AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 19:39:31 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Autor Nákup autodráhy
kaj
člen

Příspěvků celkem: 8
Bydliště: Zlín
Registrován od: 01.03.08
Vloženo dne 02-03-2008 10:44
Hezký den,chtěl bych Vás poprosit o radu.Chci koupit synovi autodráhu.Jsou mu tři,ale už moc chce jezdit.Takže by to chtělo něco co bude mít budoucnost a taky teď už to bude bavit tatínka:-).Děkuji za Vaše názory.Mého favorita SCX digital jste nějak pohaněli..
Autor RE: Nákup autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 02-03-2008 11:12
Carrera Forever!!!
Na Modelbazaru je teď dobrá nabídka na dva sety Carrera Evolution i s auty (viz. jiné moje vlákno). A digi a Carrera jde taky dohromady.
Široká dráha, krajnice, různé poloměry zatáček. Co chtít víc. Jen to zabere víc místa.
Z Evo je možné přejít do digi.
Autor RE: Nákup autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 02-03-2008 12:11
Většina lidí při nákupu zapomíná, z jakého materiálu dráha je... a jak se spojuje

Carrera - tvrdý plast, hladký povrch, měřítko 1:24 (šířka 19,8 cm), nutnost používat spojky

FARO - tvrdý plast, hladký povrch, měřítko 1:32 (šířka 18 cm), nutnost používat spojky

Ninco - měkčí guma, velmi hrubý povrch, měřítko 1:32 (šířka 18 cm), spojky se nepoužívají

Scalextric - tvrdá guma, hladký povrch, měřítko 1:32 (šířka 15,5 cm), spojky se nepoužívají

SCX Original - měkčí guma, středně hrubý povrch, měřítko 1:32 (šířka 15,5 cm), spojky se nepoužívají

SCX Digital - měkčí guma (něco mezi Scalextric a SCX Original), středně hrubý povrch (trochu hrubší než SCX Original), měřítko 1:32 (šířka 16 cm), spojky se nepoužívají


Pomocí redukcí lze spolu spojit dráhy:
Ninco (10110) a Scalextric sport (C8222).
Ninco (10110) a Scalextric classic (starší systém než Sport) - bez další redukce
Ninco (10110) a SCX original (stejné koncovky jako Scalextric classic) - bez další redukce
Scalextric sport (C8222) a SCX original
Scalextric classic a SCX original (bez jakékoliv redukce)

Carrera (Evolution, Exclusiv, PRO-X, Digital 132, Digital 124) nelze spojit s ostatními výrobci (scx, ninco, faro, scalextric), možná by se dala propojit s autodráhou Cartronic, která se tu ale asi neprodává.


Rebas
178856806
Autor RE: Nákup autodráhy
kaj
člen

Příspěvků celkem: 8
Bydliště: Zlín
Registrován od: 01.03.08
Vloženo dne 02-03-2008 12:33
děkuji za názory.O té nabídce Carrery vím.Dětský pokoj má pouhých 14 m2..takže to bude chtít hodně mostů a kvalitní zatáčky.
U SCx digi mne mrzí částka za základní set-přes sedm je hodně-za to se dá koupit Scalextric krásný okruh.A taky most je trochu nákladný.
Pořád váhám jestli jít rovnou do digitální dráhy nebo koupit starší model ne digi,ale s patřičným vybavením?Děkuji za názory
Co Scalextric A1 GP digi?Je tam nějaká sleva..
Autor RE: Nákup autodráhy
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 02-03-2008 13:11
Dobry den,
nebudu se poustet do srovnani jednotlivych vyrobcu. Zalezi hodne na tom, kolik do toho chcete na zacatku investovat. Pro deti navstev mam v podstate pripraven set 1:43 Carrera Go. Muj 6 lety synovec chce vzdy take hrozne moc jezdit, ale po 5 minutach jizdy se zacne bavit spise vyhazovanim aut v zatacakach apod. Proto je tezke nyni poznat, zda zajem bude ci nikoliv.

Sel bych nyni cestou nejmensi investice. Bud si drahu pujcit nebo koupit z bazaru starsí osmicku s auty, nebo vozy (odolne) dokoupit jako nove.

Pro male deti se mi jevi dobre drahy Scalextric a SCX vzhledem k velke odolnosti dilu drahy (velice pruzne). Muj 1,5 roku stary syn nyni ma nastalo SCX okruh a bud na nem jezdi s drahovymi vozy, nebo po nem chodi a jezdi drevenymi hrackami apod.

A muj nazor vsichni znaji. SCX Digi je spise pro ty, kteri si autodrahu ji kupuji jako hracku. Modelari pak kupuji konkurenci nebo stavi drevenou.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Nákup autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 02-03-2008 14:05
A ještě jsem zapoměl na klasiku. Na začačátek na ježdění pro syna Favorit od Fara - pomalé a bytelné auto- prosím nekamenovat.

To Rebas Na Carerreře spojky nepoužívám. Pro běžnou instalaci dráhy (3 hodiny odpolední ježdění) to jde bez nich. Pravda nesmí do dráhy nikdo kopnout.
Autor RE: Nákup autodráhy
Pecan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 185
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.10.06
Vloženo dne 02-03-2008 14:51
U Favoritu je nutný zbrousit vodítko (mimo dráh Carrera) jinak se nevejde do drážky.

Faro se sponkovat skoro nemusí (max zvnějšku zatáčky), akorát se do něj nesmí kopnout. Mám nastálo postavenou 41 metrů dlouhou Ites/Gonio/Faro dráhu (viz vlákno tvary drah) a o sponku tam skoro nezavadíte... Z vlastních zkušeností můžu říct, že pokud úplně sesponkujete Faro, tak asi jediný, co bez problémů postavíte je základní okruh (a to nemluvim o tom, když chcete stavět mosty atd. - to pak nevychází vůbec)
Autor RE: Nákup autodráhy
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 02-03-2008 19:07
Resil jsem neco podobneho asi pred tremi mesici. Moc jsem chtel Scalextric digital, ale to az kdyz se muj syn (5 let) chyti na analogu. Vic to tedy bavi dceru (3 roky). Navic mi digital moc pripomina hracku a ne modelarinu (modelarim uz 25 let).

Z analogu to nakonec vyhralo Faro, a to kvuli sirce drahy. Samozrejme Carrera je taky siroka ale neunosne draha. Navic veci jako krajnice a teren si umim udelat sam, a tak netrpim timto nedostatkem u Fara.

T.j. ja jsem si vybral Faro (ale hodne dlouho jsem vahal). Kdyz to deti chyti poradne (nebo mne smiley)), tak mozna prejdeme na Scalextric Digital, ale ten si asi nejdrive vyzkousim v Hradci Kralove.
Autor RE: Nákup autodráhy
kaj
člen

Příspěvků celkem: 8
Bydliště: Zlín
Registrován od: 01.03.08
Vloženo dne 02-03-2008 19:48
Děkuji.Motáte mi hlavu čím dál vícsmiley
Je mi jasné,že nejlepší by byla stará co mám doma od Itesu..akorát bych musel konvertovat do Fara neb mi chybí ovladače a auta..dílu je na dvě dráhy.Docela mi akorát na tom vadí nemožnost pevnějšího spojení..se sponkama se mi nepodařilo sestavit nic... a pak do toho někdo strčil a bylo po okruhu..Jako dospělákovi se mi nejvíc líbí digi scx kvůli pit boxům,krásnému mostu atd.No nejspíš by mi to děcka zrušily než by se na tom naučily jezdit.Zkusím asik analog Scalextric s tím,že doufám,že časem přejdu na digi a využiji díly co budou nakoupené,autíčka už budou zničené a tak koupím nové digi
Autor RE: Nákup autodráhy
Pecan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 185
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.10.06
Vloženo dne 02-03-2008 23:13
U digitálu SCX je možnost nastavit rychlost JUNIOR (=asi polovina normální; určeno pro začátečníky). Rozdíl je znát. Plus když se k tomu víc povyšroubujou magnety tak auta docela obstojně držej.
Autor RE: Nákup autodráhy
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 03-03-2008 08:30
Stačí si přečíst ostatní vlákna a zjistíš, že se většina lidí shoduje na jediném výrobci a to na Carreře - je nejširší, má vysokou variabilitu standardních dílů, nejhlubší drážku a dnes již i bezproblémové spojování dílů. Digitální rozšíření je pouze otázkou dokoupení konverzního elektronického setu k analogové dráze (ne jako u SCX, které vyžaduje jiné díly).
Když vás autodráha nechytí, tak je možné ji později uspokojivě prodat - o použitou Carreru je zájem vždy.
Ještě k ceně: všechny dráhy zahraniční provenience jsou v základu přibližně stejně drahé, to platí i pro auta. Samozřejmě dokupovat jednotlivé díly vyjde podstatně dráž, než koupit celý vhodný set.





Honza
Autor RE: Nákup autodráhy
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 03-03-2008 11:00
Pred tremi tydny jsem se pokusil vykaslat na Faro, a jit do Scalextricu se stejnym umyslem jako kaj, ze casem prejdu na digi. Ale pak jsem si LeMans special Porsche 956 postavil vedle LeMans Lancie, a pochopil jsem, ze potrebuju 90mm drahu, proste se mi vic libi, ty velka auta jsou na draze 74 resp. 77 mm moc u sebe. Navic uz kvuli detem, je tam min kontaktnich ploch smiley

Takze kaji, nejdrive si ujasni sirku drahy, tim hned omezis par vyrobcu.
Autor RE: Nákup autodráhy
kaj
člen

Příspěvků celkem: 8
Bydliště: Zlín
Registrován od: 01.03.08
Vloženo dne 03-03-2008 12:14
Teda Vy tu Carreru protěžujete..To jste všichni snad dealeři?smileysmiley
Prošel jsem si celou nabídku a musím uznat,že výběr a rozšíření je maximální.
Zkusím asik tohle:Scalextric a pak se uvidí co na to členové mé rodinysmiley
Autor RE: Nákup autodráhy
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 03-03-2008 13:57
Není to o protežování jednoho výrobce, ale výsledek porovnání jednotlivých drobností z hlediska jejich reálné využitelnosti. Zajímavé je, že většina z nás ke Carreře nakonec došla postupně až po osobním vlastnictví drah jiných výrobců (ninco, Scalextric, SCX).
Na Carreře je ale dobrá hlavně vlastní dráha, auta za mnoho nestojí a basic ovladače (mimo jejich elektronickou verzi) také ne. Slušné je trafo pro verzi Exclusive, cenově přístupné jsou i díly pro digitální rozšíření. Pokud se týká ceny, tak u nás je Carrera ve srovnání nejen s Německem (ale hlavně s USA) dost předražená - docela se vyplatí malý výlet západním směrem v době sezonních slev a výprodejů.


Honza
Autor RE: Nákup autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 03-03-2008 14:32
Myslím, že tady byl uhozen hřebíček na hlavičku. Carrera se dá jak prodat, tak i levněji koupit jako použitá.
A snese i velká auta.
Jo a nejsem dealer, ale spokojený uživatel, který se to nebojí říct.
Autor RE: Nákup autodráhy
kaj
člen

Příspěvků celkem: 8
Bydliště: Zlín
Registrován od: 01.03.08
Vloženo dne 03-03-2008 17:37
Tak já jsem to přeci s tím dealerstvím nemyslel zle.Akorát jsem nečekal takovou propagaci jedné značkysmiley
Hlavně jsem rád,že jste mi řekli svůj názor.Až budu doma jezdit na konkurenci,tak dám vědět jestli jsem spokojen nebo přejdu na Carreru.
Děkuji všem
Autor RE: Nákup autodráhy
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 03-03-2008 19:16
Aha, takze tri hlasy tady pro Carreru. Dnes jsem si chtel dokoupit cca 12 metru Fara misto Itesu u Rebase, kdyz jsem byl na Cernaku, ale byl jsem liny zaparkovat, a odlozil jsem to o dva tydny. smiley

Zeptam se ted ja, v cem je Carrera lepsi Fara? V doplncich? Mysli se tim krajnice a pocitadlo? Nebo je tam i neco jineho? Mozna vynecham tu fazi prechodu (pak od Faro na Carreru), v mych letech uz dam radsi prednost zkusenostem jinych smiley
Autor RE: Nákup autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 03-03-2008 19:21
Krajnice, různé poloměry zatáček, šířka dráhy, hloubka drážky ..., ale asi hlavně potenciál přechodu na digitál.
Ta počítadla, měření apod. nemusí být nutně Made in Carrera.
Autor RE: Nákup autodráhy
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 03-03-2008 19:29
Aha, ruzne polomery zatacek, to je argument. Velky argument. Nemusim rezat do Fara.

Hloubka drazky - to jest cim hlubsi, tim lepsi?
Autor RE: Nákup autodráhy
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 03-03-2008 20:47
Obecně platí, že čím hlubší, tím lepší (bez dvojsmyslů) – hlavně třeba pro toho, kdo jezdí aktivně nějaké závody s vodítkem na dřevo a přitom si chce se stejným autem zajezdit i doma. Nejpodstatnější rozdíl oproti Faru je ale poloha a navazování kolejnic – žádné roztahování kartáčků a jejich vytrhávání, deformace vodítek a jejich drncání na spojích apod.


Honza
strana 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
42
42
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio