AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 02:53:16 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | 1:32
strana 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: Stavěná 1:32
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 05-05-2008 15:50
Nechtěl jsem se sice už raději vůbec k ničemu osobně vyjadřovat a zůstat pouze pasivním členem (viz rubrika pro zasmání), ale nakonec mi to nedalo...

Jakékoliv přebírání existujících pravidel individuální členství v klubech nezvýší a to platí i pro případnou účast z okolí na klubových závodech. Ostatní open závody pořádané v v rámci některého ze současných 2 reálně existujících pohárů (myslím tím pouze plasáky, ale platí to i pro ostatní SRC) se konají samozřejmě na bázi pravidel předmětného poháru a klub je v podstatě pouze hostitelem poskytujícím dráhu. V případě, že klub vypisuje vlastní závody se specifickým zaměřením - je samozřejmě standardem konkrétně vypsat do pozvánky i pravidla, kterými se tyto závody řídí, případně konkrétní povolené či nepovolené úpravy. Většinou tomu předchází osobní jednání s potenciálními závodníky z klubů, aby se předběžně zajistila jejich účast.
Takže je to pouze jen a jen na členech klubu, aby si určili pro sebe svá vlastní vnitřní pravidla a to podle jejich osobních preferencí. Vše se dá v průběhu doby pružně měnit, nakonec i pravidla zavedených pohárů jsou každoročně modifikována podle aktuálních poznatků a potřeb. Jinak je většinou možné si přijít zajezdit v klubové dny na dráhu s čímkoliv...

V červnu (14.6.2008 - sobota) například pořádáme v Podbabě jednodenní dvouhodinový závod dvoučlenných týmů komerčních Nascarů a prozatímní pravidla pro účast jsou bez ohledu na naše interní pravidla nastavena jako hybrid mezi Krušnohorem a PS tak, aby pokud možno omezila povolené úpravy na modelech na snesitelnou míru (i finanční) a umožnila tak co nejširší účast všem zájemcům. Konečná pravidla samozřejmě včas dáme na net.


Honza
Editoval sutor dne 05-05-2008 16:04
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 15:55
Petře i já stebou souhlasím, ale jak jinak to chceš řešit? Jinak bys musel lexanky a hard-body zas rozpajcovat na dvě samostátné stavěné kategorie. Já bych si jen zkusil ujasnit pojmy jako váha pro ty a pro ty, podvozky (prořezané, neprořezané, platfit atd...) a při prvním závodě se ukáže kdo s čím příjde. Hard-Body by pak molhi mít jako výhodu magnety na Faro drahách. Je to jen o domluvě.

Ale to byl jen můj nápad. Já jen tvrdim že by to bylo pro oba kluby + kdy se dohodli. 1 mistrovství = větší účast, větší zážitek, širší rozhled, více lidí, větší popularita, větší prestiž, více zkušeností z více drah. určitě je těch + víc než -.
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 16:01
Sutore mᚠprávdu ale vysvětli těm prckům že proto aby si mohli zajezdit v poháru v třebové musí mít jiná auta. o to tu jde. jde přeci o ty špunty. Rodiče je sotva budou vehementně dotovat. ale to naprosto odjíždíme od tématu. Jen jsem chtěl říct že v zájmu těch dětí a kompatibility dvou klubu by bylo ideál kdyby byla pro oby kluby kteří si doposavaď jezdili jen na vlastním písečku nejlepší se na pravidlech dohodnout a pořádat krom svých interních závodů i jeden společný pohár.
Autor RE: Stavěná 1:32
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 16:07
Řeknu to asi takto, já za sebe budu v HK pořádat ty závody, o které tam bude zájem a na které mi budou jezdit lidi, abych nemusel závodit sám proti sobě.

Kromě toho, že zde bude mít azyl 1. závod Scalextricu a jezdíme dětský pohár aut 1:32 z krabičky je prostě zájem jezdit stavěné podvozky. A pokud je zájem a najde se 5-8 lidí na pravidelné závody 1 x měsíčně, tak to prostě jezdit budeme.

Mitchi:
To je právě to, že na 1 SPOLEČNÉM se není jak domluvit. Nejjednodušší je 1:32 z krabičky = Scalextric (kolik jezdí pravidelně lidí), pak je tu Krušnohor, kde do auta z krabičky můžeš zapracovat jinou klec atd. To dle infa jezdí poměrně dost lidí. Je ale i zájem o stavěné podvozky, co s tím? Třebováci zase jezdí na plastu, což je taky něco jiného atd. atd. atd.

1 SPOLEČNÁ (která by se jezdila v každém klubu) je můj ideál vč. pravidelného celoročního poháru. Ale jak toho docílit?


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 05-05-2008 16:16
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Stavěná 1:32
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 05-05-2008 16:11
Jen v rámci návratu do reality - ti prckové, budou-li mít bydliště mimo ČT, nikam sami dojíždět stejně nebudou (nemluvě o jejich skutečném, ne virtuálním, počtu). Stejně tak to funguje např. v Liberci.
Pepino to udělal správně - když je to bude bavit a budou chtít jezdit závodit i mimo HK o víkendech, tak si nějaká ta auta nakonec pořídí. Když ne, pak je to jedno.


Honza
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-05-2008 16:13
Mitchi, nechci to řešit. V 1:32 se u nás jezdí hardplasty a krabičky, lexany jsou vzácná relikvie. Ta kategorie tady ve svazových pravidlech je, jak jsme se tu několikrát dočetli, ale netuším jestli jí dnes vůbec někdo jezdí. Pokud někomu chybí, nemusí takovou kategorii vytvářet, ale musí jí začít jezdit.

Lexanky a hard body pokud pustíš spolu na dráhu se rozdělí samy i kdyby jsi nechtěl, seřadí se až na vzácné vyjímky potvrzující pravidlo na výsledkové listině. Vlastnosti kastlí jsou prostě neporovnatelné a to platí již desítky let, proto nejezdí spolu.

Nikdo tě nepřekvapí, vše, co by kdo mohl jezdit je ke koupi.




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 16:41
Ok ok ok, neukamenujte mě, byl to jen nápad. Takové Co Kdyby.

To PetrL: typický příklad lexanky na dětskou autodráhu, jen ji chybí interiér jinak vše samo domo nebo Faro či Scalextric.
No není tohle ideál stavěné reálné 1/32 a jdou i hezčí kastličky.
Mitch sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-05-2008 17:35
No Mitchi a k čemu na doma taková lexanka dětem je?. Podvozek, který by se k té kastli hodil je na doma zbytečný, možnosti takového kompletu nelze doma využít a většina domácích "pilotů" ani takové auto není schpna ukočírovat.

Na dětskou dráhu patří bytelné, jednoduché auto předvídatelných vlastností, které umožní pilotovi včas reagovat. A tomu odpovídá většina těch, které vyndᚠz krabičky třeba od Scalextric,Ninco, nebo teď co jsem vyndal ze setu Carrera.






http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 05-05-2008 18:59
Souhlas s PetremL. Bytelná Carrera ze setu je na "rozkoukání" tím nejlepším. A na rozdíl od Favoritu (o tom jsem se mylně domníval, že je na začátek) to má výrazně lepší vlastnosti.
Děti doma ještě rády jezdí s auty, která svítí - takže Aston Martin Team Modena od SCX je žádaný.
Lepší jízní vlastnosti by asi chtěly pokud by začaly prohrávat. Ale o to zatím nejde.
A živé káry, které musí v každé druhé zatáčce nasazovat vyloženě odmítají.

To Mitch - co ta kastle simuluje???
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-05-2008 23:18
My připadá že vy o hruškách a já o jabkách. Nespletli jste si vy dva náhodou vlákno? Já myslel že se tu snad bavíme o STAVĚNÝCH 1/32. Proč sem tedy pletete scalextric a carreru z krabičky? To mi hlava neberte.

Mě vůbec nešlo o jízdní vlastnosti i když ty jsou také důležité.
Jen jsem uvedl příklad levného stavěného vozu 1/32. Toď vše. Nebo mi chcete ještě tvrdit že kastličku 1/32 běžně nakupujete pod 100kč z plastu? To pochybuju pokud to není zrovna jedna z mála povedených vyjímek autíčka na servák odkud si z východu.

Petře jako by sis je od MTR32 nekupoval sám pro svý děti na stavěná auta.

Vítku čoveče kdybych si to nepřečetl sám bych nad tím chvíli bádal, ale kdybys viděl předek a pak si to dal dohromady s linií střechy tak by ses i tý Calibry doftípil. Jak říkám, jsou samozřejmě i hezčí kastličky, ale podstata je v tom že by se lexan ve stavěných autech neměl zatracovat pokud se vyvede udělat pěkně. Podle mě to možná výjde i levněji když už má pak človek barvy a spreje.
Nemyslíte vy dva z krabičky?
Autor RE: Stavěná 1:32
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 06-05-2008 08:17
Místo planého plkání typu cobykdyby by bylo nejlepší, kdyby se každý, koho tzv. stavěná auta v rámci závodů plasáků opravdu zajímají, vypravil třeba na PS, který se 9.-10.5.2008 koná v Děčíně (např. Mitch to má hned za rohem). Tam je možné vidět konkrétní auta z této kategorie a pochopit celý rozsah možností, která současná pravidla PS pro start dávají.
Jsou to otevřené závody, v současnosti s nejmenším rozsahem povolených úprav komerčního modelu, takže se zúčastnit může kdokoliv třeba i s autem z krabičky. Dráha v Děčíně je jedna z nejrychlejších (klopené zatáčky )a nejhezčích (omlouvám se všem ostatním - jejich dráhy jsou samozřejmě taky krásné) v ČR. Na místě bude určitě i možnost koupě tuningových dílů různých výrobců, takže co víc si přát...




Honza
Autor RE: Stavěná 1:32
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 06-05-2008 08:44
Pánové,
nechal bych to na Pepínovi a na členech z hradeckého klubu.
Myslím, že jim jde o to, aby se klub rozjel, když mají teď zázemí.
Nevěřím tomu, že by někdo z Pražáků jezdil na klubové závody do Hradce.
Druhou stránkou je , kdo v Hradci začne vymýšlet, jak zneužít dost volných pravidel.
Zákaz lexanu je, ale třeba kastle od Milana Vaska jsou z čiré hmoty a nejsou lexan!
Nebo vyrobit laminátku supertenkou není vůbec problém a papírovka se dá udělat taky moc lehká.

Potom už je tady pouze jediná možnost rovnosti pro všechny- postavit sadu stejných aut, nabarvit je podle barev drážek a všichni by jezdili na každé drážce se stejným autem.
Po odjetí jízdy se auta následující rozjížďky přesunou na pozici, kde skončilo auto předešlou jízdu, aby se další jízda startovala ze stejného místa, kde závodník skončil.
Všichni mají relativně stejné podmínky a dohady jsou pryč.




JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 06-05-2008 11:10
To Sutor: Neboj já se do Děčína chystám, sic nevím jestli jako účastník nebo jako divák, ale každopádně tam budu.

Rád okouknu techniku stavěných aut pro pohár scalextric.

A pepinovi přeju hodně trpělivosti při sestavování a uplatňování pravidel.
Editoval Mitch dne 06-05-2008 11:15
Autor RE: Stavěná 1:32
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 06-05-2008 14:31
Trochu obohatím toto vlákno o autíčko komerčního výrobce. Podvozek je z plastu, karosérie z lexanu, pneu silikon, bez magnetu, motor 25000ot./min a není to maketa. Šířka 66mm, délka 136mm, rozvor 85mm. Není to stavěné auto, ale kam ho zařadit.
Milan sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Milan dne 06-05-2008 14:43
Autor RE: Stavěná 1:32
Milan
člen

Příspěvků celkem: 137
Bydliště: Zlín
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 06-05-2008 14:46
A tady je ještě obrázek podvozku.
Milan sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Stavěná 1:32
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 06-05-2008 14:54
To Mitch:
A proč ne jako přímý účastník, co ti v tom vlastně brání? Nikdo od tebe přece neočekává hned od počátku atak na vítězství - jde hlavně o to si zajezdit na kvalitní dráze a ne prvoplánově vyhrát. V Krušnohoru a PS startují vedle sebe pamětníci, dospělí i malé děti, dost často jsou mezi nimi velké rozdíly, ale ještě se nestalo, že by se někdo jinému vysmíval apod.



Honza
Autor RE: Stavěná 1:32
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 06-05-2008 15:46
O to nejde, už jsem to jednou psal. Podle mě pokud nemᚠšanci pravidelně na dřevě trénovat tak se nikdy mezi špičku nedostaneš. Člověk bude vděčný za první polovinu výslednový listiny. A teď mi řekni, má kvůli tomu smysl ivestovat do modelů zázemí a cest za pohárem atd? Jo pokud si chceš jen zajezdit tak proč ne. A navíc mě baví víc vymýšlet, zkoušet a testovat než závodit. Moc dpobře se znám a vím že vždycky když o něco jde tak to nedopadne dobře. Jsem moc Hrr a vždycky se to vymstí. Když jezdím sám proti sobě nebo času či rozdílný technice tak je to jinná.
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 06-05-2008 21:43
Mitchi má to smysl, je to koníček ne? A když vymýšlíš, zkoušíš a testuješ, tak také musíš do ostrého nasazení, jinak to nemá přece smysl. Doma jezdí všechno dobře. A že se občas něco rozštípe? Tak to se nedá nic dělat. Skvosty a rarity patří na poličku, ostatní se holt trochu obouchá.smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Stavěná 1:32
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 07-05-2008 00:15
Mitchi . nenech se zlomit...já se taky bráním.....smiley
a PetrL toho taky moc nenazávodilsmileysmileysmileysmileysmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Stavěná 1:32
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-05-2008 07:23
To HWSlot, moc jsem toho neodjel a spolehlivě vždy uzavíral závodní pole a přesto mi to baví!


http://132slotcars.blogspot.com/
strana 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
110
110
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio