AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 11 2024 18:01:46 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Design aut
strana 1 z 2 1 2 >
Autor karoserie modelů
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 20-01-2007 16:32
Vítku, myslím, že na doma se kastle od diecastu moc nehodí (jedině snad v autě s 2ma motory), nezapomeň, že v SRC se používají jinačí motorky a na takové nemáme ani zdroj, ani ovládače....a já ani prachy, nehledě na to, že ta dráha by fakt chodila po stole....
Pokud se Ti kastle z diecastů líbí, vidím východisko v odlitku (mám s tím určité zkušenosti ještě z dráhy 1/43, ale není to levná záležitost, tak udělat 6 ks karoserií, jednu si nechat a 5 prodat... A zde jde opravdu napodobit vše, k čemu seženeš předlohu. Ale je to i dost pracné.
Přikládám 2 obrázky (vždy vlevo diecast, vpravo kopie):
H.
Honza sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Honza dne 20-01-2007 16:34
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Karoserie - odlitek
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 20-01-2007 16:35
2. obrázek:
Honza sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Honza dne 20-01-2007 16:39
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Odlitky karoserie
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 20-01-2007 19:02
A pak taky au, au, aúúúúú, toto bolí, když to po přípravě k lití, vytvoření formy, odlití, zatuhnutí, očištění, natmelení, nalakování, čekání až všechny vrstvy a laky zatvrdnou, vložení oken, polepení nálepkami, vyřešení přichycení k šasi po několika ujetých kolech rozbiješ....

Snad vložit do toho hodně sklotextilu a okna spíš jen namalovat....

Příklad něčeho podobného - Brutus1, vlastní design, auto z balsy - na sváteční projížďku a opatrně, opatrně a nepůjčím, nepůjčím :
Honza sem připíchnul tento obrázek:

www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: Re
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 20-01-2007 19:29
Lepší by byla gumasmiley (Vesnčko má...)
H
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: karoserie modelů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 20-01-2007 22:09
Každý z nás občas objeví auto, které se mu líbí a zůstává otázkou kolik je ochoten obětovat. V jiném vláknu mi byla nabídnuta alternativa. Taky cenu neuvedu, ale vložím link http://www.lemansminiatures.com/produit.php?idproduit=525 A vím, že tolik neobětuji smiley
A to obětování není jen o penězích, ale i o čase.
Při některých postupech to pak chce vybavení, znalost technologie a trpělivost - neb žádný učený jak je známo z nebe nespadnul. A jelikož mám omezené prostředky, čas a ruku na srdce i schopnosti, tak musím dělat kompromisy.
Takže vím, že lisovat taky nebudu, ale pokud někdo něco zajímavého udělá a za rozumnou cenu nabídne, tak spíš koupím.

To Tom. Nemᚠprosím link do toho španělska. Španělsky sice neumím, ale pokud to stojí za to, mohl zajistit překlad.
Autor RE: karoserie modelů
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 20-01-2007 23:10
Už delší dobu se chystám napsat něco delšího o tom, že se pohybujeme v roce 2007. Ne 1957, 1967 nebo 1977 !!! A jestliže se tu budeme bavit o DOMÁCÍCH autodrahách, tak nevidím jedinej důvod, proč autíčka nějak bastlit, jak za bolševíka.Podívejte se na český servery dovozců a na jejich sotiment.Tedy na to, co můžete bez problémů zakoupit u nás v republice. A většina kliklak kitů nebo kitů se stejně dělá i na podvozku. A ty začínaj bejt čím dál, tím více vychytanější.

Např. Ferrari 166/212 MM od Carrery má dva magnety - před a za zadní nápravou. To je skoro nevypadnutelný autíčko !!!

Fly a např. jeho Corvetty C5 maj uchycenej podvozek u zad. nápravy jen na jednom vrutu a celej podvozek je tím docela slušně odpruženej.

A tím jsem se dostal, podle mne k největšímu problému při úpravě kitů - připevnění karosky k podvozku !!! Řešíte tady nějaký slévárensko - metalurgicko-plastový výlisky, ale jak přidělat kasličku k podvozku tu nikdo nenapsal. Vynechte špendlíky,suchý zipy apod. Už jsem to tu někde psal, že já nakonec vždycky po různým laborování, zůstal u lepicí pásky. Ale ta má jednu nevýhodu - při jejím sundavání si sebou veme i obtisky (dávám pouze vodní) a to je mi pak trochu líto.


A jestli vám chybí tunění? heh? I ty origoš káry se daj tunit.Převody, kola, motory, pneumatiky....

Chybí vám kára na závody? Kupte si Ferrarko od FARA !!! Je za slušnej peníz a je skoro nerozbitný (vlastní zkušenost), teda krom zrcátek. Ty už mi chyběj oběsmiley Když takhle budete bourat s udělaným kitem - třeba Ferrari 250LM od Airfixu - tak už z něj budete mít tak akurát hromádku šrotu !!!





HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: karoserie modelů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 21-01-2007 10:53
Opravdu na trhu mnoho zajímavých aut není a asi ani nebude a nebo jsou v nedostupných realcích. A tady je jedinou altenativou vlastní tvorba.
A v 1:32 je to ještě o něco větší bída, protože i těch kitů je málo.
To HWSlot. Možná jsem špatně hledal, ale v 1:32 jsem například nenašel
- Nissan 390 GT1
- Toyota Toms Supra - Castrol
- Sauber Mercedes C9

Oproti minulému systému je nabídka naprosto úžasná. I v tom, že nebastlíme na koleně a vše. Samozřejmě, že je víc důvodů proč si autíčko udělat, dodělat a nebo předělat. Například dobrý pocit a radost z vlastního díla.
Autor RE: karoserie modelů
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 11:39
To jste opravdu špatně hledal. Nissan R390 GT1 je na trhu skoro dva roky, já jej mám 5 měsíců nebo jsem čekal na startovní číslo 21 Clarion. Sauber C9 je na trhu asi rok. Nejlepší kusy jsou už samozřejmě pryč. Dělá se ve dvou alternativách. Rozdíl je v nasávacích otvorech předních brzd a v zadním křídle. Do dvou měsíců by měl být na trhu černý model AEG. Máme s kolegou objednané dva, v případě Vašeho zájmu můžeme rozšířit objednávku ještě o jeden kus.

Nejedná se o kity, ale o dráhové modely ve velmi dobré kvalitě, jak z jízdního, tak modelářského hlediska.
Editoval LS dne 21-01-2007 11:41
Autor RE: karoserie modelů
LS
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 133
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 12:02
[quote]LS napsal:
To jste opravdu špatně hledal. Nissan R390 GT1 je na trhu skoro dva roky, já jej mám 5 měsíců nebo jsem čekal na startovní číslo 21 Clarion. Sauber C9 je na trhu asi rok. Nejlepší kusy jsou už samozřejmě pryč. Dělá se ve dvou alternativách. Rozdíl je v nasávacích otvorech předních brzd a v zadním křídle. Do dvou měsíců by měl být na trhu černý model AEG. Máme s kolegou objednané dva, v případě Vašeho zájmu můžeme rozšířit objednávku ještě o jeden kus.

Nejedná se o kity, ale o dráhové modely ve velmi dobré kvalitě, jak z jízdního, tak modelářského hlediska

K Vašemu názoru že ... Opravdu na trhu mnoho zajímavých aut není a asi ani nebude ... Vám sděluji následující: Na světovém trhu je nepřeberné množství dráhových modelů, nebo vzniklo několik nových výrobců a ti se předhánění s novinkami. Každý si může koupit co zrovna chce nebo co sbírá. Modely jsou vesměs dostupné, cena i s dopravou bývá do 1600 Kč (neplatí pro zaslání jednoho modelu). Záleží pouze na finančních možnostech každého z nás, i když 2 - 3 kvalitní kousky ročně by si snad mohl dopřát každý. Dále si myslím, že v poslední době jsou modely většiny zahraničních výrobců natolik kvalitní, že je hřích je dobastlit na koleně.
Autor RE: karoserie modelů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 21-01-2007 12:26
Díky za informaci. Asi jsem špatně hledal. Mohu poprosit, možná i za ostatní, o linky.
Sohlas s tím, že model za 1600,- je v pohodě. A mžná i toto forum může přispět k to mu, že se pár lidí domluví a sdruží objednávku. Díky za nabídku.
Autor RE: Pla-Fit:
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 15:50
Zdravím všechny

Tome, je někde lepší foto toho Pla-Fit, jak to drží k tělu?, kde to najdu???

LS - u Tvých příspěvků mi chybí linky

Ještě přiložím obrázky svého připevnění, materiál je komatex, přilepeno vteřiňákem k tělu, dofrézováno ruční bruskou, vyvrtány díry podle děr v šasi na vruty, na šasi nalepeny gumové kostky:

Ahoj,ahoj, H
Honza sem připíchnul tento obrázek:

www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: obr2
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 15:51
obr2
Honza sem připíchnul tento obrázek:

www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: obr3
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 15:52
obr3
Honza sem připíchnul tento obrázek:

www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: karoserie modelů
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 21-01-2007 22:14
tome - plafit je jestli se nepletu původem čtyřiadvacetinka a kovovej. A jako takovej je pro MNE A NA MOJI DOMÁCÍ autošku nepoužitelnej!!!

vítku - trochu jako malejsmiley - jenom u Rebase v regálech je cca. 500 autíček od 6ti výrobců (jestli se nepletu) a tobě se zachtělo jenom a pouze tří, který tam zrovna nááááhodou nemásmiley na druhou stranu, jsi ochoten akceptovat cenu za jednu káru 1600,- kaček - tak ti řeknu, že se daj sehnat i podstatně levnějc !!

Honzo - nemᚠčas mi přidělat nějaký šáska na tyhle kastličky?smileysmiley Koupil jsem je kdysi, když nebyl takovej výběr hotovejch autíček, trochu sem je namaskoval - některý - a teď jsou odložený v krabici, jako nepojízdný vrakysmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
HWSlot sem připíchnul tento obrázek:


Editoval HWSlot dne 21-01-2007 22:17
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: karoserie modelů
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 23:16
HWS - Pošli mi prosím tu fotku zvětšenou na můj e-mail. Nevím, jestli to myslíš jako vtip?smiley Napiš, věřím, že to zvládneš sám levou zadní....smiley
Ale hlavně bych si chtěl prohlédnout, co to tam všechno máš...
H
Editoval Honza dne 21-01-2007 23:33
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: karoserie modelů
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 21-01-2007 23:38
Toooo Honza !! - Pošli mi prosím tu fotku zvětšenou na můj e-mail. Nevím, jestli to myslíš jako vtip. - jestli to patřilo mně, tak si moc srandu nedělám.Ještě někde nějaký kastličky mám a taky jsem uvažoval, že bysem ze všech českejch autíček vyházel ty kovový podvozky a nahradil je nějakejma jinejma. Původně jsem se domlouval s Jarkem, že vyšpekulujeme nějakej univerzál a on by to pak nasekal z kuprexu. A měly to bejt podvozky i s magnetama.Ale asi z toho sejde - nějak se mu to v práci sesmeklosmiley
Takže teď mám tak 25-30 autíček k ničemu. Buďto nejezděj (nemaj podvozek) nebo se po dráze pouze pohybujou smiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: karoserie modelů
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 21-01-2007 23:57
To HWS - Jo, to patřilo Tobě, tak mi napiš na mejla, pošli prosím tu fotku a dej vědět, co bys chtěl. Jarkovi snad zavolám a zeptám se, what's happened.
H
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: karoserie modelů
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 22-01-2007 00:23
Nebudu tu nikomu vnucovat svůj názor, ale mrkněte sem:http://www.hwslot.estranky.cz/clanky/tuning/prestavba-kitu


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: 1*
Honza
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 432
Bydliště: Ostrava
Registrován od: 30.11.06
Vloženo dne 22-01-2007 11:14
Moc hezké stránky....
A k tomu kitu je fakt asi lepší zgruntu nový šasi, mám podobné zkušenosti...
H
Editoval Honza dne 22-01-2007 11:16
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: karoserie modelů
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 21-08-2009 12:49
Nemáte, nebo nevíte kde najít blueprints nebo kvalitní foto Riley MK XX od Penske a Brumos zezhora a z boku. Ve provedení karoserie obou týmů je dost rozdíl a nějak se mi to z toho co mám nedaří chytit.

Díky



Petr L sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Petr L dne 21-08-2009 12:50
http://132slotcars.blogspot.com/
strana 1 z 2 1 2 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
07
07
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio