AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 01:40:30 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | 1:32
strana 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-03-2008 14:08
To JMS: já tomu ale pořád nerozumím, na doma je to zbytečně HighTech, na závody k ničemu, protože není kde. Osadit se to určitě dá lecčím, ale pokud na to chytíš hardplast s kokpitem na šrouby a ne lexan na špendlíky nebo lepenku, tak to také pojede trochu hůř a nabízí se otázka, jestli v klidu pro pohodové domácí ježdění nestačí HRS šasí od Slot.It a podobné hračky.

Bod 4 a 5 je reakce na Pietrovo hodnocení, protože věta: "Když to celé funguje na plastu, bude to určitě fungovat i na dřevu"je nesmysl. A že to doporučil všem je fajn, ale k čemu?

Co myslíš pod tím finančně zajímavé, když vezmeš pořizovací náklady sakumprásk-šasí, motor,kola, vodítko, kastle hardplast v laku ?

To že většina takových podvozků je od nás vím, poslední takový kousek pro USA včetně lexanové kastle jsem měl v ruce před necelým měsícemsmiley



Editoval Petr L dne 27-03-2008 14:13
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 27-03-2008 18:14
To je sranda,
proč by to měla být na doma zbytečná High Tech?
Pokud někdo dostane takovou stavebnici s motorem Falcon(který mám teď za 80,-)za cenu motající se těsně kolem 1000,- korun nevidím problém .
Samozřejmě mluvím o lexanové kastličce se sadou polepů(barvy na lexan už si musí koupit každý sám).
Nebo není problém si udělat papíráka, nebo laminátku a bočnice ořezat Dremelkou podle potřeby.
Meze se nekladou, ale vidím, že je tady spíše víc pochybností, než zájmu o vyzkoušení něčeho jiného.
Vidím, že to co vyrobím stejně zase skončí v Německu, Švýcarsku a Anglii.smiley
Už zase musím od PC tak běžím.
Jen se vždycky stavím na jídlo a hned jedu do dílny- ráno jedeme do Německa na Eurocup a teď mě ještě čeká příprava 40 motorků, které si amatéři losují a po závodě vrátí.
Rozebrat, vyčistit, přesoustružit kolektor, zabrousit uhlíky, složit a zaběhnout na trafu.
Možná si řeknete proč teď na poslední chvíli před závodem?
Jednoducá odpověď- kolektor je měděný a pokud by byl delší dobu po osoustružení, může chytit povlak oxidace a to už je nežádoucí jev.
To je teprve High Tech na závody.smiley


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-03-2008 20:05
No sranda to je, celý web se tak nějak motá okolo domácí autodráhy a závodních modelů, které z nich tak nějak vycházejí a najednou se tu objeví do 1:32 zmenšená lexanka s Falconem a komentářem, že jde o stavěné auto na pohodové domácí ježdění.
Pokud někdo nemá moc zkušeností tak by se asi doma na plastové 6m dlouhé dráze hodně divil.

Třeba jako já někdy v roce 1980? když jsem si po souhlasném kývnutí prodavače v Modeláři zakoupil Mabuchi FT 16, hliníkové disky Modela, mechy a vše ostatní a pokoušel se to doma na duralovém podvozku, co jse říznul ukočírovat na Ites 74mm. Shořely ovladače moje, kamaráda, radil kde kdo, ale nikdy se to nedostalo dál než do podoby neřízené střely. Kolegové na Podbabě, kteří vědí se usmívali, když jsem jim to líčil a ujistili mne, že to byl marný boj.smiley

Jinak ale pokud se celá sestava vejde do 1000,- kč tak to není špatné.smiley




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 27-03-2008 23:44
To Petr L - Péo sorry, nechtěl jsem Tě tolik popudit - věř že jsem opravdu popsal jen své ( a kluků z klubu ) pocity z jěždění s tímto autíčkem. Pakliže Tě to urazilo, promiň a Jiřímu promiň že postavil něco co se nevejde do "zaběhnutých" kategorií.Pietrosmileysmileysmiley
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 28-03-2008 05:57
To Pietro, já jsem vpoho, tvoje pocity ti nikdo nebere, ale teorie o tom že co na plastu OK to na dřevo OK je opravdu špatně a u vlastního modelu mi nejde do hlavy čím se modelařina okolo aut z krabičky obohatí Lowcost verzí lexanového Hitech.
To přece není nic nového. Takové 1:32 se u nás již v minulosti a možná někde i dnes jezdí a s modelařinou v té podobě kterou krabičkové modely sledují rozhodně nerezonuje.
Podvozky této konstrukce jsou a byly neustále v nabídce výrobců ale k závodění se nevejdou do pravidel a na doma je to opravdu zbytečné.

A já myslel, že tady vedeme diskuse, a ne, že si sem kdo potřebuje chodí pro pochvaly.smiley



Editoval Petr L dne 28-03-2008 07:22
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 28-03-2008 08:50
Myslím, že konstrukce tohoto podvozku jde ruku v ruce s úvahami o stavěných 1:32. Vždy přece podvozek lze přizpůsobit a osadit v podstatě jakoukoliv karoserií. Včetně super makety z hard plastu.
A za rozumnou cenu je tady závodní konstrukce. Při nejbližší příležitosti si jej - pokud to bude možné - objednám. A pokusím se ho osadit jinou karoserii.
Spíš se zeptám jak je to s možností nastavní rozvoru - vypadá to, že je napevno smiley

A myslím, že bychom spíš měli JMS poděkovat, že "spáchal" tuto konstrukci a na nás co se motáme okolo domácí dráhy nekouká úplně přes prsty.
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 28-03-2008 09:27
Vítku, ty konstrukce tu byly již před jakoukoliv úvahou o stavěných autech, kterou tu na webu již poněkolikáté vedeme a kdo po nich zatoužil mohl je mít kdykoliv. Tak proč tolik údivu.

Zatím jsme se zde ani nebyli schopni dohodnout je li prospěšné či nikoliv takovou kategorii vůbec realizovat , nebo jestli má smysl uvolňovat pravidla již existujících kategorií stavěných aut, které se jedou v rámci závodů komerčních modelů, takže ta konstrukce ruku v ruce s tím co se zde řeší nejde a rozhodně se nejedná o nějaké nóvum.

Já si JMS vážím, je to člověk, který toho jistě umí hodně a má co sdělit, ale to neznamená, že s ním budu vždy a ve všem souhlasit.



Editoval Petr L dne 28-03-2008 13:41
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 28-03-2008 16:53
Souhlas, ty konstrukce tu byly a jsou. Sám mám od MTR32 podvozek. Ale toto je po mém soudu první varianta, která za využití VELKÝCH zkušeností ze dřeva, byla zkoušena - testována na plastu. Čili v podstatě na domácím materiálu na který mnozí koukají jako na nepoužitelný pro něco "lepšího".
Počkal bych na Tomův komplexnější soud.
Ono opravdu jednoduchá úvaha ve stylu nahoře a to vypadá jako AUTO a dole je to každého věc jak to provede - má něco do sebe.
Autor RE: Stavěná 1:32
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 28-03-2008 17:57
V názvu tohoto vlákna je měřitko 1:32 a jestli se nepletu, tak v současné F1 jsou povoleny tyto rozměry:

Maximální šířka: 1800mm
Šířka zadních pneumatik: 440mm
Šířka předních pneumatik: 270mm

Nyní tyto hodnoty přepočítejme na měřítko 1:32 a pro maketu F1 bude platit:
( V závorce jsou hodnoty podvozku JMS )

Maximální šířka auta: 56,25mm ( 68mm )
Šířka zadních pneumatik: 13,75mm ( 18mm )
Šířka předních pneumatik: 8,45mm ( 10mm )

Dále se už ani nerozepisuji o průměru kol, světlosti a rozvoru. Z těchto důvodů asi nebude, bezpochyby vynikající podvozek od JMS, bez úprav použitelný pro makety současných F1 v měřítku 1:32.
Editoval Milan dne 28-03-2008 20:08
Autor RE: Stavěná 1:32
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 28-03-2008 20:38
vitek napsal:
Souhlas, ty konstrukce tu byly a jsou. Sám mám od MTR32 podvozek. Ale toto je po mém soudu první varianta, která za využití VELKÝCH zkušeností ze dřeva, byla zkoušena - testována na plastu. Čili v podstatě na domácím materiálu na který mnozí koukají jako na nepoužitelný pro něco "lepšího".

Vítku, jen taková maličkost - podvozky nejsou od MTR32,ale od Jarka Pivoňky, toho času asi někde ve Zlíně. V době, kdy byl blíže ku Praze jsem s ním byl v docela dobrém kontaktu a tak vím, že jich vyvinul z kuprexitu nespočet. A kromě jiného, ty podvozky testoval na svojí , v té době čtyřproudé Ninco dráze. A dal by se tu na webu najít jeho příspěvek, kdy píše že s těmi podvozky začal být spokojený teprve tehdy, když se mu do něj podařily instalovat magnety !!!!

Jarku - jestli sem někdy zajdeš, vyjádři se k tomusmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Stavěná 1:32
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 30-03-2008 10:33
Už jsme mimo téma a vedeme debatu o podvozku. smiley
To HWSlot Díky za osvětu pro ostatní. Zdroj MTR32 je veden jako prodejce, nepsal jsem o něm jako o ývojáři a že bere od jinud jsem už slyšel. Ostaně současná - jím nabízená, kontrukce se liší od té před cca rokem.
Na podvozek od JMS jsem se nedíval jen jako na formulový. A ten rozměr - šířka 68mm - je jestli se nepletu přes zadní kola. A ta mohou být užší. Prostřední díl s úchyty odhaduji na cca 50mm a to už je použitelné pro značnou část aut.
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 31-03-2008 08:16
Jak jsem předpokládal, v Německu je zájem jiný než v ČR.
Na závodech , kde byla sice většina lexanových příznivců jsme diskutovali okolo prototypu, který jsem tady zveřejnil.
Nikoho nenapadlo řešit přepočítávání rozměrů kol a délek, šířek atd.
Zájem byl o to, jestli by šlo objednat takové podvozky podle potřeby třeba s jiným rozvorem kol, nebo jiným zavěšením kol.
Když to viděli Rakušáci, kteří jezdí i hardplastiky, hned měli zájem o takový podvozek udělat na formule 1/24.
Pro mě není problém udělat podobné věci i v malých počtech na zakázku, třeba na stávající krabičkové auta.



JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 14-04-2008 08:08
Tento víkend jsem měl tak trochu cestovní.
V pátek a sobotu dopoledne závody v německém Bruhlu a na zpáteční cestě jsem to vzal přes Zurich(celkem pěkných 2770km).
V Bruhlu se jely wingcary-teda nejrychlejší kategorie, které opravdu jako auta nevypadají, ale vše je na úkor rychlosti.
Při tréningu jsem zkoušel tu malou formulku, kterou mi narychlo Tom Herder poslal zpátky.
Bylo třeba změnit vodítko, protože v Bruhlu mají hodně zapuštěné vodičea proto šásko leželo přední částí na dráze a kartáče nebrali elektřinu.
Po výměně za vysoké vodítko bylo vše v pořádku a auto fungovalo parádně.
Pouze by se dalo laborovat s převodovým poměrem-měl jsem tam pastorek 8ubů a převod 35.
Na Kingu jsou dlouhé rovinky a zatáčky dost velkých poloměrů, tak by se dalo klidně jezdit i pastorek 10zubů, ale to už jsem nezkoušel.
Ve Švajcu mají technickou dráhu 28 metrů, vodiče zapuštěné minimálně, tak jsem dal nazpět vodítko nízké a formulka fungovala parádně.
Na jediné dlouhé rovině se motor sice brzo vytočil, ale technická pasហbyla perfektní.
Porovnávali jsme s Formulí 1/24, které tam jezdí jako klubové závody a 1/32 byla mnohem lepší.
Do Prahy ji vezmu, a si to vyzkoušíte, ale dám tam minimálně 9, možná 10 zubů pastorek.


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 20-04-2008 11:30
Pánové z Prahy 6,
nechal jsem vám tam na vyzkoušení tu formulku.
Má ji Mirek Plecitý a rád vám ji zapůjčí.
Já jsem ji prohnal v pátek a byl jsem spokojený.
Převod 35/10 a jezdil jsem s ní časy 5,8 sec na kolo, při 14 voltech.
Možná by to sneslo i 11 ku pastorek na pražské rychlé dráze.
Klidně si to vyzkoušejte, hlavně dbejte na to, aby kartáče byly přitištěné k vodítku a občas opláchněte kola technickým benzinem.
Hezké svezení přeje JMS


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 01-05-2008 08:16
Ukamenujte me, zlyncujte me, ale vzhledem k tomu, ze se pravidla jednotlivych klubu stejne nikdy ani z casti nesjednoti, jsem se rozhodl po vcerejsi diskuzi s nekolika zajemci, jezdit v HK to, cim jsem tuto diskuzi zapocal.

Tzn. omezeni bude pouze meritkem 1:32, motorem, svetlosti. Zakaz lexanovych karoserii a mechovek.

Jestli pojedete autem z Poharu Scalextric, Krusnohoru, Plafitem nebo prorizlym podvozkem je jedno.

Dokud nebude vetsi pocet startujicich, pojede se kategorie pouze zakryta kola cokoliv. Prvni zavod vidim na konec kvetna.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 01-05-2008 11:08
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 01-05-2008 09:35
Proč by tě měl kdokoli kamenovat.
Jsi lídr v Hradci, tak si prostě určíte pravidla, jaké budou vyhovovat hradeckým.
Klub už máte, tak je třeba dohodnout co se bude jezdit.
Myslím, že ty pravidla by se měly později více upřesnit, ale pro začátek je vše jasné.
Hodně zdaru .


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 14:50
Pepino a uvažovali jste nad možností převzetí pravidel od jiného klubu a tím vlastně rozšířit pole působnosti jednoho klubu na dva? Podle mě je to perspektivnější vzájmu obou klubů a mohlo by to mít i příznivější dopad na účasti v závodech a čleství.

Osobně si myslím, že možnost zajezdit si s jedním modelem v rámci jednoho podniku na dvou různých závodištích v okruhu 50 nebo 100Km je lepší než být odkázán jen na jednu dráhu. Teď nemám namyslí ani krušnohor ani scalextric, ale Česko Třebováky. Připadá mi to krok v před než se začít zas nějak separovat a lišit od ostatních. Aspoň v některých kategoriích.
Autor RE: Stavěná 1:32
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 15:07
Jenže Mitchi, kterou kategorii či pravidla chceš z ČT převzít? Buď je to ohraničené FARO díly, nebo klasicky z krabičky a jediná volná kategorie umožňuje mechovky a lexan karoserie.

Prostě stav je a bude takový, že kromě celorepublikového Scalextricu a Krušnohoru (který převzali i na Podbabě) bude co klub to JINÁ pravidla.


U nás si prostě zajezdíš ze vším, co bude 1:32 a nebude mít mechovky a lexan.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 05-05-2008 15:08
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 15:32
Chápu kam tím míříš. Lexanka na mechovkách bude vždycky o 100% rychlejší než stavebnice s hard-platic. Ale to je podle mě na dohodě s Třebovákama. Zkoušel si o tom s nimi mluvit a udělat pro lexanky třeba nějaké omezení, viz motoráže nebo naopak dovyvážení? Jestli se nepletu tak něco podobného fungovalo i ve formuli jedna za dob kdy jsem ještě tahal kačera. Bud 1,5T nebo 3,0 atmosféra. Jako myslím si, že zrovna v těch stavěných 1/32 by se k nějakému kompromisu dalo dostat pokud by nebyli proti. Pravdila pro příští rok by jste pak mohli sestavit společně.
Jako ta výhoda nějaké spolupráce není zanedbatelná a hned by bylo víc závodníků.
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-05-2008 15:33
Pepino, to ale bude velmi různorodá a neporovnatelná směsice.


http://132slotcars.blogspot.com/
strana 3 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
10
10
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 3
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio