AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 22:16:56 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Nákup USA
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 15-04-2011 10:33
To Jetson. Petr má pravdu, je to poplatek za službu, kterou nemusíš využít. Stejný poplatek, možná jen někam skrytý určitě platíš i u jiných společností.
Ale pokud se podívᚠna lejstra co musíš vyplnit, čas, který tím strávíš, dopravu do Prahy (jinde to prakticky nejde vyřídit), tak je ta služba skoro zadarmo.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Nákup USA
Jetson
člen

Příspěvků celkem: 17
Registrován od: 01.02.11
Vloženo dne 16-04-2011 01:18
Petr L napsal:
Nemusíš si to od nich necfat proclít, můžeš si to proclít sám, ale pak jim zase zaplatíš za uložení zásilky skoro 100,-. Mají to dobře vymyšlené.


No a o to jde. Já přece nebudu poštu platit 2x. Teď mám na cestě balíček za 320,- Kč a za tohoto stavu nějaký šmudla vymyslí logicky, že to tak být nemusí a mělo by se to ověřit. A hup, navýší se mi to o 96,-?!?! Hlavně mne to štve asi proto, že mi za poslední 2-3 roky nedoručila jediný balík domů (mám tak 1-5 měsíčně) a celkem pravidelně jdu na základě informací z netu pro balík na poštu a za 2!! dny mám ve schránce oznámení, že jsem nebyl doma při pokusu o doručení. Tak na co platit za obchodní balíky eshopům? Škoda mluvit o EMS, která jde 4 dny a tak veškeré potraviny jsou rovnou do popelnice a jediné na co mᚠu těch šmejdů nárok, je vyplacení rozdílu poštovného EMS<>standart... A za jejich skvělé služby jim budu platit to, co už jsem jednou zaplatil? Dokonce spíš 4x zaplatil, protože se celou dobu bavíme o státním podniku, který má mimochodem stejného šéfa jako celníci.
20780088
Autor RE: Nákup USA
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-04-2011 11:35
Myslím Jetson, že si trochu mimo. Pleteš hrušky z jablkama. To jak funguje pošta s tím nemá nic společného. proclení mᚠze zákona a proclí ti ho buď ten kdo to do země doručí a zaplatíš mu za to. Speditéři to mají v ceně, pošta to účtuje zvl᚝, nebo si to proclíš sám, ale než se zásilka proclí, musí ležet v celním skladu či jak se to jmenuje a to pak zaplatíš tomu, u koho to leží.
Jinak to co popisuješ je hlavně problém tvojí pošty, já vyjma kalamity o vánocích nemám jediný problém, kolega na P4 byl tak zoufalý, že si nechává posílat věci na chatu. Je to o lidech a o tom, jak dělají svojí práci a jak je někdo kontroluje. Ostatně jako všude.



Editoval Petr L dne 16-04-2011 11:36
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup USA
Jetson
člen

Příspěvků celkem: 17
Registrován od: 01.02.11
Vloženo dne 16-04-2011 17:57
Mᚠpravdu, že píšu o dvou věcech současně, ale nepletu hrušky s jabkama. Nevidím prostě důvod platit státu peníze za to, že mi zadržuje poštu pod záminkou celního odbavení.
20780088
Autor RE: Nákup USA
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 19-04-2011 09:34
To Jetson Osobní zkušenosti s Českou poštou jsou různé. Ale pošta nenese vinu za změnu předpisů. Pouze nabízí službu a tu zpoplatňuje. Ale jak už jsem psal. Tuto službu nemusíš využít. Pokud ji nevyužiješ, tak Ti přijde informace o zásilce od celní správy, že mᚠzásilku v Praze. Až se dostavíš, tak osobně vyplníš několikastránkové lejstro, zaplatíš DPH, případně clo + případně doplníš další požadované listiny.
Jestli je tam další poplatek nevím. Na webu celní správy jsem nic nenašel, ale to neznamená, že nic není.
A to, že nevidíš důvod platit státu peníze za zadrženou poštu pod záminkou celního odbavení je jedna věc a druhá je ta, že pokud nezaplatíš, tak Ti balík nevydají. Stěžovat si není kam. Kupoval jsem vysílačku - chtěli doložit papíry + vyměřili nějaký poplatek. Mohl jsem se odvolat. Ale předvídatelný výsledek a vydání zásilky v nedohlednu. Poučení pro mně - je nutné kalkulovat nějaký "nepředvídatelný" náklad.

Jestli jsem dobře pochopil informaci, tak balík jde do celního skladu jen pokud nikdo na místě nevyřeší nebo nemůže vyřešit kontrolu zásilky. Jde tam třeba i tehdy pokud nejsou celníci spokojeni s doklady u zásilky. Takže zmocnění pošty automaticky nic neřeší.
Pokud bude zásilka poslána přes jinou firmu než ČP, třeba DHL, tak ti prostřednictvím jiné frimy zařídí taky vše potřebné. Cenu jsem na jejich webech nedohledal.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Nákup USA
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 19-04-2011 11:48
Pánové já bych to již dál neřešil, realita je taková, že máme clo a nějaký daný mechanismus celního řízení, který není zadarmo a logicky ho také zaplatí adresát. A to buď jako extra příplatek v případě pošty, nebo jako součást ceny v případě globálních doručovatelů.

Jak a z čeho se clo platí jsme si vysvětlili, a vše ostatní je v odkazech výše.

Jestli něco nefunguje, tak to lze řešit reklamací doručavatelské společnosti, nebo je to na debatu se svým poslencem, nebo chyby doručení vyřeší pouze doručující a změnu zákona, v tomto případě o clech, námi volení zástupci že?smiley



Editoval Petr L dne 19-04-2011 11:49
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup USA
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 19-04-2011 12:17
Holt malé dovozy z USA vyjdou trochu drហjinak se vlastně nic nemění. Ta debata s poslancem je super nápad smiley. Určitě pomůžou smiley.
Autor RE: Nákup USA
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 19-04-2011 13:10
To JK: Já vím, že je to pitomost, ale bohužel vše ostatní nemá ani tu teoretickou možnost cokoliv na problému změnit.............. i když vezmu-li co moji zastupitelé za posledních pár let dokázali za pekelné operace ve jménu veřejného blaha, tak.......


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup USA
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 19-04-2011 13:32
Já vím smiley. Ale asi bychom na jejich místech nedopadli líp. Moc korumpuje...
Autor RE: Nákup USA
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 29-04-2011 09:43
Zdá se, že nejenom my máme výhrady ke clům a všemu okolosmiley

http://www.slotforum.com/forums/index.php?showtopic=55261&pid=615263&st=0&#entry615263


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup USA
Jetson
člen

Příspěvků celkem: 17
Registrován od: 01.02.11
Vloženo dne 23-05-2011 15:39
Tak balíček mi po 6 týdnech oznámili, já si tam zajel, celník mi po předložení dokladů udělil štempl "bez cla" a já si šel balíček za 22 USD vyzvednout. Nicméně pošta požaduje 96,- za to, že nějaký její zaměstnanec rozhodne, zcela v rozporu se zákonem (to smí totiž pouze celník), že se mu balíček nezdá. Chápal bych, že budu platit, pokud se jeho podezření potvrdí. Ale pokud prokážu, že deklarovaná cena sedí, nechápu kde se na poště bere ta drzost, odmítnout vyskladnit takový balík bez poplatku. Takže na radu právníka zaplatím a pošlu stížnost. Pokud to nebude stačit, obrátím se na ombudsmana ČP a potom dále a výš, až k ústavnímu soudu.

Jinak jak už jsem psal jinde, situace je asi následovná "Na základě předložených důkazů, shledal soud obžalovaného nevinným, za což ho odsuzuje k trestu smrti."smiley
20780088
Autor RE: RE:Nákup v USA
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 15-11-2011 19:24
Pánové,měl bych na vás dotaz: Nakupujete všichni přez ebay,nebo i přímo v shopech.Vím,že se tu již psalo o poštovném,ale i tak by mne to zajímalo.Proč se ptám? Chtěl jsem si koupit v USA el.motorky do modelů 1/43.Našel jsem šikovný motorky za dobrou cenu.A protože neumím řeči,obrátil jsem se na Ebay na asistovaný nákup.Bylo to i s poplatky atd cca 70 USD./asi 1400,-Kč./.Ti mi to zkontrolovali a oznámili mi změnu v objednávce.Protože prodejce neposílá do zemí EU,vyšplhala se cena i s dopravou na 2600,-Kč/což je 1200,-Kč za dopravu/. A to ještě nepočítám DPH a clo. Takže jsem to zrušil. 2x jsem se pokusil nakoupit venku a nikdy mi to nevyšlo.Mám na to nějakou smůlu.Dík za odpovědi.Jirka B


Jirka B
Autor RE: Nákup USA
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 15-11-2011 20:26
Nemᚠsmůlu, to je realita, to, že z USA někdo nechce posílat do ČR není nic nepochopitelného, stejná neochota kupodivu panuje často i v Německu.

DPH a clo na zásilky přicházející do EU je vychytávka, kterou si užívá celá Evropská Unie, s tím moc nenaděláme.

Takže aby ti to vyšlo, musíš si vždy pohlídat kam prodejce zasílá a propočítat clo, DPH a poštovné, u většiny věcí pak zjistíš, že je levnější si je koupit v Evropě, nebo zatnout tuby a platit :-))

Ohledně těch motorků možná zkus oslovit http://www.zsconsult.eu/ třeba dělaj i maloobchod smiley



Editoval Petr L dne 15-11-2011 20:47
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup USA
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 10-05-2012 15:51
Nejenom Česká pošta dovede neskutečné věci.
Před měsícem mi z Německa poslali balíček, protože ještě nedorazil, dotázal jsem se, kde je problém. Odpověď byla více než překvapivá. Pečlivá Deutche Post můj balíček letecky přepravila do Izraele. Ještě bych pochopil kdyby se objevil v USA, protože naše PSČ je stejné jako ZIP code Charleston ve West Virginia, ale Izrael ? Co bude dál napjatě čekám smiley
A to není poprvé, co mi Deutche post vypekla. V únoru jsem také marně vyhlížel pošáka ze zásilkou z Německa a ta se po třech týdnech vrátila zpět odesilateli s tím, že adresát neexistuje ! Obchodníka jsem o své adrese přesvědčil až tím, že jsem mu poslal foto doručených zásilek z GB a Taiwanu. Druhý pokus proběhl bezchybně za tři dny. smiley



Editoval Petr L dne 10-05-2012 15:55
http://132slotcars.blogspot.com/
strana 2 z 2 < 1 2
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
50
50
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio