AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 10:03:36 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Ostatní značky | Scalextric
Autor SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
carrot
člen

Příspěvků celkem: 25
Registrován od: 09.10.07
Vloženo dne 19-10-2009 15:19
Zdravím fandové autodráh. Rozhodl jsem se jít cesto digitálu SCALEXTRICu. Základní set jsem již zprovoznil a zatím bez sebemenších problémů. Mám ale pár otázek, na které jsem nenašel uspokojivé odpovědi (či byly rozporuplné). Nejdříve by mě zajímalo, zda digitální auto (jak DPR s čipem tak straší s naletovaným digitálním čipem) dokáže jezdit na analogové dráze? Někde jsem se dočetl, že ano, někde zase, že ne. Můžu to sice vyzkoušet, ale nechtěl bych případně přijít o ten digi čip, kdyby to nevyšlo.
Další můj dotaz taky souvisií s občasnou konverzí digitálu zpět na a analog. Když vyměním napaájecí díl a ovladače digitiálu za původní analogové, tak z toho mám zase analogou dráhu, ale otázka zní, jestli musím vyřadit i díly s digi výbkama pro přejíždění z pru do peuhu (funguje to asi na principu elektromagnetu...)? Zkoušel mnou uvedené záležitosti již někdo z vás a máte k tomu co říci? Díky za postřehy.
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 19-10-2009 15:42
Můj osobní postřeh:
1 - digi set základní, OK
2 - digi dráha větší, problémy - více napájení, projení apod. kvůli tomu jsem prodal, výhybky sežerou hrozně napětí atd,
3 - digi autíčka z krabičky, OK
4 - auta digitalizovaná čipem DPR, neustálé problémy, zastavování, samovolné zrychlování
5 - digi auta lze provozovat na analog dráze, ale auta obecně hůře brzdí
6 - díly dráhy není třeba měnit, vše funguje, jen je třeba mít rovně výhybky :-)
7 - obecně hůře koncepčně vyrobené, nelze posouvat díly obdrážku kvůli spojkám drah (levá a pravá rozdílné, musí se nožem upravovat), nelze provozovat 4 dráhu po celé délce apod.
------------------------
8 - všeho DIGI jsem se zbavil, nevyhovovalo, neustálé problémy apod.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 19-10-2009 18:05
Prostuduj si diskuse o Digi na SlotForu:

http://www.slotforum.com/forums/index.php?showforum=17



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
carrot
člen

Příspěvků celkem: 25
Registrován od: 09.10.07
Vloženo dne 20-10-2009 09:37
Díky za postřehy, hlavně ohledně provozu digi aut na analogu.
Ostatní problémy, co popisuje Pepino se u mě zatím na digitálu nevyskytly. Zatím jsem zkoušel asi 13m okruh (jeden základní analogový + jeden základní digitální set dané dohromady), kde jsou tedy jen dvě výhybky (asi se tedy neprojevili problémy se spotřebou) a provoz jen dvou aut (nemám víc ovladačů). Auta mám dvě předělané starším čipem, který se musí přiletovat a jedno s DPR čipem a obě zatím bez problémů (žádné samovolné zrychlování či zastavování).

Pepino: Zajímalo by mě, kde si koupil již plně digitální auta od Scalextricu bez nutnosti vkládat čip? Nic takového jsem u českých prodejců nikde neviděl (asi jsem slepej). Všude jen Analog nebo DPR.

Co se týká koncepce digi od Scalextricu, tak ohledně konstrukce jednotlivých dílů dráhy ohledně omezené volnosti jejich spojování, to je jistě pravda. Naopak konstukce výhybek a aut na principu infra diod mi příjde oproti mechanickému principu u SCX štastnější (nemám důvěru v ruzné mechanické konstrukce dnešního plastového světa, nehledě na snadnější digitalizaci starších aut SCALEXTRIC než SCX). Uznávám, že SCX je v možnostech digitálu asi nejdál ze všch výrobců, ale doufám, že se SCALEXTRIC v budoucnu postupně trochu pochlapí a taky přidá další feautury.

Vše je jen můj osobní pohled na věc a moáná se pletu... Zárověň bych byl docela rád, kdyby se na tohle a přípuzná témata tady rozjela trochu diskuse, jelikož se tady digi obecně moc nediskutuje...
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 20-10-2009 11:07
Digi auta (z výroby) byla myšlena ta, která jsou v digi setech.

Jinak díly kvalitově OK, s výhybkami taky nebyl problém, vždy se přehodily. Taky se mi líbí to, že se zbytečně nevrací sem a tam, ale čeká na přejetí dalšího vozu a teprve poté se kdyžak vrátí do původní pozice na rovnou jízdu.

Pouze je obecně známý problém u Scalextricu v tom, že dioda je moc daleko od výhybky a tudíž, pokud ti jedou 2 vozy těsně za sebou (nárazník na nárazníku), tak přejedou při křížení do druhé koleje oba vozy, ačkoliv druhý nic nemačkal.

Vím o několika lidech, kterým Scalextric jezdí, ale chtělo to úpravy. Více napájení, proletování spojení a booster kabely. Já jezdil se 3 a 4 vozy na cca 12 m a tam již bylo znát, že to nestačí. V zahraničních testech např. vyšlo, že při takového jízdě jen přehození výhybky vezme celé napětí, které jde do dráhy. Auta se mě při jízdě např. šíleně ovlivňovala, tak jsem se na digi úplně vybodnul.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 20-10-2009 11:09
Výhodou bylo propojení s PC (u starší 6-místné centrály a té nejnovější 6-místné) a celkem obstojný program zdarma na počítání a tankování (SLOT GP).


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
carrot
člen

Příspěvků celkem: 25
Registrován od: 09.10.07
Vloženo dne 20-10-2009 11:37
No uvidím, jak se mi to bude chovat při vetším počtu aut a výhybek a zkušenosti jsem potom hned napíšu.

Zajímalo by mě ještě jestli podobné problémy s nedostatečným napájením a jejich projevy mají i digitály od jiných výrobců (SCX, CARRERA, NINCO,...)?
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 20-10-2009 16:07
Já osobně u Carrera vše bez jakýchkoliv problémů, okruh jsem ovšem zatím nestavěl větší jak 12 m, ale v části je postavený jako 3 dráha. Zdroj se tváří jako dost tvrdý, neočekával bych problémy.
Jezdí většinou 3-4 auta + ghost car. Pace car jsem nezkoušel, pit stop používám jako parkoviště, takže nemohu hodnotit. Tyto funkce moc nemusím. U výhybek není problém ani když jedou auta v řadě za sebou na doraz, auto pokud vjede do výhybky, pomocí kontaktu v drážce za sebou vrací výhybku do původní polohy, a ani zadní díky poloze diody nepřehodí výhybku tomu před sebou. Jedinou drobností je, že pokud auto driftuje a je výhybka hned za zatáčkou, tak občas dioda výhybky nesejme povel, ale to se asi bude dát poladit, na to bude čas později. Bezdrátové ovladače fungují dokonale, pouze při propojení neoriginál šňůrou/převodníkem s PC dochází k zarušení BB. SW je taková barevná hračka v podtatě na nic, bude asi lepší pořídit něco profesionálnějšího, zatím jsem to neřešil ale je z čeho vybírat. I tuning digi systému a alternativní systémy ke Carrera digi jsou dostupné. Limitem je pouze to, kam až v úpravách chce kdo zajít a na co si troufne.
Počítadlo kol běhá přesně, ani jsem nehledal návod. Analog provoz na digitálu bez potíží, elektronika výhybek a pitboxů je ale potřeba ošetřit diodou. Digi auta na analogu jezdí perfekt, pouze intenzita brzdy je závislá na rychlosti před bržděním. Jede li auto rychle, brzdí se agresivně, jede li piáno, brzdí velmi jemně.
Konverze aut bez potíží, vezmeš chip a namontuješ ho do auta, jediným zádrhelem je alespoň pro mne zatím nesehnatelný originál konektor, kterým má Carrera ve všech autech připojený tišák. Ale již ho snad mám vytipovaný. Konverze probíhá tak, že odpojíš od konektorů tišták s osvětlením, co je v analogu a nahradíš ho tišákem digi. Připojíš konektory a jede se. Pokud nemᚠkonektory, tak to prostě připájíš. U cizích aut ještě musíš vyvrtat otvor na switch a otvor na diodu. Je víc typů chipů, podle typu aut, tak je potřeba vždy vědět, který se bude montovat, díry nejsou vždy na stejném místě. Nedoporučují se silnější motory, Carrera tvrdí, že to chipy nesnesou.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
carrot
člen

Příspěvků celkem: 25
Registrován od: 09.10.07
Vloženo dne 20-10-2009 22:39
Díky za postřehy o dalším digi systému Petr L.

Co se týká napájeni u SCALEXTRICu, tak se ještě uvidí jestli nějaké zlepšení nepřinese nová powerbase, která se má začít ke konci roku prodávat.
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 21-10-2009 07:37
Na nějaké extra vylepšení to nevidím. Když jsem měl možnost jí vidět, je to v podstatě standardní pro 6 vozů, jako byla ta původní, jen je napájena "aktuálním" trafem s aktuálně používanou koncovkou, má klasický vývod do PC jako měla ta původní a jen bude umožňovat přepínání digi/analog a plný výkon/omezený pro děti. Nic dalšího neočekávám.

Jinak v listopadovém čísle RC-CARS bude zajímavý článek o možnostech úprav té původní 6-místné Power Base, doporučuju přečíst zájemcům.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
carrot
člen

Příspěvků celkem: 25
Registrován od: 09.10.07
Vloženo dne 21-10-2009 09:27
RC Cars si občas kupuju, tak ten listopadovej určitě nevynechám. Článku o úpravách původní 6-powerbase je na internetu mraky (spíš diskuse), ale něco ucelenýhov češtině si určitě rád přečtu...
Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 21-10-2009 17:41
Ja prejdu na digital, az to Standa82 sprovozni, myslim ten jeho vyvoj. To bude lepsi, nez cely Scalextric.


Jezdím na:

Autor RE: SCALEXTRIC Digital a analogový provoz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 21-10-2009 17:59
Být lepší než to co koncerny vyvíjejí primárně jako hračku pro širokou zákaznickou obec je podle mne povinností každého, kdo se pokouší postavit něco kvalitního.


http://132slotcars.blogspot.com/
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
16
16
McFíkovo
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio