AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 22:02:58 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 1 z 3 1 2 3 >
Autor pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 05-12-2012 03:45
Zdravím vás tady,
sháním autodráhu v rozměru 1:32 Carrera,SCX a Scalextric.Dočelt
jsem se že Scalextric může být Španělský nebo anglický
výrobce,který prodává pod značkou SCX (respektive Scalextric).Jdem i o možnost rozšíření u různých
drach jak o dráhu tak o díly a auta.Dále přemýšlím o zatím
analogové verzi,ale chtěl bych jí do budoucna digitalizovat.Lze
digitalizovat u všech výrobců?A jak je to nákladné?Nechci koupit
něco,kde bude do budoucna problém s rozšířením.Také jsem četl
že autodráhy SCX používají nové a "staré" provedení konektorů a
zapojení dílů.Jak to mám chápat?Bude problém s rozšířením
či pozdější digitalizací?Např. právě u SCX lze dokoupit
řídící digi jednotku.Znamená to že bude díky této součástce
dráha digitální?
Dále by mě zajímalo jestli jdou dokupovat auta i od jiných
výrobcu než od toho od kterého koupím dráhu.Digitalizaci aut sem
nejspíš pochopil(jde o čip namontovaný do auta),ale lze vůbec
digitalizovat celou dráhu od každého výrobce?
Předem moc děkuji za odpoveď.
Vážím si každého názoru či
odpovědi,která mi pomůže při výběru.
S pozdravem a přáním hezkého dne
CESi125
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 05-12-2012 05:07
Když tak pročítám forum tak asi budu vybírat mezi SCX a Carrera.Spíš si pořád nemůžu ujasnit jestli koupit analog nebo digital.Do budoucna bych určitě rád Didital kvůli možnosti více aut na dráze.

Na kolik cca vyjde digitalizace u analog. dráhy SCX a u Carrera Evolution?

Je toho tu popsáno tolik že ve výsledku z toho stejně moc nevím.Děkuji za odpovědi
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-12-2012 07:28
Pokud chceš začínat s analogem a pak teprve do digitálu, tak bych doporučoval volit mezi Scalextric ( anglické ) a Carrera. U obou by měla digitalizace probíhat pouze doplněním dílů digital. U SCX to není tak jednoduché, díly dráhy digital nejsou stejné jako analog. Tato cesta se zdá být logiská, ale není nejlevnější. Nákup samostatných ílů, nebo konverzních sad Digital je vždy dražší, než nákup digitálního setu. Auta můžeš použít jakákoliv analogová a ty vybavit odpovídajícím chipem, který má každý výrobce svůj. U obou výrobců se pak ještě při přechodu na digital nabízí možnost použít digi systém Slot.It O2, ale to je spíš tak nějak na okraj. Dej si práci a projdi si zdejší diskuse, všechno jsme tu již řešili. smiley Hodně štěstí.
P.S. já osobně preferuji Carrera


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
fido-dido
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 131
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 18.10.10
Vloženo dne 05-12-2012 14:08
Ja nedokazu poradit pro ktereho vyrobce se rozhodnout ale my jezdime na scalextric DIGITAL tak muzu o scalextricu podat hodne informaci, pokud bude zajem.


http://www.scalextrichornilhota.estranky.cz
http://www.scalextrichornilhota.estranky.cz
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-12-2012 14:42
Já osobně dlouho váhal mezi Carrera a Scalextric, pro Carrera nakonec rozhodl v zásadě jediný detail a to, že u Carrera je dost široká drážka na to, že do ní pasují jakékoliv vodítka a že výhybky mají pojistky, které jednoduše při odbočování vrací výhybku zpět, takže nedochází k různým zmatkům, hlavně při jízdě v závěsu.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-12-2012 15:14
Je to pořád dokola ale chápu, že není čas procházet starší fóra. Měl jsem Ninco Scalextric, na SCX jsem jezdil. Můj hlas dávám Carreře u které jsem zůstal doposud. smiley


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 05-12-2012 23:01
Petr L:
Jen dodám jednu informaci... SCX přestalo vyrábět díly z řady original (ty koncovky co vycházely ze Scalextric Classic). Místo toho už dělají ty samé díly jako pro digital.

Aby to bylo ale kompatibilní, udělaly přechodový díl, viz:
http://www.danbar.cz/store/rovinka-konverzni-new-track_e-shop_ast-SCXA10015X200_2465.html

Pomocí redukcí tak lze propojit spolu díly Ninco, Scalextric sport, Scalextric classic, SCX original, SCX digital. (byla by to ale šílenost) :-)


Rebas
178856806
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 06-12-2012 01:46
čím víc čtu tím víc v tom mám zmatek.Je mi jasné že toto téma tu proběhlo už x-krát,ale přeci jen vývoj jde stále ku předu a to co bylo napsáno např. před rokem už je dnes překonáno a nahrazeno modernizací od různých výrobců.
Asi to nakonec vyhraje nějaký základ v digitálu,abych už nemusel později investovat do digi rozšíření a mohl se koukat po jiných věcech.
Pořád ale nevím jak je na tom Carterra naproti SCX co se týká dokoupitelného příslušenství a kompaktibility s jinými výrobci.Přeci jen je to dráha která bude plnit účel dárku pro děti a taky samozřejmě i to že si chci splnit dětský sen.
Dcera (6let) jezdí motokáry takže toto bude taková její "zimni náhrada" závodění :-)
Do budoucna bych rád rozšiřoval jak dráhu tak samozřejmě i techniku (pit stop,race manager...),ale samozřejmě že jde o finance takže mě logicky zajímá jak sou na tom tito výrobci co se týká nákladů na rozšiřovací sady a díly.Na e-shopech ceny jsou,ale stejně to člověku neřekně všechno.
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 06-12-2012 01:58
O Scalextric mám načteno asi nejméně.Cena digitálního setu taky není úplně mimo mísu.Jak je na tom v konkurenci s Carrerou a SCX?Rozšíření,dostupnost dílů,aut,kvalita...)
Moc děkuju za všechny informace informace

U Carrery je asi dobré si pohlídat rok uvedení na trh daného setu z důvodu pozdějšího upgradu a rozšíření...
Autor RE: scalextric
renis
člen

Příspěvků celkem: 37
Bydliště: ostrava
Registrován od: 26.08.10
Vloženo dne 06-12-2012 09:22
tak, jak už psal fido-dido se kterým děláme scalextric můžu také přidat pár zkušeností a rad, bohužel ostatní vyrobce neumím objektivně posoudit ty zkušeností tam nejsou. Takže taky pro nás je to splnění dětského snu, takže my jako pantátové jezdíme a děti se jen dívají nebo je to až tak nezajímasmiley naše dráha je plně digitální a jsem schopni postavit v průměru 40m drahy ve čtyřdráze. Spousta dílu je koupená přes net za super peníze, dráha funguje dobře, občas něco pozlobí jako sem tam spálený čip v autíčku, ale po zkušenostech je to většinou po chybě, při pokusech a laděním vozu jak ho ještě zrychlit, mít ty zkušenosti hned od začátku tak by se dalo spousta peněz ušetřít, ale to bohužel nejde vždy. Třeba my používame na měření času PC LAP COUNTER, který změří kde co, ale je to zase otazka preferencí, co od toho člověk očekává, my máme za sebou uspěšně první závodní CUP, kde jsme si vyzkoušeli system závodění a snažili se doladit do naší podoby, jasné, když budeš jezdit doma s dětmi asi ta potřeba bude jiná. Nás se schází asi tak cca 12 je to docela dobře vyhecované v závodech, na další rok chystáme další a to 12 závodu, každý měsíc jeden a z toho vzejde vítěz.
Dráhu už jezdíme čtvrtým rokem, jak jsem psal bez problému, pravdou je, že někomu může vadit system výhybek, kde se občas stane, když jedou auta narazník na náraznik, že přejedou obě, ale dá se to naučit tak aby jsis nechal místo a jel tam kde potřebuješ, občas pozlobí napájení na dráze, ale to je zase způsobeno tím, že je tra špinavá, jinak už mne nenapadá co ještě.
Takže to je za Scalextric...
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 06-12-2012 09:52
Jak říká Jirka, je to pořád dokola - nejdůležitější je ujasnit si, co vlastně chci (stará nebo nová dráha, jen digitál nebo i analog, délka dráhy, počet aut, počet a druh výhybek), jaký k tomu mám použitelný prostor a kolik jsem ochoten výhledově investovat (samozřejmě bez vědomí manželky smiley ). Bez jasného zadání jakékoliv rady nemají velkou praktickou hodnotu.
Zjednodušeně - když nic z toho nevíš určitě a mᚠk dispozici velký prostor pro dráhu, pak jediné rozumné řešení je Carrera smiley...
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
fido-dido
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 131
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 18.10.10
Vloženo dne 06-12-2012 10:27
co se tyce scalextricu tak ty investyce nebudou male. pro zacatek staci nekaky zaklad ale pukud clovek planuje spusteni i boxu s tankovanim paliva, tak se vse razem prodrazi. i kdyz se da nasimulovat softwerove box ale zajimavejsi je to v realu. je treba koupit zakladnu (Power Base (Psmiley C7042) pro sest aut. casem clovek zjisti ze u PB je maly a neprehledny displej. koupi kabel k PC a software (treba PC LAP COUNTER) pote se clovek muze vrhnout do realizace boxu. Coz zacne nahanet 2 kusy starci PB C7030 ktere se pouzivaji jako vstupni cidlo do boxu a druhy jako vystupni cidlo.
mozna to vypada slozite ale vysledek je ze clovek muze regulovat maximalni rychlost v boxu. udelovat v zavode tresty prujezdy boxem. tankovani paliva az auto zcela zastavi v boxu.

takhle to funguje u scalextricu


http://www.scalextrichornilhota.estranky.cz
http://www.scalextrichornilhota.estranky.cz
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 06-12-2012 13:09
OK,je mi jasný,že co člověk to názor a všichni tři výrobci jsou asi dobrá volba.
Zatím se mi jako nej pro mě jeví SCX,ale je to jen podle suběktivního pocitu,podle toho co sem si načetl a viděl na různých videích.
Dráha je z "gumy" což je pro děti ideál (asi bych nepřežil kdyby se mi proběhli po plastové dráze a rozlámali třeba most).Dále ceny a množství dílů v e-shopech se mi jeví lepší než u konkurence.
Jen mě ted zajímá výraz "stará a nová" dráha jak psal JK.

Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 06-12-2012 13:35
Starou je myšlen nákup již použité dráhy třeba ne ebay. Např. na německé ebay je celoročně velká nabídka všech možných traových dílů, aut, digisad i příslušenství starých i nových k Carreře a Scalextricu (SCX minimálně) za často směšné ceny. Hodně často dělají i jejich e-shopy velké výprodeje staršího materiálu. Když člověk nemusí mít zrovna tu nejnovější verzi digitálu, pak starší verze je několikanásobně levnější, občas skoro zadarmo. Nakonec i ta nejnovější bude stejně za rok či dva patřit mezi překonané.

Před pár lety se tady na aukru ještě poměrně draze kupovaly staré české dráhy - před měsícem jsem zprostředkovával z Prahy do Boru velkou sestavu za odvoz smiley, aby to bývalému majiteli nezabíralo doma místo. Čas nezastavíš...
Editoval JK dne 06-12-2012 14:59
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 06-12-2012 14:40
Výběr bez toho, aby si měl věc v ruce je těžký a výběr autodráhy bez předchozích zkušeností je fakt nesnadný.

Co si ale můžeš zjistit a to nejen zde na webu je: dostupnost v regionu, poruchovost při větším nasazení, tedy při závodech, cena a kondice výrobce.
Dej si tu práci a projdi si web, autodráhy nejsou tak horké zboží, aby si musel letět do obchodu zítra, dej tomu čas. Ke všemu, co jsem zmínil tu probíhaly diskuze, stojí to zato.

Jinak pochopitelně stejně každý hájí to co má doma :-)) takže ani já nejsem vyjímkou a přidám, Carrera obdržela v USA od webu Home racing world cenu Výrobce roku 2012. Aby se neztratilo něco v překladu přikládám komentář k udělenému ocenění:
"No other slot car company offers so much for so little. The home racing hobby needs a reliable source of products that are affordable and offer great quality. Carrera delivers on both counts and in TWO scales plus digital!"smiley



Editoval Petr L dne 06-12-2012 14:40
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Ivan
člen

Příspěvků celkem: 461
Registrován od: 19.01.07
Vloženo dne 06-12-2012 14:55
Než jsem to stačil napsat, tak to sem dal Petr. Já také praferuji Carreru. Jsem však omezen místem a zatím jsem nemohl plně rozložit celou 12 m dlouhou tra. A to je důvod proč do digitálu nepůjdu. Raději jsem zapůjčil dráhu školnímu kroužku a až to děti přestane bavit, tak si ji zase odnesu a uložím. Mít tyto zkušenosti dříve, tak autodráhu domu NEKOUPÍM.
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 07-12-2012 04:10
no tak zatím mám asi jasno v tom že bych rád digital.analog by asi taky stačil,ale přeci jen nás je v rodině 5 a už vidím jak se budeme hádat o dvě auta :-D
Dál sem projel ebay a Carrery je tam vážně asi nejvíc.s tím že asi nemá cenu kupovat to nejnověší tak nějak souhlasím.Na druhou stranu,dokáže mi někdo říct jestli k staršímu tipu dráhy připojím další rozšíření a už dráhu nebo např. časomíru.
Co například tato dráha: http://aukro.cz/carrera-digital-132-formula-racing-rozsireni-i2840947297.html ???Nevypadá to vůbec zle a když ji porovnám s novou tak je cena úplně jinde ;-)
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-12-2012 12:56
Set vypadá pekně, řídící jednotka BB. tedy předposlední model jednotky, dnes je aktuální CU. Ctělo by to se zeptat, jestli zespodu na řídící jednotce je, nebo není natisknuté přeškrtnuté kolečko a nápis digital, podle toho se pozná o jakou generaci jednotky se jedná, s tím souvisí otázka možnosti použití různého typu bezdrátových ovladačů.
BB je naprosto v pohodě, pouze se k němu nedají připoijit některé nejnovější díly, jako Driver Display, Start lights, position Tower a do PC nejdou info o tankování.
Jinak vše co je na domácí ježdění potřeba, možnost dokoupit počítadlo kol, nebo na počítání připojit PC, Pit Stop, 6 aut + ghost car, Pace car, možnost bezdrátových ovladačů. Užjsem z té edukace za ty roky unavený, asi to shrnu a napíšu knihu :-))



Editoval Petr L dne 07-12-2012 13:40
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 07-12-2012 18:48
Ještě se zeptám.Jak je to dejme tomu u této dráhy s rozšířením na 6 aut.Potřebuju auta,ovladače,BB,...
Kdybych pořídil novější BB tak mi potom půjdou i novější díly jako startovací světla...?
K tomuhle kompletu jde zapojit např. časomíra?Nebo jak zjistím kompaktibilitu s danou BB?
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-12-2012 20:28
Nákupem setu Carrera Digital 132 v jakékoliv generaci pořídíš krom dílů dráhy a příslušenství, sadu výhybek, dvě auta, dva ovladače řídící jednotku a zdroj.
Řídící jednotka má zásuvky na 4 ovladače, pokud je potřeba rozšířit na 6 ovladačů, je nutné dokoupit buď :
1. - 4 bezdrátové a mᚠpak kombinaci 2 drátové a 4 bezrátové
2. - 2 bezdrátové a 2 drátové a mᚠpak kombinaci 4 drátové a 2 bezdrátové
3. - 4 drátové a rozšiřovací modul ovladačů 30348 a mᚠpak 6 bezdrátových
4. - 6 bezdrátových a ty dva drátové si strčíš do šuplíku

Měření času: počítadlo kol lze připojit ke každé řídící jednotce

PC lze připojit ke každé řídící jednotce. K připojení je PC unit 30349, nebo jakákoliv převodník USB/RS 232.
PC se s řídící jednotkou BB připojuje přez počítadlo kol, u CU přímo.

Díly co pracují pouze s CU jsou driver display, start light, position display.
v zásadě jsou to díly, které zase tak moc nejsou potřeba, spíš je to "bižu" na parádu. Na BB jsou diody, které start také "odpočítávají", takže to jde i bez semaforu.
CU spatřil světlo světa hlavně proto, že BB neumí komunikovat přímo s PC , ale pouze přez počítadlo kol a tím se do něj krom info o časech nedostalo nic víc. PC tak je pouze monitor času.
CU komunikuje přímo a díky plnohodnotné komunikaci jak s PC, tak s novými díly se do PC dostává info i o tankování a lecos dalšího, takže se dá zobrazit a ovládat daleko víc, než časy. Já mám SW HSSRMS a vidím na PC stav paliva, časy, můžu nastavit generování poruch brzd, motoru, pneu a v těchto režimech mají auta i změněné jízdní vlastnosti včetně nastaveného času v boxech nutného pro "opravu" Je to sice príma hračka, ale má to i svoje mouchy, které je nutné vychytat, takže je to spíš taková laboratoř.



Editoval Petr L dne 07-12-2012 20:43
http://132slotcars.blogspot.com/
strana 1 z 3 1 2 3 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
21
21
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio