AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 18:41:46 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | 1:32
strana 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-03-2008 18:06
Jirko, po otevření http://src.wz.cz/ind.html o které jsi se zmínil, začal můj antivir plašit a psal něco o pokusu infikovat počítač nějakým trojanem, tak si dejte pozor smiley




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-03-2008 18:09
Otevírám to již delší dobu a nyní to zkouším znovu ale s ničím takovým o čem píšeš jsem se nesetkal.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Stavěná 1:32
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 17-03-2008 19:02
Jen na upřesnění. Když jsem psal o černých pneumatikách, tak jsem neměl na mysli jen 100% černou, ale taky odstíny šedi. Ještě nějaká 70% černá je v pohodě. Ale jde tady o "vytěsnění" bílé, světle hnědé, červené apod. v barvě pneumatik.
Z mé strany k tomuto tématu VŠE. I když se mně možná bude týkat víc než si teď myslím - po vyřešení.

Přesto, že je pořadatel PS z Moravy, tak nejbližší závod mám v Jihlavě a KP pak v Praze. No a pak můžu uvažovat o účasti. smiley smiley
Autor RE: Stavěná 1:32
Lada64
člen

Příspěvků celkem: 76
Bydliště: Hradec Králové
Registrován od: 17.12.07
Vloženo dne 17-03-2008 21:10
V současnosti fungují kategorie produkčních aut, např. podle PS rozdělených podle typu karoserie, Zvláštní kategorie mohou být například Favorit a Favorit tuning, případně i národní formule. Líbí se mi i kategorie kamionů no a hlavně mi chybí kategorie stavěných maket 1:32 a to ještě rozdělená na formule, GT, cestovní vozy a případně historiky a to bez omezení použitých materiálů. Za důležitější považuju shodu s originálem než použitý materiál. U karoserií z modelové stavebnice je nevýhodou její hmotnost, výroba ostaních karoserií je zase náročnější na výrobu karoserie a doplňků.
A navíc je možné zavést další limitu, o které tu zatím nikdo nepsal, a to sice minimální hmotnost modelu. (dovážení auta není tak složité).
Plně však souhlasím s použitím: černých popř. šedých pneumatik, insertů do kol, plastických pilotů, ochranných rámů, prosklených oken, vnějších doplňků karoserie (zrcátka, stěrače, plnící hrdla, mřížky chladičů, světla, výfuk atd.
Nelíbí se mi však možnost startu modelů 1:28 v kategorii 1:32.

Kategorie maket 1:32 by se měla vytvořit hlavně pro naši radost a možnost seberalizace.
Není podmínkou ji jezdit jen pod svazem modelářů, ale naopak si myslím, že by to mohla být cesta, jak najít společnou řeč.
Navíc si myslím, že není problém vypsat tyto kategorie, ale hlavně záleží na nás všech, zda je chceme jezdit.

Končím tedy otázkou:
Kdo z vás chce vypsat a jezdit kategorie maket bez omezení požitého materiálu?

Já ano.
_
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-03-2008 21:18
Tome promiň, ale pokud mi někdo řekne černá, tak opravdu automaticky nevidím šedou, to se soudností nemá nic společného.
Právě to, že se u některých formulací automaticky předpokládá, že všichni vědí, že to přece je jasné, že je to tak a u jiných se zase striktně dodržuje znění věty v pravidlech vede po čase k velmi nepříjemným konfliktům.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
Lada64
člen

Příspěvků celkem: 76
Bydliště: Hradec Králové
Registrován od: 17.12.07
Vloženo dne 17-03-2008 21:31
Nyní jsem si přečetl Tomova upravená pravidla.
U podvozků bych dplnil do možných materálů plast. (nevidím důvod, proč zakazovat třeba rámeček FARO)
U karoserí mě osobně chybí možnost použití papíru a taky mi vadí zákaz použití lexanu.
I papírové makety (ne zmenšené vystřihovánky z ABC) mohou vypadat k světu.
Jestli na lexanu vadí hmotnost, lze předepsat jednotné závaží u modelů s lexanovou karoserií, nebo bude nutné lexanovou karoserii zaformovat a vytvořit laminát.
Tím lexanem nemíním napodobeniny aut, ale opravdu makety, které vyrábí třeba Milan Vasko.
K ostatním bodům nemám výhrady
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-03-2008 21:37
No tak třeba mi to po čase také vleze pod kůži, dej mi trochu časusmiley

Minulý týden jsem si popletl černou s červenou a rázem jsem měl po brzdě, tak jsem na ty barvy teď trochu víc pečlivýsmiley



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
Honza65
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 164
Bydliště: Most
Registrován od: 05.04.07
Vloženo dne 18-03-2008 13:38
Pro všechny kteří mají zájem o stavěná 1:32,na závody do KP Prahy vemu stavěnou dvaatřicetinu kterou jsme jezdili jako pohárovku.Železný podvozek kastle od revelu,tzv.kliklak.mechovky kola atd.A ještě maličkost,zkuste dát na komerční autíčko mechovky,já osobně bych do stavěnejch aut s klidem šel s komerčním autem pouze na mechovkách a věřím že tato úprava by stačila.pokud tam nebude povolena lexan kastle,ale to už by nemělo s maketama nic společnýho.smiley
Autor RE: Stavěná 1:32
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 18-03-2008 14:07
Mᚠpravdu Honzo, na posledním scalextricu šel Dany do stavěných formulí s Lolou od Ninca vytuněným podvozkem od Slot-itu a narychlo udělanýma mechovkama a skončil těsně druhý.
Každého kdo se může by třeba ne na celý závod podívat v sobotu do Prahy na Krušnohor srdečně zvu. Je lepší o takovýchto věcech debatovat s lidmi, kteří mají bohaté zkušenosti jak s komerčníma autíčkama , tak kategoriemi maket pod SMČR a na vlastní oči vidět jak která vozítka jezdí.
Kdo jste se někdy již zůčastnil Poháru Scalextric, tak vězte, že Krušnohor je proti tomu jiná liga.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Stavěná 1:32
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 19-03-2008 14:25
Bezva Ivane. Už jsem zhotovil prototyp nového réglu. Sutor ho zajíždí a při objednávce dalších tišáků myslíme i na tebe. Pokud by jsi ho ale nechtěl nic se neděje on se určitě spotřebuje.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 19-03-2008 15:51
Ivane to přejde po prvním ulomeném spoileru :smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 21-03-2008 20:26
Dneska jsem dal dokupy druhou formulku 1/32 a po svátcích ji pošlu Tomovi na test.
Oproti třebovákům jsem osadil místo Fara motor Falcon, tak uvidíme jak budou v Liberci spokojeni.
Údajně to na plastu v ČT jezdí moc dobře i bez magnetů.
Kluci se chystají udělat nějaký článek.


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 21-03-2008 21:18
Dobře odladěný model jezdí na plastu i bez magnetů. Zkoušel jsem na Faro bez magnetu se silikony Slot.Ity a bez problémůsmiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Podvozek
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 22-03-2008 14:18
Foto jsou hotové a přes Velikonoce se ještě bude trochu testovat. Na našem webu www.src.ceskatrebova.com najdete více fotek a časem i nějaké hodnocení.
src ceska trebova sem připíchnul tento obrázek:

www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 26-03-2008 20:11
Raději jsem skočil do tohohle vlákna, aby se nediskutovalo v nabídce Fara.
Já jsem na formulku použil dokonce jenom samořezné šroubky a drží to.
Jde o to aby byl dobře udělaný držák, do kterého motor sedne.
Pokud sedí plochou a je dotažený dvěma šroubky nejsou problémy.
Na téhle fotce to není až tak viditelné, ale na sránkách SRC ČT jsou i lepší.
Ten plech obalu motoru není tenký a pokud by někdo měl nedůvěru není problém tam vletovat zevnitř plíšek na vyztužení,aby tam bylo více materiálu na závit, nebo třeba snížené 2mm matičky.
Tak jsme dříve tunili třeba Mabuchi 16 a 26.
Dneska se motory letují, z důvodů rychlé výměny .
Příští měsíc se jede v Praze na Podbabě Hondacup, tak se stavte podívat a já vám dovezu taky jednu formulku na otestování.


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 26-03-2008 22:47
To JMS. Na honda cup se pokud bude volno rád podívám ale použití tohoto motoru je pro mě a myslím i pro další kolegy, kteří jezdí Krušnohor apod. nevýhodné. Jelikož se závody jezdí na různých tratích a například mostecké dráhy jsou oproti té Podbabské či bluekingu v Děčíně hodně technické, volím při tréninku před samotnými závody nejen různé převodové poměry ale také různé motory nejen s rozdílnými otáčkami ale také s jinou charakteristikou. Jezdíme rovněž několik kategorií v průběhu jednoho závodu a tak můžu navíc kombinovat volbu techniky i mezi auty, které mám k dispozici. Pokud si budu do jednoho auta vyrábět speciální držák kvůli jednomu motoru, tak si tím automaticky vyloučím použití motorů s běžným uchycením ve kterých mám daleko větší výběr a například s motory od Scaleauto o se rovněž vejdu do 300,-Kč. Kdybych měl autíčko na honda cup s plechovým podvozkem, tak bych do něj taky asi necpal plastový držák od slot itu protože bych měl zrovna levný motor slot it.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 27-03-2008 06:33
Samozřejmě jsou to hodně rozdílné kategorie, ale princip je stejný .
Honda má povoleny motory X12, S16C a 16D.
Právě tohle pravidlo umožní zvolit na technické dráhy slabší motor třídy 16.




JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 27-03-2008 09:39
K podvozku od JMS je na našich stránkách www.src.ceskatrebova.com od dnešního rána take nějaké textové hodnocení od Pietra. Pokud by si někdo přál fotografii nějakého detailu, který není vidět, napište nám a budeme se snažitsmiley. JaKo
Editoval src ceska trebova dne 27-03-2008 09:40
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-03-2008 10:49
Pár drobností k výše prezentované stavěné formuli a jejímu hodnocení od Pietra. Prosím opravte mi vy zkušenější, jestli jsem vedle:

1.Stavěné modely 1:32 o kterých se zde v minulosti debatovalo a které se vejdou do nějakých pravidel závodů 1:32 komerčních modelů, se určitě neskládají z lexanové karoserie vzdáleně připomínající předlohu a tohoto druhu podvozku, který je běžně v mnoha variantách dostupný po celém světě.

2. Chybí zde taková kategorie někomu ?

3. Dokonalý pocit z jiízdy ve srovnání s běžným, krabičkovým autem a že neskáče a nedrnčí se jaksi u takovéto konstruke předpokládá, pokud by tomu tak nebylo, bylo by něco zatraceně špatně.

4. Představa , že "Když to celé funguje na plastu, bude to určitě fungovat i na dřevu" je zcela mylná. O tom se mohlo přesvědčit již mnoho z nás a jsou toho zde plné diskuse. Platí to práve naopak! Pokud něco jezdí dobře na dřevu, určitě to bude jezdit dobře na plastu a většinou i bez magnetu.

5. pokud lze doporučit takový model VŠEM, jak Pietro píše v závěru, tak by mne zajímalo k čemu? Kde a kdo by s takovým autem měl jezdit? Děti pro pobavení před Honda Cupem?




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 27-03-2008 13:17
K bodu 1 bych dodal jen, že pravidla si dělá každý, jaké chce a jak mu vyhovují.
Pokud si PS nepřeje podvozek funkční(pouze kus plechu,plastu, nebo kupráku),je to věc těch, kdo se takových závodů chce účastnit.

2. taková věc, která by fungovala, třeba jen pro pohodové domácí ježdění, tady určitě chybí.

3. není nikde psáno, že by se nedal podvozek osadit jinou, než lexanovou
karoserií(ta co jsem poslal do ČT je stará, kterou vyrobil nějaký žáček v kroužku)

4.tenhle podvozek je konstruován z poznatků na dřevě, protože většina komerčních aut se potýká s tzv. dětskýma nemocema slotracingu (funkčnosti).
Byl jsem přesvědčen, že pojede i na plastu, protože pokud se dodrží základní věci nemůže být problém.

5.Pietro píše své dojmy a ty jsou jeho osobní (nic jsem si u něj neobjednal)
Taky nikomu nic nenutím a nutit nechci.
Chci pouze dodat stavebnici,popř. celé auto, které bude finančně zajímavé a funkční a je mi jedno, že to není žádná kategorie

K tomu, že podobné varianty jsou po celém světě jen tolik, že většina pochází z naší -české republiky. smiley


JMS
www.blueking.cz
strana 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
13
13
Zimní pohár 2004/2005 HK
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio