AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 20:44:37 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 02-01-2013 18:34
Kdyby to byla standardní jednotná vada, tak bych souhlasil. Problém byl v tom, že se popsaný problém neprojevoval ve stejné době u všech drah a dokonce ani u stejného typu setu. Některé německé e-shopy na to i poukazovaly, řešilo se to i na zahraničních fórech. Ve stejné době se vyskytlo i trochu odlišné zakřivení horní části kolejnic a tím i nerovnost přechodu mezi díly. Údajně to Carrera řešila dalším přesunem výroby.

Je to spíš jen o přístupu konkrétního prodejce k eventuální reklamaci - za hranicemi si prostě většina obchodníků zákazníka váží a věří, že spokojený kupec se k nim zase vrátí, u nás jde o to prodat a budoucnost raději moc neřešit. Na druhou stranu by zase prodejci mohli vyprávět svoje...
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 02-01-2013 18:37
To jsme se dostali někam trochu jinam, ale pokud když kladu otázky technikovi dovozce a ten toho o D132 ví méně než já, kolik toho asi ví prodavač v kamenném obchodě? O vánocích jsem to zažil v reálu v Pompu. Chudák matka vyrazila koupit dítěti autodráhu vybavena od manžela jednou větou. "Vyber takovou tu střední velikost" Bezradnost prodavačky pod regálem autodráh byla k pláči. To je realita nešeho trhu. Ve světě se řeší, že vznikající e-shopy výrobců pomáhají likvidovat lokální prodejce, kteří dávají produktům podporu a pomohou koupit, u nás pokud by zástupci dovozců dokázali erudovaně provozovat e-shopy, spíše by trh ozdravili, než zabili.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
imu
člen

Příspěvků celkem: 12
Bydliště: Hodonín
Registrován od: 01.01.13
Vloženo dne 02-01-2013 19:10
Přístup konkrétního prodejce majícího dle stránek "skladem nejširší výběr autodráh v České republice" "již 11 let jsme tu pro Vás" když jsem mu o těch problémech s kolejemi řekl bylo mlčení bez odpovědi. Ne třeba až pojedete příště okolo vemte to s sebou podíváme se na to. Nebo něco v tom stylu. Alespoň náznak zájmu o věc. Vím, že výrobní odchylka se stát může. Nikdo není neomylný.
Pokud se ale do světa pustí nějaká série která nesedí s ostatními tak:
a/stáhnu z prodeje a vrátím dodavateli
b/upozorním zákazníka, že nesedí s těmi a těmi sadami
c/kašlu na to vždy on to nějaký vůl stejně koupí

Pro mě osobně je to uzavřená věc. Koupil jsem. Doma upravil. Zatím to funguje. Pokud fungovat přestane tak vím kam můžu jít s důvěrou nakupovat a kam už ne. Spíš je to ta osvěta podle nadpisu tématu, aby si ostatní mohli dát pozor na konkrétní provedení kolejnic.

Než jsem se na podzim pustil do velkého nákupu k dodělání 28m v digitálu tak jsem to tady dlouho pročítal a díky zdejším informacím pořídil to co potřebuju.

Díky za to patří především pro PetrL a ostatním samozřejmě taky.
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 02-01-2013 22:42
Honza65 napsal:
Později jsem přišel na maličkost,Start-set není totožný s normálním Scalextricem je třeba přechodovej díl(cca.150kč).Ale teď mě zajíma,má s tím někdo zkušenost,(asi otázka na Fida)já jezdím pouze na dřevu,takže na plastu jsem nováček a 6,20m dráhy nám do budoucna stačit asi nebude.
Nějaké dily ze serie start se dají koupit,ale je toho málo takže při rozšiřováni bude třeba přejít na klasický scalextric.předem diky za odpověď.


Honzo, není Start set jako Start set. Scalextric dříve prodával jedny díly 1/32 pod názvem Sport/Standard (na webu scalextric.com jako Standard) a v nich byl set s názvem "START", která obsahoval malý okruh a dvě Audi TT.

Bohužel šetří se všude a Scalextric od letošního roku prodává kromě řady 1/32 Sport i novou řadu 1/32 s názvem Start (název celé řady je Start) a ta kromě zcela jiných aut obsahuje i zcela jiný typ dráhy (jiná rozteč vodičů, atd.), která se s původní (i dnes prodávanou) řadou Sport musí spojit přes přechodový díl.

Nová řada Start je určena pro nejmenší, proto je cenově hodně dole. Mě však tato nová řada neoslovila a dál jedu v původní verzi.

Rozdíl lze jednoduše poznat i dle barvy krabic. Ta původní Sport je v modrých krabicích, nová řada Start je v červeno/oranžových krabicích.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Honza65
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 164
Bydliště: Most
Registrován od: 05.04.07
Vloženo dne 03-01-2013 08:53
Pepino diky,jak jsem psal koupil jsem to náhodně,ale diky přechodovýmu dílu to rozšířeni nebude snad problém.Dík.
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-01-2013 15:20
Dnes jsem dostal e-mail od Ivana a konečně jsem pochopil o jaký problém starých a nových dílů Carrera v diskusi šlo. Já se domníval, že jde o rozdíl výšky trolejí nad povrchem dráhy a on je problém v hloubce drážky, kde na spoji mezi starým a novým dílem je cca 0,7mm schod. Ano ten tam je, ale nikdy mi za vodítka nechytal, proto jsem tomu nevěnoval pozornost. Jediné kdy vadil, bylo když jsem dal do modelů vodítka Slot.It na dřevo, ty jsou opravdu hluboké, hlubší, než běžná vodítka modelů z krabičky.
Takže všechno zpět, doufám, že jsem nikoho nezmátnul.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
imu
člen

Příspěvků celkem: 12
Bydliště: Hodonín
Registrován od: 01.01.13
Vloženo dne 11-01-2013 21:24
Petr L napsal:
.................Já se domníval, že jde o rozdíl výšky trolejí nad povrchem dráhy...........


Ano já jsem měl problém s výškou trolejí nad povrchem dráhy. Hloubku vodítka jsem zatím neměřil. Buď mám original carrera nebo hluboké slot.it upravené na výšku carrera drážky tak, aby chodily cca 1-1,5mm nade dnem drážky.

Dal jsem na papír náčrt toho s čím jsem se potýkal. Vlevo nové díly dráhy a kartáček se vytvaroval podle vystouplé troleje. Vpravo staré díly a vnitřní drážka za okraj vytvarovaného kartáčku kartáček přidrží nad trolejí. Pomohlo až obroušení vrchu vnitřní plastové drážky tak, aby nenadzvihávala kartáček nad troleje.

Dnes jsem snad problém vyřešil definitivně. Rozhodl jsem se předělat malou cca 5-6metrovou část okruhu a dokoupil 3-kové zatáčky a staré 2-kové (až na 1nebo 2) půjdou pryč.
imu sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: pomoc při výběru,osvěta
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-01-2013 22:41
No tak to nechápu, jak mi Ivan psal, vyndal jsem díly Pro-X a nové a hloubky drážky jsou rozdílné, ovšem troleje na povrchem mm stejně, budu hledat dál.


http://132slotcars.blogspot.com/
strana 3 z 3 < 1 2 3
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
Ivan
Ivan
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio