AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 21:49:28 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Prostě vo všem okolo autodráhy
strana 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Autor Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 12-12-2006 21:31
Na použití papíru u dráhových modelů jsou různé názory.
Archivuji doma i návod na konstrukci podvozku, různé vystřihovánky doplňků typu strat a cíl, tribuna, věž apod. A samozřejmě, že je zde přehršel modýlků autíček u kterých se nabízí použití karoserií.
Nechci tady polemizovat jestli papír ano a nebo ne. Ale třeba ty co staví dirámata bych upozornil na německý web www.racepaper.de kde je zajímavá nabídka vozů i doplňků. Dříve tam bylo víc věcí k F1 a DTM. I kamiony a boxy. Něco mám staženo. Na domácí autodráhu to chce jen přiměřeně zvětšit. Web má i "bratříčka" www.streetpaper.de a tam jsou i hasiči apod.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
roman
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 70
Bydliště: Havířov
Registrován od: 02.11.06
Vloženo dne 13-12-2006 23:57
Jako malej kluk jsem si něco postavil z papíru na starej plechovej podvozek,nebylo to podle nějaké předlohy,ale tak aby to bylo co jak nejjednodušší a alespoň trochu se to podobalo autu-formuli.Bohužel do dnešní doby se nedochoval.Pořád mám takovou slabost se lišit od ostatních co měli nebo mají originály a mít něco jiného, tak do toho půjdu -zase jeden papírák.Jen co si na vánoce dodělám náklaďák a možná čtyřkolku.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 10-04-2007 20:15
na http://www.ne.jp/asahi/paper-m/yasu/0index/e_index.htm je jednoduchá slepovačka Lamborghini Contach. Je v PDF a v několika barvách. pro děti myslím ideál, žádná složitost, ale pěkné. V odkazech na další kolegy je ještě pár pěkných stránek, na jedná jsou 24hod, DTM, F1. Někde jsem tam táké zahlédnul dvoupatrák z Londýna...


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 10-04-2007 20:56
Co takhle Ferrari 512S LH?


Honza
Autor RE: Papír na domácí autodráze
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 10-04-2007 21:28
Trochu anosmiley, je to skoro jako od FLYsmiley


Honza
Autor RE: Papír na domácí autodráze
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 10-04-2007 22:33
Pánové, odpověď SUTORA na první cenu není. Možná na druhou.

1. Označení LH (Long Heck - dlouhá záď), nepatří vozu Ferrari 512, ale jednomu z vývojových stupňů vozu Porsche 917 z ročníků 1970 a 1971.

2. Skutečné označení vyobrazeného vozu Ferrari je 512S Coda Lunga. 512 znamená pětilitrový motor s 12 válci, S - to nevím, a zbytek znamená dlouhá verze. Pro úplnost dodávám, že vůz jezdil v sezóně 1970 a byl střídán s provedením Berlinetta s krátkou zádí.

Papírové modely zbožňuji, nebo mne v devíti letech přivedly k modelařině a posléze k mé profesi, která mne dosud živí.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 11-04-2007 09:32
To LS:
Tom ti odpověděl za mě, LH nebo CL jedno jsou...
Mmch..., uvedená 512S CL (nebo LH) byla na závodech doplněna nejen krátkou verzí v provedení Berlinetta, ale i krátkou verzí 512S s otevřenou kabinou typu 512S Spyder - např. Sebring 1970, Le Mans 1970 apod. Některé vozy byly po sezóně předělány na typ 512M. Dohromady bylo vyrobeno asi 25 vozů 512S, úspěchy na závodních tratích byly střídavé - vítězství byla vykoupena častými odpadnutími v důsledku poruch.

Pro mě osobně je jakékoliv Ferrari krásné, i když vzhledově preferuji krátkou verzi typu Berlinetty. Navíc varianta s dlouhou zádí prostě na dráze vždy sedí hůřesmiley


Honza
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 11-04-2007 11:28
Tome, hezké. To jsi sám převáděl na vystřihovánku? Z jakého vzoru? Jakou metodou? Jak zaoblíš hrany? Jak to lze využít na dráhu? Jak z toho udělᚠpevnou záležitost?
Editoval Honza dne 11-04-2007 11:29
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Papír na domácí autodráze
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 11-04-2007 12:27
CL versus LH. Enzo Ferrari své výtvory označoval italsky, proto Coda Lunga, nikoliv Long Heck - i když význam je stejný.

Informace, že některé 512S byly přestavěny na standard 512M je mylná. Ferrari 512M je svébytné auto, s jiným chassis, karosérii a silnějším motorem. Oproti 512S mělo Ferrari problém model 512M vůbec homologovat. Homologace (výroba minimálně 25 kusové série) probíhala v průběhu celého roku 1971, nikoliv před sezónou. Jednak nebyly peníze, ale také to auto bylo "mrtvé", nebo od roku 1972 byla připravena nová pravidla, která ukončila život těchto překrástných a výjimečně silných "bestií na kolech". Zajímavé je, že Enzo Ferrari znal technické parametry nových pravidel dříve než konkurence a dovedl toho náležitě využít - viz můj článek o Ferrari 312PB.

Kdyby byl zájem, jsem schopen připravit článek o Ferrari 512M.

Jestli máte někdo zájem a jste z Prahy nebo okolí, mohli bychom se sejít a popovídat o letech 1970 - 71. Něco o těch vozech vím, ale spousta věcí mi také není mnoho jasná. Nemám ani mnoho literatury. Rád se nechám poučit. Nevázal bych to na společné setkání v Libošovicích, nebo tam to bude spíše o ježdění. To samé navrhuji na téma papírových modelů.
Editoval LS dne 11-04-2007 12:36
Autor RE: Papír na domácí autodráze
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 11-04-2007 12:38
Tome, mám zájem o jeden exemplář. Na ceně se dohodneme.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-04-2007 13:29
Chtěl bych se zeptat, proč papírový polotovar zevnitř jenom navylaminujete?
Připadá mi to jako snadnější cesta. Alespoň pro mne, mám k laminování blíž, než k balse.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 11-04-2007 13:31
Tome ty si skutečně Ďábel! Tohle vyrobit v dneštní době je skutečně heroický výkon s neskutečnou dávkou trpělivosti a ohromným množstvím svého času.

Tenhle typ Ferrari ti asi hodně leží v žaludku, že ses rozhodl pro tak náročný proces výroby, že?

Hodně štěstí a doufám že se nám pak pochlubíš. Rád kouknu na něco co od samotného začátku vznikalo vlastníma rukama.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-04-2007 13:45
Díky za info.
Ta karoserie je opravdu krásná práce.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 11-04-2007 15:12
Tome, díky za stručné vysvětlení. Chápu, že nerad patlᚠs epoxidem, každý máme něco takového - já zas nenávidím leptání tištěných spojů. K podobné situaci jako při leptání spojů dochází při havárii cistrny s HCL a všimní si, že jsou tam vždycky nějací, co skončí ve špitále s poleptanými plicemi...
V pátek jsem si zasmradil byt, do teďka to tu páchne a nutí mně to ke kašli, v neděli jsem totéž šel dělat ven a měl jsem hrůzu, co bych dělal, kdybych se polil....

U balsového modelu bych měl strach s tím jezdit. Je téměř jisté, že to dříve či později skončí na zemi rozbité na kusy a ta mnohahodinová práce je v p.....

Pro mne by bylo lepší z tohoto tvaru udělat kopyto a negativní formu, a se to dá relativně snadno opakovat.
Slepovánka i laminace tohoto modelu v 1:32 by ale byla pěkný nářez na práci pod lupou se zatajeným dechem a pinzetou v ruce...smiley

To LS - jasně, článek napiš, těším se na každé Tvé slovo (ikdyž nemám šanci si Tvé vědomosti ani zapamatovat...)smiley

Jinak souhlasím s Mitchem - jsi prostě KING! A chci vidět finiš.
Editoval Honza dne 12-04-2007 00:13
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 11-04-2007 18:23
Pánové, asi mi to nedá a nachystám nějaké povídání o papíru i s fotkami a odkazy.
Mně na tom papíru na dráhu odrazuje akorát ta pracnost mnoha modelů, které jak bylo správně podotknuto - moc nevydrží. A v rámci domácího ježdění pak to, že většina modelů je v 1:24 a pak nezbývá než zmenšovat.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-04-2007 18:45
Já myslím, že kdyby se to zavnitř pěkně olaminovalo, tak ten papír se nasytí pryskyřicí a po povrchové úpravě to bude stejně odolné jako jakékoliv plastové. .............


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 12-04-2007 00:46
Petře, když se to zevnitř olaminuje, můžeš ten papír dát pryč!!!! Jen to předtím natřít separátorem (třeba pasta na parkety).
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 09:28
Já jako malej s kámošem jsme dělali modely vozů jen ty co byly v ABC na Ites podvozky. Sprostě jsme je několikrát okopírovali na čtvrtku, jednoduše ein zwei dobarvili čímkoli co se našlo, vystřihli, slepili a lehce přelakovali bezbarvim lakem (nejednou jsme si vystačili i s lakem na vlasy smiley).
Jo to byli časy, byli jsme mladí a blbý, modelář se zaměřením na něco podobného u nás neexistoval a tak bylo všechno stylem samo domo - pokus omyl. Ale hlavně že bylo s čím jezdit.smileysmileysmiley
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 12:05
Nemám tu založit sekci, kde by byly ke stažení papírové modely? Mohli byste mi je posílat a já bych je sem umisoval.

Co vy na to?


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 12:29
To není vůbec špatnej nápad, ale nezapomeň, že i na ty papírový modely se vztahují nějaká autorská práva. Někdo je přeci musel vyrobit. Takže ti, co je samovolně šíří po netu se vlastně dopouštějí trestního činu. A věř, že to platí i na ty starý modely z ABC. Aspoň to si myslím a mám za to, že se nemýlim.
strana 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
14
14
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio