AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 17:15:32 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Prostě vo všem okolo autodráhy
strana 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 13:46
Aaa Jee a teď mě zase spousta lidí zlinčuje. Tak pojďtě do mě a je po mě.smiley
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 14:32
Mitchi, mᚠsamozřejmě pravdu. Ale spousta jich je ke stažení zdarma a pokud sem umístíme pouze odkaz a budeme doufat, že majitel si nepředělá web, tak bys je stahoval stejně přímo od něj.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 12-04-2007 15:17
Jako starej "papírák" bych nedoporučoval ani ten odkaz na zveřejněný model o kterém víme, že jeho volné šíření je nelegální.
Myslím, že stále existuje dost možností jak se k modelu legálně dostat. např. pro pražské - příští víkend. Info zde
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1587
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 15:17
V tom případě ano, ale já jsem nikde žádné modely aut z ABC oficiálně na webu ke stažení nenašel. Asi si to někdo dobře hlídá. Mᚠrecht, že je spousta webů kde jsou zajmavé modely, ale to je takové jako každá ves jinej pes a 1/32 jich vela nenajdeš. Ale mᚠrecht, že odkazem na něčí jiný web si z obliga a v případě nějakých nároků se veze jen ten zveřejňovatel.
Já to spíš myslel právě kvůli těm scannovaným vystřihovánkám pač na ty se jisto jistě práva vztahují a jejich kopírování a scannování jinak než pro vlastní potřebu je určitě zákonem zakázáno. To jen na okraj aby si někdo nemyslel že si koupí ABC, vystřihováku projede scannerem a šup s tím na net. To by si chlapec zadělal na průšvich. A bohužel se to netýká jen vystřihovánek ale i třeba obsahů knih a i fotografií, které někdo fotí na zakázku za které se ve finále platí a už v časopise nebo kalendáři. Ale to si myslím, že je neuhlídatelné a fotografové si to také nechají jistě dobře zaplatit, pak se většinou smíří s tím že jsou jejich dílka do týdne na netu.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-04-2007 23:18
Tome mně osobně je to naprosto jedno, ale kdyby na to přišel autor dotyčných vystřihovánek tak jediný člověk, který by to škaredě odnesl by byl pepino. Nejde o to jaký kdo používá system či programy pač se tím nikdo logicky věřejně nechlubí, ale v tomhle případě vystřihovánek doslova volaš do světa aby tě někdo pořádně majznul přes prsty. A je úplně jedno jestli to speněžuješ nebo nabízíš zadarmo, prostě tím majitele práv přivádíš o zisk nebo mu způsobuješ jinou hmotnou škodu. Vlastně jeho dílo znehodnocuješ. Nedávno vyšla celá velká kniha vystřihovánek z ABC. Vem si kdyby se ty vystřihovánky oběvili rok před tím na netu tak z toho nákladu neprodaj ani výtisk pač si je kde kdo sežene jinak a jinde zadara. A to už není jen pár korun škody. Ve tvém případě o pirátství nejde pač ty vystřihovánku měníš jak velkostně tak i barevně a tím si ji vlastně sám znehodnotil. Za to by ti snad nikdo nic říci nemohl. Ale pokud nabízíš přesné kopie dotyčné vystřihovánky pak jde o černé kopie a pirátství.
Pokud si udělᚠ1-2 kopie a vlastníš originál tak ti nemůže nikdo nic říct pač to mᚠpro svou potřebu. Ale v případě že jich budeš mít 20 tak asi těžko budeš někomu vysvětlovat že to mᚠsám pro sebe. A asi nejhorší varianta je ta o které jsem tu původně psal, že nevlastníš ani originál a kopie nabízíš na netu komukoliv. Podle mě bys i na ty modely co vytváříte v rámci kroužku měl mít povolení od autora. Ale to je otázka. Nejlepší a bez ryzika je si modely stáhnout přímo od autora, pokud je jako ty nabízí rovnou na netu volně ke stažení a nějaká práva mu hlavu nelámnou pač to nedělá pro prachy.
Bohužel svět je čím dál tím víc sobeckej a vydřidušskej a dnes je člověk schopnej se s tebou soudit kvůli naprostý pitomosti jen když za tím uvidí nějakou tu korunu.
Amíci se dnes souděj o každou stupiditu jen když z toho na někom vytřískaj prachy a je jim naprosto jedno co nebo koho tím zničej. A věř, že taková moda jde jisojistě i k nám. Před padesáti lety si dal po neschodě starostovi vesnice v hospodě přes hubu a max se ti to vrátilo ve stejné podobě. Dnes začne jak histerka tancovat kolem a vyřvávat že tě zažaluje a bude na tobě požadovat úratu za lečení popřípadě si nehá napsat 2 nový falešný zuby a ještě na tobě bude požadovat náhradu za škodu vzniklou v jeho pracovní neschopnosti.
Tome, doba je zlá a nebude to lepší, to ti garantuju.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 13-04-2007 07:36
Nechci to tu už dál rozmazávat. Jen k tomu softu. Důvod proč většina lidí na světě používá nelegální soft je naprosto jednoduchá. Máj všech pět pohromadě a nejsou ochotni narozdíl od států celého světa přistoupit na celosvětový monopol Microsoftu. Nic víc v tom není. Žádná normální rodina, která se počítačem neživý nebude ochotná dát za nový zprzněný software na kterém dosud nic pořádně nefunguje a je plný chyb nějakých šílených 10000 za licenci a další tisíce za opravné upgrady. Zvl᚝ když dotyčný soft vychází v milionech nákladů po celém světě. Každému soudnému člověku dojde, že ten program takovou hodnotu prostě nemá a že se platí jen zato že vůbec je a že ho s velkým požehnáním Billa Gatese vůbec můžeme používat.
Jenže ze strany států se nikdo neozve aby proti Billovi svedli prst a řekliu TyTyTy. To by se mohl pak Gates take rozlobit v tu ránu by měl dotyčný stát po žížalkách. Žádný soft = rozklad celé infrastruktury a ekonomiky. Oni moc dobře vědí proč mají sedět na dvou židlích současně. Nás peskujou a Billovi lezou do pr..... Věřím že i soudce, který by vás za pirátskví soudil není bez viny. Když může nelegální soft používat ministerstvo kultury nebo dokonce informatiky tak kde to jsme.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 13-04-2007 09:16
Pánové neblázněte,

vždy je možné postupovat legální cestou, možná to není snadné, ale nakonec to většinou jde. Pokud připustíme, že autorská práva není nutné respektovat, navyhrabeme se z toho, jak to tady vypadá a dostaneme se tam, kde je Čína. Zeptejte se jakéhokoliv výrobce, který něco opravdu umí,j ak mu číňani v klidu kopírují produkci a o kolik zisku je to připravuje. U SW je vždy možnost použít voně šiřitelný produkt, který je pro většinu z nás dostačující, někdy dokonce lepší, než ten placený. Nechci li např. utrácet za wokna, použiji Open office. Překvapuje mne třeba jak málo lidí využívá možnost kopit MS Office se slevou pro studenty, který se dá legálně využít prakticky pro celou domácnost. A tak to jde skoro ze vším. U těch vystřihovánek je to stejné, vzhledem k tomu, že ABC za socíku takové věci neřešilo, protože vše přece patřilo lidu, tak nám to může připadat trochu divné, ale i ten dnešní vydavatel a autoři vystřihovánek z něčeho musí žít. Přez to si ale myslím, že pro potřeby dětí v kroužcích by se dala určitě alespoň pro tu část, která je v archívech nějaká legální cesta najít. Potíž je v tom, že když ty děti uvidí, jak s autorským právem nakládáme, tak si to odnesou do života a tady nebude pořádek nikdy. A to bylo škoda




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 13-04-2007 09:22
STOP o autorských právech, já si to vyřeším.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 13-04-2007 11:12
Tak nám to téma uteklo smiley smiley smiley
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 13-04-2007 11:16
Sorry Pepino.
PetřeL, asi jsme až příliš velcí idealisti. Možná jsem opravdu dosud neskaženej realitou nebo mám stále chu proti těm prohnilejm birokratům bojovat.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 13-04-2007 22:50
Na základě autorského zákona podnikám. V právních otázkách mne zastupuje nejlepší advokátní kancelář specializovaná v této zemi na autorské právo. Na základě dlouholeté zkušenosti Vám všem sděluji k diskutované problematice následující:

1. Držitelem autorských práv na vystřihovánky není časopis ABC, ale autor vystřihovánky. Někteří autoři – nebudu zde konkrétně jmenovat, mají své zástupce. S těmi se většinou nikdo nedohodne, nebo neví co by za poskytnutí práv chtěli. Právní nárok na zákonnou ochranu autorských práv trvá obecně po dobu 50 let od doby vzniku díla. Autorská práva jsou předmětem dědictví.

2. Zákon umožňuje, aby si každý kdo legálně dílo získal, vytvořil kopii pro svou osobní potřebu. Je úplně jedno, zda si dílo koupil nebo si jej vypůjčil třeba z knihovny. V případě, že vytvoří kopii pro někoho jiného, by z řádně zakoupeného díla, dopouští se trestného činu. A je úplně jedno, jestli to udělal z dobré vůle a černobíle a ještě k tomu zadarmo k bohulibým účelům.

3. Ale pánové, rozum do hrsti. Kdo Vás bude žalovat za zkopírování 30 let staré vystřihovánky z ABC. Není to problém do okamžiku, než se to vystaví na WEB za účelem veřejného stahování a kopírování. Potom je velmi pravděpodobné, že bychom se za Pepinem nejeli podívat v červnu do Libošovic, ale kousek dál k Jičínu do Valdic – mám tím na mysli slavnou kartouzu, kterou v 18. století vystavěli Kartuziáni.

4. S mým kamarádem jednáme cca půl roku s tvůrci starých vystřihovánek z ABC, aby dali souhlas s vydáním slavných vystřihovánek modelů na téma autodráha. Je to na dobré cestě, ale musí být zajištěna návratnost investice. Dejte vědět, kdo by měl zájem. Šetřílkům a rýpalům předem sděluji, že to nebude za 10 korun.

5. Nejvíce mi na novém autorském zákoně vadí zatížení harddisků, kopírek, tiskáren, ploterů a paměových zařízení nemalým autorským poplatkem, který je odváděn ochranným autorským svazům. Každý uživatel záznamové techniky je předem pasován do role potencionálního piráta a preventivně rovnou zdaněn při nákupu zařízení. Provoz mé kanceláře se tímto prodražuje, i když svá zařízení používám výhradně k práci a nikoliv ke kopírování. Právní ochranu autorství mých děl vymáhám velmi složitě, nebo zákon myslí spíše na hudebníky a filmaře než architekty a výtvarníky.

6. U svého posledního článku jsem uvedl, že fotografie dráhových modelů jsou mým dílem, ostatní fotografie pocházejí z archivu autora. Je to jediná legální cesta, jak použít fotografie, jejichž autor Vám není znám. Na druhou stranu, jestliže někdo něco vystaví na WEB, musí mu být jasné, že to „dává k dispozici“. To ostatně platí pro všechny mé články a fotografie. Pro úplnost, jen do okamžiku, než to někdo vytiskne na křídovém papíře a za každý exemplář bude chtít 500,- Kč. Hovořím z vlastní zkušenosti, jeden slavný pan docent to s mými autorskými fotografiemi tak udělal. A hájil se, že nevěděl čí byly – na rubu bylo mé razítko.

7. Existují software, které jsou zadarmo – včetně operačního systému. Když někdo nechce kupovat legální programy, má alternativu. Není to žádný zázrak, ale na domácí použití to bohatě stačí.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-04-2007 09:48
Naštěstí to vlákno na foru CPM je jen dílčím a malým prvkem tohoto DF. Bohužel vyspělé technologie umožňují právě v oblasti papírových modelů pravé divy. Kopie, úravy, zveřejňování.
Osobně to vidím tak (i když to není košer), že pokud někomu poskytnu model, který není z nějakého důvodu reálně dostupný, pro vytvoření kopie pro jeho vlastní potřebu a sám na tom nijak neprofituji, tak s tímto problém nemám. Ovšem naskenovat modely a ty pak pověsit na net a nebo prodávat na nosiči. S tím už souhlasit nemohu.
Ale tady si dovolím jednu technickou poznámku. Aby byl papírový model schopen dalšího použití tak musí být oskenován (okopírován) v určité kvalitě a na vhodný papír. Samotný kvalitní tisk (kopie) pak představují určité náklady, které jsou vyšší než cena obvykle kvalitnějšího ofsetového tisku. Samozřejmě, že pokud to někdo provede v zaměstnání a na účet zaměstnavatele, celý ten proces se mu "vyplatí".
Vím o čem mluvím, protože občas stavím z kopie - zvětšuji model, skenuji, tisknu free modely z netu apod. a jen sehnání kvalitního papíru a tisku mi trvalo docela dlouho.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-04-2007 10:08
Ale zpět k papírovým modelům na dráze.
Rozdělil bych to na dvě části.
1. Dají se použít papírové modely a nebo papír jako stavební materiál jako doplněk závodní dráhy - okruhu. Tribuny, boxy, reklamy a taky různé mechanismy okolo trati. Pokud si tedy někdo má možnost s tím vyhrát a nebo staví okruh "na pevno". Jen v ABC vyšly desítky stavebních strojů, haiši etc.
2. Papírové modely nebo papír jako stavební materiál na karoserie na samotné auta. Zde jsou v podtatě dvě možnosti.
- použít již hotovou vystřihovánku z různých zdrojů a případně ji měřítkově upravit.
- jít cestou prvostavby (viz. Tom) - způsobům konstrukce se meze nekladou a následně - tmelit, brousit, stříkat, polepovat. Zde, pokud se chce člověk držet reálné předlohy, jsou pochopitelně nutné kvalitní podklady.
Musím ale říci, že kvalitní papírový model postavený z vystřihovánky - to je X hodin práce, která může jedním rázem - havárií, přijít vniveč. Papír, by prolakovaný a vyztužený, toho moc nevydrží a modely jsou prakticky !!!neopravitelné!!! Takže je to spíš na volné rekreační poježdění než na závodění.
Samozřejmě je jiná situace, pokud karoserii z papíru staví děti v rámci kroužku.

To LS Marně přemýšlím, které ze starších papírových modelů z ABC vhodných na autodráhu by stály za znovu a samostatné vydání. Myslím, že z hladiska vydavatelského by za znovuvydání stálo pár závodních aut - GT a speciály (ne formule) v 1:24 a nebo podpořit vydání modelů úplně nových.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-04-2007 12:31
Je jasné, že do detailu dotažené konstrukce jsou jednoznačně vitrínkové makety. Za maximum toho co má smysl ještě použít považuji například modely z těchto webů
(nainstalujte si japonštinu smiley )
Epson - ty jednoduší verze
http://www.epson.jp/nakajima/craft/index.htm
Nissan R 390 GTI
http://www.nissan.co.jp/COMPASS/R390/CRAFT/craft.htm
a nebo tyto nascary
http://www.extazaweb.sk/nascarpapermodels/
a nebo něco z těchto německých stránek
http://www.racepaper.de/
http://www.streetpaper.de/
Ve všech zmíněných případech se ale jedná o úpravu měřítka podle podkladů.
Jako ukázku přikládám odkaz toho co lze také na internetu najít, ale co bych ani po měřítkové úpravě nedoporučil. Můj oblíbený Aston Martin DBR-9 http://www.extazaweb.sk/astonmartin/index.htm
Upozornění na závěr. Valná většina papírových modelů prezentovaných na internetu za moc nestojí. Stavba je z důvodu nepřesností často skoro nemožná a nebo jsou modely velmi schematické.
Sečteno a podtrženo - spíše bych preferoval papír na věci okolo dráhy než na samotné karoserie.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 16-04-2007 13:30
Vítku o tom jsem hrozně dlouho přemýšlel a došel jsem k závěru, že zázemí dráhy budu raději dělat z platu a co nepůjde udělat doma tak kupovat hotové než vše stavět z papíru.
Víš, když už si dᚠtu práci postavit celý kompletní stolový model, potáhneš ho kobercem, vytvoříš jakousi krajinu plnou skal a stromů tak pak tam ty papírové domečky z tiskárny vypadají jako slon v porcelánu. Krom toho se zase nevyhneš tomu, že tam musíš dosadit platové modelově věrné figurky a na můj vkus to nějak do sebe prostě nezapadá. Ty budovy z vystřihovánek by museli být opravdu velmi dobře propracované a v samém závěru bych je asi nějak povrchově upravil. Protože a chceš nebo ne tak barvy vystřihovánek jsou proti lakovanému plastu mnohem světlejší a nevýrazné, takové NEskutečné. Stěny těch budov budou pořád buď mírně vyduté nebo vypouklé přesně tak jak je pro papír charakteristické.
Když z papíru, tak všechno. Zázemí od záchraných vozů přes budovy až po takové blbustky jako jsou sudy a pneumatiky v záchytných zónach nebo i ty skály a stromy. Prostě všechno tak aby to do sebe celé zapadalo a nic moc příliš nevyčnívalo z rázu krajiny.
Snad si mě pochopil.
Já se nechal hodně inspirovat na carrera4fun.de , ale nechci jít cestou papíru. Jen si z papíru udělám šablony a ty pak obkreslím na nějaký lepší lakovatelný a pevnější materiál jako překliška nebo plastové desky.
Je ale fakt, že komu to z papíru stačí tak po dost náročném slepování má pokoj pač už z tiskárny je to nějak barevně dekorované. Ale.... Určitě záleží na vkusu a představě jednotlivce.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 25-07-2007 16:34
Ivane nedalo mi to a prolistoval jsem Modelář ročník 1989, který mám schovaný. Možná jsem se přehlédnul, ale jediný článek o SRC je až v prosincovém čísle, napínavá reportហz Mistrovství ČSSR v Košicích, na které dle autora článku " po dl´hých šest rokov čakali dráhoví automodelári".

Takže moc materiálu o SRC tam asi nenajdeš.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 29-07-2007 22:38
Tome pěkný !!!
A co je to za káru ?smileysmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 30-07-2007 08:18
Náhodou mně se ta zlínská myšlenka moc líbí a ta barevná provedení nemají skoro chybu - vytiskneš (samozřejmě se souhlasem autorasmiley), jednoduše slepíš, rozbiješ - vytiskneš, slepíš... a tak klidně 50x za sebou. Náklady směšné a když se chceš za každou cenu modelářsky vyřádit, můžeš si udělat plastický střešní ejektor atd. Samozřejmě, že hotová karoserie nemá na povrchově upravený plastik, ale jinak je to na závodění pro děti (a dospělé) super. Skoro bych to viděl i na jednu samostatnou kategorii v nějakém blíže neurčeném poháru ve variantě libovolný podvozek se standardizovaným uchycením motoru, přímo na závodech losovaný daný motor v nižší cenové kategorii + papírová kastle dle určeného vzoru - to by vůbec nemuselo být špatné a hlavně pro úplně všechny autodráhové bastlíře, kteří na těchto stránkách lkají nad drahotou, dostupné. Až Pepino dostaví dráhu v Hradci, mohl by o tom zapřemýšlet, já osobně předem slibuji účast...


Honza
Editoval sutor dne 30-07-2007 08:20
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 30-07-2007 08:26
Já ty kastle na stránkách SRC Zlín nenašel, ale jinak mají krásná objekt a dráhu......


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 30-07-2007 08:41
To Petr L,
Pokud si otevřeš stránky tak klikni v Top News na Cut-outs a potom si klikni , kterou kastli si vybereš.
Bohužel klubovnu jsme v lednu vyklidili a dráhu mám na chalupě jenom uskladněnou.
Všechno je to o penězích- 20 000,- měsíčně byla šibenice.(divím se, jak jsme to mohli vydržet 7 let)



JMS
www.blueking.cz
strana 2 z 7 < 1 2 3 4 5 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
11
11
Papír na domácí dráze
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 1
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio