AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 20:34:59 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Prostě vo všem okolo autodráhy
strana 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 30-07-2007 08:46
Díky moc, 7let za takových podmínek nájmu je na medaily.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
amk-src-cb
člen

Příspěvků celkem: 34
Bydliště: Č: Budějovice
Registrován od: 05.03.07
Vloženo dne 15-08-2007 22:37
Já tomu teda moc nerozumím, dráhovky sleduju a stavím jenom 32 let, ale co si pamatuju, tak VŽDYCKY byla papírová karoserie základem modelářské práce všech začínajících automodelářů-žáčků a i v pozdějším pokročilém modelářském věku se k papíru mnozí vracejí. Záleží jen na rukodělné zručnosti, vytrvalosti a chuti a z papíru se dá postavit naprosto perfektní maketa, se kterou se dá i jezdit. Samozřejmě je třeba brát v potaz, že je to "jen" papír!! S lexanem a jinými materiály se dá těžko srovnávat!!


MH
www.volny.cz/amk-src-cb
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-08-2007 08:35
Práce s papírem je v začátku skoro každé modelařiny. Někteří u papíru zůstanou, jiní jdou "dál". Makety jdou postavit opravdu špičkové.Fotek je na webu spousta. Ale s ohledem na pracnost bych ty nejlepší na dráhu nedal. Myslím, že ta dílka ze Zlína, nebo to co nabízí brněnské vydavatelství Parodia, je tak akorát. I na netu jsou spousty požitelných karoserií. Jen je u nich většinou problém s měřítkem.
A několik dobrých odkazů na free modely.
http://www.racepaper.de/
http://www.3dpapermodel.com.tw/
http://www.epson.jp/nakajima/craft/nsx2006/index.htm
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-08-2007 10:41
Papír je klasika, jak jsme již jednou diskutovali, pokud se slepovačka brousí a kytuje a lakuje, tak sedá vyrobit i velmi odolná karoserie.

Já jsem asi trochu méně chápavý, nebo se ztrácím v tom japonském písmu, ale našel jsem na tom Epsonu lecos, včetně návodu, jak si slepku slepit, ale vlastní slepovačky jsem prostě nenašel. Ivane jak je mám hledat a v čem jsou uložené?


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-08-2007 12:23
Díky, už to mám


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: papír na domácí autodráze
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-08-2007 16:40
Jen tak pro zajímavost fotky mého 25 let starého celopapírového vozu podle ábíčka, dodnes to jezdí a parádně smykuje:
Jirka sem připíchnul tento obrázek:

tel. 723577484
Autor RE: papír na domácí autodráze
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-08-2007 16:41
Zespodu:
Jirka sem připíchnul tento obrázek:

tel. 723577484
Autor RE: papír na domácí autodráze
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-08-2007 16:42
A podvozek komplet z papíru:
Jirka sem připíchnul tento obrázek:

tel. 723577484
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-08-2007 21:22
Dodnes mi není jasné, jestli ty papírové podvozky byly z nouze cnost a nebo geniální nedoceněná myšlenka.

Ale pořád je to lepší, než předělávat držák na motor na F.... smiley smiley

Když jsem před tím viděl tu kastličku od Octavie slepenou Tomem, tak jsem si zase vzpoměl na domácí okruhy a na Octavia Cup. České vozy, český seriál, x let .... smiley
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 21-08-2007 17:00
Kromě nafocené Lancie a zmíněného Lotusu byl v ABC otištěn i plánek na podvozek z papíru - kartonu na Tatru 613 Narex i s karoserií. A v neposlední řadě i velmi jednoducá kastlička na Favorita - 8 dílů.

Kromě toho vyšlo hodně modelů, které byly buď přímo nebo po menších úpravách použitelné na autodráze - Porsche Can Am, Bugatti apod.
A taky vycházely pravidelné monografie aut.
Vyšel i návod na stavbu karoserie z "lexanu" - Porsche 956.
A světe div se - i x dílný seriál o dráhovém modelářství zaměřený právě na stavbu podvozků z různých materiálů.

Za raritu pak považuji stavbu auta Renault z roku 1911 - přestavba a úprava stavebnice Old Timeru od Směru.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
amk-src-cb
člen

Příspěvků celkem: 34
Bydliště: Č: Budějovice
Registrován od: 05.03.07
Vloženo dne 22-08-2007 13:22
Práce s papírem je krásná, ale pouze pro lidi s pevnými nervy.
Připíchnutý obrázek: plánky jsou jasný, odkud jsou, Porsche je rozestavěná karoserie, stavěná "obmalováváním" plánku přez kopírák na čtvrtku, prostřihaná a sestavovaná systémem pokus-omyl, dál jsem se s ní nedostal, Renault je až na balzový kryt motoru taky papír, jezdil jsem s ním kategorii A1/24 a už je to vrak.

Obojí jsem vytáhl z krabice, kde to leželo spolu s jinými zbytky asi od roku 1981.
Jak je vidět, do dneška se dá poznat co to je!


MH
amk-src-cb sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Pepino dne 22-08-2007 14:39
www.volny.cz/amk-src-cb
Autor RE: Papír na domácí autodráze
amk-src-cb
člen

Příspěvků celkem: 34
Bydliště: Č: Budějovice
Registrován od: 05.03.07
Vloženo dne 22-08-2007 14:21
Pár papíráků pro děti v kroužku, bez žádných extra povrchových úprav. Vystřihat, slepit, jednoduše nabarvit, připevnit na podvozek a hurá na dráhu. Až z toho budou hadry tak během 20 minut postavíme nové!!


MH
amk-src-cb sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Pepino dne 22-08-2007 14:39
www.volny.cz/amk-src-cb
Autor RE: Papír na domácí autodráze
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 23-08-2007 09:04
Pro amk-src-cb - myšlenka, která naplňuje tvůj poslední příspěvek je přesně ta, která mě odradila od "dřevěnejch klubovek" a posadila převážně jen domů, na domácí autodráhu. Takováhle "karoserie je snad zbytečný i těch 20 minut dělat - vždy by stačilo, jen přes ten podvozek přetáhnout třebas igelitky z Delvity a " hurá jí rozhadrovat" . A když mᚠpak v klubu na osmiproudu takovejhle "hadrníků" 7, tak tak pak s maketou dvě hodiny čumíš jak tydýt, maketu pak zase vrátíš do kufru (vyndal jsi ji ven jen, aby si ji "hadrnící" prohlídli) a mažeš domu. Sice jsi si moc nezajezdil, ale zato jsi viděl ty "opravdový" závodníky.smiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 23-08-2007 10:14
To HWSlot, to mᚠsice pravdu, ale předpokládám podle textu, že je to pro děti.

Dát synovi něco složitějšího na vystřihnutí, tak mi na to v půlce začne prdět a půjde stavět auto z Lega. Děti mají úžasnou představivost a vidí v tom víc, než tam je. Hlavně, že to jede.

Potíž je v tom, že podle toho co jsem viděl, tak to leckomu zůstane celý život a jenom to posune z papíru do lexanu-účel světí prostředky, hlavně že to frčí. A to je strašné a naprosto s tebou souhlasím.

I lexanová kastle může být dokonalá a hlavně i skutečná závodní auta jsou v drtivé většině krásná ( i taková Lancia Beta Turbo GR5 je přez svojí ryzí účelnost a strohost auto, co má svůj šarm ) a pokud se chce, myslím, že se dá najít v té záplavě aut, které poválečný vývoj přinesl dost takových, která jsou jednoduchá, dostatečně prostorná, placatá a jánevím co ještě a dá se na ně koukat. Tak proč to při napodobování skutečnosti popírat a vytvářet jenom futrál na rychlý motor se zadní osou? To opravdu nevím.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 23-08-2007 13:06
Pravdou je, že děti chtějí mít všechno rychle, a proto jsou tyto kastle účelem, který světí prostředky. Jestli se ovšem dítě dohrabe od tohoto k lexanovým plackám a nebo propracovaným maketám je věc jiná.
Na propracované makety se papír moc nehodí - klasická vystřihovánka je moc pracná a výsledek křehký.

Ještě k tomu ABC. K autodráze ještě vyšlo:
- Start a cíl
- Servisní garáže
- Tribuna
- Depo a věž - tady sháním třetí část
- Figurky 2x
Vše v 1:32, tedy na domácí autodráhu.
Autor RE: Papír na domácí autodráze
amk-src-cb
člen

Příspěvků celkem: 34
Bydliště: Č: Budějovice
Registrován od: 05.03.07
Vloženo dne 23-08-2007 20:46
HWSlot napsal:
Pro amk-src-cb - myšlenka, která naplňuje tvůj poslední příspěvek je přesně ta, která mě odradila od "dřevěnejch klubovek" a posadila převážně jen domů, na domácí autodráhu. Takováhle "karoserie je snad zbytečný i těch 20 minut dělat - vždy by stačilo, jen přes ten podvozek přetáhnout třebas igelitky z Delvity a " hurá jí rozhadrovat" . A když mᚠpak v klubu na osmiproudu takovejhle "hadrníků" 7, tak tak pak s maketou dvě hodiny čumíš jak tydýt, maketu pak zase vrátíš do kufru (vyndal jsi ji ven jen, aby si ji "hadrnící" prohlídli) a mažeš domu. Sice jsi si moc nezajezdil, ale zato jsi viděl ty "opravdový" závodníky.smiley


Nezlob se na mě, ale z tvé reakce čiší hrozná sobeckost a já-ství. Kdyby takhle uvažovali všichni, tak se neobjeví žádný nový, mladý automodelář (snad jen naše vlastní děti) a to co víme, umíme a máme rádi by za pár let odešlo s námi pod drn. A pokud si nedokážeš najít v klubu chvilku, aby sis zajezdil pro své potěšení, tak tam asi opravdu nepatříš a klidně si trucuj na domácí autodráze!smiley


MH
www.volny.cz/amk-src-cb
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 23-08-2007 23:16
Já se k těm papírovým hrůzám výše taky vyjádřím: „Chudáci děti...”.
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Papír na domácí autodráze
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 24-08-2007 07:41
Mám takový dojem, že ti, kteří tady kritizují nikdy s děckama nic nedělali, ale možná se mýlím.
Rád bych někoho z vás viděl, jak si sám navrhl auto, které vyrobíl.
Myslím plánek, kopyto, formu, polotovar kastle a potom povrchovou úpravu.!
Pokud chcete děcka v kroužku zaujmout, musí být vystřihovánka jednoduchá a musíte si uvědomit, že to stříhají a lepí děti kolem 5-10 ti let, kteřé někdy poprvé v životě drží v ruce nůžky.
Myslím, že v Budějicích dělají s děckama hodně a takové kecy jsou pro ně zklamání.
To co napsal HW je opravdu jenom výbuch emocí, protože se mu ty papírové výtvory nelíbí, ale on není děcko a sám si své modýlky vypiplá.
Potom je teda jasné, že se bojí jezdit na pořádné dráze a prohání své makety doma.
Nechci tady nikoho prudit, ale zamyslete se nad tím, co jste napsali.
Bez těch hrůz a hadrníků tady zbude pouze jen pár maketářů zalezených domasmiley



JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Papír na domácí autodráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 24-08-2007 09:11
Tomu, kdo to nikdy nezažil se to opravdu těžko chápe, děti mají ohromnou představivost a pokud se jim podaří v krátkém čase celou věc slepit a dokonce si ji vybarvit, má pro ně větší cenu, než věrný model. Cokoliv složitějšího by je mohlo jednou provždy odradit.

Já si jenom po přečtení reakce HWSlota vybavil, jak jsem na jaře po desetiletích jiných starostí hledal na netu informace o SRC, abych se dozvěděl jak daleko se vývoj dostal a narazil jsem na jakousi německou stránku výrobce karoserií.
V úžasu jsem několik minut studoval to, co se jmenovalo Skoda Octavia. Byl jsem ochoten souhlasit pouze v případě, že by se jednalo o auto pod plachtou. Dodnes mi není jasné proč je v jedné části SRC na detail kladený tak malý důraz. Ohledy na dostupnost technologií při výrobě to určitě nejsou. To mohlo platit v minulosti.
A to byl hlavní důvod, proč jsem psal svůj příspěvek.

Z druhé strany určitě i na oko dokonalá autíčka musejí leckoho uvádět k bezvědomí, když se jim podívá na podvozek z jednoho kusu plastu, takže ...............



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Papír na domácí autodráze
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 24-08-2007 11:04
Ach jo...původně jsem nějak už nechtěl reagovat... asi nejsem moc konfrontační typ,ale...!!!
amk-src-cb - nezlob se na mě, ale z tvojí reakce čiší tak trochu pokrytectví.Nějak nemůžu uvěřit tomu, že se každý den probouzíš s představou, kolik že to zase musíš "zachránit dětí pro dráhovou modelařinu". Spíš bysem řekl, že tě modelařina baví a stejně tak tě baví práce s dětma. A to, že z tvejch "žáků" vyroste dobrej modelář, závodník... je v podstatě jen naplnění tvojeho ega. A na řeči otců - synku, dělal jsem to všechno pro tebe,abys ty mohl bejt....No.1, tak na ty nevěřím, páč to tatík dělá především pro splnění svojeho snu.

JMS - nebyl to vůbec výbuch emocí. Ten bude teď - "Nechci tady nikoho prudit, ale zamyslete se nad tím, co jste napsali." - přečti si tu svoje příspěvky....můj odhad je,že tak 90% z nich je prudících.Takže, když nehceš prudit, tak nepruď.

A závěrem ještě k samotnému problému "klubového" automodelářství - proč se určitá část lidí naváží do vašich karoserií a vaše podvozky jsou akceptovány? Nebude to vaší filosofií, kterou učíte i děti? Že totiž jezdí podvozek a čím je schovanej, tak na tom moc nezáleží? To se klidně může "rozhadrovat", ale když zvedᚠvypadlý autíčko z dráhy hákem, tak dej pro Boha pozor, abys ho nevzal tak, že bys mohl poškodit nějakou část podvozku???




HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
strana 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
87
87
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio