AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 22:28:23 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | 1:32
strana 1 z 2 1 2 >
Autor Veterán z ABC
ShiSo
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Praha
Registrován od: 29.08.12
Vloženo dne 04-09-2012 16:57
Pri vcerejsim prohrabavani se a prohlizeni vhodnych papirovych karoserii na pokus o stavbu kastle jsem narazil na jeden navod z ABC na predelavku stareho vetrerana od SMER 1:32 na autodrahu.
Jednalo se o model Renault z roku 1911 (koukal jsem ze stare modely smer jsou dostupne i dnes temer v kazdem hrackarstvi)
Chtel jsem se optat, nezkousel nekdo z Vas toto postavit? Ram je zde uvaden z medeneho dratu, letovany. (pokud to neodporuje nejakym pravidlum, oscanoval bych a hodil sem, aby bylo videt o cem je rec)
Prislo mi to jako celkem zajimavy napad. Nebo nema nekdo nejake dalsi podobne navody co kde u nas i ve svete vysly?
Editoval Pepino dne 05-09-2012 13:59
Autor RE: RE:veterán z ABC
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 04-09-2012 17:42
To ShiSo- já se sice nezabývám měřítkem 1/32, ale měřítkem 1/43 /Carrera Go/.
Auta nekupuji,ale dělám si je.V podstatě to samé se dá použít na 1/32.A již karoserie z papíru.Vystřihovánek je všude plno a i na internetu ke stažení zdarma,jen to upravíte a vytisknete v měřítku ,které potřebujete. Jak jste zde psal tak modelaříte ,tak by to něměl být problém.A navíc v měřítku 1/32 existuje plno
plastikových stavebnic,které se dají použít na dráhu.Další možností jsou různé hračky autíček.Někdy člověk narazí na pěkné kousky a není to drahé.Většinou jsem narazil na měřítko 1/32. A co se týče podvozku dá se použít plast.A nebo letovaný podvozek z drátů a mosazného plechu / tak jsme to kdysi dělali/.Já například používám na podvozky jednostranný kuprextit.Mrkněte na stránky T.Herdera/ Herderova auta./ Tam je plno nápadů.A nebo si vezměte mustr z měřítka 1/43, které dělám já, popř.mrkněte do fotoalba.Tam je plno nápadů.Navíc v měřítku 1/32 se lépe shání ND na vlastní stavby. V 1/43 je to trochu horší,ale dá se. Jirka B


Jirka B
Autor RE: Vetran z ABC
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 04-09-2012 18:39
Vím, o jaký návod se jedná a taky o jaké auto.
http://modely-32.webgarden.cz/image/16261189
http://modely-32.webgarden.cz/image/16261207
Dnes ten návod vnímám spíš jako ukázku toho, že to jde, než že bych je využil. On ani tem model není na dnešní dobu žádná sláva. Jinak se Ti celá stavba bude komplikovat i tím, že některé v návodu použité díly se už hodně dlouho nevyrábí a v zásobě je asi nemáš.
Pokud se jedná o stavbu prvního dráhového modelu, zkus se napřed pustit do něčeho jednoduššího a do něčeho co následně aspoň trochu slušně pojede. Napadá mně třeba kit Ferrari F40 od Slot.it. I když je to jen "skládačka". Nebo zabuduj HRS (uni podvozek od Slot.it) do Easy kitu od Revellu. A když chceš za každou cenu modelařit - barvit, lepit, lakovat a dekálovat, tak využij nějaký white kit od Slot.it.
Pokud si ovšem chceš dokázat, že tu předělávku zvládneš a nepočítᚠs tím, že by auto často a dobře jelo, tak do toho samozřejmě jdi. smiley



ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Vetran z ABC
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 04-09-2012 20:09
Lecos co ještě před pár lety vypadalo jako příjemná cesta jak si postavit model se s dostupností dílů dnes ukazuje jako nesmyslné kutilství za každou cenu. Návody z dob našeho dětství jsou už dnes mimo rozumné hranice, a to nejen způsobem stavby ale i kvalitou výsledného produktu.

Již mnohokrát zmíněné stránky Toma Herdera jsou dobrým příkladem, co a z čeho se dá postavit. Jenom je potřeba upozornit, že Tom je opravdový modelář s dlouhou praxí, zkušenostmi z mnoha oborů a modelářským zázemím, takže to co on běžně realizuje může být pro mnoho ( spíš bych řekl většinu- ) jiných nadlidský výkon.

Z pohledu 1/48 se jeví 1/32 za užasný ráj plný stavebnic a materiálu, ale opak je pravdou, jestli je někdě přetlak dílů, materiálů, stavebnic atd., pokud budeme diskutovat o závodních vozech, je torozhodně měřítko 1/24.

Takže já osobně bych souhlasil s tím, že pokud stavět, tak buď white kity, nebo plastikové stavebnice a HRS či jiný komerční podvozek. Vše ostatní je dnes pouze dobrovolný návrat ke kořenům smiley




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Vetran z ABC
Ivan
člen

Příspěvků celkem: 461
Registrován od: 19.01.07
Vloženo dne 04-09-2012 20:53
No, já to tenkrát postavil a pak jsem si vynadal za zkažení původního auta. vůbec to nebylo dobré pro jízdu a byla to práce zbytečná.
Autor RE: Vetran z ABC
rockmaster
člen

Příspěvků celkem: 86
Bydliště: Bratislava
Registrován od: 01.08.11
Vloženo dne 04-09-2012 20:54
Ja osobne by som akykolvek pokus o modelarinu a originalitu iba podporil.Idealne je zacat fotografiami a modelovanim kopyta,cez vyrobu formy az k vyrobeniu celeho modelu.Ale to chce veru mesiace zanedbavania najblizsich a minanie penazi na neuveritelne drahe materialy.Papierove modely su vobec tou uplne najlacnejsou variantou,tak preco nie?Ak mate podobnu diagnozu,tak hor sa do toho :-))))
renovacianabytku.sk
Autor RE: Vetran z ABC
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 04-09-2012 21:27
To rockmaster Renault 1911 je plastiková stavebnice firmy Směr v udávaném měřítku 1:32. A v ABC kdysi dávno vyšel návod na přestavbu tohoto kitu na autodráhu. Nebyl to jediný návod z té doby, který směřoval k autodráze. Ale jak bylo výše řečeno, tak z dnešního pohledu je to mimo.

Ad papír. Na stavbu doplňků okolo modelové dráhy dobrý. Na velmi jednoduché karosérie, které nebudou pracné na stavbu a pro "začátečníky" taky. Ale skutečný papírový model - karosérii bych na dráhu nepoužil. Typickým příkladem takové nevhodnosti je například Sauber Mercedes C9 v 1:24 http://img.blesk.cz/static/old_abc/imgdb/original/phpnHq9zP.jpg nebo Lancia Beta Monte Carlo Turbo v 1:32 http://img.blesk.cz/static/old_abc/papir_arch/32/Lancia_Beta_Monte_Carlo.jpg . Jen podotýkám, že jsou to stále ty jednodušší modely. smiley


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Vetran z ABC
ShiSo
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Praha
Registrován od: 29.08.12
Vloženo dne 04-09-2012 22:56
Ok, rad si necham si poradit. Urcite to neni o tom ,ze bych chtel za kazdou cenu "lamat hory". Spis se mi libila myslenka modelareni z dostupnych domacich produktu.
Nicmene po precteni Vasich prispevku a zrale uvaze zamirim prvnim modelem spise do komercni sfery jak nekdo radil: kit Ferrari F40 od Slot.it. nebo neco podobneho....
Nicmene ta prvotni myslenka mne jako novacka nadchla a mozna se k ni pozdeji vratim....smiley Kdyz uz pro nic jineho, tak pro ten zajimavy model vozu (a proste budu pocitat s tim ,ze to bude po jizdnich vlastnostech "sunka" smiley )
Autor RE: Vetran z ABC
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 05-09-2012 11:38
Kdybys to myslel s modelařením okolo dráhovek vážně, tak bych doporučoval od Směru jejich modely 1/24 Talbot Lago a Alfa Romeo Alfetta. Jednak mᚠna tutoriálech Tomáše Herdera i perfektně popsaný postup ke stavbě jednoduchého šasi a druhak by to nebyla jen samoúčelná akce, protože s hotovým modelem by bylo možné se i zúčastnit pořádaných závodů starých monopostů. Navíc stavebnice stojí ve srovnání se zahraničními kity pár korun.
Fakt je ale ten, že na domácí dráhu to není...
Autor RE: Vetran z ABC
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-09-2012 12:50
Ještě k těm stavebnicím v 1/32, pěkné stavebnice a ani ne drahé, kde je karoserie vcelku, což je pro stavbu modelu na autodráhu vhodné má ARII.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: RE:veterán z ABC
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 05-09-2012 14:12
Teda pánové,nedá mi to abych nenapsal znovu.přestože 1/32 není moje parketa.
Aspoň si myslím ,že se bavíme o měřítku 1/32,ale i kdyby to bylo 1/24 tak je to pořád stejné. Jak jsem pochopil ShiSo chce i modelařit.Já jsem o tom už kdysi psal,jaký je to pocit ,když si sám zhotovíš funkční model. A to že by model neměl
dobře jezdit není pravda.Velice mě překvapilo,jak mu rozmlouváte stavbu vlastního modelu,by z papíru. A pokud ne papír , tak plastikových stavebnic je dost jak v 1/32 tak v 1/24.Stačí jen mrknout na weby.A nemusí to být jen zahraniční weby a obchody.Ale i tam je někdy přijatelná cena a dá se to. Za druhé ShiSo psal o domácím ježdění s kamarády. Pokud by chtěl na závody, tak si asi zakoupí model třeba od Slot it.Ale na doma? Ono taky dát za model auta 1000,-Kč a více není pro každého zas tak málo.Aspoň když to převedu na sebe.Něco jiného je pokud někdo nechce modelařit a nebo to neumí atd. Modelaření se totiž úplně vytratilo. Tímto jsem nechtěl nikoho naštvat,ani urazit.Ale když má někdo chu modelařit.proč ne.Není nad pocit dobře vykonané práce.Čím nás bude víc,tím líp. Jirka B


Jirka B
Autor RE: Veterán z ABC
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-09-2012 16:21
Jirko, možná to špatmě vyznělo, ale myslím, že nikdo nechtěl kolegu odradil, ptal se a my mu ve zkratce vylíčili, na co jsme za těch někdo pár let, někdo pár desítek let přišli - a to, že a dělᚠco můžeš, prostě opravdu dobrý model jak na pohled, tak na ježdění stavět doma spotřebuje pořekvapivě hodně energie, času a leckdy i peněz, takže pokud chce hodně jezdit a ne trávit všechen vzácný čas v dílně, tak se taková stavba nevyplatí. Nic víc, nic míň.

Co se týká stavu v 1/32, tak stavebnic, nebo použitelných modelů v plastu je opravdu málo. Věř mi, stavím a sbírám modely Porsche. I když je to jedna z nejprofláknutějších značek ve sportu, tak najít kloudnou stavebnici v 1/32 je fakt dřina a při ceně resinových polotovarů na trhu je to spíš finanční sebevražda, než modelařina.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Veterán z ABC
ShiSo
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Praha
Registrován od: 29.08.12
Vloženo dne 05-09-2012 16:38
Ono souhlasit se da asi s obema stranami. na jednu stranu chapu a vitam varovani treba pred slepou ci neuspesnou cestou....
(Je to asi jako by Vas nekdo zrazoval pred stavbou modelu ze stareho FROGU=polotovar )

Na druhou stranu, nedelam si zavodni ambice a chci modelarit hlavne pro radost a zabavu. A pocit, ze si slozim ,neco co jezdi, sam je k nezaplaceni. Nicmene uznavam, ze zacinat s necim jako je trubkovy podvozek, kde navic cast dilu bude vzhledem k dnesnim modelum nepouzitelna asi neni uplne to prave.
Ale tu papirovou Lancii Beta Monte Carlo Turbo v 1:32 http://img.blesk.cz/static/old_abc/papir_arch/32/Lancia_Beta_Monte_Carlo.jpg
jsem zrovna vcera vytahnul a urcite ji zkusim:-)
Autor RE: Veterán z ABC
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 05-09-2012 20:41
To Jirka B Pokud si to dobře přečteš a teď mluvím za sebe, tak jsem rozmlouval jen stavbu konkrétního kitu - Renault 1911. Ne modelaření a stavbu jako takovou.
A ještě k papíru. Postavím li papírovou kastli z "pěti" dílů a za "hodinu", tak OK. Ale pokud budu stavět skutečný papírový model, jehož životnost je na dráze minimální, i několik desítek hodin, pak to pro mně ztrácí smysl.
A konkrétně zmiňovaná Lancia je prostě produktem doby. Je určena jak na podvozek Ites, tak na speciální podvozek z kartonu. Proporčně je samotný model mimo. Mimochodem, kartonový podvozek byl publikován i na formuli - model měl následně karosérii inspirovanou Lotusem. A papírových modelů aut přizpůsobených pro přestavbu na dráhu - podvozky Ites - vyšlo víc. Namátkou Bugatti T32 a Porsche 917/10 Can-Am.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Veterán z ABC
ShiSo
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Praha
Registrován od: 29.08.12
Vloženo dne 05-09-2012 22:27
Souhlas, že použitelnost papíru asi není nějak extra vysoká, ale když k tomu člověk přizpůsobí jízdu, třeba to hned nerozšmelcuje:-)
Prostě moje prvotní nadšení zahrnuje i stavbu z papíru.
IMHO neměl by někdo ty další modely k nahlédnutí jak píše Vítek?
Autor RE: Veterán z ABC
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 05-09-2012 23:09
Tady je Bugatti T32.
http://www.papirove-modely.cz/img/upload/modely/bugatti-t32-1/20091224104359-59786-v.jpg
A tady pak Porsche 917/10 Can-Am.
http://img.blesk.cz/static/old_abc/papir_arch/25/Porsche917-10.jpg
A tady mᚠz tohoto webu Lancii i s tím papírovým podvozkem.
http://www.slotcarsworld.cz/forum/attachments/jir7.jpg

Vše by mělo být k dostání na největším českém aukčním portálu.

A tady je jedno z využití papíru u domácí autofráhy - Start a cíl a Tribuna. A šedý Ites. smiley
http://img.blesk.cz/static/old_abc/papir_arch/25/Tribuna_k_autodr_ze.jpg
Ještě vyšel jiný Start s věží a servisní garáže. Z aut pak Lada Niva, Fiat Ritmo Abarth a Mitsubishi Pajero. Z toho co si vzpomínám. Jo a ještě figurky - jezdci, mechanici apod.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Veterán z ABC
ShiSo
člen

Příspěvků celkem: 16
Bydliště: Praha
Registrován od: 29.08.12
Vloženo dne 06-09-2012 09:36
Díky moc.
Papirový podvozek je mazec, to asi zkouset nebudu, ale ty kastle a stavby určitě ano. Něco z toho mám doufám doma v archivu. Kdyby měl někdo doma něco z toho volné ,dejte please vědět :-)
Autor RE: RE:veterán z ABC
Jirka B
člen

Příspěvků celkem: 209
Bydliště: Brno
Registrován od: 02.05.09
Vloženo dne 06-09-2012 10:12
TO všem.Možná to na mě tak zapůsobilo-všem se tedy omlouvám. Je pravda,že takový veterán se asi moc na dráhu nehodí.Ale papír bych vůbec neodsuzoval.Jsou pěkné návody,někdy pracnější,ale o to lepší je výsledek.A co se týká výdrže.Dělal jsem jich několik a všechny vydrželi ,někdy víc jak plast. Vrch stříkám barvou a pak lakem.Nenechávám původní zbarvení.Vnitřek vytřu epoxidem a je to.Podvozek nikdy z papíru.Je dost jiných způsobů,jak postavit podvozek.
To ShiSo-mrkni na na web ...ymjr..Tam se dají stáhnout návody a modely. Je toho plno.Je otázka,zda chceš něco jednoduchého ,jak píše Vítek z 5 kusů,nebo složitější model.Já jsem si toho stáhl plno z webů od F1 až po Mc Laren F1 nebo Bugatti Veyron,což jsou již pracnější modely.Ale stojí to za to.Jirka B


Jirka B
Autor RE: Veterán z ABC
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 06-09-2012 15:12
Myslel jsem si to. Problém je v tom, co kdo považuje za papírový model. Já vytištěnou vystřihovánku maximálně s lakováním a ty mᚠpředtištěný model jen jako mustr pro laminátku. smiley

To ShiSo Dávej si pozor na vydání. Obecně platí, že většina modelů vyšla vícekrát a starší věci měly horší papír i tisk. smiley A ohledně nabídky spíš fakt mrkni na Aukro. Ceny u těchto autíček jsou mírné. Start a cíl a tribunu je problém sehnat, servisní garáže jsem ani nikdy neviděl postavené. Tam je to v návodu kombinace s překližkou, tak asi proto.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Editoval vitek dne 06-09-2012 15:18
Autor RE: Veterán z ABC
rockmaster
člen

Příspěvků celkem: 86
Bydliště: Bratislava
Registrován od: 01.08.11
Vloženo dne 06-09-2012 22:37
Presne to ma napadlo.Myslim,ze papier moze mat zopar vyhod.Staci ho totiz natriet epoxidom a zalisovat medzi 2 skla.Neviem vsak ako by tym presiaknutim zmenil farbu.Papierova karoseria musi byt asi velmo lahka.
renovacianabytku.sk
strana 1 z 2 1 2 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
45
45
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio