AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 12:25:59 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Volný pokec | Software k dráhám
strana 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 04-10-2007 06:10
Skvělí Tome, když se ti to povede bude to vůbec první soft v češtině.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
felda
člen

Příspěvků celkem: 1
Registrován od: 03.10.07
Vloženo dne 14-10-2007 22:22
Zdarec všichni, jenom krátké info od úplného nováčka smiley)
Pokud už není SlotMan v čestině, tak se bude jednat až o druhou aplikaci v naší krásné mateřštině!!! Tím prvním je PC Lap Counter!!! (úplně nově od verze 4.45). Ten sice není grátis, ale zato si myslím, že je jedním z nejpropracovnějších a spolupracující s většinou analogů a i digitálů. Demo je funkční na max 10 kol.
Ale nechci dělat chytrého a učit "orly létat" smiley) Pro ty z vás, kteří SW neznají, tak tady je link http://www.pclapcounter.be/. Češtinu jsem dělal já (pokoušel jsem se): bylo to dost šílené, protože překlad bez možností skloňování byl hodně limitující :-( Moc vás taky prosím o reakci a názory na překlad a terminologii. Určitě se budu snažit to dle vašich připomínek vylepšit. Dík Felda
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Sinpa
člen

Příspěvků celkem: 20
Bydliště: Zbůch
Registrován od: 08.01.07
Vloženo dne 24-11-2007 16:27
tom59herder napsal:
Už vím, jak na to, dejte mi dva týdny čas a bude čeština. Omlouvám se za dezinformace, ale snažil jsem se pátrat ve verzi SlotMan 6.0.8 (v tom to nejde) a tady se psalo o nové verzi jedenáctce. Tam se dá čeština vytvořit.

Dva týdny jsou pryč. Jak to vypadá s češtinou? smiley
292-959-257
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Sinpa
člen

Příspěvků celkem: 20
Bydliště: Zbůch
Registrován od: 08.01.07
Vloženo dne 24-11-2007 18:22
Nevadí já si počkám :-), díky za info!
292-959-257
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Marek
člen

Příspěvků celkem: 43
Bydliště: Okres Znojmo
Registrován od: 28.12.06
Vloženo dne 24-11-2007 21:37
Už jsem tady dost dlouho nebyl, tak to vezmu heslovitě:

S tím počeštěním SLOTMANA ve verzi 11 to vidím jako boj s větrnými mlýny. Od oné zmiňované verze (něco jako 6.0.8) to není použitelné pro domácí bastlíře a funguje to jen (zase jen tuším) s něčím jako RACECONTROL což je profi zařízení na bázi světelných brán s vlastní elektronikou za cca 150-200 Euro... SLOTMAN se dodává jako ofic. software k tomuto profi výrobku.

Jinak jsem rád, že se o Slotmana někdo zajímá, páč je fakt výborný.

Zapojení přes LPT. No já jsem amatér, ale i slaboproudař žasl nad tím, jak je to jednoduché, resp. na mě koukal jak na blba a do poslední chvíle nevěřil, že to bude fungovat. Schéma bude možná problém, ale něco v tom podniknu.
Ve zkratce (v mé terminologii...):
Konektor LPT, dva drátky, magnetický spínač za 10kč. To vše. Každý z těch drátků se naletuje na jeden z těch trnů v LPT konektoru (upřesním na který) a hned se provede malá zkouška - oba volné konce se spojí (zkratují) a SLOTMAN mi už hned začal počítat kola. Tedy přímým propojením dvou konkrétních trnů v LPT vzniká potřebný impuls se kterým SLOTMAN pracuje. (pozor bere jakoby až druhý zkrat, páč ten první je průjezd startem do prvního kola...) No a můj systém nahrazuje toto pokusné ruční zkratování (propojení) magnetickým spínačem, který se sepne (propojí ty dva trny) vždy při průjezdu autíčka s magnetem. Spínače jsou miniaturní zařízení - tyčinky o průměru 1mm. délky 10mm. Vřele doporučuji.

Až pri testování jsem mimo jiné zjistil, že PITSTOP realizuje SLOTMAN standartně již s jedním snímačem v drážce a to tak, že zastavíte nad snímačem. Zde se magnetický snímač perfektně osvědčil, protože zóna jeho sepnutí je cca. 10 cm a do boxu se tedy krásně najíždí, resp. dobržďuje. Zejména to brždění je velice oživující a po chvíli už jsem se velice intenzivně zajímal o své IN-Lapy a OUT-Lapy z Boxu jako v F1, protože se tam dají ztratit klidně 2 sekundy. Pro puntičkáře jen dodávám, že širší zóna sepnutí magn. spínače nemá vliv na přesnost měření jednotlivých kol, jedná se vlastně jen o zónu, ve které ještě magnet autíčka udrží spínač sepnutý.


Marek
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Marek
člen

Příspěvků celkem: 43
Bydliště: Okres Znojmo
Registrován od: 28.12.06
Vloženo dne 24-11-2007 21:48
No když to teď čtu, tak bych to jen mírně poopravil. Aby to mělo štábní kulturu, tak "ty dva dráty" jsou v reále doplněny o dva Jacky 3,5 které jsou do systému vloženy aby se noas elegantněji napojoval. A vše co jsem popisoval platí pro jednu drážku, takže pro dvojráhu je toho dvakrát tolik...


Marek
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 25-11-2007 14:21
Pomocí LPT se dá mimo jiné možnosti připojit i lapstimer 2000, který je free a na netru běžně dostupný.

Ty jacky jsou podle mne zbytečné, vždy z compu vyndavᚠcelý konektor a do každého slotu si to můžeš rozdělit na konci kabelu přímo u dráhy.

Zajímalo by mne zapojení konektoru, nebo z toho, co jsi napsal, to vypadá , že má každý slot dva piny, ale já si myslím , že každý slot má jeden pin a všechny se propojují s pinem 25 ( ground)


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Sinpa
člen

Příspěvků celkem: 20
Bydliště: Zbůch
Registrován od: 08.01.07
Vloženo dne 04-12-2007 20:36
Mitchy jak spolehlivě tě měří Laptimer s infrazávorou? Nějak to nemůžu doladit, přijde mi že ta auta projedou moc rychle a pokáždé mi to nesepne smiley
292-959-257
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 04-12-2007 21:15
Já ale nepoužívám Infra!
Já jezdím na magnetické snímače a problém je podobný. Záleží na odladění ukotvení snímačů v dráze a síle magnetu.
Ale v plné rychlosti se také stává že to nesejme. Lepší je to dát kousek před či za zatáčku cílové rovinky kde auta nemají plnou rychlost.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Sinpa
člen

Příspěvků celkem: 20
Bydliště: Zbůch
Registrován od: 08.01.07
Vloženo dne 05-12-2007 02:02
Já ale nepoužívám Infra!

Nějak jsem si vsugeroval že jo smiley
Dal jsem to nakonec na začátek cílové rovinky.
292-959-257
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-12-2007 08:22
Nestálo by se zamyslet nad mrtvou zúnou? Kam se podívám na web - hlavně v USA, nebo na závodní dráhu, tak je měření řeené většinou tak.

Na výrobu jednoduché a z důvodu toho, že zóna má svojí délku, asi spolehlivější.




http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-12-2007 14:28
Ale já ji prostě nevěřím. Už jsem slyšel pár zvěstí, že to lidem odpálilo port a není to tak dávno co se to stalo možná dalšímu odsud z webu.
Přeci jen nemůžete popřít, že na krátkou chvíli se mrtvá dráha může přes kartáčky spojit se živou a navíc i motor bez napětí hnán převodem a jízdou modelyu se otáčí a vytváří náboj podobně jako dynamo a ten jde přes mrtvou dráhu do portu.
Nebudu to zkoušet. Radši přežiju s tím že mi to tu a tam něco nezapočítá než že si zničim Port. Jestli někdy výjde Faro s počítadlem tak bude problém spínání nadobro vyřešenej a nic hrozit nebude.
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 05-12-2007 15:45
No ale jak to, že na profi dráhách to běhá? To mají mezi compem a dráhou ještě nějaký HW, který PC od té zóny odděluje?


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Mitch
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1003
Bydliště: New Bor City
Registrován od: 20.09.06
Vloženo dne 05-12-2007 22:30
Nevím nemám zdání, nikdy jsem to nezkoumal a nebo to neřešej nebo tam maj nějaký filtr ktrý to spolehlivě odruší. fakt bych kecal ale pprostzě podle toho jak je to prezentováno všude na netu to vypadá skutečně jednoduše a spolehlivě ovšem vše má svůj rub i líc. Může to být náhoda, může to být třeba něčím úplně jiným ale pravdou je že pokud se to neudělá tak jak má tak to asi stoptocentní není.
proto sázím na bezkontaktní spínání a už jen to magnetické které používám nebo fotorezistory ( ale to nemám ještě vyzkoušený ).
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 05-12-2007 22:37
Klucí - je to drahé ale už vyzkoušené - od SPY TECHU - za 15 tisíc bez DPH máte program + tu krabici pod dráhu která tohle umí. Jinak se nebojte optiky - máme to ve stádiu výstavby a podle všech odborníků to bude bez problémů. A tu optiku zapojíte i na SLOTMANA atd..... Pevné nervy¨,..... až to bude u nás běhat - popíšeme to. PK
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 11-02-2008 16:44
Měl bych jiné řešení. Zkusil jsem slotruna přes webkameru a funguje to spolehlivě. Umožňuje to i PC Lap counter ale v demoverzi se mi to nějak nedaří.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Matalan
člen

Příspěvků celkem: 6
Registrován od: 11.02.08
Vloženo dne 11-02-2008 22:01
Téda, na tuhle radu sem čekal... i když mi zatím moc nepomohla, nepodařilo se mi to uplně nastavit, navíc je to německy a to neumím ani pozdravit. Nemᚠna to nějakej fígl?

Nejlepší se mi zatím zdála varianta Pc lap counter ve spojení s Webcam zone trigger (program na snímání pohybu webkou). Funguje to nejspolehlivěj, nastavil sem ho za chvilku. Zone trigger se dá v pohodě cracknout, horší je to s lap counterem, demo má jen 10 kol, plná verze není zrovna levá a klíč sem na ni na netu nikde nenašel - nemáte někdo?

Snažil sem sem se spojit Zone trigger a Lap timer 2000 přes klávesnici (Zone trigger při průjezdu auta zmáčkl písmeno a Lap timer měl při zmáčknutí toho písmena započítat kolo), ale z nějakyho podivnyho důvodu se mi to nepovedlo.

Tak pořád řeším, jak počítat kola. Němáte někdo náhodou doma vyrobenou elektroniku, která by počítala kola a pracovala s těmadle programama? Třeba za pár stovek pro čtyři pruhy?
Editoval Matalan dne 11-02-2008 22:03
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-02-2008 13:16
Ahoj Matalane. Dojčland taky najn ale asi takhle. Nejdřív připoj kameru do PC a vyzkoušej jestli chodí. Pak zapni slotruna. V úvodním menu dej nastavení neboli F5 pak konfiguraci neboli F11 pak vpravo dole Kamera a poté weiter. Už bys tam měl mít kameru. Nastavíš jí aby dělící čára byla uprostřed, nakonfiguruješ rozlišení a počet snímků ale nemusíš s tím moc vekslovat a pak otestuješ zda ti to chodí. Ten posuvník u testu je dobré nastavit více doleva a kameru nastavit trochu šikmo po směru jízdy aby byla auta ve výhledu kamery déle. Je dobré si zkonstruovat nějakou rampu na kameru. Syn to udělal z merkura. A díky za radu na toho Zone triggera jdu ho hledat na web.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 12-02-2008 13:46
Tak zone trigera už mám ale nemůžu sehnat crack a hlavně ho nějak nemůžu propojit s Lap counterem. Když dám v Counterovi možnosti a detekci, tak při zvolení webcamery se nedostanu do jejího nastavení. Matalane teď mi na oplátku poraď ty. Díky.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Software na počítání kol, času, rychlosti...
Matalan
člen

Příspěvků celkem: 6
Registrován od: 11.02.08
Vloženo dne 12-02-2008 14:54
Jo, nakonec se mi to povedlo, chyba byla na mojí straně, nejela mi webka, stačilo restartovat.

Ten PC Lap Counter se s Triggerem propojí pomocí exe souboru, co je ve složce PC Lap Countera. V podstatě se crackovat nemusí, je tam plně funkční shareware, ale kdyby jste potřebovali, napište mi na icq (236357930)
Návod na propojení Lap Countera je přímo na stránkách výrobce:
Počítání kol:
http://users.skynet.be/bk274532/webcam_anglais.html
Pitstop - tankování paliva:
http://users.skynet.be/bk274532/webcam_pitstop.html
Ovládání programu: (stop, pauze, start,...)
http://users.skynet.be/bk274532/webcamremote.html

Všechno je to ovládany jen opticky přes web kameru. U PC Lap Countera stačí nastavit jen vstup - webcam a zbytek se nastaví v Triggeru podle návodu.

Nevýhoda tohoto řešení ale pořád je, že demo Lap Countera dovolí projet jen 10 kol. A stejně tak i u SlotRun, takže sme si moc nepomohli. Možná by sme se mohli složit na jednu licenci, stojí na naše 1500,- pokud nebude problém zalicencovat víc instalací, šel bych do toho.
Editoval Matalan dne 12-02-2008 17:41
strana 3 z 9 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
15
15
Zajímavé domácí dráhy
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio