AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 09:41:11 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Modelová autodráha
strana 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Doplňky k dráze
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 21-09-2007 14:14
Mitch: věř že to je jen náhoda smiley

ale v plánu jsou tyhle shopy...
http://www.e-obchod.com/e-obchoduvod.png (1024x768) uvodni stranka pro e-obchod.com

Autodráhy - není třeba vysvětlovat
Sberatelske modely - Bojové figurky dragon, kovové modely unimax, dragon a dalsi (treba maisto, atd.)
RC modely - zatím jen na baterky, do benziňáků asi nepůjdu (třeba časem)
Stavebnice - lego, geomag, cheva, seva, smer, revell, montisystem, a dalsi stavebnice - vse co se tyka stavebnic
hry na pc - hry na pc, x-box, ps3, nintento, atd.
hracky - ostatni hracky co se jinam nevesly


Rebas
178856806
Autor RE: Doplňky k dráze
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 21-09-2007 14:15
ale udelat to vsechno mi zabere mraky casu a financi smiley


Rebas
178856806
Autor RE: Doplňky k dráze
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 21-09-2007 14:16
HWSlot: koukni na tuto stránku. Je to jednoduchý návod na pěknou středu k takovémuto stavení.

http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galerie/Skladiste/img00002.htm

Je to obyčejná papírová páska.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 21-09-2007 14:16
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Doplňky k dráze
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 21-09-2007 23:40
Pepino díkes !!! Vypadá to sqěle - hned jsem roličku krepový lepenky našel a vyzkoušel. Akurát to mám zatím jen jednou natřený a chce to aspoň dva až tři nátěry. Ale je to petelica !!!smileysmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Doplňky k dráze
Rebas
člen

Příspěvků celkem: 326
Bydliště: Praha
Registrován od: 18.01.07
Vloženo dne 28-09-2007 19:26
dnes jsem na veletrhu objednal prvni varku walachia stavebnice v utery by to melo dorazit - vse co vyrabej ;-)


Rebas
178856806
Autor RE: Doplňky k dráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 15-11-2007 07:54
Máte někdo nějaké nové typy na něco co by se hodilo k modelovému okruhu?
Já nedávno narazil na tu věž pro závodní komisaře co je o pár fotek víš.
Byla v sadě s haldou vojáčku a stálo to asi 150Kč. Škoda že tam za byla jen jedna. Bral bych o dva - tři mariňáky míň, ale o věž víc. Vzal bych 10 věží a tu armádu bych pak už nějak udal. smiley
Autor RE: Doplňky k dráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-11-2007 16:17
Ono je možná lepší se napřed podívat jak okolí skutečných okruhů vypadá. A jak se vyvíjelo. Jak se například změnil známý Dunlop z LM.
Komu na dráze jezdí jen auta z 50 a 60 let, asi bude muset v tomto duchu volit zbytek - od stylu sponzorských cedulí až po oblečení postaviček. Současné okruhy F1 taky chtějí svoje.
Proto bych osobně, pokud bych stavěl dráhu na pevno a to bohužel nemohu, volil nějaký univerzálnější řešení, které bude kompromisem, ale nikoho neurazí.
Proto taky souhlasím s MTR32, že cestou jsou dioramata. Relativně malé výseky z reality s maximální možnou věrohodností.
Protože postavit na okruhu záchrannou akci, viz jedna z fotek, znamená zasatvit ježdění.
Mám jednu deformaci. A tou je setkávání se s přísným metrem na dioramata u kitařů a u vláčkařů. A výrazné zaměření na detail, provedení apod. Protože to posunuje hraní k modelaření.
Autor RE: Doplňky k dráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-11-2007 18:01
Já si ale stejně myslím , že je lepší se soustředit na vybavení boxů, sem tam nějaký pěkný detail jako pneu v zatáčce a zbytek spíš nechat být v neutrální ploše. Podle mne zaplněním plochy okolo dráhy "věrnou krajinou" se jen podtrhne ta disproporce s realitou. Diorama je fajn, ale spíš jen pro potřeby fotografování. Oko je velmi přesné a přechod z plochy "krajiny" na pozadí a hlavně to, že pozadí vlastně tvoří mantinel okolo dráhy myslím spíš ruší.



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Doplňky k dráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 16-11-2007 18:43
U té dioramy mi jde spíš o to, že se jedná o stálejší instalaci v podstatě sběratelského modelu. Který je vsazením do výseku prostředí "oživen".
Když se podíváme na fakt dobré kitařské dioramata, tak je tam obvykle jeden kousek techniky a pár figurek + něco okolo.
Špička pak staví dioramata podle fotografií. smiley smiley
Jinými slovy - nechá se autíčko skoro trvale na x centimetrech cesty v nějaké akci. A když se to dobře promyslí, tak se autíčko bez problému jednou za čas vytáhne a protáhne po dráze. smiley

S tím okruhem s Tebou plně souhlasím.- méně a univerzálně.
Autor RE: Doplňky k dráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 22-06-2008 21:24
Tohle je velice zajmavý: http://www.youtube.com/watch?v=LV5lkt3PiEE
Takových modelových dráh by mohlo být víc, nemyslíte? Obzvl᚝ chválim důvtip majitele druhé dráhy když použil rozříznuté zadní kolo z motorky na vytvoření reklamního oblouku.
Autor RE: Doplňky k dráze
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 23-06-2008 09:52
Velice zajimave, takhle nejak bude vypadat moje nova draha. Ne tolik drah, a ne tak dlouha, ale zase doufam ze bude drevena. Jen nevim, kdy ji dokoncim, snad do Vanoc. Misto uz na ni mam, to je hlavni smiley
Autor RE: Doplňky k dráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 23-06-2008 13:21
Na Slot Car Illustrated je k tomuto tématu článek, kde ukazují, jek udělat okolí dráhy z desek do rastrových stropních podhledů. Materiál, kterého je u nás v posledních letech víc, než je zdrávo. Také zajímavý nápad.
http://www.slotcarillustrated.com/Articles/Tech/How_To/scenery-with-ceiling-tiles-a319.html


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Doplňky k dráze
Marian
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 248
Bydliště: Libcany u Hradce Kralove
Registrován od: 05.02.08
Vloženo dne 23-06-2008 14:16
Mne zbyly doma MDF obkladove panely, takze to bude zaklad pro teren. Podkladem jsou OSD desky, a na to MDF panel. Uvidim jestli to pujde.
Autor RE: Doplňky k dráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-06-2008 12:30
Pánové, že jsem tak smělí, nemáte někdo tušení co se stalo v plastiko modelářském průmyslu přesněji mezi krajinkáři a maketáři pro období 2 světové války 1/35, že už se nedaj sehnat stromy v tomto měřítku?
Už půl roku otravuju v našem českolipském modelářství pobočky MPM cca jednou do měsíce a schánim stromy. Ta ženská už je ze mě nešastná a kroutí hlavou jen co otevřu dvěře.
Autor RE: Doplňky k dráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 27-06-2008 12:37
Jestli to nebude tím, že si je většina vyrábí sama - přesněji do diorámat se nepoužívají vzrostlé stromy, ale klády. A strom v 1:35 - to už je pěkný kus. A asi se jich moc neprodá a myslím, že budou stát hodně.
Zkus se podívat po internetu.
Autor RE: Doplňky k dráze
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-06-2008 12:45
Mitchi udělej si je, na vláčkových webech je návodů dost a je to jednodušší, než obcházet modelářesmiley

A stejně nejjednodušší je tam ty stromy nedávat, jenom chytají prach a auta mají co kácetsmiley

Já preferuji krajinu pouze v náznacích a k tomu mi dostatečně posloužilo křoví z Lega. Modelově je na tom asi tak stejně jako vlastní těleso dráhy, takže no problem smiley



Petr L sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Petr L dne 27-06-2008 12:46
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Doplňky k dráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-06-2008 13:01
Tak s tím bych se Petře nespokojil. Promiň.
Začal jsem je shánět v prosinci a ještě do listopadu byly. Vím že se dají vyrobit ale je to dost pracný a hlavně ikdyž ten strom stál od 250,- do 500,- a více dle výšky a výrobce tak pokud sem chtěl jen dva a ne celý les tak by se mi vyplatilo je koupit než se s tím patlat a kupovat si celkem drahou střiž na obalení koruny, kterou bych na dvou stromech určitě nespotřeboval. Hergot to je prekérka. Na internetu jsem hledal ale marně. Našel jsem jen nějaké gumové či plastové atrapy k nějakému souboru hraček ze středověkou tématikou. Ale cena se od modelových fakt moc neliší. Nic méně úrdžba by byla nepochybně snažší. Jenže to prostě nevypadá věrohodně. A jsem zadal na netu jakékoliv heslo tak mi nic kloudného nevypadlo. Tedy aspoň tady u nás v ČR nic.
Postavil jsem otci k narozkám rozhlednu 1/32 i podstavcem a zasklením pač je do nich krapet blázen, ale kvůli těm zatracenejm stromům nemůžu dokončit krajinu. fakt mě to štve. Jako by nestačilo že za rezinovou lavičku jsem dal víc než za celou rozhlednu nemluvě o figurkách od Carrery. Ale jejich zbytek ještě aspoň uplatnim. smiley
Autor RE: Doplňky k dráze
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 27-06-2008 13:46
Ahoj Mitchi - zkus tohle -http://www.ttvlak.cz/kategorie/stromy/0/, a vůbec se probrouzdej netem českých výrobců stromů pro mašinkáře - dělají různé velkosti i pro zahradní železnice. Určitě se tam obejdeš.

Přeju hodně štěstí - Pietrosmileysmileysmiley
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Doplňky k dráze
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-06-2008 14:57
Díky za typ? Z toho už by se dalo něco vybrat.
Autor RE: Doplňky k dráze
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 27-06-2008 17:56
Ještě by se dala použít vhodná bonsai smiley

Jo a v tištěném katalogu Carrery 2006/2007 (www.autodrahy.cz) jsou na straně 32 i stromy.
70421 smrk
70422 listnatý strom
70423 křoví
Na webu ne.
strana 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
03
03
Tunning českých modelů
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 1
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio