AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 16:09:26 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Závody a akce | Různé závody
Autor Přední kola-dotaz
Pavel 128
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 318
Bydliště: Praha
Registrován od: 06.01.09
Vloženo dne 04-07-2011 10:01
Pravidla většiny závodů komerček vyžadují aby se přední kola dotýkala dráhy. Model se zkouší na rovné ploše, ovšem nové dráhy (Podbaba, Pardubice...) mají vodiče zapuštěné skoro o půl milimetru, takže na některé dráze auto koly sedí na jiné, většinou starší ne a na rovné destičce samozřejmě také ne. Tři čtyři desetiny se tolerují? Jaký je oficiální názor pořadatelů? Zatím jsem při přejínmce problém neměl, ale jak poslední dobou chodím na Podbabu si zajezdit a šteluju autíčka na tuto tra, tak jsem si všiml, že na rovné destičce jsou kola ve vzduchu, o pár desetin, ale jsou. Díky za odpověď.
Autor RE: Přední kola-dotaz
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 04-07-2011 10:14
Všichni z pořádajících se k tomu staví rozumně. Třeba už jen proto, že ani u nových drah se zapuštěnými vodiči se nedá díky konstrukci dráhy a vodičů zajistit úplně konstantní hloubka zapuštění po celé dráze. Někde je to 0,6 mm a o kus dál klidně i 1,5 mm. A to ani nemluvím o tom, že občas je levá strana v jiné výši než pravá. Vše se postupně zhoršuje s opotřebením dráhy a vodičů.
Autor RE: Přední kola-dotaz
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 04-07-2011 11:12
Já tedy nevím jak ostatní ale já jsem si vždycky podkládal vodítko podložkama nebo je naopak vyndaval právě kvůli tomuhle problému. Měl jsem za to že tak činí i ostatní. Mě samotného by i štvalo kdyby se ty přední kola netočily.
Editoval Mitch dne 04-07-2011 11:13
Autor RE: Přední kola-dotaz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 04-07-2011 11:30
No ale kdyby se ti Mitchi kola netočily,protože jsou ve vzduchu, tak by ti to zase lépe jelo, a v té rychlosti to nemᚠšanci zachytit, jestli se točí nebo ne :-))



Editoval Petr L dne 04-07-2011 11:31
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Přední kola-dotaz
Pavel 128
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 318
Bydliště: Praha
Registrován od: 06.01.09
Vloženo dne 04-07-2011 11:45
No a o to jde, na dráze se točí, ale při přejímce na destičce ne. No ale při rozumném přístupu přejímacího "komisaře"o nic nejde. Co se týká toho že je lepší když se kola nedotýkají při jízdě, tak na to je více názorů, někdo tvrdí, že je lepší když se auto o dráhu v zatáčce opírá, někdo ne, někdo dělá přední nápravu natvrdo, někdo plovoucí...
Autor RE: Přední kola-dotaz
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 04-07-2011 11:54
Ono je to u komerček trochu jinak než u klasických SRC, kde případné výškové rozdíly pohltí jinak dimenzované fousy i dík vyššímu přítlaku. To by se ti nemuselo při 1mm rozdílu v lehkých komerčkách podařit, kdybys tam nevypodložkoval vodítko, a chvílemi bys mohl ztrácet kontakt. Většinou platí to, co jsem psal výše - když to nebude zjevný kalkul, pochybuji, že by se tím někdo vážněji zabýval.

Nesmíš ale zajet neočekávaně dobře, pak se určitě někdo najde, komu se to najednou nebude líbit smiley...
Editoval JK dne 04-07-2011 11:57
Autor RE: Přední kola-dotaz
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 04-07-2011 12:38
Ale fuj, Hamba Velebnosti. Petře, kdyby se mi neměli točit přední kola tak nemusím jezdit Komerčky. Mě štve už jen to že se točej jen občas na různých úsecích dráhy. I to mě irituje. Nebo když model zastaví a přední kola se mu ještě točej. To mě taky neskutečně štve.
Ano můžeš říct, že pro účely autoráhy jsou tam spíš k zlosti, ale já než abych je vyřadil mimo provoz tak to raději nějak ošulim. Prostě ty se musej točit. A pokud mám pocit že ten model táhnou z dráhy tak je raději oblepim proužkem černé elektroinstalatérské pásky která z vnější strany parádně klouže. Tak mám celkem klid v duši. Autí funguje a kolečka se mu točej jak maj.
Autor RE: Přední kola-dotaz
Pavel 128
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 318
Bydliště: Praha
Registrován od: 06.01.09
Vloženo dne 04-07-2011 12:54
Ale tak Cecilko smileysmileysmiley, točit se musí s tím souhlasím, ale na dráze, na rovné destišce tomu tak nebude, pokud bude auto naladěno na zapuštěné vodiče. Také chci realistické modely. Docela se těším až budu ladit tu P34 od Fslotu, jsem zvědavý zda se budou točit všechny čtyři smiley.
Autor RE: Přední kola-dotaz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 04-07-2011 12:55
Mitchi já zase nesnesu když nemají kola originál inserty a vůbec si nedovedu představit že bych měl model co není podobný reálnému vozu. Holt každý má nějakou libůstku smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Přední kola-dotaz
kmasita
člen

Příspěvků celkem: 213
Bydliště: Dobřichovice
Registrován od: 11.03.08
Vloženo dne 04-07-2011 13:10
Pavle auto dělám aby bylo na rovné destičce vše OK - jak chci a když přijedu na dráhu se zapuštěnýma vodičema tak obejdu dráhu se šuplerou a podle toho co neměřím ( nějaký rozumný kompromis na každé dráze je celkem velké rozpětí - nikde to není přesné) tak podložím vodítko. TZ prodává podložky o sílách 0,5 - 0,25 - 0,1 mm tak že to lze doladit celkem přesně. Pokud jedeš závod kde se na doteku kol trvá a je přísná přejímka tak se to samozřejmně zkouší na dráze a ne na rovné destičce (pokud jsou zapuštěné vodiče)....
Autor RE: Přední kola-dotaz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 04-07-2011 13:28
Podložky pod vodítko má v sortimentu více než rok i ALS Racing, jsou dělané přesně na vodítko Slot.It.

Já mám jako zkušební desku uříznutý kus nové dráhy na Podbabě, včetně stíněných vodičů, takže Podbabu ladím poměrně přesně smiley




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Přední kola-dotaz
Pavel 128
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 318
Bydliště: Praha
Registrován od: 06.01.09
Vloženo dne 04-07-2011 14:20
To: kmasita, díky za odpověď. U mne jsou třeba kola dvě desetiny, ale při mírném zatlačení už se dotknou, pořídím si podložky, v nejhorším se dá laborovat i s průměrem gum.

To: Petr L, tak tomu říkám zodpovědná příprava smiley, to jako kus dráhy zbyl?
Autor RE: Přední kola-dotaz
Jan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 162
Registrován od: 22.02.08
Vloženo dne 04-07-2011 17:35
Mitch napsal: ....Mě samotného by i štvalo kdyby se ty přední kola netočily.....
nemusím to psát znovu, mám stejný názor smiley Já si přeji aby na dráze jezdily "autíčka"
a né "rakety" je to věc názorusmiley


Jan
Autor RE: Přední kola-dotaz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 04-07-2011 18:34
To Pavel 128, jo zbyl. Předem nebylo stanovené, jaké bude stoupání a klesání na dráze, takže se něco řezalo až na místě a pak se také měnil kus rovinky. Až půjdeš na toalety, podívej se vlevo nad dveře do kumbálku u umyvadla, tam je taky kus :-))


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Přední kola-dotaz
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 04-07-2011 23:53
Hned v prvním příspěvku jsi to Pavle napsal přesně. Jinými slovy - kola na přejímce se musí dotýkat podložky (to neznamená, že na nich auto stojí celou svou vahou). Z toho vyplývá, že by se měly za jízdy točit. U zapuštěných vodičů by se měla použít podložka odpovídají zapuštění. Jinak by byla, při nastavení vodítka a zkoušce na rovné podložce, přední kola ve vzduchu.

V praxi kdo umí (ne můj případ smiley ), tak má na přejímce kola na podložce a při jízdě mírně-malinko nad dráhou. Je taky žádoucí aby se přední osa hodně dobře - lehoučce točila a při kontaktech kol s dráhou a auto nedostávalo kopance.

V této souvislosti bych ale Pavlův dotaz rozšířil o problematiku nezávislé uchycení disku. Neměl by někdo zkušenější pár informací k výhodám, záludnostem v nastavení apod. ?

Mitchi a Jane. Já jsem taky pro modelovost a maketovost, ale věř mi, že mnohem horší jsou neměřítková kola a nerealistické inserty. A ne to jestli jsou za jízdy kola pár desetinek nad dráhou.




ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Přední kola-dotaz
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-07-2011 01:12
Tedy Vítku, sorry, možná budou děsný hrubky, už mám dost upito!
Ale za mě říkám že je mi celekm fuk jaké má model inzerty pokud odpovídají aspoň době, nikoliv modelu. Ale hlavně se to musí točit. Nebo se snad kochᚠjejich nehybným vzhledem za jízdy?
A jak poznᚠže má model oproti originálu o milimetr větší průměr kola než by měl v 1/32 mít? Nic proti tobě, ale já to tedy nepoznám. Tedy nebudu počítat šílený salámy co poslední dobou cpe carera na svý některý modely. To je do očí bijcí, ale jinak je mi to i celkem fuk.
Model má prostě na dráze vypadat a chovat se jako model svého skutečného vzoru. Jikoliv jako přešlechtěnej krypl pudl s papírama co nemůže na přední. Hlavně že má na to papír.
A nyní, zavřete oči,----Odcházím.
Brou nioc
Editoval Mitch dne 05-07-2011 01:14
Autor RE: Přední kola-dotaz
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-07-2011 01:26
Mitchi jako zamlada a já myslel, že už se to nikdy nevrátí smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Přední kola-dotaz
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 05-07-2011 12:01
Mitchi, když jsem měl na mysli měřítko, nemyslel jsem na bazírování na desetinách mm, ale na to aby přední kola neměly třeba 11mm. A inserty odpovídaly době a na historiku z 60. nebyly modení BBS.
Ale stejně jako za jízdy neusleduješ, jestli se kola točí, tak při stání auta na dráze nepoznᚠjestli se kola dotýkají nebo jsou pár desetin mm nad dráhou. Stejně jako já nepoznám od oka jestli je kolo na 100% v měřítku.

A jedná rýpavá. Pokud tak bazíruješ na věrohodnosti, tak si nezapomeň auta zvednout na odpovídající světlost smiley


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
07
07
Pohár SCALEXTRIC 5. závod
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 1
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio