AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 10:54:17 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 1 z 2 1 2 >
Autor Krabičky na auta
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 10-06-2007 16:39
Výrobci se nejsou schopni shodnout na mnohém, takže taková maličkost, jako jsou rozdílná balení, mně nepřekvapuje. Ale rád bych měl všechna auta v jednotných plastových průhledných boxech velikosti Fly nebo Scalextric.
Nevíte, jestli se dají takovéto krabičky koupit samostatně?
Možná jsem jen špatně hledal smiley
Autor RE: Krabičky na auta
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 10-06-2007 20:51
Ještě v loňském roce měl Scalextric v nabídce samostatnou krabičku pod názvem crystal case (cena cca 4 £smiley, teď už to tam nemají – zkus se zeptat Milana, třeba má možnost je sehnat. Ale určitě se něco podobného vyrábí i u nás a i cena by mohla být příznivější. Nemají něco u FARA? Kdyby někdo něco věděl, taky bych měl zájem...


Honza
Autor RE: Krabičky na auta
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 10-06-2007 21:26
No já už se zkoušel ptát u milana (scalextric), scx, carrery. Leč neuspěl jsem.

Na Nincu se ani ptát nemusím, vím že nebudou. Faro má jen papírové...


Rebas
178856806
Autor RE: Krabičky na auta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 10-06-2007 23:08
A co takhle optat se u MTR32, nebo někoho dalšího co dělá s lexanem a jiným podobným materiálem. Kopyto na krabičku a dno by měla být hračka a dalo by se to nabízet i v obchodě k novým autům.......



Editoval Petr L dne 10-06-2007 23:10
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Krabičky na auta
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 10-06-2007 23:56
Petře tobě to fakt nebezpečně zapaluje. Také to vidím jako relativně dobrý nápad. Otázkou je cena kusu. Jestliže kastlička je za cca 60Kč a krabička by byla téměř to samé množství materiálu vyráběno tou samou technikou + podtavec tak nevim nevim kam až by se mohla vyšplhat. 100-150Kč? Mám pocit, že to není cena až tak příliš vzdálená od té krabičky co nabízel Scalextrix.
Autor RE: Krabičky na auta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-06-2007 00:26
No vidíš a i tak by si jí leckdo do vitrýny koupil, jenom kdyby byla.
Jinak dík, někdy to řekni mé manželce.....
U Fara tě přijde papírová bez koruny na 50 , ale vezmi si, že za 60 mᚠauto, tam něco také stojí to kopyto, udělat 2x bednu by mělo být levnější a pokud by se toho chytili také obchodníci a nabízeli to k autům, tak by se dala objednat série, která by to měla podstatně zlevnit. To jde o to jenom se zeptat, to je zadara. A jestli to nikoho nebude zajímat, tak co to zkusit doma v troubě?


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Krabičky na auta
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 11-06-2007 08:54
Ale jako podstavec by to chtělo neco šmrncovnějšího než lexan. Zajmavý by byl třeba dřevěný podstavec s okrasně zfrézovanými okraji a lexanovým překratem.
Autor RE: Krabičky na auta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-06-2007 09:24
Tim by jsi to ale prodražil, nejjednoduší by bylo ten spodní díl nastříkat zevnitř, neškrábalo by se to a každý by měl jaký chce, i štítek, nebo popis by tam pěkně pod tou průhlednou hmotou držel. Tak co poptáte to někdo? Já teď nestíhám mnoho jiného a tak se do toho nepohrnu.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Krabičky na auta
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 11-06-2007 10:58
Už asi vím jak to myslíš. Prostě takové dvě lexanové vaničky, jedna nízká tak kolem 15mm a druhá vyssoká jako překratí tak kolem 60mm přičemž když je do sebe zasadíš jako plastové kelímky tak jedna drží v té druhé. Sice takové hodně obyčejné, ale zato naprosto jednoduché, efektivní a levné řešení. A kdo chce může se na barevném ztvárnění podstavce vyřádit.

Zajmalo by mě co by si o tom myslel MTR32. Já bych řekl že by se určo pár kusů prodalo a cena by nemusela být vysoká. Ale on jediný do toho vidí nejlépe.
Autor RE: Krabičky na auta
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 11-06-2007 11:13
když by mtr32 par krabicek udelal, urcite bysme je k nam do shopu vzali...


Rebas
178856806
Autor RE: Krabičky na auta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-06-2007 11:38
No vida, Rebasi díky, to je ten správný impuls.
Mitchi jak jsi začal s tou truhlařinou, tam jsem se bál, že to budu muset nakreslit.
Pokud se někdo rozhoupe a poptá to- jak jsem psal já nastíhám, tak a nezapomene na dně na drážku na vodítko, a to auto v krabici nevypadá jak v servisu na opravě pneu. A pokud to nebude zvyšovat cenu, tak dva výstupky dole na boku víka, co zaskočí do ďůlku na boku dna a to drží zavřené pěkně pohromadě.

Můžeme si na tom případně odzkoušet, jestli by nešlo posunout celý web do vyššího stupně organizovanosti a v budoucnu některé ne moc běžné věci pořizovat hromadně, má to svoje výhody jak pro web, tak pro členy.......



Editoval Petr L dne 11-06-2007 11:40
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Krabičky na auta
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 11-06-2007 11:50
Také je otázkou jaká by byla čistota nebo spíše průhlednost lexanu pro vytvarování. U modelů je to selkem jedno když se počítá s jeho lakováním ale přes tento by se chctěli majitelé svých miláčku na ně koukat. Díval jsem se a i kastliček a hodne záleží na tvaru vetšinou je to krásně čisté, ale v místech kde e jedná o komplikovanější var to děla takové ty lehce zkreslující mapky, lom obrazu.
Jak říkám, záleží na tvaru výlisku a také co do té krabičky očekáváte. Jestli jen krabičku na úschovu svých modelů a víc to neřešíte nebo krabičku na okracu a výstavu svých modelů. Můj názor je že na běžnou úschovu modelů s tím že se na ně přes to někdy rádi podíváte to úplně postačuje a rozhodně víc jak papírová.
Autor RE: Krabičky na auta
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 11-06-2007 12:08
Je to tak 3-4 měsíce zpět, co jsem poptával výrobky této firmy, viz:
http://g-box.wz.cz/obr/2.JPG

Bohužel je to určeno pro minerály a požadovanou velikost pro modely nevyrobí ani neseženou.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Krabičky na auta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-06-2007 12:12
Mitchi souhlasím, mělo by to stačit, myslím, že to je jenom problém provedení té hrany, jinak ta krabice by měla mít rovné plochy ne? .Já jsem se MTR32 ptal co že to je za materiál a potvrzoval, že se jedná o stejný, nebo podobný materiál, jako na krabičky na zboží.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Krabičky na auta
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 11-06-2007 18:47
Myslím, že by něco mohlo být i mezi sběratelskými maketami. I když těch aut v 1:32 je málo.
Milana jsem se ptal ještě to nikdy neobjednával a ono to už možná není.
"Lexan" nepovažuji za dobrý materiál. Takto koncipované krabičky s autem a na podložce budou docela těžké a nepůjdou štosovat na sebe tak, jako jdou ty od Fly nebo Scalextricu.
Jako podstaveček by se daly použít i dřevotřískové destičky se skosenými hranami potažené folií.
Ta cena do 150 by asi byla snesitelná. I když takové krabičky musí být levnější. Hledejme.
Autor RE: Krabičky na auta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-06-2007 19:25
Já to pořád bral jako polotovar a nesnadnější cestu. Vrchní díl by při vhodně zvoleném tvaru měl mít dostatečnou pevnost. A to dno si může každý tuningovat dle libosti. Podle mne je ten koncept životaschopný a dává každému možnost dotáhnout do dokonalosti dle vlastních preferencí.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Krabičky na auta
MTR32
člen

Příspěvků celkem: 19
Bydliště: Bratislava
Registrován od: 07.02.07
Vloženo dne 11-06-2007 20:23
Jo to jsou zajimave napady.Hledal jsem jiz dlouho plastove krabicky jako od FLY,SCX... a uz jsem nasel.Jediny z takovych vyrobcu,co je prodava je Slot-it ,ale daji se koupit pouze v min.mnozstvi 100 ks,ale zase maji dobrou cenu .Samozrejme se na to nabali postovne,nejaka dan statu a tak to trochu povyroste.
O vlastnich krabickach jsem take premyslel.Mam vymysleno mnoho variant,ale tak precne vylisky v domacich podminkach nedokazu realizovat a jestli jste nekdo premyslel o tom nechat si nekde vyrobit presnou formu a trochu jste si o tom neco zjistili,tak cena za formu je nekde okolo 100 000 a vyse ( spise vyse )a to by jsem musel prodat potom hodne krabicek.
Ja sam balim auta do papirovych krabicek s pruhlednym okenkem a jako podlozku pod auto pouzivam decticku z materialu KOMATEX ( material na vyrobu reklamnich panelu ).
Ale vkladam nadeje do te CNC frezky a tam uz se bude presna forma dat vyrobit.Snad.
Milan
www.mtr32.com
Autor RE: Krabičky na auta
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 12-06-2007 11:45
Jestli to prodává Slot.it, tak není co řešit. Sto kusů sice neodeberu, ale jsou tu obchodníci, a ti by mohli a nám pak s přiměřenou marží prodat.
Autor RE: Krabičky na auta
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-06-2007 13:14
Moment Vítku, 100Ks je 100Ks a ještě jsem neviděl ani cenu ani krabičku. Tak aby pak někteří nešlápli vedle že tohle se jim nelíbí nebo se jim to zdá příliš drahé. Fotku jsem našel, ale cenu nikoliv. Milane nevíš za kolik to vycházelo?
Mitch sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Krabičky na auta
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 12-06-2007 13:57
Můžou si tady udělat průzkum zájmu podle ceny za kus.
strana 1 z 2 1 2 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
75
75
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 1
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio