AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 11 2024 23:22:18 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Modelová autodráha
strana 1 z 2 1 2 >
Autor Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 16-10-2012 18:22
Když jsem oběvil tuto zajimavou stránku ze stejnýma šílencemasmileytak jsem si řekl že se podělím o zkušenosti a útrapy které zažívám při stavbě dráhy na podměty mého syna.Průběžně bych sem chtěl dávat fotky (až zjistím jak je dát) ze stavby .
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 16-10-2012 18:49
Takže aspoň odkaz na moje stránky kde jsou zatím fotky složené dráhy nanečistosmileyhttp://www.prikrylovci.estranky.cz/fotoalbum/autodraha/
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-10-2012 15:56
Pro začátek dobrý a co krajnice, racemanagement, jaké ovladače, auta atd, atd? smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 17-10-2012 20:27
Všechno máme ale nechtělo se nám to vytahovat,poraďte někdo z čeho nebo kde šedý svodidla.smiley
Autor RE: RE:Modelový panel z Carrery Evolution
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 18-10-2012 17:41
To Jena-záleží jaké chcete.Jestli vyřezávané a nebo plné.Já jsem kdysi použil na svodidla plastové svodidla od Fara nebo z Itesu.Je to asi nejjednodušší a nejlevnější varianta,pokud si je nechcete vyrábět.Bývají buď šedé nebo bílé. Tyto svodidla jsou plná,ale dají se vyřezat a nabarvit. Jirka B


Jirka B
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 18-10-2012 19:27
Jirko B ,tak to mne vůbec nenapadlosmiley a nemᚠněkde náhodou fotku nebo obrázek toho vyřezání.Já abych měl trochu představu nedovedu si to nějak vybavit.
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Ivan
člen

Příspěvků celkem: 461
Registrován od: 19.01.07
Vloženo dne 18-10-2012 21:03
Já bych to viděl asi tak: výsečníke (někdo používá slovo průbojník, ale to je špatné) bych nasekal otvory po určité vzdálenosti (jedna vzdálenost kratší, druhá delší) a vždy mezi dvěma otvory vyřízl prostředek řezacím nožem. Tak by byl pás střídavě vyříznutý a plný. Také lze na svodidla použít plastové vázací pásy. Ty však mají plošší profil a někdy mají na sobě i reklamu.
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 18-10-2012 22:48
Svodidla jsou zajímavé téme nejen tady, mrkni na to:

http://www.slotforum.com/forums/index.php?showtopic=52314


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 19-10-2012 18:10
Tak ty jsou super akorát v domácích podmínkách neuskutečnitelnásmiley
Autor RE: RE:Modelový panel z Carrery Evolution
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 19-10-2012 19:31
To Jena: Bohužel foto žádné nemám.V podstatě jsem to udělal jak píše Ivan. Uprostřed šířky pásu svodidla jsem to vysekl děrovákem dvě díry po cca 20cm a
vyřízl nožem,pak jsem nechal svodidlo plné cca 3cm.Tam přišel sloupek
/spona k přichycení svodidla/.Taky originál z Itesu. Díval jsem se a ve Faru stojí 1m -60,-Kč. Mají je ve stříbrné barvě.Po úpravě to vypadá jako kovová svodidla.
A nebo se dají použít plastová svodidla z elektrikářských lišt,lépe řečeno z těch krycích částí ,čím se zakrývá el.lišta.A taky se dají dobře vyřezávat. Jsou pevnější a tudíž v zatáčkách se musí přichytit něčím pevnějším.Spony z dráhy by to neudrželi.Já jsem to kdysi dával na šroubky.Ale možná se dají nahřát a ohnout ,ale to nevím určitě.Taky záleží jestli dráhu budeš rozdělávat./což asi jak jsem podle obrázku pochopil tak ano / a nebo bude na panelu na pevno.Možností jak udělat svodidla ,je celá řada a za levný peníz. Jirka B


Jirka B
Autor RE: RE:Modelový panel z Carrery Evolution
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 19-10-2012 19:50
To-Jena.Dávám sem aspoň foto před úpravou.Nevím jestli to bude dobře vidět.
Tu prostřední část /prolisovanou/ jsem vždy mezi sloupky/sponami/ vyřízl. A viděl jsem to i nabarvený střídavě bílou a červenou barvou.Taky to vypadalo dobře.Jirka B


Jirka B
Jirka B sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Jirka B dne 19-10-2012 20:19
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 28-10-2012 18:32
Tak jsme zase trochu poskočily smileyjde to pomalu ale(http://www.prikrylovci.estranky.cz/fotoalbum/autodraha/) jistě smiley.Díky za cenné rady ze svodidly.
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Ivan
člen

Příspěvků celkem: 461
Registrován od: 19.01.07
Vloženo dne 30-10-2012 10:08
Je to zajímavé, ale mám pocit, že krajnice nebudou moci být na horní zatáčce. To by zneviditelnilo spodní část tratě. Možná, ale klame úhel nafocení. Jinak, z kolika setů je to postaveno? Kolik zatavěné plochy zabere základní panel?
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 30-10-2012 17:01
Díky za vaší vnuknutou myšlenku ale nějak jsem nepochopil co tím máte na mysli.Jinak dráha se skládá z 16 zatáček(1/60) a 7 rovinek (1/1 34,5cm)+1napájecího dílu. Velikost panelu je 115x200cm vzhledem k nedostatku místa které nám manželkasmileyvyčlenila ale myslím že mě a synovi to musí stačit.
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 30-10-2012 17:40
Z toho co píše Ivan bych řekl, že mu jde o to jestli bude vidět na auta jedoucí ve spodním patře té zatáčky. To může časem vadit, moc dobře to znám, měli jsme na Podbabě na staré dráze karusel a prakticky pouze nájezd a max. 1/4 zatáčky bylo vidět, pak nic a najednou auto vylétlo z tunelu, pokud měl člověk rytmus, pohoda, ale pokud se před zatáčkou něco semlelo, nebylo to moc příjemné.

Já bych přidal ještě dvě poznámky, počítejte časem s tím, že vám začne chybět dlouhá rovina, tři díly jsou málo, při max. rychlosti,pokud se do ní stačíte dostat, budete mít problém s bržděním, měli jsme dráhu Carrera Evolution na ploše cca 3,5x2m, rovinka byla ze 7 kusů, tedy cca 2,4m a i to bylo po čase krátké. Stejně tak mantinely nedělají dobrotu, není to ono a ještě trpí boky modelů. Brzy jsme museli dát krajnice smiley



Editoval Petr L dne 30-10-2012 18:39
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 30-10-2012 18:15
To ano ale jsme limitováni rozměrem plochou v pokoji kterou máme volnou pro dráhu.Tunely budou z boků otevírací aby se popř.mohlo dostat pro auto , mamtinely chceme dát pouze v krytické zatáčce a tou si myslím bude šikana ze sjezdu z horního patra. Ale díky za vaše rady a postřehy ještě to promyslím.Dobrá úvaha.
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 30-10-2012 18:45
U 1/32 ti budou bez mantinelů, nebo krajnic padat modely z dráhy. Zadní kola se dostanou mimo a pak jde model ven, protože se nadzvedne předek. Bez mantinelů na Evolution bych si to risknul asi jenom pro modely 1/43. smiley



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 30-10-2012 19:37
Petr L ,dík za vysvětlení nějak jsem to pořád nechápal to víš "bohatí maj delší vedení než chudí"smiley
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
Ivan
člen

Příspěvků celkem: 461
Registrován od: 19.01.07
Vloženo dne 01-11-2012 19:26
Díky za odpověď o velikosti panelu. Podobný rozměr 140 x 220 nám vyčlenila škola v jedné místnosti. Maje dva sety tak z nich něco podobného spáchám. Krajnice mám cca 60 mm a to bude doufám stačit. Rovinka je opravdu žádoucí, takto to připomíná autodráhy, které jsem viděl v Bulharsku u moře. To byla 70tá léta a byl to hit.
Autor RE: Modelový panel z Carrery Evolution
jena
člen

Příspěvků celkem: 13
Bydliště: Třebíč
Registrován od: 14.10.12
Vloženo dne 02-11-2012 19:46
Tak jsme zase něco udělali a proběhly první zkušební jízdy a myslím že na jedničku .Mladej si to pochvalovat a proháněl fábču o stošestsmiley.http://www.prikrylovci.estranky.cz/fotoalbum/autodraha/
strana 1 z 2 1 2 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
10
10
Pohár SCALEXTRIC 1. závod
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 4
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio