AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 11 2024 17:32:57 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Modelová autodráha
Autor Sníh, bláto, prach
Vlasta
člen

Příspěvků celkem: 6
Registrován od: 13.12.06
Vloženo dne 23-01-2011 21:26
Mám dotaz. Nevíte, co používají pořadatelé různých rallyslot soutěží za posypový materiál na dráhu, aby napodobili sníh, bláto nebo prach? Dost je drah, na kterých se prohánějí modely v závějích umělého sněhu. Co používají?
Autor RE: Sníh, bláto, prach
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 24-01-2011 09:41
Mám takový pocit, že to už se tu kdysi dávno probíralo. Když zapátrᚠv diskuzích na téma rally nebo tvorba krajiny, tak to určitě vyhledáš.
Nevim co používají profíci, jestli nějací jsou, ale krom běžných modelářských a vláčkařských posypů tu padli názory jako hrubá mouka či krupice místo sněhu, kakao místo hlíny a prachu a podobný domácí vychytávky.
Nehledej v tom vědu, nic speciálního pokud vím na tyhle účely zašpiněné dráhy asi nevzniklo. Podle mě když důkladně projde YouTube a Yahoo tak na nějaký popis výroby takové dráhy narazíš.
Každopádně si buď vědom že autíčka od toho budeš čistit v jednom kuse protože ty převody a kartáčky budou dostávat řádně záhul.
Editoval Mitch dne 24-01-2011 09:43
Autor RE: Sníh, bláto, prach
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 24-01-2011 09:51
Dokonce se tu jednou probíral i průjezd vodou, ovšem nějak si nevybavuji jak dopadly zkoušky. smiley
Osobně si myslím, že sníh atp je trochu úlet, jak píše Mitch, model má v sobě převody a motor, vše funguje nejlépe čisté, cíleně to vše zadělat povede pouze k průšvihu. Pokud přece ano, vzal bych si příklad z RC, vše nasucho, aby se špína nelepila, takže bych to viděl na převody a futra z plastu. Mám doma převody na Fly z Delrinu od ALSR, ale po namontování jsem je automaticky namazal, takže bylo po pokusu jak to frčí nasucho smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Sníh, bláto, prach
SaVec
člen

Příspěvků celkem: 97
Bydliště: Boskovice
Registrován od: 17.06.10
Vloženo dne 24-01-2011 11:48
Dopadlo to špatně, brod o velikosti Faro6cm dílu, kola vesele nastřikala vodu do útrob Favorita odkud, k mé nelibosti, vytékala na dráhu a po pár kolech se nedalo normálně jezdit, článek Rally Hvozdnice. Takže sníh na trati jen formou bílé barvy atp.
Autor RE: Sníh, bláto, prach
Vlasta
člen

Příspěvků celkem: 6
Registrován od: 13.12.06
Vloženo dne 25-01-2011 12:49
Zajisté všichni, kteří tvrdíte, že dráha a auta trpí, máte pravdu. Ale zkuste to vysvětlit 10ti 12ti letým klukům, kteří viděli předváděčku firmy Scalextric, kde na trati právě sníh měli. Chtěl jsem jim udělat radost a část dráhy a pár autíček jsem obětoval. Nasypal hladkou mouku, případně z pěny závěje. Vše bylo dobře nachystaný. Druhý den, kdy se měl závod konat, jsem pořádně zatopil, aby měli kluci teplo. Jenže - vzduch se zarosil, mouka perfektně přijala vzdušnou vlhkost a "sníh" zhrudkovatěl, dokonce se začal na kolečka lepit - a bylo po parádě. Proto jsem se ptal, jestli se nepoužívá něco jiného, než zmiňovaná mouka.smiley
Autor RE: Sníh, bláto, prach
SaVec
člen

Příspěvků celkem: 97
Bydliště: Boskovice
Registrován od: 17.06.10
Vloženo dne 25-01-2011 13:09
Místo mouky použít perlit, je to izolační materiál a prodává se ve stavebninách.
Autor RE: Sníh, bláto, prach
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 25-01-2011 13:13
No jestli oni to neřeší tím, že dráhu rovnou natřou na bílo. Podívej se sem
http://www.slotforum.com/forums/index.php?showtopic=18439&st=0
Myslím, že na fotkách je to jasně barva - možná se tam dočteš i jaká. smiley A nemá tu dráhu natřenou celou, ale jen dílčí části.
Jestli se nepletu, tak SCX dělá díly s efektem jízdy na ledu, na olejové skvrně a na "šotolině".


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Sníh, bláto, prach
SaVec
člen

Příspěvků celkem: 97
Bydliště: Boskovice
Registrován od: 17.06.10
Vloženo dne 10-02-2011 06:58
Vlasto, jakým stylem jsi vyřešil sníh, prach, bláto?
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
76
76
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 1
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio