AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 13:07:00 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Software k dráhám
strana 7 z 9 << < 4 5 6 7 8 9 >
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 09-12-2008 23:58
Jenom informace pro zamyšlení odborníkům. V programu slotrun maká optická závora kterou jsem dříve uvedl naprosto spolehlivě přes sériový port a zkouším přejet vodítkem přes snímač sebevětší rychlostí jakou dokážu vyvinout. V programech laptimer či slotman však ne, takže si myslím, že v tom hraje roli i software. Zapojení mám jen to jednoduché, které uvádí slotrun na svých stránkách.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 10-12-2008 00:10
Ještě pokud se v tom někdo bude vrtat, u Laptimer jsem nezaznamenal jakýkoliv problém se čtením při použití printerportu. Ke zkoušení jsem použil pouhé zkratování určených pinů.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Standa82
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 113
Bydliště: Praha
Registrován od: 15.06.08
Vloženo dne 13-12-2008 23:44
Počítadlo je hotové. http://www.slotcar.cz/slotcar_cz_aktualne/index.htm
Nyní bude následovat ostré testovaní na okruhu.
Cena materiálu je v současné době asi 550,- Kč pro osm drah.
Přesnost měření je 0,001 s.
Maximální rychlost pro změření průjezdu vozu cílem je při délce vodítka 10 mm asi 60 m/s.


Vývoj komponentů pro českou digitální autodráhu.
Editoval Standa82 dne 13-12-2008 23:45
www.slotcar.cz
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 14-12-2008 09:34
Stando to je perfektní. Přivezeš mi to ukázat?


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Standa82
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 113
Bydliště: Praha
Registrován od: 15.06.08
Vloženo dne 14-12-2008 16:40
Jasně, že ukážu. smiley Pokud mi vyvedeš "dráty" z těch optických závor s LTH 301-07 co mᚠv dráze, můžeme to i odzkoušet. smiley


Vývoj komponentů pro českou digitální autodráhu.
www.slotcar.cz
Autor RE: Jak to vypadá s náhradou RaceControlu pro SlotMana:
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 14-12-2008 18:27
Zahodil jsem původní návrh měřícího boxu - důvodem bylo, že jsem použil poměrně starý jednočip řady x51, který je zbytečně drahý a má zbytečně moc nohou, které se nevyužijí. Navíc začíná být nedostupný a jsou již levnější alternativy. Slotman jak jsem nakonec zjistil potřebuje pracovat se signálem DTR sériového portu a vyžaduje informaci o zahájení a ukončení průjedu senzorem, takže by se to stejně muselo přeprogramovat a překopat hardware.

Navrhl jsem nové zapojení s AVR jednočipem ATTINY2313, který má podstatně vyšší výkon, než staré jednočipy řady x51 a má polovinu nohou a je levnější. Protože jsem AVR zatím neprogramoval, budu se muset s ním ještě důkladně seznámit, ale myslím, že to nebude problém - v emulátoru jsem pár věcí zkoušel a je to relativně jednoduché.

Podařilo se mi rozběhnout komunikaci se SlotManem na úrovní sériové komunikace - napsal jsem vlastní JNUTL.DLL pro komunikaci kterou jsem navrhl. Co víme - komunikuje se na 4800bps a to tak, že SlotMan otevře komunikaci a v okamžiku, kdy startuje závod nahodí signál DTR. To je pro Racecontrol informace, že má posílat data - posílá se pravidelná aktualizace času a události průjezdu. Posílá se signál aktivace i deaktivace senzoru. Slotman přijatá data předává do jnutl.dll odkud naoplátku dostává srozumitelnou informaci o tom, co ta data znamenají. Posílání parametrů neřeším - zatím nepočítám s tím, že by bylo třeba něco v jednočipu nastavovat. Komunikaci jsem rozbíhal pomocí virtuálního propojení dvou portů COM1 a COM2 (ani jeden v notebooku fyzicky nemám). Na jednom portu byl SlotMan a na druhém vlastní program, který simuloval chování budoucí měřící krabičky. V okamžiku nahození DTR program posílal data, přičemž se dalo kliknout na tlačítka, což způsobilo nasimulování průjezdu auta senzorem. Řešil jsem to skoro celý víkend, ale nakonec to JEDE !!!!!!!! Korektně jsem dokončil závod klikáním na tlačítka průjezdu a časy dávaly smysl.

Chci vyzkoušet, zda bude možné pracovat i přes USB převodník - principiálně by to neměl být problém a na přesnost měření by to také nemělo mít vliv (měří krabička). Strach mám jen z DTR signálu (zda je podporováno jeho přímé řízení) a z toho, že tento port nebude mapovatelný na COM1-4. Převodník ještě musím pořídit.

Co je tedy třeba ještě udělat:
- Dokončit návrhy plošných spojů (pro měřící box, programátor AVR jendočipů, napájení dráhy, osvětlení aut, světelnou rampa a pár dalších věcí - nechávám si dělat předlohy v DTP studiu na osvitce a chce to nastřádat víc plošňáků najednou).
- Naprogramovat AVR tak, aby měřilo čas s přesností na 1/4800 sekundy a na signál DTR posílalo kontinuálně časovou informaci a při průjezdu některým ze 4 senzorů pak informaci o čase jeho zakrytí a odkrytí vodítkem či autem.
- Vyrobit hardware, osadit, naprogramovat, oživit, otestovat
- Začistit JNUTL.DLL a otestovat v praxi

Rozhodně bych ale nečekal, že to bude do týdne - sice se na oživení docela těším, ale těch kroků co musím udělat je ještě poměrně dost. Stavím 4-drážku a zatím mám jen stůl 2.44m x 3.66m a postavenou dráhu s provizorně podloženým mostem. Musím se postarat o napájení, ovládací pult, ovladače, auta, most, krajnice, krajinu atd. Ve své podstatě je pro mě snímání průjezdů až někdy ke konci této štreky nebo někde uprostřed.

Předpoklad je, že teď dodělám návrhy zapojení řízení napětí pro drážky s možností zapínat napájení z PC, zapojení světelné startovací rampy a spolu se zmíněnými návrhy nechám udělat slajdy a objednám součástky. Pak to musím postavit a oživit a celé to zfinalizovat. Očekával bych ale protažení, protože mě chytly záda (plotýnky) a možná skončím na operaci, což mě může odstavit i na několik měsíců. Navíc čekáme přírůstek do rodiny, což má přirozeně maximální prioritu.

S tím co jsem uvedl souvisí i program SlotMan a jeho případný překlad - pracuje na tom někdo ? Jde o verzi 11.3 (respektive tu poslední).
www.wagnerovi.cz
Autor RE: Náhled - DPS
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 14-12-2008 18:42
Takto vypadá DPS (zatím jen náhledově)
VW sem připíchnul tento obrázek:


Editoval VW dne 14-12-2008 18:43
www.wagnerovi.cz
Autor RE: Takto vypadá schéma
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 14-12-2008 18:44
Opět zatím jen náhledově
VW sem připíchnul tento obrázek:

www.wagnerovi.cz
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 28-01-2009 11:12
Zdravím Vás kolegové. Nejdříe malý popis situace: od podzimu máme Race Manager a Spy Tech. Před Vánocemi nám začal RM 1-5-beta-6-cz při závodech „padat” téměř vždy po druhé jízděsmiley. Mysleli jsme, že je to PC (staré Pentium II a Win 98). Přivezli jsem z domu „nabušené dělo” s XP, ale situace byla stejnásmiley. Nyní jsme přeinstalovali systém na starém PC Win 98 na naformátovaný hard disk. Nainstalovali verzi RM 1-5-beta-6-cz a zároveň verzi 1-6-cz, která byla na jaře 2008 na stránkách Spy Tech volně stažitelná. Při tréninkovém režimu se obě verze chovají bezvadněsmiley, ale zavodní režim nemáme vyzkoušen (snad v sobotu při brigáděsmiley. Nyní dotazy: 1. máte někdo zkušenost, že by se více verzi RM na jednou PC nějak hádalo pokud bude spuštěná pouze jedna verze? 2. na nových stránkách Spy Techu verze 1-6-cz vůbec není a jsou tam pouze verze 1-5-beta-cz a en. Nevíte proč? 3. Není nějaký fígl na padání RM při závodech? Myslím ukládaní dat do nějakého extra adresáře po rozjížďkách, zvláštní zálohování apod. 4. U PC softu je beta verze vývojová u RM to neplatí? Pokud ano, není tedy verze 1-6-cz lepší? Snad moje zmatené otázky někoho zaujmou a poradí. Pokud někoho pobaví taky dobřesmileysmiley Jarda

www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 28-01-2009 20:08
Jedna verze padá, mluvil jsem o tom s výrobcem ale teď si nemohu vzpomenout, která to je. Zítra jdu na dráhu a řeknu ti která je ta lepší. Kdyby jsi chtěl program poslat, tak mi sděl email. adresu.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 29-01-2009 08:29
Ahoj, předem díky za SW. Zkusíme to. Je možné, že máme třeba nᚠsoft s nějakou chybou smiley . Nᚠmail je v profilu, ale pro jistotu: src@ceskatrebova.com Prosím Tě, taky nám připiš konfiguraci PC a systém na jakém to máte. Jen tak pro porovnánísmiley. Díky Jarda
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 29-01-2009 22:13
Takže já bych nejdřív vše co tam máte odinstaloval a dal tam verzi 1.5 beta 6.
Ta novější chybuje, nám zase zlobila tak, že po každém vypnutí jsme museli znovu nastavit veškeré parametry dráhy. Po poradě s J. Korcem jsem tam nainstaloval tu kterou uvádím a od tý doby to jde bez chyby. Pokud jí nemáte, pošlu. My používáme XP ale hardwere nic moc a maká to a viděl jsem to makat i na hodně slabých PC.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 30-01-2009 12:21
Ahoj Jirko, diky. Pokud nam posles SW presne ten, ktery mate nainstalovany budu rad (src@ceskatrebova.com). My 1.5beta6 mame, nejen z webu ale i od Pepina, ale i jemu pry obcas spadne. Az mi posles SW, tak odinstaluji tedy vse a uvidime. Win XP tam bohuzel dat asi nepujdou (i kdyz jsme si je loni koupili nez se prestaly prodavatsmiley), protoze mame pouze 256 RAM a to by asi neslosmiley. Novy comp je na obzoru, ale nevime na jak vzdálenemsmiley. Jeste jednou diky. Jarda
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
liberec
člen

Příspěvků celkem: 28
Registrován od: 27.10.08
Vloženo dne 30-01-2009 12:26
S tím PC je to u vás tragédie, limitní je pro vás naistalovaný operační systém Windows 98. Ten pro svou funkci potřebuje nejméně paměti. Windows 2000 potřebuje 128 MB a XP už těch vašich 256 MB. Snad se vám podaří sehnat něco lepšího.
http://www.tom59herder.cz/index.php
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 30-01-2009 16:58
Trochu OT Pred 3 týdny jsem se PC s 512MB RAM na kterých mi běhaly XP zbavil - za 500,-. A byla to fuška. Několik měsíců mi zacláněl doma.
Dokupte v ČT někde z bazaru RAM - pokud je v PC na MB slot(y) a nechte XP.
Padání může být i důsledkem nesladěného HW. smiley


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 04-02-2009 08:51
Jen tak pro informaci - schéma které jsem zde náhledově ukázal a plošný spoj již šlape. Musel jsem si nejdřív udělat programátor na AVR pro USB port a taky jsem řešil další věci pro svoji vznikající domácí dráhu - laserem vyřezávané nerezové ovládací panely, zdroj, nezávislé regulované zdroje pro každou dráhu, optický oddělovač pro LPT s výstupy 12V pro relátka a startovací světla, startovací semafor atd. Včera jsem dokončil software do jednočipu (ještě je ve fázi testování). Při přerušení IR čidla pošle informaci o události a čase a to samé při obnovení (dle popisu komunikace SlotMana s Racecontrolem). Až to dotestuju, napíšu nové DLL a SlotMan v nejnovější verzi bude použitelný s vysokou přesností měření pro až 8 drah s mezičasy - to ovšem bude vyžadovat 4 takové desky a 4 porty, protože jedna deska zvládne 4 čidla - opět dle SlotMana, jinak fyzicky by se jich dalo zvládnout klidně 8 bez omezení přesnosti. Pro moji čtyřdráhu (zatím bez mezičasů) mi stačí jedna deska, pro dvoudráhu stačí jedna i pro mezičasy (ostatně krabičku RaceControl snad není třeba představovat - je to z hlediska možností to samé).

Vše bude u mě na webu volně k dispozici po oživení a ověření v praxi - zatím je tam ten AVR programátor se kterým jsem spokojený (www.wagnerovi.cz).
www.wagnerovi.cz
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 04-02-2009 22:44
Tak právě jsem završil další úspěšný krok (spíše skok) k přesnému a spolehlivému měření pomocí SlotMana na úrovni krabičky RaceControl ;o)

Už mi to chodí !!!

Mám naprogramovanou desku s jednočipem, která měří čas s přesností na 1/4800 sekundy pomocí IR čidel. Po sériovém portu (zpoždení nevadí - posílá se jednočipem naměřený čas a tento údaj se dá zpracovat klidně až za minutu a pořád bude přesný) se odesílá v takovém formátu, aby to pochopila další část projektu - Náhradní DLL namísto původního JNUTL.DLL náležicího ve SlotTime k RaceControlu. DLL už mám taky napsané a je to funkční.

Aktuálně to mám na stole rozběhané a připojené přímo na COM2 (převodníky na USB by neměly být problém). Vzal jsem si z dílny jen jeden snímač, takže můžu sledovat jen jednu dráhu, nicméně fungují všechny 4 vstupy. Když spustím slotmana a pustím závod, po semaforu máchnu papírkem v IR závoře a už jsem "na trati". Máchnu znova a super - 3.125s na kolo. Máchnu znova - 4.247s. Paráda - funguje. Závod byl na 5 kol, po posledním máchnutí zjištuju, že jsem po semaforu "projel" startem za 0.222s ;o)
www.wagnerovi.cz
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 04-02-2009 22:58
Ještě obrázek
VW sem připíchnul tento obrázek:

www.wagnerovi.cz
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
VW
člen

Příspěvků celkem: 32
Registrován od: 01.12.08
Vloženo dne 07-02-2009 20:41
Nemá někdo přeloženého SlotMana ? Myslím tím poslední verzi 11.3.1.
www.wagnerovi.cz
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 08-02-2009 01:28
Hmm,hmm....pěknýsmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
strana 7 z 9 << < 4 5 6 7 8 9 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
50
50
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio