AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 20:34:03 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Nákup autodráhy
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 07-03-2008 20:35
Zdravím Vás, tak po pročtení tohoto vlákna jste trošku otřášli mým odhodláním koupit si SCX digital. Já co jsem tak viděl v obchodech - tak se mi zdála zajímavější - Pit stop díly, možnost oboustraného předjíždění, slide zatáčky atp. Nebo už to (pit stop atp.) nabízí i Carrera digital132 - (zde jsem ještě neviděl ani žádné zajímavé sety).
PS uvažuji o dráze pro sebe a syna /5/ (zatím jezdíme na starém analogu z mého dětství)
Autor RE: Nákup autodráhy
Pecan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 185
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.10.06
Vloženo dne 07-03-2008 22:42
Za sebe mohu říct, že SCX digital system je ze všech výrobců nejdál (ostatní se ho snaží zatím jen dohnat). Výhoda Carrery Digital 132 je v tom, že je kompatibilní se systémem EvolutioN (popř. Pro-X). Pokud ale máte (jak předpokládám) Ites nebo něco podobného (Stabo, Prefo, Märklin či starou Carreru), tak bych šel bez většího váhání do SCX. Podle mého je to v dnešní době ta nejlepší volba co se elektroniky týče (částečná výhoda Carrery je, že má dráhu v měřítku 1/24 - SCX jen 1/32 ale při provozu digitálních aut - 1/32 - v tom zas tak velký problém nevidím).
Autor RE: Nákup autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 08-03-2008 09:14
Myslím, že šířka dráhy a hloubka drážky jsou výzamné faktory pro rohodnutí. I u Carrery mám pocit, že jsou auta vedle sebe na těsno. A pokud se na na dráze objeví něco většího, tak je parametr šířky k nezaplacen.
A zpětná kompatibilita u Carrery - digi se napojí na klasiku, taky není k zahození.
A dovolím si tvrdit, že na rozdíl od jiných drah se u nás Carrera objevuje pravidlně jak na Aukru, tak na Modelbazaru apod. A k analog setu se dá dokoupit jen digi rozšíření.
Mimochodem dráha z Modelbazaru je teď nabídce na Aukru od 4000,- Mám pocit, že půjdu do dražby. Za dva sety a X aut je i 5000 dobrá cena.
Autor RE: Nákup autodráhy
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 08-03-2008 14:27
Drzim ti palce, at to vydrazis. Puvodne jsem byl pro Faro. Ale Carrera mi dava smysl. Musim se seriozne podivat kolik to kde stoji. V Nemecku jsou ted nejake vyprodeje...
Autor RE: Nákup autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 08-03-2008 17:48
Vitek: Nenapadlo te, proc se Carrera na tom Aukru tak casto objevuje? smiley Muze to byt i tim, ze se ji lidi zbavuji aby si koupili jinou drahu...


Rebas
178856806
Autor RE: Nákup autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 08-03-2008 17:53
U mne v krame to obvykle chodi tak, ze si lidi pres net objednaji Carreru. Mile rad jim ji poslu.

Pokud vsak prijdou na kamenou prodejnu, tak si obvykle odnesou jinou znacku (a neni to vzdy SCX digital)


Rebas
178856806
Autor RE: Nákup autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 08-03-2008 20:33
Ono to bude možná tak, že každému prostě vyhoje jiná dráha. Těžko radit, každý si musí zvolit sám.
To Pecan, myslím, že je víc než odvážné tvrdit, že je SCX digi nejdál.
Co se týká vlastního principu digi ovládání, tak se zastavil na půl cesty a všichni ostatní ho předběhli o víc, než jeden krok. To, co na SCX obdivuješ jsou pouze SW vychytávky ( pit stop, race management atp.), které se při použití dobrého SW dají zprovoznit na jakékoliv dráze, kteréhokoliv výrobce a lecos i na analogové .


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup autodráhy
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 08-03-2008 21:54
Díky za názory. Návaznost na něco předchozího mě vůbec netrápí. Chci jít do digitálu (a s mým 25 let starým Itesem to nespojím :-)) Spíše mi jde o kvalitu, resp. právě různé vychytávky. U Carrery mi prodavač tvrdil že nejde nastavit výška magnetu, tudíž oproti SCX to vidím jako nevýhodu - neb tam to lze a mohu si tím krásně ovlivnit jízdní vlastnosti. Rovněž chci Pitstop a taktiku tankování - zde zase vím jak to funguje u SCX, ale nevím zda je něco takového možné i u Carrery Digital 132???

No a samozřejmě další faktor je kvalita. Našel jsem zde pár takových náznaků, že SCX by nemuselo být až tak kvalitní, nedokáži to posoudit - a proto tady žadoním o radysmiley

Ceny se mi jeví relativně podobné - tudíž bych tento faktor neřešil (tj, lepší sety digital 132 cca 7,5 tis. oproti SCX s Pit stopem za cca 8 tis.... Ehm tedy DE - nechápu dealery v ČR a jejich cenovou politiku smiley )
Autor RE: Nákup autodráhy
Pecan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 185
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.10.06
Vloženo dne 08-03-2008 21:57
Je pravda, že SCX má perfektní software, ale jako jedinej má výhybky ovládaný pomocí páčky ve vodítku -> nelze ovlivnit jiného závodníka jako např u Scalextricu. Tam pokud jedou dva těsně za sebou a ten první chce přejet, tak nepřejede ani jeden... Reakce na přejetí u SCX je rychlejší než u ostatních systémů.
Autor RE: Nákup autodráhy
Pecan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 185
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.10.06
Vloženo dne 08-03-2008 22:03
-> Tomr
Pokud ti prodavač tvrdil, že magnet u Carrery nejde nastavit, tak a zapřemejšlí nad tím, proč jsou v setu i u autíček samotných malé, umělohmotné destičky, které pasují přímo pod magnet autíčka (žeby nějaký okrasný prvek... smiley).
Autor RE: Nákup autodráhy
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 08-03-2008 22:17
to Pecan - díky. - tak trošku jsem mu nevěřilsmiley a koukám že to tedy lze.... Ach jo. A co ten Pit Stop - resp. tankování - to u carrery také jde či ne?
Autor RE: Nákup autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 09-03-2008 00:18
Nasatavení magnetu je problém auta. V současné době v podstatě všechny komerční autíčka mají magnet (kvůli jízdním vlastnostem) a změnou jeho polohy, ale i výměnou samotného magnetu lze výrazně ovlivnit jízdu auta. Pravda, u některých značek se upravuje lepe, u jiných hůře.
Zatím,jsem neslyšel, že by šlo upravit magnet dráhou - to asi žádná neumí.

To Rebas Když vedle sebe položím díly z Carrery a z jiných drah, tak ta Carrera trochu vyděsí velikostí. Kromě toho je české průměrné bydlení relativně malé a když to spojím s tendencí nacpat co nejvíce dráhy na co nejmenší prostor, pak je změna preference jasná. O roli prodávajícího nemluvě smiley

To Tomr Tou návazností jsem myslel, že digi Carrera je kompatibilní s traovými díly Evolution (Exclusiv). Tady je to docela jasně vysvětleno http://www.autodrahy.cz/index.php?modul=produkty&strana=
vyhody&kategorie=GCD-V&old_b=&skladem=
Editoval Pepino dne 09-03-2008 12:14
Autor RE: Nákup autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 09-03-2008 00:24
Carrera pit stop na webu má, otázka, jestli je již v prodeji.

Myslím, že je důležité si vybrat systém, který vyhovuje ve více směrech a ne se jenom orientovat podle toho, jestli má, nebo nemá pit stop atp. To dá řešit použitím spec. SW jako např. Pc Lap Counter

Jo a co se týká úrovně řešení vlastního systému digi control, nabízí se otázka proč si SlotFire a Slot.It vybrali právě ten od Scalextric?



Editoval Petr L dne 09-03-2008 00:28
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup autodráhy
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 09-03-2008 09:07
Já v podstatě přemýšlím mezi těmito dvěmi sety:
- Carrera Digital 132 "Speed Champs" DTM "inkl." WIRELESS
- SCX Digital Set - GT Fahrzeuge inkl. Boxengasse

SCX je trošku dražší, ale obsahuje 3 auta a už rovnou i Pitstop. Ke Carrere to chápu tak, že budu muset dokoupit další díl kvůli ovladačám (jsou tam jen 2) a auto - abychom mohli jezdit ve třech. No a co jsem viděl, tak rozšíření o další ovladače není zrovna levné ani u jednoho výrobce.
Co se týče dráhy, jakou máte zkušenost s carrerou - vydrží to šlápnutí? SCX si myslím že vzhledem k pružnosti by mohla snést více - ale možná se peltu.
Autor RE: Nákup autodráhy
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 09-03-2008 10:48
Nedá mi to, abych do této teoreticky se vyvíjející se diskuse nevstoupil s několika praktickými postřehy a zkušenostmi:

1. Poslední verzi SCX Digital včetně aut jsem viděl naposledy v Norimberku. Poté, co jsem si vzal dvě auta do ruky jsem konstatoval, že něco tak hnusného jsem ještě neviděl. Auta jsou vyrobena napůl z gumy. Ani půvabná hosteska nás Pepinem nepřesvědčila ke zkušební jízdě. Cca tři roky si od SCX již nic nekupuji, nebo mechanická kvalita modelů je ubohá. Pozor – mám na mysli analogové modely, ty digitální jsou ještě horší. K technologii digitální systému nemá smysl se vyjadřovat, nebo přenos elektronických impulsů přes mechanické táhlo je anachronismus.

2. Jestliže si někdo kupuje digitální autodráhu SCX kvůli věži s blikajícími diodami, které signalizují čas vjezdu do boxů, tak mu přeji příjemné nedělní odpoledne a ničím nerušenou hru. Z mého pohledu neznám nic obtěžujícího, než navštěvovat každých 7 – 10 kol boxy a „tankovat“. S Rebasovým SCX jsem jezdil dvakrát. Jednou na nábytkářské párty, jednou v Libošovicích. Z mého pohledu to nejede, je to hlučné, modelově ubohé, …. V kombinaci s nerozbitnými gumovými auty tak maximálně pro děti na nedělní odpoledne.

3. Carrera se dostala ve druhém pololetí do obrovského problému s kvalitou díky neuhlídaným Číňanům – především se jedná o dráhy. To je informace z Rakouska, kde jsem si u zástupce Carrery kupoval v prosinci jedno auto. Dle informace z Norimberka, od výrobce motorů pro Carreru, Scalextric a další, je zajímavá ještě jedna věc. Šéfkonstruktérem Scalextricu je čtyřicetiletý dráhový závodník, u Carrery tuto funkci zastává muž v předdůchodovém věku, který bere konstrukci pouze jako zaměstnání. Závěr si vygenerujte každý sám.

4. Scalextric má nyní tak levné digitální sety, že si jej koupím i já. Jak psal PetrL, nenadarmo digitální technologii Scalextric implementoval Slot.It a SlotFire. Scalextric není stavěn na modely 1:24, ale pro maximalisty je zde opravdu SlotFire. Co se týče šířky dráhy v zatáčkách, mám kolem celé dráhy únikové zóny se svodidly, které rozšiřují tra o 60 mm. Není problém se smyky Slot.Itů.

U svého kamaráda jsme jezdili na Scalextric digitálu řízeném softwarem zdarma staženým z internetu a připojeným do vstupu řídící jednotky autodráhy. O tom co program umí se může SCX jen zdát. Výhoda je ta, že mohu nastavit až 999 kol, musím absolvovat kvalifikaci, do které přesně zadávám množství paliva a dle jeho hmotnosti mám omezený výkon auta. Tankování je až po cca 30 kolech, samozřejmě podle množství paliva z kvalifikace, výdrž paliva reaguje na styl jízdy, atd. Pro mne to jsou zbytečnosti, ale koho to baví, tak si užije. V rozšířené verzi je možné ještě rozdělit tra na tři sektory a po jízdě si vyjet sjetinu časů, kde vám počítač ukáže, ve kterém sektoru ještě máte rezervy. Je to se zvukem s reálným startem atd.
Autor RE: Nákup autodráhy
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 09-03-2008 17:49
Primární při nákupu dráhy je důkladně si rozmyslet, k jakému účelu se bude dráha používat. Jde-li jen o běžné občasné rodinné poježdění si s autíčky s malými dětmi, pak je to vlastně víceméně jedno po jakém výrobci sáhnete. Máte-li trochu závodní ambice nebo autodráha funguje i pro z minula důkladně utajený koníček tatínka (a jeho sbírku pro děti nedotknutelných skvostů, kterou na dráze tu a tam opatrně provětrává), pak už je situace trochu jiná a z již dříve popisovaných důvodů nejlépe vyhoví Scalextric a Carrera – hlavně Scalextric má poměrně vyrovnanou a kvalitní nabídku dílů dráhy a aut (+ slušnou úroveň modelovosti).
Když se chvilkový koníček časem nebo vlivem okolností změní v plnokrevníka a spojí se s účastí na nějakých těch závodech, pak v případě, že nepřejdete zcela na dřevěné dráhy a plast se pro vás stane jen vzpomínkou, je jediným přeživším favoritem Carrera (šířka, hloubka, variabilita, zpětná kompatibilita atd.).

K ostatním výrobcům - Ninco má problematické zastoupení a nabídku v celé Evropě, nevýhody SCX zde byly již několikrát popsány (na druhou stranu má ale v sortimentu řadu zajímavých modelů, které jiní nenabízejí), FARO se „poněkud“ vymyká uznávanému standardu.

Jen ještě k digitálu – jeho nabídka se mění každý rok, někdo přijde se zcela inovovaným řešením, které je prakticky nekompatibilní s původním, jiný vylepšuje původní zastaralý. Výhodnost původní investice se proto může během velmi krátké doby totálně otočit. Přijatelná jsou samozřejmě výhradně řešení, která umožňují implementaci čipu do analogového auta jakéhokoliv výrobce, všechny specializované varianty (např. SCX) jsou po čase silně omezující.

Mimochodem vedle Scalextricu používá Slotfire (i Plazidus) v současnosti ve svých kreacích na přání i systém Carrera 132 + 124 (bodej by ne, když Němci tvoří většinu jeho odběratelů), ale moc velký zájem o digitální řešení na dřevu není.


Honza
Editoval sutor dne 09-03-2008 17:51
Autor RE: Nákup autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 09-03-2008 17:58
Ještě drobnost k SCX digital. Doporučuji si důkladně prohlédnout "20240 car Digitalization Kit" a představit si, jaký to znamená zásah do analogového modelu.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 09-03-2008 18:41
Petr L: do nedávna jsem si myslel, že je to velký problém... ale podívej na tuhle novinku

http://autodrahy.e-obchod.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=sld-4500


Rebas
178856806
Autor RE: Nákup autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 09-03-2008 18:54
Pokud se při návrhu podvozku se systémem SCX počítá, tak to problém není, u většiny ostatních modelů se ale zástavba SCX digitál rovná destrukci přední části a do mnoha se to ani z prostorových důvodů zabudovat nedá. A o to jde.

Ostatní systémy vyžadují pouze, aby koukala z podvozku ta dioda. Ne vždy je to asi snadné, ale vždy je to nesrovnatelně snadnější a k modelu podstatně ohleduplnější.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup autodráhy
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 09-03-2008 19:30
Teda, tak s tou kvalitou SCX to nevypadá.... Takže holt asi ta carrera. Našel jsem třebas ještě zajímavý set Scalextric Sport Digital digital super GT - C1201 - jenže nikdy jsem tyto autodráhy neviděl - a tuším že v Brně ani nikde nemají zastoupení.. Jak psal "LS" o Scalextricu - tak by se mi to i líbilo, ale nikde nejsou ani pořádné fotky atp....
strana 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
03
03
Zimní pohár 2004/2005 HK
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio