vy) + potovn je cca 1500 K. Z uvedenho e-shopu to vetn potovnho doraz za cca 1300 K. Je asn jaky vechny dly tam maj skladem - vetn zrctek a kdel kter se potm brzy olmou. U mlokterho dlu maj uvedeno e nen skladem.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 23-04-2009 15:54
Jinak na zde v vodu zmnnho Astona (kterho mm taky) existuj jak jsem zjistil krom scalextric originl gum jet tak rozmrov shodn klony, kter jsou pro tento model pmo vyrbny.

Na uveden strnce (vetn originlu scalextric):
http://www.electricdreams.com/Shop/w8614-tires-for-mglola-p-2627.html
http://www.electricdreams.com/Shop/maxxtrac-m2-tires-for-scalextric-cadillac-northstar-lmpmg-lola-p-6289.html
http://www.electricdreams.com/Shop/road-huggers-rh1007-for-scalextric-ford-gt-and-aston-martin-dbr9-p-7213.html

S ostatnmi auty je to podobn. Nakonec jsem pekvapen, kolik se toho d sehnat kdy se trochu vce hled.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
VW
len

Pspvk celkem: 32
Registrovn od: 01.12.08
Vloeno dne 29-04-2009 22:27
Take referuju - dnes dorazil balek z electricdreams. V paprov krabici bylo ve vyloeno Los Angeles Timesy ;o) Ve v podku a dle objednvky. Rychlost s jakou to dorazilo je a zarejc - docela m to pekvapilo. Na krabici velk raztko "bez cla" - dle oekvn.

Z autodraha-sc.cz se mi taky ozvali ale to u to bylo objednan. Z poadovanch pneu mli ale stejn jen 1 druh a to za 220 K, take spora je jet vt ne jsem tu odhadoval. Spkojenost.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: gumy Scalextric kde???
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 01-05-2009 09:34
Tan shop m zajmavou nabdku. Nechete jt nkdo do komunitnho nkupu?


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
strana 2 z 2 < 1 2
Pesko do fra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorsk prva
Administrtoi

TOPlist

DDM HRADEC KRLOV

Seznam novinek
Kalend
BPA Gallardo + Vsledky
O DDM Bark

PIHLEN
Jmno

Heslo



Zapomnli jste heslo?
Zadejte o nov zde.
NHODN FOTOGRAFIE
155
155
Setkn Liboovice
RYCHL VZKAZ
Pro zasln muste bt pihlen.

Dosud dn vzkazy.
PTOMNI
Host: 2
dn len online

Registr. len klubu: 255
Neaktivovanch len: 0
Nejnovj len: Gobio