AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
Úvodní stránka ::  Články ::  Seznam krátkých zpráv ::  Diskuzní fórum ::  Fotogalerie ::  Ke stažení ::  Odkazy ::  Vyhledávání
May 12 2024 20:12:25 
 
Kalend
PotSttPSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZVODY

1:32
Porsche Cup
Krunohorsk pohr
Moravsk liga
Slovakia Cup

POSLEDN LNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikaj modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nov znaka ...
KLUBY A KROUKY
AMC Podbaba 132
esk Tebov
DDM Hradec Krlov
MC SRC Most
Prask klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch | Voln pokec | 1:32
strana 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Low-end podvozek
ALSracing
len

Pspvk celkem: 49
Bydlit: Vska
Registrovn od: 25.06.08
Vloeno dne 21-07-2008 13:26
Pepino napsal:
Je to na jin vlkno, ale co na podzim uspodat jaksi neoficiln veletrh autodrha. Pozvali by se distributoi a domc vrobci a prost by lid vidli, co kde a za kolik. K dispozici plast a devo atd. Vm, e do toho asi nebudou chtt jt, ale uspodat by se to dalo zrove jako takov II. setkn lid z webu.


To je celkem zajmav mylenka. On ten ve citovan "jarmark" mi u toti pijde a moc komern, ada stnk tam u taky teba s modelainou nemla nic spolenho.
Ad Faro...vloni jsem se na jejich stnku dval co maj novho, ale sp jsem tak njak z t nov nabdky vnmal, e se dali osvdenou "obchodn" cestou...
www.alsracing.net
Autor RE: Low-end podvozek
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 21-07-2008 14:11
Udlat databzi dl by byla velmi zslun prce. Ji jenom rozmry by byly uiten, nato pak vkresy!



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Low-end podvozek
sutor
len

User Avatar

Pspvk celkem: 359
Bydlit: Praha
Registrovn od: 10.04.07
Vloeno dne 22-07-2008 09:52
Myslm, e pesn rozmry (tm nemyslm nap. prmry os) finlnho spotebitele moc net a vkresov dokumentace tak ne. Vtina lid stejn v pesn (zvl᚝, kdy maj doma aspo uplru), co chce, zbvajc maj monost si informace zjistit na webu nebo na zvodech.
Kdybych chtl nco vyrbt, tak pak je skoro nezbytn se seznmit s nejlepmi vrobky existujc konkurence na vlastn oi - to zjevn udlal i ALSR.

Jen jet k cenm - pestoe koruna za posledn plrok poslila prakticky o jednu tvrtinu, na cench prodvanch dl z dovozu to dodnes nen prakticky znt. Vbec se nedivm tomu, e velk st lid si dnes poizuje auta i potebn dly prostednictvm internetu za jejich reln ceny (pi vtch objednvkch navc mohou doshnout i dalch slev). Je otzka, jak se s tmto faktem vypodaj zdej malovrobci pi tvorb vlastnch cen.


Honza
Editoval sutor dne 22-07-2008 09:54
Autor RE: Low-end podvozek
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 22-07-2008 10:28
Poznmka o cench sed, nevk kolikrt rone se obchodnkm oto sklad, ale nco by ji dol jt mohlo.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Low-end podvozek
ALSracing
len

Pspvk celkem: 49
Bydlit: Vska
Registrovn od: 25.06.08
Vloeno dne 22-07-2008 11:04
Petr L napsal:
Poznmka o cench sed, nevk kolikrt rone se obchodnkm oto sklad, ale nco by ji dol jt mohlo.


Na jednu stranu s Vmi souhlasm, ale nen to tak jednoduch. Jsou sice obchodnci, nebo spe nco jinho, kte maj pln webshop a na sklad nic, ale ti kte zbo dovezou a maj skladem mus zaplatit clo, DPH a pochopiteln tak nco vydlat. Nemyslete si, e se zbo to jako chleba v hypermarketu, to se stane jen velmi nepatrnmu mnostv poloek. Jeden jednoduch pklad, zskal jsem zastoupen pikov firmy z USA vyrbjc stdav pohony do malch RC model a nakoupil od nich nkdy v noru za nemal penz na sklad zbo. Od t doby dolar slun propadl a navc dodavatelsk firma snila svoji maloobchodn cenu a jet k tomu zaal jejich produkt prodvat nejmenovan asijsk internetov velkoshop, kter zbo zasl v deklarovan cen za 10USD. Co to znamen jist nemusm nikomu znalmu objednvn z ciziny vysvtlovat. No a to ani nemluvm o vcech, kter mus solidn obchodnk dodret (zruka, prohlen o shod atd.) Take ony potom ty ceny tuzemskch shop nemus bt a tolik pehnan jak se na pohled zd. Zvrem...dovezl jsem pikov produkt, prodal pr kus a ve finlu prodlat slun penze a s tmhle rizikem a se to lb nebo ne mus kad obchodnk potat a proto jsou ceny jak jsou. Modelaina je asto mdn artikl a tm pdem tak slun rizikov.
www.alsracing.net
Autor RE: Low-end podvozek
ALSracing
len

Pspvk celkem: 49
Bydlit: Vska
Registrovn od: 25.06.08
Vloeno dne 22-07-2008 11:12

J bych se ale rd vrtil k tmatu, tedy nadnm dotaz. Pokud se budu dret nzvu a mylenky Low End podvozku musm eknme eit cenov pijateln komponenty. Jde o osky kol, je mi jasn e jaksi standart je 2,38mm, ale pro mne jako vrobce nap. tento standart nen pli vhodn a jeho dodren se oproti ose 2,5 i 3mm negativn projev na finln cen. Otzka tedy zn pout i jin prmr os????
Moje filozofie je takov, e k pipravovanmu produktu by mlo existovat vce variant na vbr, to se bude tkat pedevm osy. Jde tedy o to jestli se striktn dret 2,38 a nebo pi snaze doshnout co nejlep cenu nebrat ohled na zait standatr???smiley

www.alsracing.net
Autor RE: Low-end podvozek
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 22-07-2008 12:07
No to jsem sm zvdav, co na prmr os " hlas lidu "

Prmr 3 m tradin zastnce u pznivc Ites/Faro + tunig Scalextric pid dal pznivce.
S 2,5 si nevm rady, leckter vrobce se tomuto rozmru bl, ale 2,5 to nikdy nen.
2.38 je standard (asi nen nhoda, e se ho Slot.It dr) a umouje pomrn irok monosti sdlen dl SRC. Co samo o sob nahrv ekonomice provozu.

J osobn bych tedy pokud jde o LowEnd pracoval s prmrem 3 mm a jako monost volby nabzel variantu 2,38.

To sam m s prmrem sloupku vodtka, tam to je tak hodn pestr a proto bych se pimlouval za co nejmen dru, a si kad pevt podle sebe.
Nebo jin varianta: standard 4,7 ( snad jsem to zmil pesn ) na SRC vodtko, a k tomu vloku 3,7 - 4 na vodtka od plask.




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Low-end podvozek
sutor
len

User Avatar

Pspvk celkem: 359
Bydlit: Praha
Registrovn od: 10.04.07
Vloeno dne 22-07-2008 13:07
Otzku aktulnch cen jsem zmioval z jedinho dvodu, a to s ohledem na ppadnou finann motivaci k odbru novho vrobku pro jednotlivce. Netkala se obchodnch rizik vyplvajcch z kolsn mny.

Jestlie jsou bn k dostn nap. originln disky od slot.it za cca 6-7 EUR, nebudu si pravdpodobn s vjimkou nhl rychl poteby kupovat jejich zdej nhradu za vce ne 120,- K. Tot plat pro pevody (sada 5 ks inliner za 21,- EUR, sada 3 ks sidewinder 15,- EUR), loiska (kvalitn spkan za 40,- K) i osy (2 ks za 2,5 EUR). A onu nhlou rychlou kusovou potebu zase vtinou vye nkdo z obchodnk na zvodech. Mm i ze zdejch ohlas pocit, e se tento pstup dnes ji netk jen zvodnk (na severu to nkter kluby e hromadnou objednvkou v zahrani), ale i sbratel a dalch.

Pizpsoben se zbytku sortimentu rozmru osy 2,38 mm (3/32) vidm jako jednoznan standard, nem fakticky smysl roziovat vrobn sortiment o dal marginln poloky.


Honza
Autor RE: Low-end podvozek
Mitch
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1003
Bydlit: New Bor City
Registrovn od: 20.09.06
Vloeno dne 22-07-2008 14:03
J jsem pro nvrch, kter nadhodil PetrL. Z vrobn ekonomickho hlediska jsou pro tebe ALS jist vhodnj D=3mm. Pro nronj me bt pipraven sada loisek na osku D=2,38mm.
Pro bastle, kte si rdi sestav model z auta od vietnamc za 39,- k v piblinm mtku 1/32 je chassie HRS za 700,- na plastov Ites stle troku luxus. Nevim jak vy, ale j sv modely za cca 1200,- prckm pjuju jen velmi neochotn.
Navc by takov podvozek vyeil i kompatibilitu s celou klou lexanovch karoserii typu MTR32 i kody 130RS a plastovch kitu Revell Easy-Kit a spol... Ve sms to beru jako skvl npad a sm nco podobnho u dlouho chystm aspo sm pro sebe i ve velmi omezen ale dostupn srii pro ppadn zjemce. Nemm vrobn kapacity jako ALS.
Autor RE: Low-end podvozek
ALSracing
len

Pspvk celkem: 49
Bydlit: Vska
Registrovn od: 25.06.08
Vloeno dne 22-07-2008 22:05
sutor napsal:
Otzku aktulnch cen jsem zmioval z jedinho dvodu, a to s ohledem na ppadnou finann motivaci............


No j nevm, ale potovn jenom po Nmecku stoj cca 7-10 euro, pes hranici bych si tipnul tak 13-15. No a 120,- K pod jet nen (i po poslednm zpevnn koruny) onch zmiovanch 6-7 euro. No a jet k t kopii... j nedlm kopie, udlal jsem kompatibiln disky na gumy od slot-it stejn tak jako mm v plnu udlat disky na gumy jinch vrobc a nakonec mon i vyrbt vlastn silikony.

Nikdo tu peci nikoho nenut nic kupovat, kvalitn vci si vtinou svho zkaznka dve i pozdji najdou, take kdo si bude chtt nakupovat za eura v cizin bude nakupovat tam, kdo tady za koruny bude tady..... a teba i u mne.smiley
No a kdy se zmiuje o obchodncch tady co dr sklad pro aktuln potebu, napi nm, kter obchodnk m takov disky za 120,- ??? Urit to bude adu lid zajmat aby si tam mohli ten originl od Slot-itu koupit.smiley
www.alsracing.net
Autor RE: Low-end podvozek
sutor
len

User Avatar

Pspvk celkem: 359
Bydlit: Praha
Registrovn od: 10.04.07
Vloeno dne 23-07-2008 09:33
1) Potovn pi hromadnch objednvkch fakticky nehraje roli, pi odbru za cca 200,- EUR ho navc st obchodnk netuje. Pedpokldm, e tedy i ty sv disky bude rozeslat po jednom zdarma...
2) Kopie x kompatibiln disk - nechci se dohadovat a slovkait, nicmn pedpokldm, e tvj disk m vnj rozmry stejn, st vnitnch dtto, podle fotografie se jen li uloenm pruby. Je to kopie, parciln kopie, kompatibiln vrobek? Asi se shodneme na tom, e odbrateli je to jedno - podstatn pro nj je to, e na nj me dt gumy od slot.it (jsou nejlep).
3) Nenaznaoval jsem nic o tom, e bys nkoho nutil nco nakupovat, pln souhlasm s tm, e kvalitn vrobek si nakonec svho zkaznka najde. A se ti to poda a nezstane jen u vzorku.
4) Nekal jsem nic o tom, e obchodnci prodvaj disky za 120,- K - kal jsem, e za zdej alternativn vrobek bych nezaplatil vc, kdy si mohu koupit originl se zaruenou plnou kompatibilitou na inzerty a originln osu (a kvalitnmi M2) za cenu cca 160,- K. Je sice pravda, e jsem mon v jin situaci ne st ostatnch zkaznk a dostvm se pravideln 1-2 msn do zahrani, ale mm dojem, e nejsem s podobnou zkuenost sm mezi zdejmi leny.
5) Pro plnost kalkulace podobn (kompatibiln) zadn osy s vysokou kvalitou:
jednozub ILPE (modul 0,4), dut kalen osa - 140,- K (alternativa samostatn pevod a pln osa - 90,- K)
spkan loiska 2,38 - 40,- K
disky slot.it - 160,- K
Cena celkem 290-340,- K

Ale podstatn je, e se mi zd, e mluvme kad o nem jinm. J jsem neml v myslu vst polemiku nad kvalitou tv vroby i v cen - pouze jsem projevil svj osobn nzor na pedpokldanou akceptovatelnost ceny novho vrobku pro koncovho zkaznka, kter vychzel z naich zkuenost v klubu i ze zdejch reakc.
Frum m v souasnosti vce ne 100 len, jakkoliv konkrtn reakce na nabdku jsou minimln, diskuze je na podobn rovni. Myslm, e je proto zbyten vyvozovat njak zvry z dosavadnho prbhu, teprve as uke ivotaschopnost podnikatelskho zmru...

Tolik na vysvtlenou a peji hodn tst s vrobou a prodejem.


Honza
Editoval sutor dne 23-07-2008 11:30
Autor RE: Low-end podvozek
ALSracing
len

Pspvk celkem: 49
Bydlit: Vska
Registrovn od: 25.06.08
Vloeno dne 23-07-2008 16:37

Dky za vysvtlen a pn.
www.alsracing.net
Autor RE: Low-end podvozek
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 23-07-2008 19:55
eme tady jak co nejlevnji a pitom kupujeme "drah", asto nic moc auta.

Myslm, e mylenka konkurenceschopnho podvozku - jak kvalitou, tak cenou - je velmi chvlihodn. Bohuel "doma" nen nikdo prorokem. V esku mm toti obas pocit, e lidi radji nakupuj od anonymn zahranin firmy, ne od eskho malovrobce, nedej boe znmho. Kvalita ba i cena je a na dal koleji. Nco ve smyslu kamard a jet chce vydlat.

Ale abych napsal za sebe. Nemusm koupit "plafit", kdy mi za podobnou cenu nkdo nabdne eskou alternativu. Nemus to bt bezpodmnen levnj.
Technicky vzato je mi jedno jestli 2,38 nebo 3 mm. Dovolm si tvrdit, e na oba rozmry je dostupn kompatibilita.
To Sutor Jedna vc je vpoet ceny a druh je reln dodvka zbo smiley

A posledn poznmka. V T jezdila formulka (ne JMS). Karoserie Scalextric, podvozek U profil s motorem na kusu plechu (zjednoduuji). A jezdila jak z dla.
Autor RE: Low-end podvozek
sutor
len

User Avatar

Pspvk celkem: 359
Bydlit: Praha
Registrovn od: 10.04.07
Vloeno dne 24-07-2008 09:45
No vida, prvn konkrtn zkaznk se objevil, dokonce i na oba rozmry - doufm, e vt a hlavn ble specifikovan objednvka na sebe nenech jist dlouho ekat. Jsem rd, e se nenaplnily m obavy ohledn etrn esk due - vem se omlouvm za svou poten skepsi...

To Vitek:
Popsan kombinace je bn k dostn nap. u T. Zednka na prakticky vech zvodech plask, jen za ty originln disky doplat 30,- K (ale pokud vm, tak prv na nich jsi hodn uetilsmiley).


Honza
Editoval sutor dne 24-07-2008 09:54
Autor RE: Low-end podvozek
vitek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1642
Bydlit: Zln
Registrovn od: 07.12.06
Vloeno dne 24-07-2008 10:26
Nepsal jsem to jako zkaznk, ale chtl jsem tm zdraznit, e je mi jedno od koho nakupuji. Nikdy jsem netrpl syndromem co je esk, to je hezk a ani sentimentem po esk alternativ.
A co se tk cen, tak prv ILPE m na netu cenk s cenami hodn starho data. Dolar propadnul, koruna poslila a ceny se nehnuly.
Ano nkupy ze zahrani jsou eenm. Pokud nkdo nespch, tak se velmi vyplat jihovchodn Asie a jej e-shopy (k pokozen zsilky dojde a na esk pot smiley ). Nkupy nad 200 euro, cesty do zahrani a ani dostupnost na zvodech nee podstatu problmu. Prost v esku NEN e-shop, kter by nabzel tuto biuterii - osy, disky, loiska ..... v rozsahu bnm na zpad od naich hranic. A to ani s delmi dodacmi lhtami jako neskladov zbo.

Ale zpt k podvozku. Konstrukce na bzi "plafitu" za rozumnou cenu si zde svho zkaznka najde. Kdy nic jinho, tak proto, e oficiln nabdka tchto podvozk zde nen. Myslm tm e-shop, kde kliknu a objednm.
Ovem my kluci co spolu mluvme, vme kde nakoupit i uetit smiley
Autor RE: Low-end podvozek
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 24-07-2008 11:43
My tady rozumujeme a koruna zatm lehce oslabila smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Low-end podvozek
ALSracing
len

Pspvk celkem: 49
Bydlit: Vska
Registrovn od: 25.06.08
Vloeno dne 24-07-2008 23:02
Mitch napsal:
J jsem pro nvrch, kter nadhodil PetrL. Z vrobn ekonomickho hlediska jsou pro tebe ALS jist vhodnj D=3mm. Pro nronj me bt pipraven sada loisek na osku D=2,38mm.
Pro bastle, kte si rdi sestav model z auta od vietnamc za 39,- k v piblinm mtku 1/32 je chassie HRS za 700,- na plastov Ites stle troku luxus. Nevim jak vy, ale j sv modely za cca 1200,- prckm pjuju jen velmi neochotn.
Navc by takov podvozek vyeil i kompatibilitu s celou klou lexanovch karoserii typu MTR32 i kody 130RS a plastovch kitu Revell Easy-Kit a spol... Ve sms to beru jako skvl npad a sm nco podobnho u dlouho chystm aspo sm pro sebe i ve velmi omezen ale dostupn srii pro ppadn zjemce. Nemm vrobn kapacity jako ALS.



J osobn m u celkem vyjasnno, podailo se vyeit vrobu osiek 2,38mm, take jednoznan jedna linie pjde v kompatibilit s SRC klasikou. Vedle toho bude i linie s prmrem 3mm co je kompatibiln s Ites a Faro a hlavn s klasickmi Plafity. Podstatn je taky to, e na prmr 3mm mm na skladech dostatek levnch kulikovch loisek.

Abych trochu pokroil dovolm si nastavit dal podtma a to otzku vodtka a sbra. Jsou to jedny z mla komponent, kter budu muset nakupovat, take si rd vyslechnu nvrhy a doporuen jak vybrat a od jakho vrobce i dodavatele. Samozejm jsou mon i rzn alternativy na plast i devo.
www.alsracing.net
Autor RE: Low-end podvozek
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 25-07-2008 08:29
Vod9rko, pro takov koncept je trochu pot stanovit a myslm, e nejjednodu by bylo ho nedodvat. Pro?
Pokud je podvozek uren i pro domc plast, tak je tk najt njak kompromis. Leckter vodtko v Ninco drhne, protoe je irok, v Scalextric, protoe je vysok. Na Faro je teba roztahovat kartky a na Ites dky trolejm nad drhou se zase u vtiny vodtek po roztaen kartk rychle opotebovvaj. SRC vodtko se a na vyjmky do dnho plastu nevejde a jet je do vtiny 1:32 kastl dky zpsobu uchycen a velikosti velk. J bych to nechal bt, tak jak jsem navrhovat ve.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Low-end podvozek
JMS
len

Pspvk celkem: 349
Bydlit: Holeov
Registrovn od: 21.03.07
Vloeno dne 25-07-2008 08:37
j bych zase ekl, e src vodtko by se dalo uzpsobit i na plast.
V T stailo vodtko pouze troku seznout na vku a funguje.
Na carree je bez problm a pokud m ninco u drku, nen problm ztenit.
No a na devo to je bez problmu.
Karte na zasunut a co by mohlo bt lepho.


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Low-end podvozek
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 25-07-2008 09:31
Ites/Faro m velmi irokou drku a Carrera m drku do kter se vejdou vodtka na devo bez pot, to je ale vyjmka. U vtina ostatnch plast to tak jednoduch nen a tak je urit jednodu si dt vodtko podle poteby, ne se s njakm, kter nepasuje pilat.
Kartky na podnm vodtku na 1:32 jsou tak nasouvac a jet daleko ten a tak model tolik nezvedaj. Kad proveden vodtka m nco do sebe a nelze z ani jedonoho vodtka udlat univerzl na ve. Proto je myslm lep to co jsem napsal ohledn vodtka ve.


http://132slotcars.blogspot.com/
strana 2 z 3 < 1 2 3 >
Pesko do fra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorsk prva
Administrtoi

TOPlist

DDM HRADEC KRLOV

Seznam novinek
Kalend
BPA Gallardo + Vsledky
O DDM Bark

PIHLEN
Jmno

Heslo



Zapomnli jste heslo?
Zadejte o nov zde.
NHODN FOTOGRAFIE
150
150
Setkn Liboovice
RYCHL VZKAZ
Pro zasln muste bt pihlen.

Dosud dn vzkazy.
PTOMNI
Host: 3
dn len online

Registr. len klubu: 255
Neaktivovanch len: 0
Nejnovj len: Gobio