AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
Úvodní stránka ::  Články ::  Seznam krátkých zpráv ::  Diskuzní fórum ::  Fotogalerie ::  Ke stažení ::  Odkazy ::  Vyhledávání
May 13 2024 16:58:04 
 
Kalend
PotSttPSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZVODY

1:32
Porsche Cup
Krunohorsk pohr
Moravsk liga
Slovakia Cup

POSLEDN LNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikaj modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nov znaka ...
KLUBY A KROUKY
AMC Podbaba 132
esk Tebov
DDM Hradec Krlov
MC SRC Most
Prask klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch | Voln pokec | Nkup aut a autodrh
strana 1 z 2 1 2 >
Autor Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 15-09-2011 13:21
Pekn de, chcem si kpi autodrhu 1:32 digital. tam znaky hlavne Carrera, SCX, Scalextric. Digital Carrera 1:43 mm doma(je na predaj asi 15m drha). Diskusn forum tu mm komplet pretan, kde je "x" prspevkov na tuto tmu. Ale to boli roky 2007 - 2009. Je skoro koniec roka 2011 a urite vea zmien vo vvoji, vyladen a pod. Meme tuto tmu ete raz otvori. tam tu vea odbornkov, aj vyjadrenia predajcov a pod. Poprosm, pte len svoje relne sksenosti. Za Vae prspevky akujem.
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 15-09-2011 17:08
Obvm se e nic tak zsadnho, aby to ovlivnilo vbr systmu se nestalo.

Co j vm, tak Scalextric m konen BB pro 6 aut a Carrera nov BB um pracovat s doplky jako semafor, panel pilota atd. a podporuje lep prci s PC.

J osobn i s ohledem na posledn vylepen systmu preferuji Carrera. Systm pracuje spolehliv, je "blbuvzdorn" a chipy v modelech jsou hodn odoln, vetn monosti osadit motory 25 000 Rpm, co je podle mne na plast a a.
I nabdka rznch non Carrera dl je zajmav, take v kombinaci s vhodnm SW lze postavit velmi dokonal systm.



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 15-09-2011 18:32
akujem za prv pomoc. Carrera mm natudovan, po nete prelistovan na "x" strnkach a obchodoch. Troka ma "lme" SCX, tie sa mi pi, dos som si o nej pretal a popozeral prstupnos a diely a rozrenie drhy a pod. Len tam SCX o tej kvalite a ipoch a pod. Scalextric asi budem obdivova len na youtubesmiley). Jasn, e rd si pretam kad jeden nzor, kad sksenos. Na preteky chodi nebudem, ani nemm kam. Ide mi o domce preteky so synovcami, kamartmi a postavenie vej drhy, nie len zklad. Jasn relne preteky s tankovanm a vymoenosami. ktor digi drha ponka.
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 15-09-2011 19:04
Volba je tk, sm jsem se rozhodoval hodn dlouho. Dne si postav doma super drhu s tankovnm a racemanagementem ze kterkoliv drhy.

Ve vbru nezmiuje Ninco. Nem u ns velkou podporu na trhu, ale to v dnen dob je podrun zleitost. Osobn si myslm, e je to hodn siln systm a psob na mne hodn dobe. Hlavn vhodou je u drha ne Carrera, ale ir ne Scalextric a SCX, take vlastn ideln rozmr pro domc pouit a hlavn systm m kapacitu 8 aut.

Drm palcesmiley



Editoval Petr L dne 15-09-2011 19:04
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 15-09-2011 19:31
Jasn. Pozeral som aj Ninco aj Cartronic. Ale o tchto drhach som sa vea nedotal. Rebas(napsal som to sprvne?) v obchode nejak kusy m, som to pozeral. Ak sa tu objav, me tu necha nejak odkaz o tejto znake a sksenostiach z predaja celkovo. Ale popsal tu u toho dos. Tie tu niekto psal o rke koajnc. M s tm napr. sksenos?
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
kiki
len

Pspvk celkem: 29
Bydlit: Ostrava
Registrovn od: 22.01.11
Vloeno dne 15-09-2011 20:00
To Petr L:Souhlasm s Tebou,e drha Carrera je drk.Ale s tma chipama bych tak optimistick nebyl.Dv auta za pl roku.To se mi nelb.Jedno auto jsme tu spolu eili,o druhm jsem tu u ani nepsal.
Dl drhy je na dokoupen taky dost,ale dokoupit auto je u celkem problm.Chtl jsem dokoupit BMW M3,BMW 2002 nebo Ford Capri,vude pou,je na skld,ale kdy to chce objednat,tak nic nen nebo ekme zbo.Neaktualizuj sklad.zsoby.
Toto je podle m nejvt slabina Carrery.
Vhodou je,e se d zkombinovat s Cartronicem,take na rozen se d dost uetit.J jsem to takhle eil.



jezdm na idli
tu na monitoru
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 15-09-2011 20:20
S tm Cartronic som to u tal. Tak je to ok? Diely do seba zapadn bez problmov? To, e chce nieo na Carreru(auta) je pravda. Tie som psal na obchody, o maj v ponuke auta, odpove prila vypredan, u sa nevyrba, nie je v ponuke... Tak isto digi sety od Carrery.
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 15-09-2011 22:10
To Kiki, mon by stlo za to se podn podvat co s tmi chipy dl. J mm jak originl auta, tak chipy namontovan v jinch, dokonce mm chipy vystien z F1 pout ve Fly. Jezd s tm dti, lus kadou chvli, a ve dr. Potadlo kol peilo i patn zapojen kabel do PC, kdy se z potadla kouilo atd.atd.

To e nejsou nkter modely v R k dostn, neznamen, e je to obecn stav v Carrera. Vude ve svt je aut vc, ne je poteba. Kdy nco nemu sehnat, koupm si to v klidu v GB. Mon to pekvap, ale takka vdy je to levnj jak tady :-))
Ovem nemete ekat, e to, co bylo v prodeji vloni, bude v prodeji i letos. Je to jako ze vm, po sezn je vprodej a na trh jdou nov modely. To je stejn u vech vrobc. To tko nkomu me vytat.



Petr L sem pipchnul tento obrzek:


Editoval Petr L dne 15-09-2011 22:16
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Pecan
len

User Avatar

Pspvk celkem: 185
Bydlit: Praha
Registrovn od: 23.10.06
Vloeno dne 16-09-2011 00:10
-> Rocker:

Cokoliv chce od Rebase me na m - obchod te provozuju j

V souasn dob bych se orientoval na Carreru nebo SCX.

Ninco je OK, ale ten jejich digi systm jsem moc nepochopil. Potaven jsem ho ml na zkouky asi ped dvouma rokama, ale nijak nadenej jsem z toho nebyl. Problm je i trochu v dostupnosti - standardn se do R moc digitlu nevoz - te je dostupnej snad jenom set, ipy do auta a potadlo (v R Ninco neni nijak znm, oblben ani propagovan tak do toho necpou prachy). Jednu "vhodu" ale m - a to e je to neuvitln rychl.

U Scalextricu je problm, e v R neni oficiln zastoupen a prodvaj ho jenom v ostrav (samosebou i pes net) a to nakupujou (pokud se nemlim) na slovensku. Nov um a 6 aut, ale tankovn je hra pro dti - o njak simulaci tady neme bejt e. Navc (nevim jak ten novej Powerbase) m problmy s napjenm.

O Carree a SCX toho tady padlo u hodn (viz jin vlkno).

V prvn ad si ale mus ujasnit, k emu tu drhu bude pouvat!!!

Pokud to bude ist na domc blbnut s dtma nebo kamardama tak je pln jedno jestli vezme Carreru nebo SCX. Pokud by ses tomu ale chtl vnovat tak je to poteba podn promyslet. U Carrery se d hodn vyblbnout (viz PetrL, ten se v rznejch pravch dostal v na republice asi nejdl). U SCX jse trochu limitovanej konstrukc (ip a pouitej motor), ale takovej obyejnej tunning na zadn nprav a trocha doven doke udlat s jzdnma vlastnostma divy... smiley
Editoval Pecan dne 16-09-2011 00:12
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rebas
len

Pspvk celkem: 326
Bydlit: Praha
Registrovn od: 18.01.07
Vloeno dne 16-09-2011 08:16
PetrL: jen upesnn... scx digital m 160 mm na ku (tedy je trochu i ne analog scx a scalextric).

Jinak SCX se vydalo tento rok cestou tak, ze pomalu opousti svuj stary analogovy system drahy a bude prechazet na novejsi dili z digitalu, k cemuz slouzi tato redukce:

http://autodrahy.com/store/scx-redukcni-rovinka-180-mm-polovicni_autodraha_scx-A10015X200_306.html


Rebas
178856806
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 16-09-2011 17:26
Pecan, Rebas:

Ninco som pozeral, vozia ho na SR Bansk Bystrica. Ale prde mi ete vemi jednoduch. M dos drsn drhu, tu niekto spomnal, e to dostvaj zabra riadne gumy. V niektorom prspevku som to tu tal. Jasn, SCX al. Carrera. Vber je medzi tmito dvomi. Ako ete funguj tie vhybky SCX? V starch prspevkoch je dos psan, e sa tam nieo rchlo opotrebuje, bo ulom. Vhoda je, e sa vhybka oto a je vlastne "nov". Tie sa mi dos pi tankovanie paliva. Tie to tu bolo rozoberan. systmy ostali vetko po starom? SCX malo navrch od Carrery, aspo o som tu tal.

Tu mi asi najlepie porad Petr L smiley) ale tam, e vetci traja tomu rozumiete vemi dobre.
U Carrery mi nie su jasn vrazy:
DIGITAL 132/124 Control Unit
DIGITAL 132/124 Driver Display (plat pre vetkch pretekrov, i kontroluje len jednho?)
DIGITAL 132/124 Pit Lane m uren jednotky, s ktormi pracuje, inak je nefunkn.
DIGITAL 132/124 PIT STOP
DIGITAL 132/124 Position Tower

Vade je o tchto produktoch psan len vemi heslovito.

Autodrhu nechcem na iadne verejn preteky, len na domce pretekanie ale so vetkm, o k pretekaniu patr. Jasn, e musm so vetkm pomaly, nakoko som stavite rodinnho domu, tak aj financ je obmedzen. Ale nejakch 500 na "tart" mm smiley) Potom prdu vianoce a narodeniny a u sa to roziruje smiley

Nehnevajte sa chlapci, e Vs otravujem s otzkami, ktor ste u vea krt odpovedali, no takto mm info po rade a o vea viacej sa v tom dokem orientova. smiley
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 16-09-2011 18:08
Jet k tm systmm, tady nepadlo podle mne to podstatn: U SCX pi digitalizaci analogovho modelu je nutn docela zsadn pekopat pedek podvozku. U ostatnch systm sta vloit chip a do podvozku vyvrtat dru pro diodu. U Ninco sta vloit chip.

Co se tk Carrera CU je to posledn verze BB s kterou prv funguj ostatn zajmav dly. V zsad plat, e se vechny tebou vyjmenovan dly pipojuj do Adapter unit, co je dl drhy kter m na hran konektro pro pipojen. Co k emu je si nastuduj v pehledu Carrera

http://www.carrera-toys.com/en/products/digital-132/accessories/

Najde to ve pod NEW DIGITAL FEATURES smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 16-09-2011 18:34
ete poprosm vysvetli skratky SW, CU, BB. Strnku Carrera poznm. Tak idem otvori transltor a ide sa preklada. smiley
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 16-09-2011 19:12
Ono tam nen moc co pekldat, to zvldne a je to pkn pehledn. Lep, ne kdy to tady budu vypisovat.

BB - black box -je dc jednotka systmu, u Carrera do roku 2010. Nejnovj dc jednotka CU - control unit - to je ta, kter um integrovat nov dly jako driver display position tower atd.
SW je obecn pouvan zkratka pro software, ovem v autodrze to tak znamen sidewinder, tedy uloen motoru podl osy kol.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
kiki
len

Pspvk celkem: 29
Bydlit: Ostrava
Registrovn od: 22.01.11
Vloeno dne 16-09-2011 19:19
Rocker:
Cartronic a Carrera do sebe pasuj,ale chce tomu vnovat trochu asu a na Cartronicu jemn obrousit zasouvac noky.Za tu sporu penz vak trocha nmahy stoj.


jezdm na idli
tu na monitoru
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 16-09-2011 19:23
kiki:

ano, u som to pozeral. bolo mi to jasn. ale je pravda, e sa dos na tom uetr. som z hruba prertal dajak rozirovacie diely a cartronic "jasne etr". smiley
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 16-09-2011 19:30
PetrL:

aha, skratky jasn. to ma mohlo aj napadn. hadm ten adapter unit. ale hde mi to asi 3produkty. jeden patr asi k pc. o som tak rchlo pretal, tak asi by som potreboval k "dokonalosti" diely 30352 Control Unit; 30353 driver display a 30356 Pit Lane. maly preteky s komplet naprogramovanm funkc lapa. Uf. ale to je pekne mastn. tak postupom asu to zvldnem. len si dvam veci dokopy, nech postupujem plynule. nenakupova to zbrknuto.
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 16-09-2011 20:13
J osobn bych zaal s CU + vhybky + pitlane. ve ostatn je biuterie navc. Pak bych si peliv vybral SW a rozchodil to s PC. Pokud nechce pipojen k PC, tak jet potadlo kol. A pak uvid co vlastn potebuje.






http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Rocker
len

User Avatar

Pspvk celkem: 39
Bydlit: Senica
Registrovn od: 24.08.11
Vloeno dne 16-09-2011 20:24
PetrL:

ok, akujem za tip. znie to aj logicky. vie, ja som aj troka "puntikr", vetko mus by tip - top. tak si aj plnujem postavi drhu. ale najprv si chcem da veci do kopy na zklade odbornkov, ktor tomu rozumia, preto som aj tu a tam a tam.. akujem za kad jeden prspevok.
Autor RE: Carrera; SCX; Scalextric
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 16-09-2011 20:36
Doporuuji peliv prostudovat strnky Brumbaer
http://slotbaer.de/index.php nevm o nikon, kdo by se tuningem zabval tak hluboko.

Bruce Yingling
http://mysite.verizon.net/vzevtdre/ jeho SW se mi zd nejdl a vychz z toho co o Carrera v Brumbaer

A na Freeslotter diskusi o "no crash, zazen proti kolizm na vhybkch smiley
http://www.freeslotter.de/board25-tipps-erfahrungen-und-zubehr/board49-digitales-slotracing/board93-carrera-digital-132/39178-kollisionsfreier-spurwechsel/



Editoval Petr L dne 16-09-2011 20:55
http://132slotcars.blogspot.com/
strana 1 z 2 1 2 >
Pesko do fra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorsk prva
Administrtoi

TOPlist

DDM HRADEC KRLOV

Seznam novinek
Kalend
BPA Gallardo + Vsledky
O DDM Bark

PIHLEN
Jmno

Heslo



Zapomnli jste heslo?
Zadejte o nov zde.
NHODN FOTOGRAFIE
51
51
Setkn Liboovice
RYCHL VZKAZ
Pro zasln muste bt pihlen.

Dosud dn vzkazy.
PTOMNI
Host: 3
dn len online

Registr. len klubu: 255
Neaktivovanch len: 0
Nejnovj len: Gobio