AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 12:30:47 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
Autor Asistovaný nákup - nejen z e-bay
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 22-01-2010 10:14
Včera jsem byl přes SZ požádán abych napsal informaci o asistovaném nákupu na který jsem odkazoval ve vlákně Konverze, přestavby.
Napřed bych ale doporučil jeden článek od „bratrů modelářů“ na MoNaKu – Jak na e-nákupy http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view.php?cisloclanku=2009110012

A teď k tomu asistovanému nákupu – nejen z e-Bay. A to prostřednictvím této služby http://www.cz-ebay.cz/ - dále CZ-EBAY - Zprostředkování nákupu na aukcích EBAY, zásilková služba z USA, platby PAYPAL.

Firma v podstatě nabízí tři možnosti:
Asistovaný nákup - firma nakupuje za Vás, draží za Vás, hradí za Vás, o nic se nestaráte.
Pouze přeposlání zboží - sami si nakupujete, sami si hradíte v obchodě zadáváte adresu pobočky firmy v USA.
Uhradit můj nákup - sami si nakupujete, nebo dražíte a firma pouze uhradí částku prodejci přes nᚠPAYPAL.

Důvodů proč využít tzv. asistovaný nákup a nekupovat přímo je pochopitelně víc. Od jazykové bariéry, přes převody peněz do zahraničí, až po zasílání zboží do ČR. Osobně jsem tento asistovaný nákup využil ve dvou případech – nákup z e-shopu v USA a nákup z e-Bay (ne dražba – jen kup hned) s přeposláním přes US pobočku.

Jak to funguje?
1. Zaregistrujete se u výše zmíněné firmy.
2. Vyberete si zboží buď v US e-shopu nebo na e-bay (ta už s námi mluví i česky).
3. Vyplníte na CZ-EBAY objednávku a počkáte na potvrzující e-mail. Může se stát, že nebudete vědět přesně výši poštovného, zaslání do ČR apod. CZ-EBAY to zjistí a udá vám konečnou sumu v Kč – podle aktuálního kurzu, který je uveden na webu firmy.
4. Pokud ji akceptujete, převedete peníze na účet CZ-EBAY vedený u české banky v ČR. A teprve potom CZ-EBAY provede transakci – nákup nebo dražbu.
5. V zásadě budete řešit – zaslání přímo do ČR nebo zaslání na pobočku CZ-EBAY v USA a přeposlání do ČR – může se stát, že do ČR buď nezasílají a nebo za VELMI nevýhodných podmínek a nebo takto můžete kumulovat více nákupů a poslat je najednou. Samozřejmě v nějakém rozumném časovém rozmezí. Dál budete řešit – v případě aukcí – kolik jste ochotni maximálně přihodit – tu sumu musíte mít dopředu převedenou na účet CZ-EBAY. Firma Vám ovšem negarantuje (to snad ani nejde), že Vám aukci vyhraje. Pokud je aukce neúspěšná, firma Vám přepošle peníze zpět.
6. Firma řeší veškeré převody v rámci Pay-pal, platby do e-shopů, hodnocení na e-bay atd.
7. Přijde Vám oznamující e-mail o odeslání zásilky z USA a pak už jen čekáte než balíček doputuje do Prahy na celnici. Kde Vám mohou vyměřit clo a DPH pokud cena zboží přesáhne 150 euro.
Balík k Vám doručí Česká pošta do vlastních rukou. V případě platby cla a dph pak toto rovnou uhradíte při převzetí (aspoň takové mám informace). Pokud mám správné informace, tak je možné si vyzvednout balík i přímo v Praze – podrobnosti ale neznám.
8. Služba asistovaného nákupu pochopitelně není zadarmo. Firma si účtuje procenta z celkové částky a to i v případě neúspěšné aukce.

Pochopitelně jsem zde nepostihnul všechny aspekty. A taky si každý sám musí spočítat, jestli se mu takový nebo i jiný nákup vyplatí. Kromě ceny bych taky zvažoval problematiku reklamací a to zda je výrobek určen pro evropský, přesněji český trh.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 22-01-2010 10:48
Super, díky za info.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Jan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 162
Registrován od: 22.02.08
Vloženo dne 26-01-2010 09:53
Může prosím někdo napsat jaké má zkušenosti ze sérií Alfa? http://eshop.ilpe.cz/kat-21-alfa-series.html


Jan
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 26-01-2010 11:44
Mám doma již nějakou dobu Riley, ve srovnání s Sideways hodně průměrný model. Minimum detailů, podvozek rovná placka, pneu tak do vitrýny, interiér provedením na úrovni lexanových náhražek kokpitu, hlavně motorová část- tam co sedí pilot to z podprůměru táhne realná figura pilota. Potisk také průměr. Ve spárách čirý přestřik odskočený od podkladu. Jediným kladem je neuvěřitelně kvalitní čirý přestřik kastle, který má extrémní odolnost-při pokusu o odstranění odolal všemu krom hrubé síly a nekonečného broušení smirkem. Spáry nešly díky tomu pročistit, musel jsem je přerýt, překytovat a rýt jemné znovu.
Z mého pohledu vyhozené peníze za hračku, model to není ani náhodou - radši utratit o pár korun víc a koupit Sideways.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Jan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 162
Registrován od: 22.02.08
Vloženo dne 26-01-2010 14:48
Petře, díky moc,smiley mě se to hned zdálo divnésmiley


Jan
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Tomnem
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 181
Bydliště: Kondrac 119,258 01 Vlašim
Registrován od: 12.11.07
Vloženo dne 24-02-2010 17:34
V sobotu odpoledne jsem vyhrál aukci na Ebay.Večer jsem objednal zaplacení vyhraná aukce na www.cz-ebay.cz.A dneska t.j. ve středu mi pošačka přinesla baliček z Anglie a v něm vydražené auto.Tomu říkám rychlost.


TomᚠN. www.tomnem-slot.estranky.cz
www.tomnem-slot.estranky.cz
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 24-02-2010 17:39
Jsem rád, že to sepsání nebylo zbytečné a někomu to pomohlo. Můžeš se pochlubit cos vydražil?

Nebyla ta pošačka na víkend v Anglii a nevzala to s sebou cestou domů???smileysmiley


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Tomnem
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 181
Bydliště: Kondrac 119,258 01 Vlašim
Registrován od: 12.11.07
Vloženo dne 24-02-2010 19:18
Vítku,CZ-Ebay.cz už využívám delší dobu.Byl to čtvrtý nákup,ale prvně jsem na ebay dražil sám a přez ně jsem to platil.A celkově jsem se službou velice spokojený.No a je to již zmiňované Porsche 911 GT2 od Proslotu.


TomᚠN. www.tomnem-slot.estranky.cz
Tomnem sem připíchnul tento obrázek:

www.tomnem-slot.estranky.cz
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
kmasita
člen

Příspěvků celkem: 213
Bydliště: Dobřichovice
Registrován od: 11.03.08
Vloženo dne 25-02-2010 01:07
Opravdu krasavec !!!!! Nevíš udělají nákup i z Německa? Koukal jsem že to tvoje je z Anglie, myslel jsem původně že dělají jenom usa.....
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 25-02-2010 18:08
Myslím, že pro Německo bude fungovat jen platba, případně dražení "v zastoupení" a prodejce musí souhlasit se zasláním do ČR.
Oni to mají postavené v USA tak, že zboží jde buď přímo do ČR a nebo na jejich pobočku, protože třeba prodejce neposílá z USA a nebo má nastavenou nějakou "luxusní" zásilkovou službu. A z pobočky ho za dobrou cenu pošlou sem. A v SRN pobočku nemají.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 30-11-2010 13:02
Ta adresa v americe není úplně mimo. Pokud prodejce odmítne poslat do česka a nebo má na takové zásilky nastavenou luxusní službu, pak je to přeposlání přes US pobočku výhodné. A nebo pokud se objedná v US na více místech, tak se to u nich zkumuluje a do ČR jde jen jeden balík s jedním celmím řízením. A to taky nemusí být od věci.

Jen trochu OT. Dnes jsem posílal dopis na Slovensko. Doba doručení 7 dní a cena 98,- Kč smiley


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 30-11-2010 14:33
Jo služba funguje super, dnes mi dorazil dolší model z USA, jsem spokojený, ale pokud je nutné zásilku přeposílat přez jejich pobočku v USA, tak to pro malé nákupy začíná být trochu nákladnější služba. Posuďte sami:

cena modelu MRRC: 39,79 USD
poplatek za uhrazení: 2,337 USD
poštovné USA 6,95 USD
poplatek za přeposlání 15,00 USD
samostatná zásilka -5,00 USD
DHL do ČR 27,86 USD


Celkem39,79USD cena modelu+47,147USD doprava=86,937 USD

V tomto případě to již zase takový úžas není, doprava je dražší, než samotný model.
V případě zaslání přímo od prodejce se pohybuje cena většinou v rozmezí: 10,76 - 17.64 USD



Editoval Petr L dne 30-11-2010 14:44
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 30-11-2010 15:02
Já se zatim setkal v USA s hodně různým poštovným od 8 USD do 34 USD. Účtovaná cena od obchodníka většinou neměla nic společného s velikostí zásilky nebo cenou modelu ale spíž závisela na jeho rozhodnutí a chuti posílat pár drobností někam za moře.
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 01-12-2010 21:13
já teď posledně měl poštovné z US za podvozek a pár drobností necelé 4 USD - za to mi to nepošlou ani tady po čr...

ahokát nákup celé další autodráhy jsem zatím odložil - tam mi hází poštovný přes 100 USD - ale byla chyba že jsem to nevzal - příští rok beztak neodolám a to k tomu ještě přibude DPH smiley (a teď do vánoc se mi to již hrotit nechce)


Tom
Autor RE: Asistovaný nákup - nejen z e-bay
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 03-01-2011 21:10
... máte někdo zkušenost s tímto obchodem v UK?

www.lddiscounts.co.uk


Tom
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
156
156
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio