AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 07:13:32 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Nákup aut a autodráh
strana 1 z 2 1 2 >
Autor Nákup aut z ciziny
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 27-01-2007 10:40
To, že na českém trhu nejsou k dostání některé značky a to, že u některých je docela problém získat konkrétní model je známé.
O tom, že nabídka je na světovém trhu velká, není pochyb. Stačí se podívat na internet. Např na tomto webu http://www.pendleslotracing.co.uk/
Proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti s nákupem aut ze zahraničí. Německo, rakousko, angle apod. Ceny dodávek, poctivost obchodníků.
A v neposlední řadě kvalita "méně" známých značek.
Autor RE: Nákup aut z ciziny
esusek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 35
Bydliště: Litoměřice
Registrován od: 05.12.06
Vloženo dne 27-01-2007 11:36
zatim sem koupil pres Ebay z Kanady, cena je o neco mensi nez u nas srovnatelne modely ale neni to zase zavratne...
zalezi to vzdy na poctu kusu tutiz na velikosti baliku a vahy podle toho cena stoupa nebo klesa..
treba je mozne vzit za stejnou postu 5 modelu SCX ale od Carrera pouze 2.

Z UK si myslim ze to neni vyhodne vuci kurzu cena je stejna nekdy i vyssi nez na e-shopech v cz

myslim ze trh je tady celkem slusne zasobenej zakladnima modelama a vyplati se dovezt jen bud nejake tezko sehnatelne modely nebo limitovane serie ale tam je cena nekde uplne jinde.
216-131-760 http://sweb.cz/esusek/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
esusek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 35
Bydliště: Litoměřice
Registrován od: 05.12.06
Vloženo dne 28-01-2007 18:59
tom59herder napsal:
Možná by nám pomohlo, kdyby tady někdo popsal postup, jak nakupovat přes net v cizině. (co je k tomu zapotřebí, jak postupovat, dodací termíny, výhodnost atd.) Prostě takový manuál pro b..ečky. Díky.smiley


tak na netu je myslim dost navodu "jak na to" zalezi odkat budes nakupovat...
ale asi tak nak obecne

1. nejlepsi a potrebne je mit kreditni kartu VISA nebo American Expres s jinyma to jde dost tezko.
pak vetsinou na strankach je udelanej platebni system, pokud ne tak jsou mozne jine moznosti
a) PAYPAL je firma pres kterou lze poslat penize na ucet jine osoby, ale registrace tam je omezena na nekolik dolaru, po vycerpani musite projit takovou overovaci procedurou, poslat vase ID !obcanku" a kopii kreditni karty na ktere je vase jmeno odfaxovat do centraly a pak cekat 14 dni a vice na aktivaci uctu
smiley BIDPAY poslete adresatovi penize formou postovni poukazky ale vy musite platbu hradit z bankovniho uctu, za to si ale firma uctuje poplatky podle vise castky kterou posilate. !!! ne kazdy prodejce tuto formu poslani penez prijima !!!
c) Western Union je stejne jako tema smiley ale myslim ze dneska se daji penize poslat z ktere koliv posty !!! zase nekazdy tuto cestu zaslani prijima !!!!

2. to uz musi kazdej najit sam, obchod kterej je ochotnej poslat do zahranici a mit dobre ceny a to hlavne za postovne.
ceny postovneho se muzou lisit podle lokality a taky prodejce, nekdo si tam nacpe klidne vic proto doporucuji " nejdriv se ptát na postovné"

3. pak se jen modlit aby vam to prislo a balik se neztratil smiley a to nejspis na strane CP smiley
ne je tu pak akorat otazka cla a dph, baliky se proclivaj a zalezi za kolik je balik a z jake je zeme podle toho vam k tomu jeste naskoci cena...nevim jaky maji system ale ze skusenosti na to naky presny pravidla nejsou, nebo sou a ja je nepochopil.....

vestsinou kupuju ze USA a jednou z Australie jak sem psal s jinou zemi nemam zkusenost
216-131-760 http://sweb.cz/esusek/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
esusek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 35
Bydliště: Litoměřice
Registrován od: 05.12.06
Vloženo dne 28-01-2007 19:29
tom59herder napsal:
Jakým způsobem se dostat ke kartě VISA. Já mám třeba účet u poštovní banky a jinou bych zatím nechtěl.


no asi si udelat jinej ucet u nake bankovni spolecnosti smiley
216-131-760 http://sweb.cz/esusek/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
esusek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 35
Bydliště: Litoměřice
Registrován od: 05.12.06
Vloženo dne 29-01-2007 22:34
Tak sem tak nak koukal a z UK ceny vychazej podobne jako u nas o par korun levnejc ale bez posty. Kdyz by se delala naka hromadna objednavka bylo by to urcite lepsi protoze by se tim postovne rozlozilo do vice polozek a cena by byla prijatelna. Ale objednavat 1-2 ks se nevyplati.
A v ramci EU by se nemelo zadne clo ani dalsi poplatky platit.

Pokud mate nekdo naky link na dobry obchod sem s tim. smiley

Jinak Scalextric je mozne objednat primo od vyrobce.
216-131-760 http://sweb.cz/esusek/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
Marek
člen

Příspěvků celkem: 43
Bydliště: Okres Znojmo
Registrován od: 28.12.06
Vloženo dne 26-03-2007 22:24
Tož jsem napsal dlouhý příspěvek který se někam vypařil a na nový nemám sílu. Tak jen heslovitě.
- mám u nás problém koupit cokoliv od Slot.it u ... ta 962-ka v limitce je pěkná...
- kde nejlépe nakoupit modely Scalextic (trochu v obraze se zdá být jen Slot Car s.r.o. - ale ty ceny jsou "příliš standardní..."smiley

Díky


Marek
Autor RE: Nákup aut z ciziny
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 26-03-2007 22:46
Vypadá to, že budu mít jednu 962 Rothmans volnou. Stačí říci. Pod nálepkami Racing je samozřejmě skrytý tisk Rothmans.

Cenu ještě neznám, ale vzhledem k tomu, že se jedná o limitku s cigaretovou reklamou, tak to vidím minimálně na 1500,- Kč. Porsche 956 3 kusy v limitované sérii (velká krabice se startovními čísly 1,2 a 3) byla těsně pod 5.000,- Kč. A prodaly se okamžitě. Já je bohužel nemám, protože ta cena byla skutečně nelidská.
LS sem připíchnul tento obrázek:


Editoval LS dne 26-03-2007 22:53
Autor RE: Nákup aut z ciziny
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 26-03-2007 22:47
Porsche 02
LS sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Nákup aut z ciziny
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 26-03-2007 22:47
Porsche 03
LS sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Nákup aut z ciziny
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 26-03-2007 22:48
Porsche 04
LS sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Nákup aut z ciziny
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-03-2007 08:33
Krasavecsmiley
Autor RE: Nákup aut z ciziny
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-03-2007 10:34
To Marek: Díval jsem se jak ses rozpálil ve vedlejším vlákně o Poháru Scalextric z důvodů shánění zajmavých vozíků a našeho malého zaspoupení nebo málo inzerovaného zastoupení u nás v ČR.

Na to ti mohu říci jen to, že jsem řešil, a určitě i nejen já, to samé a opravdu jiné oficiální prodejce než ty co jsem dal do odkazů v naší český kotlině nenajdeš.

Nicméně, to že nejsou na internetu a nemají svůj netshop, neznamená že neexistují. V ČR je "PÁR" (tedy velmi málo) malých lokálních prodejců nebo modelářství, většinou v krajských městech, která dokáží sehnat i zajmavosti, ale prostě nemají zapotřebí to šířit po netu. Neptej se mě proč, pač to sám nevím.

Logiské je jen to, že když by si u nich nějaký floutek přes net něco obědnal a po dovezení jim koupi odřekl tak co pak s tím? To je věc, kterou prostě na krámě jen tak neprodᚠpač pro obyčejného spotřebitele je to příliš drahá hračka a prodejce s tím má rázem starosti. Možná proto si klientelu sami vybírají.

Dá se přes ně ledacos sehnat. Asi nemají ze zahraničí takový odběr aby na netu uspokojili poptávku a stačí jim omezená klientela sběratelů nebo to třeba jsou sami sběratelé, kteří to v cizině osobně odebírájí. Ale to jsou jen mé spekulace.

Pravda je taková, že pro kamený obchod je nesmysl držet takové vzácné kousky na skladě, když o konkrétní model zrovna nemá nikdo zájem a kdokoliv jiný by za něj takové prachy nedal. To ocení jen sběratel. Tudíš se to řeší obědnávkama ze zahraničí.

Pro tebe je podstatné znát nějaký kontakt. Jestli mᚠzájem jen o jeden kus tak by ti to určitě zprostředkoval LS jak už zde nabídl. A pokud budeš mít zájem i o větší množství raritek a opravdu se o to zajmᚠpak si myslím, že by neměl být problém seznámit se přímo s dovozcem a navázat s ním užší spolupráci. Víc ti skutečně neporadím.

Ale hledat něco takového na našem českém internetu je skutečně bláhové a za lidové ceny ještě bláhovější. Tudíž se připrav na rakety od 1500 víše jak už psal LS.
U nás v ČR se prostě tento koníček moc nenosí. Je to tedy věc užší sorty lidí a nejsou to ani žádní boháči, jen jsou ochotni to pro to obětovat.

PS: Dobrá rada na závěr: Takového dovozce zklameš jen jednou a už o tobě nebude chtít slyšet!smiley
Autor RE: Nákup aut z ciziny
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 27-03-2007 13:21
Mitch to napsal zcela přesně, nemám, co bych k tomu dodal.
Autor RE: Nákup aut z ciziny
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-03-2007 14:04
Já bych stejně ještě měl co dodat.
U takového individuálního dovozce zapomeň na nějakou přesnou sumu na korunu. To ti nikdo nikdy neslíbí pokud to má odněkud zvenčí individuálně dovést. Je to stejný případ jako když si nechᚠdovést auto ze zahraničí, více méně také přesně nevíš co si za tu a tu výbavu a rok a já nevim co kde řeknou. Takže když ti někdo takový řekne, že to bude asi za 1400-1500 tak buď připravenej, že to může vyjít klidně ještě na +-100Kč. Oni to tak neberou a ty pokud to opravdu chceš tak počítaj s tím, že ti to vrásky na čele dělat nebude. Pochybuji, že oni sami vědí za kolik jim ten model nechá prodejce v německu.
Co já vím tak si jen zjisují jestli tam ten konkrétní model je a zamluvěj si ho. Cena se od ceny na internetu může neblaze lisit, jsou spíš orientační. U limitovaných serií se navíc mění v závislosti na počtu dosud prodaných modelů. Je jasné, že když jich bude hodně tak bude cena nižší, ale když už se z jeho výrobou končí a už jich na trhu moc nebude tak cena spoupá a můžou v tom být i jiné důvody.smiley
Autor RE: Nákup aut z ciziny
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 27-03-2007 14:29
A měl bych jednu poznámku. Ber dokud je čas. Množství modelů je omezené a nemusí jít o limitky a pak prostě nejsou. Leda přes burzy, aukce apod.
Jo a může nastat situace, kdy si prodejce nechá předem zaplatit zálohu - jako jistou pojistku proti neodebrání zboží. Zvláště pak u nového zákazníka.

To Porche je pěkný kousek, ale já na Porsche nejsem (mám ho ale postavený jako model z jiného materiálu).
Autor RE: Nákup aut z ciziny
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-12-2007 20:58
Nemáte někdo adresu kamenného obchodu s autodráhou v Londýně ( UK ) ?
A hledám, jak hledám, nemohu žádný najít.

Díky


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 28-12-2007 08:47
http://www.scalextric.com/stockists pak si zadej LONDON a vyskočí ti hafo prodejců Scalextricu. Třeba tam najdeš i speciální Slot Cars obchod.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 29-12-2007 09:31
To PetrL Jedeš do Londýna? A budeš mít čas na nákupy? Na jednu stranu Ti závidím a na druhou stranu i něco sháním. Můžu se obrátit přes SZ?
Měl jsem v plánu jet před vánoci do Vídně, ale sešlo z toho (zdravotní důvody).
Autor RE: Nákup aut z ciziny
group b
člen

Příspěvků celkem: 12
Bydliště: Mělník
Registrován od: 15.11.08
Vloženo dne 25-12-2008 23:11
o zakoupení modelů na dráhu, konkrétně zakoupení karoserií jsem se pokusil pouze jednou. Kamarád mi objednal 4 karoserie v ceně cca 2500 Kč a zaplatil je přes pay pal či jak se to píše. A tím celá transakce skončila. Zaplacené modely nikdy nedošly, na mejly ohledně toho, že jsou zaplacené nikdo neodepsal. Tím moje důvěra v zahraniční firmy ( tato byla britská) definitivně skončili. Co se nedá sehnat u nás to nikdy mít nebudu. Škoda, že se některé modely nedají například u některého českého prodejce objednat. Zkoušel jsem se takto např. dotázat na Audi Sport od Revellu, ale všichni mi odpověděli, že to nemají skladem, což jsem věděl, ale nikdo neprojevil žádnou ochotu se pokusit nějak model sehnat.


http://group-b.webgarden.cz/
http://group-b.webgarden.cz/
Autor RE: Nákup aut z ciziny
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 26-12-2008 19:21
Na nákupoy na e-bay a vůbec v e-shopech hlavně v USA existuje v ČR i služba, která podle objednávky nakoupí a dopraví do ČR. Možná že to by byla spolehlivější cesta než na vlastní pěst.


http://132slotcars.blogspot.com/
strana 1 z 2 1 2 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
115
115
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio