AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 18:58:41 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Software k dráhám
strana 2 z 9 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Marek
člen

Příspěvků celkem: 43
Bydliště: Okres Znojmo
Registrován od: 28.12.06
Vloženo dne 11-02-2007 20:18
Dnes jsem dokončil s kolegou "své" řešení počítání kol, časů a pit stopu s napojením na PC. Vše vychází z (pro mne) nejtriviálnější varianty, která mne přišla na cca. 20 Kč t.j. jde o výše nauknutou variantu s použitím magnetických čtecích kontaktů. Někteří z Vás upozorňovali, že software k tomuto hardware (Slotrun) není zdarma a tak jsem nakonec použil Slotmana nad kterým jsem se rozplýval v prvním příspěvku v tomto vláknu. Vše funguje perfektně. Je to skutečně tak triviální, že nad tím kolega slaboproudař doteď kroutí hlavou. Jeden magnetický kontakt slouží k zaznamenání průjezdu a zároveň i pitstopu. (pokud nad ním zastavíte déle než určenou dobu) Zastavit nad ním není žádný problém a zvládne to i můj pětiletý syn. Největší lahůdkou jsou zvuky (wav) které teď znějí v průběhu jízdy a ohlašují nejrychlejší kola, poslední kola, rekordy dráhy, úbytek paliva a spoustu dalších volitelných zbytečností... Nemusím se asi rozepisovat o tom, že kluci mne donutili vytvořit zvláštní profil, kde místo reálných zvuků ohlašuje např. v boxu naplnění nádrže Tyranosaurus Rex...
Pokud Vaše autíčka vozí na palubě magnet tak vřele doporučuji. Dopilujeme detaily aby to i esteticky nikoho neprovokovalo a v případě zájmu přidám bližší informace.


Marek
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-02-2007 06:17
V případě zájmu? No to je snad samozřejmé, že máme o Vaše informace pekelně velký zájem. Já tedy používám LapTimer, ale rád to porovnám. Když mi pošlete schéma zapojení a nějaký popis či kradší článek tak z toho mužu klidně udělat samostatný článek. Ale jak chcete. Bylo by to pak pro všechny. (Mitchell.Phoenix@seznam.cz)
PS: Není SlotMan koncipován jen na dvě dráhy?
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Marek
člen

Příspěvků celkem: 43
Bydliště: Okres Znojmo
Registrován od: 28.12.06
Vloženo dne 12-02-2007 10:24
Jasně. Dám něco dohromady. Zatím se koukněte třeba na:
http://www.slotrun.de/
Tam dejte oddíl Hardware a vněm je uvedeno schéma (hned to první - ve skutečnosti je možné ty kondenzátory vynechat - na což i oni upozorňují a zbyde z toho jen konektor, pár drátů a dva kontakty za pár korun...) dále u malého obrázku kabelů s izolačkou můžete kliknout na:"Beispiel Löt- und Montagearbeit" a tam jsou obrázky z montáže.
Slotman umí samozřejmě i 4 dráhy.


Marek
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 12-02-2007 14:21
Dík, naštěstí mám vše potřebné doma a možná i s těmi kondenzátory tak až dodělám to co mám zrovna rozestavěné tak se dotoho vrhnu. Nedělal ti ten Com2 ve Windowsech brikule? Já s ním mám vždycky nebetyčné potíže, když se ho snažím pod XP zprovoznit.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Marek
člen

Příspěvků celkem: 43
Bydliště: Okres Znojmo
Registrován od: 28.12.06
Vloženo dne 12-02-2007 17:03
Tím že jsem to připojil k Slotmanovi došlo ke změně a mám to přes LPT. Vše fungovalo napoprvé. Schéma zapojení vývodů jsou tuším i na stránkách Toma Herdera...


Marek
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Sinpa
člen

Příspěvků celkem: 20
Bydliště: Zbůch
Registrován od: 08.01.07
Vloženo dne 20-02-2007 15:04
Dnes jsem zprovoznil zapojení na Gameport + Laptimer 2000 smiley
pořídil jsem si tuhle redukci do USB (nemám v pc Gameport)
http://www.gmshop.cz/?Mode=Sti&StiId=23851
a maká to parádně smiley
jako spínač používám infra závoru http://www.ges.cz/?page=index&lang=cz&cur=CZK&inc=detail&gesid=GES05100333
napětí na ni beru z PS2 (5V) + 80Kohm odpor
292-959-257
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 25-02-2007 00:06
Hmm,hmm,hmm - jsem měl objednaný snímání, ale dotyčnej se dostal trochu do problémů (nesouvisejících s tématem), tak budu muset zase udělat "mrtvou zónu" a připojit to přes yoistick. Na český jsem to už měl vymakaný na No.1smiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 09:53
Tak konečně se mi to také povedlo.
Mám funkční počítadlo se softwarem LAPTIMER 2000 a POZOR! Připojeným přes USB.
Pánové ani nevíte jakou mám radost, že to tak perfektně běhá.
Už nikdy více stěhovéní velkého stolního PC k dráze atd... Už mi konečně stačí jen Notebook.

Vyzkoušel jsem už asi 2 další přechody z USB na Gameport a nikdy nic nebo to zlobilo, ale včera se mi dostal do ruky ten správný. Jak jsem se koukal na Sinpův převaděč tak bych řekl že s tím mím jsou ze stejného těsta a kevšemu jsou jedny z nejlevněších.

Kdyby jste měl někdo někdy zájem, jsem ochoten Vám počítadlo vyrobit.
Po dohodě o jakou verzi by jste měli zájem Vám ho můžu zkonstruovat.
( Mitchell.Phoenix@seznam.cz )
Mitch sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 09:59
02
Mitch sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 10:01
03
Mitch sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Mitch dne 27-09-2007 10:02
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 11:55
Joo, myslím že je to to co jsem Vám tam s Tomem tenkrát ukazoval. Měl jsem to i na setkání v Libošovicích u naprosté většiny komerčních utíček to bezproblémú funguje.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 14:17
Joo návod bude v samostatném článku, ale nechce se mi použít fotky týhle příšery. Tohle byl takový zkušební prototyp z dílů co se váleli doma. Už tam nebudu dávat tak velkou krabici pač se ukázala jako až příliš velká a hlavně je na ten závěs na dráze moc těžká. Počítám tak s poloviční černou krabičkou a už to bude čistě jen na 4 dráhy. Žádná příprava na boxy a tak.

Takhle nějak vypadá vnitřek toho prototypu.
Jak vidíš, dobrá polovina krabička je nevyužitá a to jsou tam ještě dva Jacky 3,5mm navíc kvůli prujezdu boxy.
Mitch sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Mitch dne 27-09-2007 14:19
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 15:22
Jo myslím si že bezproblémů, Pokud je na tom jakýkoliv Windows od 95 a víš tak by to neměl být problém. V tom je krása tohodle soft. Funguje úplně na všem co má Win.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-09-2007 15:45
Mitchi, jaký typ převodníku jsi použil? Chystám se na převodník USB/print port, protože ho k notebooku stejně potřebuji, ale pokud na tom to měření nebude běhat, rád bych šel ve 2. pokusu najisto.smiley



Editoval Petr L dne 27-09-2007 16:16
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 16:40
No jelikož jsem Laptimer zatím oživil jen přes GamePort tak jde o převodník z GamePortu na USB. Samozřejmě netvrdím že je to jediné možné řešení, ale mě se to jinak nepovedlo. Nic méně Marek měl o kus výš odkaz na stránku kde je celkem schopně vypadající rozhraní přes ComPort, ale jestli to skutečně funguje nemám zdání.
Výhoda u toho GamePortu je ta, že nemusíš ve WIN nic složitě nastavovat. Nastavíš to v nastavení v herních zařízeních stejně jako nějaký 4 tlačítkový Joystick nebo Gamepad a je to.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-09-2007 16:49
Tož Mitchi díky a jaký typ přesně mᚠty?


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 27-09-2007 17:27
Já mám USB-Nest Joystick Converter designovaný od IBM PC 486, 586 přes všechny Pentia až po současnou techniku s USB.
Výrobcem je Rockfire

Já ho koupil od známého co dělá v shopu s IT technikou za 470Kč, ale jestli seženu lacinější bude to pro ostatní plus. Nic méně po jistých nezdarech jak jsem již psal výše se mi už do dalšího zkoušení moc nechce. Ty nezdary stojí celkem dost peněz. Možná bych ještě prubnul ten od Sinpy. Je téměř o polovinu levnější, ale zas je tam nějaké poštovné a neni to hned. Od známého mám buď ještě ten den nebo nejdýl do druhého dne. Navíc reklamace u něj není pro mě problém. Nemusím nic řešit, žádné balíky, žádné další poštovné atd...
Editoval Mitch dne 27-09-2007 17:30
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 27-09-2007 19:13
Mitchi díky, pokud nebude makat ten print převodník, zkusím ten co doporučil Sinpa. Uvidímesmiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 03-10-2007 21:51
Tak dnes jsem úspěšně otestoval LapTimer verzi 6.1 i na Windows Vista a kupodivu naprosto bez problému.

To Pepino: Pepino, tobě se podařilo nakopad do toho SlotMana tu češtinu co si sem dal do Downloads? Já si ji dnes stáhnul a zaboha nemůžu přijít na to jak ji tam mám v operovat.

To Marek: Marku můžeš mi stručně vysvětlit jak se ti podařilo skřížit zapojení od Sloteru z Com na LPT pro SlotMana? Né že bych to chtěl pro sebe ale lidi se mě ptaj a nemám jim co říct. Schémátko by nezaškodilo.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 03-10-2007 22:14
Vtom případě nechápu proč ten program umožnuje export jazyka, bráchovi se tam podařilo nějak natáhnout další anglinu do výběru. Já kdybych měl dělat prostý překlad tak bych si asi vybral lepší program než Exel a kdyby to byl jen prostý překlad tak proč tam jsou takové šílené řádkové rozestupy. Kdo by se s tím dělal kdyby to nemělo větší význam. Tome jsi o tom naprosto přesvědčen?
strana 2 z 9 < 1 2 3 4 5 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
08
08
Pohár SCALEXTRIC 1. závod
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 4
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio