AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 17:57:43 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
pinokijo01
člen

Příspěvků celkem: 33
Registrován od: 26.12.10
Vloženo dne 08-12-2012 01:24
podobne som na tom bol ja pre shruba 2 rokmi, pytal som o radu a mozem doporucit Carreru digital 132. System funguje perfektne, jedine auta su problem, teda z mojho pohladu (krasne spracovane s "kapitalistickou" kvalitou - aby si dokupoval diely). Ja som to vyriesil tak, ze nepojazdne auta som rozobral, vybral cipy a vlozil ich do aut napr. scalextric. Funguje to na 100% a auta su o niecom inom ako carrera. Takze odporucam kupit set, a ked auta zacnu odporovat, nahradit ich od inej znacky......
smiley
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 08-12-2012 08:52
To pinokijo01 - co se ti na autech kazilo? Já jezdím mix Fly a Carrera a můžu říct, že Carrera auta jsou výrazně odolnější a bez poruch. Jediné v čem jsou Fly lepší je vyšší věrnost předloze smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
pinokijo01
člen

Příspěvků celkem: 33
Registrován od: 26.12.10
Vloženo dne 08-12-2012 13:43
To Petr L - ani nieze sa kazili len casom stracali prilnavost, dalo sa to ciastocne odstranit brusenim (hlavne F1 auta) Cipy, prevody su ok., podla mojho nazoru tam zbytocne davaju tvrde kablovanie (scalextric ich ma jemne a makke) a za dalsie a najpodstatnejsie nahradne diely do scalextric mam uplne dostupne predajna cca 25km a hlavne aj cenovo: pr. scalextric 4xvoditko = 2,5 eur, carrera 2xvoditko = 12 eur smiley
Preto som to zacal riesit tak, ze "klzajuce" auto carrera rozoberiem, vyberiem cip a vlozim do scalextrivu modelu s oznacenim "DPR" (miesto pre cip, kde sa da pekne priskrutkovat) a mam krasny pojazdny model s trosku nabrusenym zvukom smiley
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 08-12-2012 17:32
Zajímalo by mi, kolik toho za rok najezdíš , když musíš měnit vodítka a taky jak často čistíš dráhu a troleje.
Pneu se ojezdí, to jo, ale není lepší si koupit nové třeba od Ortmann, stojí 6 Euro a mají pneu asi pro všechny typy modelů Carrera, než dát model k ledu?
Já mám všude původní, nebo to náhradní cvodítko co bylo v krabici, u nás stojí Carrera dva kýly do vodítka + 8 kartáčků kousek nad 200,-a to mi nepřipadá, že by bylo nějak nákladné. Jinak je také možné dát originál vodítko prač, ono to carrera není žádný zázryk a ani ty Scalextric nejsou žádný poklad a vyměnit ho za třeba vodítko Slot.it. Já mám vevětšině modelů Slot.It vodítko na dřevěné dráhy a měním pouze kartáčky, ty kupuji v metráži, buď Ninco, nebo Slot.It a je po potížíš smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 08-12-2012 20:14
Takže k tématu.Mám asi jasno...moje představa je Carrera Digital 132 se třemi auty (ovladači).Ovladače samozřejmě stačí s drátem.Na stáří asi tak moc nezáleží,ale samozřejmě nechci něco co pamatuje Šemíka.To by zatím mělo stačit.Délka dráhy už tak roli nehraje,ale samozřejmě delší=lepší :-)
Kdyby se někomu něco válelo doma tak bych určitě nepohrdnul,ale musím to stihnout do vánoc ;-)
A Petr L až budeš vydávat tu knížku tak si zamlouvám jeden výtisk :-D
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 08-12-2012 20:48
To CESi125, neboj Šemíka nepamatuje u D132 nic, 1. generace BB je na světě od roku 2007, 2. generace BB od 2009 a CU od roku 2011.
Hlavně si nekupuj PRO-X, to je dnes již prehistorie, objevilo se v roce 2004 smiley



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 09-12-2012 12:07
Ještě moc díky za cenné rady.Myslím že do budoucna se budu ještě několikrát vyptávat :-)
Pro ted už jen jedna otázka.Jak a podle čeho vybírat auta na dráhu?Když koupím auto třeba od Fly,tak do něj musím současně dokoupit čit od Carrery?Jak je náročné ho do auta namontovat?Nějaký návod u čipu asi bývá,že?
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 09-12-2012 16:47
Bez předchozí zkušenosti se nedají ízdní vlastnosti auta spolehlivě určit, jsou modely, které jedou dobře, jsou průměrné i vyloženě špatné. Nějaké průměrné vlastnosti mají vždy auta od výrobců autodráh, tedy Ninco, SCX, Carrera, Scalextric, u výrobců co dělají auta spíš do vitrýny, Fly, LMM, Auto Art, atd. tak je to vyloženě loterie. Spolehlivé jsou modely od výrobců aut přímo určených na závodění Slot.It, NSR a další.

Každý výrobce má svoje chipy, univerzální není. Až na vyjímky nemá žádný analogový model jiného výrobce přípravu pro osazení chipu. Do některých modelů jde chip napasovat lépe, do některého hůř. Takže kup si jaké auto chceš a k tomu si kup chip Carrera a namontuj ho. U chipu návod není, už vůbec ne na instalaci do auta jiného výrobce. Pokud se montuje do auta Carrera, návod není potřeba, na kabelech a chipu jsou konektory, zapojit špatně se to nedá. Tutorál nemám, podívej se do galerie, je tam pár foto, to stačí smiley
https://picasaweb.google.com/106928786529072373660/D132#



Editoval Petr L dne 09-12-2012 18:26
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 09-12-2012 18:43
To CESi 125- pokud ti není proti srsti vymontovat původní kokpit z modelu, tak si montហčipu můžeš velmi ulehčit. SLot it a už i jiní výrobci prodávají do aut lexanové kokpity, které zaberou v karoserii minimální místo. Tyto kokpity se dají použít i do jiného modelu než pro který je přímo určen. Trošku si zamodelaříš, vybarvíš ho, dolepíš popřípadě z původního velkého kokpitu trochu ořízlý ochranný rám nebo tam dolepíš další doplňky podle vlastního uvážení. Autu se tím i sníží těžiště což se příznivě projeví na jízdních vlastnostech a čip se pak dá namontovat prakticky do každého modelu.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
pinokijo01
člen

Příspěvků celkem: 33
Registrován od: 26.12.10
Vloženo dne 09-12-2012 22:33
To Petr L - keby len pneu a voditka, lenze tie moje modely boli aj znicene narazmi smiley tak preto som sa tak rozhodol. 10 aut mam carrera (este F1 zamenim za scalextric) a 2 auta scalextric aston martin. Jazdia perfektne ale kabinky sa mi uz nevosli smiley. Ale inak carrera je naj system co poznam, tym samozrejme inych vyrobcov nezhazujem
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
CESi125
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Registrován od: 04.12.12
Vloženo dne 22-12-2012 11:27
Tak nakonec,aby to nebylo jednoduché se mi nepodařilo ani po dvouch neúspěšných objednávkách z e-shopů (buď stornoval obchod nebo já z časových důvodů)získat set od Carrery.Všude píšou skladem,ale realita je bohužel úplně někde jinde :-/
Takže přehodnocení situace,přečtení mnoho dalších diskuzí,návštěva kamenného obchodu v HK a nákup setu SCX se třemi auty.Jako bonus jsem si ještě koupil nový model Mercedes Benz C class takže mám doma 4 auta a sem spokojen.Zatím je vše v krabicích a čeká to na vánoce,ale už se nemůžu dočkat až to s dětma začneme zkoušet :-)
Takže všem moc děkuju za rady a přeji příjemné vánoce ;-)
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
imu
člen

Příspěvků celkem: 12
Bydliště: Hodonín
Registrován od: 01.01.13
Vloženo dne 01-01-2013 22:37
I já si dovolím popsat svoje zkušenosti.

Všechno začalo před rokem. Pod stromeček jsme mému tehdy tři a půl letému synovi pořídili v hračkářství v Brně mcqueenový evolution (oba dva díly filmu dokázal sledovat 5x týdně) + při nákupech v Rakousku jsme v běžném hračkářství dokoupili několik dílů tratě navíc.

Jezdily jsme prakticky celou zimu a občas i přes léto. Na youtube jsme se společně dívali na záběry digital132 a malému zářili oči, že je to jako na opravdových závodech. Ne jenom jezdit dokola.

Uzrálo rozhodnutí digitalizovat.

Po malém pátrání na netu jsem objevil nejmenovanou specializovanou prodejnu v Brně s "největším výběrem autodráh". Při častých cestách do Brna jsem se tam na začátku podzimu stavil koupit další díly tratě. S tím, že mám evolution a chystám se digitalizovat. Přivezl jsem si domů 2kové zatáčky. Sestavily jsme tra a začali jezdit. Jenže ouha. Auta ve 2kových zatáčkách zastavovali. Ony totiž byli pro PRO-X a plast který je mezi trolejema a tvoří drážku byl o cca 1mm vyšší než u nových dílů tratě Evolution/Digital132. A jak se kartáček na novýc dílech pěkně vytvaroval a shora obepnul vyčuhující trolej tak na dílech PRO-X ho ten vnitřní plast za okraj kartáčku nadzvihnul a stálo se. No nic pečlivé broušení pastu drážky na výšku jaká je u nových kolejí a jezdilo se bez zastavování.

Někdy během listopadu švagr mému synovi k Vánocům v tom samém obchodě objednal Evolutionové Ferrari 458 Italia gt2 v žlutých barvách JMW motorsport. S tím, že píšou možnost digitalizace a v budoucnu ho zdigitalizujeme. Přišla obyčejná žlutá 458 Italia. Když tam švagr telefonoval proč - bylo mu řečeno, že 458 Italia v barvách jmw motorsport není skladem a pan prodejce si myslel, že ta obyčejná 458 Italia bude stačit. No protože synátor miluje závodní auta dohodli se, že normální se vrátí a na objednávku bude ta žlutá závodní.

Shodou okolností jsem dva dny na to jel do Vídně a rozhodl se podívat jak to funguje v jednom nejmenovaném obchůdku co jsem našel při surfování okolo Carrery. Neměl jsem s sebou ani výpis ze Slotmanu s naplánovanou tratí.

No spadla mi čelist. Odjížděl jsem odtud s Long Racem za 339,90 EUR !!!! (cca 8700,-Kč u nás v té době běžně cca 11.000,-Kč) + sada další dvou 2,4GHz bezdrátových ovladačů + pit lane + několik chipů (na scalextricové auta co jsme měli už doma a 458 Italii co měla přijít z Brna) + vodítka slot.it do dřeva + kartáček v metráži + tři krabice dílů dráhy co jsem tak z hlavy odhadoval, že budou potřeba. Jediné co neměl byl neoficiální kabel k PC (plánoval jsem software od Bruce a originál kabel se softwarem od Carrery co měl skladem byl kvůli softwaru zbytečně drahý) a antikolizní systém do výhybek.

Hned jak jsem přijel z Vídně domů tak jsem si u Henkyse v Německu objednal dvojitou výhybku s AKS, výhybku do zatáčky s AKS a AKS pro výhybky v sadě + kabel k PC + 50 plíšků na propojky tratě. Vše dorazilo týden po zaplacení s propiskou a nálepkami Carrera jako bonus.

Během času přišla evolutionová 458 Italia jmw motorsport z Brna. A neměla světla :-( Jel jsem kolem Brna a stavil se v tom obchodě s dotazem proč nemá světla když se píše příprava na digitalizaci? Bylo mi odpovězeno, že čip tam lze dát a tím je digitalizováno. Oponoval jsem, že nebude kontrola nad kódováním. Nedostatkem paliva apod. Nechtěl jsem se nechat odbýt. Tak nakonec, že by se i dala vyměnit (s doplatkem) za stejnou v digitálu, ale jen pouze pokud s analogovou nikdo nic nedělal, ale ta digitální skladem taky není a do Vánoc to určitě nestihneme.

Už jsem se s mířil s tím, že do nového auta budu muset vlepit diody natvrdo a záruka tím pádem ztracena atd.

Protože jsem jel před Vánoci ještě jednou do Vídně na nákupy a dokoupit ještě chybějící díly tratě vzal jsem evolutionovou Italii s sebou s tím kdyby tam měl náhodou original světla na kuprextitu.

Začal jsem lámavou němčinou vysvětlovat ža švagr koupil v Brně - analogová verze - nemá světla - jestli jsou jako náhradní díl.......

Vzal evolutionovou 458 do ruky a mávl na mě a šli jsem k vitrínám. Ukázal na tu samou v analogu a an cenovku a řekl stojí tolik. Potom jsme šli tři kroky dál. Tam byla ve vitríně 458 Italia v barvách JMW v digitálu a ukázala a řekl stojí tolik a jestli doplatím rozdíl. Kývnul jsem, že ano. Strčil mnou donesenou analogovou do vitríny a vytáhnul digital132 a položil na pult. Platil jsem jen rozdíl mezi novým analogem a novým digitálem (mnou donesený analog se sice tratě ani nedotkl, ale ani to nekontroloval). Opět mi spadla dolní čelist.

Dokoupil jsem chybějící díly tratě. Nějaké krajnice. Mantinely. Mechaniky.

Na Štědrý den se dnes 4,5 letý syn válel štěstím po zemi a na to zas skákal kolem stromku jako indián, že Ježíšek přinesl tu jak on říká "speciální dráhu kde může jezdit několik aut".

Následujícím den přišli švagři a tak jsme těch 28 metrů tratě doma postavili. Napojili na počítač (nadaboval jsem před vánoci zvuky do softwaru HSSRMS česky + jména). Obraz z počítače na metrovou LCD televizi. 3 carrera auta digital + jeden mcqueen načipovaný a s vlepenýma diodama + 3 jednoduché scalextricy taky načipované s vlepenýma diodama.

Všechno šlapalo jako hodinky. Užívali jsme si to všichni neskutečně. Samotnou jízdu s předjížděním, hlášení kdo vede, hlášení málo paliva, ojetých pneumatik, poruchy motoru, brzd - zastávky v boxech. Kdyby nás manželky o půlnoci od dráhy nevyhnaly jezdíme v několika lidech dodnes.....

Samozřejmě když jsem s malým sami dva tak si tam pouštíme pár duchů. Jenom to má malou chybu v tom, že máme jak technické části tratě tak dlouhé rovinky. A pokud nastavím ducha tak, aby v technické části jel maximálně lehkým smykem tak na dlouhé rovince se vleče jako ...

Ale celkově Carrera ano, ale jak kde.

Takže jak píše Henkys

Carrera regards
Editoval imu dne 02-01-2013 00:04
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 02-01-2013 00:56
No pěkné, tak tohle bych nikomu nepřál, holt pokud je zákazník nezkušený má u nás docela problém. Ale z toho co čtu i na fórech nejen v Německu i oni v tom plavou a hledají pomoc v začátcích kde se dá. Z druhé strany při pozici jakou má Carrera v německy hovořících zemích je tam takový servis standardem a návštěva obchodu asi lecos vyřeší.
I to byla jedna z věcí, která mne přivedla ke Carrera, pokud doma bude problém, za kopečkama to půjde snadno, ale to odbočuji, reaguji hlavně kvůli jedné drobné chybě v textu:

v Brně ti nevnutili díly PRO -X ale CARTRIX, díly PRO-X jsou úplně stejné, jako díly Evolution/D132/D124 a i před tím než se vůbec Evolution, natož PRO-X objevil, se již tyto díly od roku 1966 vyráběly jako Carrera 124.

CARTRIX uvádí kompatibilitu, ALE jak píšeš, je tam drobný rozdíl, který může vadit.

Henky´s díly jsou zajímavé, AKS sice není jeho vynález, ale jako jediný se pustil do sériové výroby a najednou je z něho zajímavý výrobce doplňků, aktuálně zápasím z jeho bluetooth bezdrátem na připojení PC a uvažuji o AKS do pirtstopu smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Honza65
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 164
Bydliště: Most
Registrován od: 05.04.07
Vloženo dne 02-01-2013 10:16
Tak jsem po vánocích narazil v jednom marketu na výprodej,a hle z regálu na mě kouká krabice scalextric,měřítko 1/32 cena 1000kč,chvilka přemýšlení,beru.Takže máme doma autodrahu scalextric-start set,autíčka-formule žádna sláva,ale aut mam na polici víc než dost a kupodivu ty formulky jedou vic než slušně,dráha vypadá taky dobře(dřive jsem měl pouze ites),takže celkem spokojenost.
Později jsem přišel na maličkost,Start-set není totožný s normálním Scalextricem je třeba přechodovej díl(cca.150kč).Ale teď mě zajíma,má s tím někdo zkušenost,(asi otázka na Fida)já jezdím pouze na dřevu,takže na plastu jsem nováček a 6,20m dráhy nám do budoucna stačit asi nebude.
Nějaké dily ze serie start se dají koupit,ale je toho málo takže při rozšiřováni bude třeba přejít na klasický scalextric.předem diky za odpověď.
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
imu
člen

Příspěvků celkem: 12
Bydliště: Hodonín
Registrován od: 01.01.13
Vloženo dne 02-01-2013 11:31
Petr L napsal:
v Brně ti nevnutili díly PRO -X ale CARTRIX, díly PRO-X jsou úplně stejné, jako díly Evolution/D132/D124 a i před tím než se vůbec Evolution, natož PRO-X objevil, se již tyto díly od roku 1966 vyráběly jako Carrera 124.

CARTRIX uvádí kompatibilitu, ALE jak píšeš, je tam drobný rozdíl, který může vadit.


Tak jsem se podíval na ten díl a zespodu má Cerrera Exclusiv. Nespojuje se pomocí červených spojek, ale takových černých udělátek přes kolíky (to mě zarazilo hned po nákupu, ale myslel jsem tehdy, že 2kové zatáčky to tak mají).

Krabice je totožných rozměrů jako 2kové koupené v Rakousku. ta koupená v Brně je černo-červená s nápisem 20572 Carrera Exlusiv a Carrera Evolution, nálepka dovozce pro ČR CITY PAPER s.r.o.. Výrobce STS Racing GmbH ...... Nurnberg, Germany. Ta z Rakouska je černo-šedá s nápisem 20572 Carrera digital124, digital132, evolution. Výrobce Stadlbauer ..... Salzburg, Austria.

Pravděpodobně nějaký starý kousek. Po "dodělej doma" úpravách to jezdí. A pokud to náhodou přestane jezdit na těch dílech tak ohledně nákupu nových dílů já mám už jasno. Do Vídně to mám jen o pár kilometrů dál než do Brna.

PS: Nevím proč jsem měl v hlavě že to je PRO-X když to byl Exclusiv. Za to se omlouvám.
Editoval imu dne 02-01-2013 11:33
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 02-01-2013 14:17
Tak to opravdu nechápu, proč nepasují, díly Carrera Exclusiv jsou ty samé jako Evolution, jenom auta se dávaly do setu 1/24 a jiné - elektronické ovladače. Sám píšeš, že i produk number je stejný 20572. Na info že by někdy v hluboké minulosti měnili formy a byl tam takový rozdíl jsem nikde nanarazil, fakt divné.

Rozdíl ve spojování je nepatrný, to se měnilo někdy okolo roku 2007, zmizely ty U sponky a místo nich jsou ty červené kolíčky, kvůli tomu ubyl jeden spojovací trn. Mám doma všechny možná provrdení dílů, tedy starý a nový Evolution, pro-x i nové díly a veše je po spojení zcela stejné, pokud ti něco nesedíje to opravdu divné, za to prodejce nemůže, problém bude jinde.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Michal
člen

Příspěvků celkem: 17
Bydliště: Malá Lhota
Registrován od: 09.10.09
Vloženo dne 02-01-2013 14:54
Rozdíl v usazení trolejí u Carrera mezi novými a starými díly existuje. Také jsem se s tím potýkal. Mám dráhu od r. 2001 kde jsou troleje perfektně v rovině. Díly koupené po r. 2008 mají troleje výše a tak auta, co byly "rozježděny" na starých dílech pro změnu na nových zadrhávaly. Výměna kartáčků a zvýšení magnetů vše vyřešilo. IMU zřejmě kápnul na starší kousky, které jsem jeden čas marně sháněl, protože na spojích mezi starými a novými díly je "hrb", který rychle odrovnává kartáčky.smiley


Michal
www.clovecina.cz
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 02-01-2013 14:56
Opravdu to není chyba prodejce, ale výrobce - sám jsem se s rozměrovou nekompatibilitou setkal někdy před 4 lety, když u Exclusivu o milimetry nepasovaly vzájemně zatáčkové díly s krajnicemi. Jednalo se přitom pro změnu již o nové provedení bez černých zacvakávacích spojek. Když jsem se na důvod ptal v Německu, bylo mi řečeno, že Carrera tehdy předala výrobu traových dílů do Číny a část nové produkce se nepovedla (i kvalita plastu byla trochu odlišná - gumovější). Nejspíš má každý výrobce občas své dny...smiley
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 02-01-2013 15:52
Tak to mi opravdu překvapuje, že při mé pověstné smůle se mi takové díly zatím nepodařilo koupit, nepasující krajnice mám, stejně tak po převedení výroby do Číny byly nějaký čas rovné díly prohnuté tak, že měly střed ve vzduchu - ty mám také, ale tohle, to je tedy novinka. Zajímavé je, že pokud díly po roce 2008 mají výš troleje, proč mi tedy nezlobí spoje u CU z roku 2012 a Výhybek z 2009 v kombinaci s díly pitstopu Pro-x ( mám vyměněnou elektroniku za D132 ) a díly Evolution zhruba z roku 2006, které běžně v dráze používám smiley Budu muset udělat inventuru smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
imu
člen

Příspěvků celkem: 12
Bydliště: Hodonín
Registrován od: 01.01.13
Vloženo dne 02-01-2013 16:53
JK napsal:
Opravdu to není chyba prodejce, ale výrobce .........


Tak s tímto si dovolím nesouhlasit. Taky prodávám. Když po mě někdo chce ten samý výrobek (taky se stejným označením) jako náhradu starého dosluhujícího. Tak ho vždy upozorním, že záměna je možná jen je potřeba upravit dva připojovací rozměry (byly změněny po modifikaci).

V tomto případě prodejce buď neví a nebo záměrně nechce vědět co prodává a jak to funguje v praxi. Hodnotit takový přístup nebudu a ani se mi nechce.
strana 2 z 3 < 1 2 3 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
38
38
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio