AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 14:56:48 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 1 z 3 1 2 3 >
Autor prosím o radu při nákupu autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 12-11-2011 15:51
Zdravím všechny nadšence do autodráh a obracím se sem s prosbou o radu. Chci pořídit manželovi teď k vánocům autodráhu - jen tak jako odreagování a i pro děti až trochu vyrostou na vyřádění. Jen se musím přiznat, že tomu absolutně nerozumím a i když jsem se snažila s bratrem pročíst nějaké vaše diskuze, tak o moc chytřejší nejsme. Nevím jestli stačí nějaký kvalitní analog nebo se vyplatí si připlatit za digitál. Bratr navrhl koupit ne přímo z tohoto obchodu, ale tuto autodráhu (možná už použitou) (autodraha-carrera-digital-143-police-on-patrol_autodrahy_car-30106_12.html), ale nevím jestli je to hodně zastaralé nebo je to víceméně jedno a splní to stejnou službu.- Případně jestli a proč se vyplatí koupit si nějaký aktuální model. Díky s pozdravem Lucka
Editoval Pepino dne 11-01-2012 16:35
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-11-2011 17:22
Na odkazu se mi v eshopu objevuje set Pro X, přestože v textu odkazu je set D143. Nevím kde se stala chyba. Co si tedy chcete vlastně pořídit?




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 12-11-2011 18:12
jj, to je správně PROX- tak mi to bratr poslal, a se na to podívám - je to jedna z variant, ale jelikož jak jsem psala - se v tom nevyznám a všude píšou že to je stará řada, tak nevím jetli je dobré ji kupovat. Doporučil by jste mi něco jiného? - pro ,, obyčejného¨ svátečního uživatele. Není volba digitálu zbytečná?
Autor RE: RE:prosím o radu při nákupu autodráhy.
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 12-11-2011 18:16
To Lucka. Záleží na mnoha okolnostech.Já mám sice analogovou dráhu carrera GO,ale myslím si že je lepší jít do digitálu.Máte dvojdráhu /tzn.potřebujete méně místa/na které může jezdit více aut.Můžou se předjíždět atd.Další otázkou je měřítko.Na měřítko 1/43,což je Go a nebo D143 neseženete žádné ND na autíčka,kromě kartáčků a dig.čipu.Já si díly sám vyrábím a různě upravuji.Takže je lepší měřítko 1/32.Další otázkou je prostor,jestli budete dráhu skládat a nebo máte možnost ji mít na nějakém stole atd. Na foru je dost odborníků,kteří vám jistě rádi poradí,ale rozhodnout se musíte sama,podle vašich možností.Mimoto další věcí je to,zda je manžel zručný a je schopen si sem tam něco opravit atd.Jirka B


Jirka B
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-11-2011 19:00
Ohledně toho je li digitál zbytečný se vede nekonečná debata. V zásadě platí, že u Carrera není problém kdykoliv analogovou dráhu EVOLUTION digitalizovat zakoupením řídící jednotky a další výbavy podle potřeby. Díly dráhy jsou stejné.

I na analogové dráze se "vyřádí" většina až až. Jde o to, že se na ní jezdí pouze ve dvou, a pokud chce jezdit víc, rozšiřuje se dráha na šířku na více drážek, to je ale prostorově dost náročné. Já osobně bych doporučil koupit set EVOLUTION a pokud se rodina chytne, můžete časem digitalizovat. smiley

Tak a těď ten digitál:

PRO - X je starý systém. Již před lety byl nahrazen systémem D132 a i ten již prošel vývoje a aktuálně se od roku 2010 vyrábí již jeho 3. generace.

Takže Pro - X systém je již mimo výrobu. V zásadě se jedná o ve své době kvalitní systém, ale z dnešního pohledu to již není ono. Hlavním rysem systému je kapacita max. 4 auta a trochu nepraktucký způsob označení vozů v systému pomocí štítků na vodítku. Kdo nemá nároky na rozšiřování a nestřídá často auta mohl by být spokojen. Na trhu se dá zatím pořídit mnoho dílů za zajímavou cenu, ale...

Já osobně bych volil D 132. Systém má kapacitu 6 aut a je již podstatně lépe řešený. Nejlépe koupit nejnovější generaci s datem výroby 2010 a výše (obsahuje řídící jednotku nazvanou CONTROL UNIT 30352 ) která umožňuje mnoho zajímavých funkcí a připojení dalších zařízení jako startovacíh semafor, displays pro jednotlivé závodníky, info věž s pořadím a rozšířenou komunikaci s PC.

Pokud nemusíte mít všechno, bohatě stačí D132 vyrobené do r.2010. Pozná se tak, že obsahuje řídící jednotku BLACK BOX 30344. Systém nepodporuje výše uvedené doplňky jako semafor atd a do PC sděluje pouze základní info o čase vozů. I tak je to velmi kvalitní spolehlivý a robustní systém. Sám zatím se zakoupením nejnovější jednotky váhám, Na běžné domácí ježdění s dětmi a přáteli dle mého názoru bohatě stačí starší D132 .

Ke všem systémům se dájí pořídit i bezdrátové ovladače. Aby to nebylo tak jednoduché existují také ve dvou generacích a jsou jisté zákonitosti jejich použití. Ale to si asi necháme na pozdějismiley

Snad Vám to pomůže v orientaci smiley



Editoval Petr L dne 12-11-2011 19:07
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-11-2011 19:20
Ještě k tomu co psal kolega Jirka B. Vámi zmíněný systém Pro x a vše o čem jsem já psal tedy D132 je autodráha s modely v měřítku 1/32, modely aut jsou cca 14 cm dlouhé a 6 cm široké. Díl dráhy má šířku min. 19,8 cm.

Měřítko modelů 1/32 je tak nějak z historického hlediska nejběžnější rozměr domácí dráhy. Shodou okolností má Carrera nejširší díly dráhy ze všech výrobců, což je pro autodráhu dobře, pro nároky na prostor trochu méně smiley

Carrera GO je v měřítku 1/43 tedy o poznání menší. systém je také podstatně jednodušší, v digitální variantě má kapacitu max 3 auta a takřka žádné možnosti připojení dalších zařízení a vyšších funkcí atd. V zásadě se jedná o autodráhu pro děti a nic na tom neméní ani skutečnost že hlavně v USA jsou tyto malé rozměry velmi oblíbené.



Editoval Petr L dne 12-11-2011 19:29
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 12-11-2011 20:21
řekl bych že jde o tyto aukce:
http://aukro.cz/listing.php/search?string=digit%C3%A1ln%C3%AD+autodr%C3%A1ha+pro-x&category=0&sg=0

Pro-X je starší systém digiální autodráhy od Carrery. Díly dráhy jsou kompatibilní s díly EvolutioN, Digital 132/124 nebo ExclusiV. Tedy kromě křížení, napájecího dílu. Co jsem koukal na cenu, tak se mi zdá zajímavá. Pokud doma dráhu ještě nemáte, řekl bych že je to v pohodě. Stejně pokud Vás to chytne a budete to chtít rozšířit si pravděpodobně dokoupíte ještě další dráhu s novějším přípojným panelem a uděláte z toho tak ještě delší a novější dráhu, přičemž využijete většinu věcí.

Pokud by bylo třeba, tuším, že má Pecan i nějaká náhradní auta na PRO-X.


Rebas
178856806
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 12-11-2011 21:07
Moc děkuji za předešlé rady, ale abych řekla pravdu, tak nevím jak moc bude tento můj vánoční dárek ¨úspěšný¨ a jak často bude v užívání - mám již zkušenost s elektronickými terčem/šipkami asi za 3 tisíce, které se zapínají tak 2x do roka. - Nechci tudíž jít do nějaké mega pořizovací ceny- myslím, že vždy mohou tuto prodat a koupit si lepší když to bude bavit... . Proto musím D132 kvůli vysoké pořizovací ceně vyřadit z výběru a rozhodnout se mezi níže uvedenými sety a příští týden něco koupit ..... v pořizovací ceně tak do 3, max 4 tisíc. Evolution sadu sem žádnou ani neuvádím, protože mi přijde lepší koupit tu digitální 143 než nedigitální evolution za stejné peníze ne?

Tato se mi líbí - přijde mi ač analogová, tak taková nejmíň nudná .....
autodraha-carrera-go-sportcar-stars_autodrahy_car-62205_44.html

Tato zase pro mě dostupný digitál
autodraha-carrera-digital-143-police-on-patrol_autodrahy_car-40010_667.html

A s touto váhám - sice starý model, ale digitální 132 a ve výprodeji cenově nastejno jako ta D143, jen nevím jestli nemá nějaké zásadní vady, tím že je to starý model
autodraha-carrera-digital-143-police-on-patrol_autodrahy_car-30106_12.html


No je to pro mě jako pro ženskou, která chce udělat radost, nerozumí tomu a nebude to používat, těžký výběr.
Dík za každou radu a názor smiley
Editoval Pepino dne 11-01-2012 16:36
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 12-11-2011 21:15
jj, na tom aukru to je ten starší model co se líbí bráchovi - už se vidí jak na něm s manželem jezdí, ale já nerada kupuju zastaralé věci. Uvidím za kolik se bude nakonec ve skutečnosti prodávat, konec je až zítra.
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 12-11-2011 21:23
Já jsem před pár lety koupil dětem na Vánoce dva sety Evolution - ne digi a ne nové - do paneláku až až. Hlavně proto, že v autech 1:32 je výrazně větší výběr a také v zásadě bezproblémový servis.
Ano, jsou dárky, které se využijí dvakrát za rok. To není zas tak zlé. Jsou dárky co nepřežijí do 25. prosince. Dráhu jsme taky nestavěli každý víkend.
Ale ani my dospělí vždy nevyužijeme vše co dostaneme. A i věci co máme, tak některé používáme jen občas. Výběr mně taky děsí a vždy jsem překvapený co dětem dělá radost.
A zkuste se na to podívat trochu "emancipovaně". "Pumpičku" ovladač můžete vzít do ruky taky a s dětmi si zajezdit.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-11-2011 21:58
To Lucka: ale Vy při výběru přebíháte z digitálu v 1/43 do analogu 1/32.Tedy mezi dvěma velikostmi autodráhy. To je myslím ta nejhorší varianta uvažování. Nejdřív si ujasněte který rozměr a pak teprve co z toho.
Nedigitální Evolution je dražší, protože je to celé podstatně větší. D143 je taková "pidi hračka" v digitálu.

Já osobně když je to pro dospělého, bych začal analogem Evolution. Důvodů proč již zaznělo dost. Je to "dospělá" hračka a lze jí zajímavě rozšiřovat, kdyby se to chytlo. To u 1/43 tedy GO a D143 nestane, tam je jasný strop, GO dva na dráze, D143 tři na dráze, náhradních dílů minimum a víc můžete pouze prodlužovat dráhu.

Ve slevě u prodejců nebo na Aukru se dají sety Evolution koupit i za 2000,-

Když to pány chytne, můžete si digitál pořídit buď jako další set, nebo pouze dokoupíte digi díly. A máte o téma na dárky na dlouho dopředu postaráno smiley

Nebo to vezmete D1/43 s tím, že se nikdy víc jak tři nesvezou a ušetříte jak finance, tak místo v pokoji. To je těžká volba. Hlavně nepočítejte s tím, že se nepotřebné dá výhodně prodat, vždy na tom proděláte a dost. Takže při volbě je nutné uvážit, co vše vám při dalším vývoji zbyde. V tomto směru je nejšetrnější cesta buď GO D 143, ale výsledný efekt není zase tak ohromující, navýšíte počet aut na dráze o jedno, ovšem lze se předjíždět. U Evolution změnou analogu za digitál zjískáte daleko vyspělejší produkt.

U Pro X riskujete, že v případě posunu a potředy přechodu na na D132 se budete zbavovat velkého množství dílu, které jsou na trhu nejméně žádané. Produkt je již mnoho let mimo výrobní program. V zásadě by vám při přechodu na D132 zbyla pouze dráha, auta do kterých budete kupovat nové chipy a ovladače, vše ostatní včetně výhybek zahodíte, nebo se ztrátou prodáte.
I když pokud by pánové vydrželi v konfiguraci max 4 auta a nebudou chtít nějak výrazně vylepšovat, tak je to za ty peníze v zásadě dobrá volba a nová auta D132 když budou mít pro x vodítko budou bez problémů jezdit i na tom Pro X. A k tomu internet plný levných dílů, např výhybky za cca 400,- No tak nevím.....



Editoval Pepino dne 11-01-2012 16:36
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 13-11-2011 11:25
Když jsem měl ještě postavenou tu naší velkou Carrera digi dráhu u nás na Rajský, tak z ní mám tento poznatek. Výhybky z PRO-X systému funguvali, mělo to jeden háček - fungovali obráceně - tedy vždy jeli do strany, místo rovně. Tedy jediné co se nepoužívalo byl blackbox. Trafo se použít dalo, jen nebylo tak silné jako pro D132. Auta jsme taky využili (blackbox D132 jsme přepli na kompatibilní verzi PRO-X).

Některá PRO-X auta byla spodkem podobný jako D132, tedy nebylo potřeba ani dlouhých vodítek. V podstatě to dlouhé vodítko bylo nutné mít jen tehdy, když bylo nutné používat počítadlo kol, tak aby je to nasnímalo. Je však hodně lidí, kteří nikdy u autodráhy počítadlo kol mít nebudou, a pak je to nemusí vůbec trápit. smiley

Řek bych Petře, že to bereš zbytečně moc odborně. Je jasný, že D132 je lepší systém než PRO-X, proto byl taky vytvořený. Existují však lidé, kterým je to dost putna... protože prostě nepotřebují všechny ty různé vymoženosti a klidně jim postačí pouze 4 auta a předjížění. Pokud by tomu tak nebylo, tak by se v dřívejších dobách neprodalo tolik PRO-X systému. smiley


Rebas
178856806
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 13-11-2011 15:26
Myslím, že Petrova argumentace je naprosto racionální. Pořizovat systém, který se už nevyrábí a výrobcem není podpoporován, jen proto, že je levný a mohlo by to stačit, není správné.
Je to stejné jako kupovat "mrtvý formát" v audio-video technice. Nebo dnes kompaktní fotoaparát na kinofilm. smiley
Jestli jsem to správně pochopil, tak při změně na D132 majiteli zůstane jen dráha a auta s nutností výměny čipů.

Na celou věc se dá dívat i tak, že lidem nestačilo jen to předjíždění 4 aut a chtěli ty vymoženosti. smiley


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 13-11-2011 16:25
Moje zkušenost z prodeje...

Vzhledem k tomu, že v prodejně na Rajský jsme měli i nějaký ty starší PRO-X sety souběžne s D132 cca 2,5 roku mohu s klidným svědomím říct, že chodili lidé, kteří chtěli pouze nový systém, chodili lidé kteří chtěli starší systém z duvodu že už ho doma mají a potřebovali rozšířit, tak chodili i lidé, kteří doma ještě žádný digitál od Carrery neměli a přesto si raději koupili starší PRO-X systém, protože prostě nepotřebovali více aut - viz to co jsem psal dříve.

Za těch 8 let prodeje autodráh jsem se setkal s různými zákazníky a mohu s klidem konstatovat, že nic není černobílé, tedy že není jen pár krabiček do kterých lze zákazníka zařadit. Těch pomyslných krabiček je o hodně více a každému vyhovuje úplně něco jiného. V podstatě záleží jen na zjištění potřeb, co komu vyhovuje a tomu šlo také nabídku přizpůsobit.

Do prodejny jsem třeba schválně nakupoval i starší zboží, které ostatní obchodníci nemohli prodat, nám se to dařilo... a to prostěj jen pro to, že jsme dokázali najít vhodné kupce.


Rebas
178856806
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 13-11-2011 17:32
Pokud to teda chápu správně tak na tu starou PROX se už téměř nic z náhr.dílů neprodává? počítadlo kol apod.? a je lepší koupit tu D142 ?
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 13-11-2011 18:13
D142 není, existuje D124 to je autodráha s modely velikosti 1/24! Dráha je sice stejně velká jako D132 a Evolution ale je to díky velikosti modelů na běžné domáci ježdění moc velké!

Vy pokud jste se rozhodla pro velikost 1/32 a pro digitál tak aktuálně hledáte sety Carrera D132.
Pro X je mimo výrobu a již řadu let, takže dostupnost nebude asi ideální, ale zatím je toho v obchodech i v bazarech docela dost.



Editoval Petr L dne 13-11-2011 18:44
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 13-11-2011 21:34
Schvalne jsem dnes na ty dve aukce na PRO-X koukal online... obe drahy se vydrazily.

prvni draha se vydrazila za 4200 Kc, druha draha se vydrazila za 4350 Kc.

Takze si myslim, ze drazitel nemusi byt uplne nespokojen.


Rebas
178856806
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 13-11-2011 22:06
To lucka Asi v tom máte trochu hokej. Ale to je v pohodě.

Jen malá poznámka k měřítkům.
1:32
Nejrozšířenější měřítko pro domácí autodráhu.Tedy auto je 32 x menší než jeho předloha. Délka modelu je okolo 14 cm

1:24
Auto je 24x menší než předloha a na domácí ježdění už relativně velké. Délka modelu je okolo 18 cm.

1:43
Auto je 43x menší než předloha. A model má okolo 9 cm. Je mezi nimi asi nejmenší výběr a nejhůře dostupné díly. A auta i díky své velikosti mají i nejhorší jízdní vlastnosti

Carrera dělá aktuálně tři řady. Exclusiv - dráha i auta 1:24, Evolution - dráha 1:24 a auta 1:32 a GO - dráha i auta 1:43. A od toho se odvíjí i jednotlivé digi systémy - D124, D132 a D143.

Dráha u Exclusiv a Evolution je stejná a má šířku 19,8 cm. A podle všech zkušeností na ní pojedou prakticky všechna dráhová auta od všech výrobců. Systémy D124 a D132 využívají dráhu Exclusiv/ Evolution. Digi je tedy jejich rozšířením.
Dráha GO má šířku 11,4 cm. Digi D143 využívá její díly. A auta 1:32 a 1:24 už na ní nepojedou

Uff. Doufám, že je to srozumitelné a že jsem to někde nespletl. A omlouvám se pokud jsem vás poučoval o tom co víte.
Ostatně, pokud zadáte do Googlu Carrera, tak Vám vyjede dobrý odkaz na obchod, kde jsou i video informace.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Editoval Pepino dne 13-11-2011 22:56
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
lucka
člen

Příspěvků celkem: 12
Registrován od: 11.11.11
Vloženo dne 16-11-2011 23:29
Moc děkuji za všechny rady.
Tu digitální PRO-X v aukci jsem nakonec nekoupila - přišlo mi dost předražené dát za tak starý model skoro 4,5 tis. Už jsem se ale rozhodla, že dle vašich rad koupím prozačátek nějakou analogovou z řady Evolution. Jen se nemůžu zatím rozhodnout kterou sadu, ale myslím, že to je asi jedno - nevím jestli je jedna z nich lepší než druhá - jestli jsou v jedné z nich lepší auta než v druhé ...

carrera-evolution-ferrari-racing-d187323.htm

carrera-evolution-gt-championship-d187324.htm

Díky, Lucka
Editoval Pepino dne 11-01-2012 16:37
Autor RE: prosím o radu při nákupu autodráhy
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-11-2011 00:57
Z mého pohledu nejlepší řešení. Základ dobrý, možnost případné digitalizace bez omezení a zbyde vám minimum dílů. V případě že se to "nechytne" je možná prodejní cena velmi blízko Vaší pořizovací.
V setech je pouze drobný rozdíl v počtu dílů dráhy, ale to bych neviděl jako rozhodující.
Co se týká aut v setech kvalita je prakticky stejná, způsob provedení modelů, motory atd. jsou u všech modelů shodné.
Takže který set koupit, bych se rozhodoval buď podle ceny, pokud není cena rozhodující, tak podle atraktivity jednotlivých modelů. smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
strana 1 z 3 1 2 3 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
06
06
Pohár SCALEXTRIC 4. závod
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio