AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
Úvodní stránka ::  Články ::  Seznam krátkých zpráv ::  Diskuzní fórum ::  Fotogalerie ::  Ke stažení ::  Odkazy ::  Vyhledávání
April 28 2024 17:25:39 
 
Kalend
PotSttPSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
ZVODY

1:32
Porsche Cup
Krunohorsk pohr
Moravsk liga
Slovakia Cup

POSLEDN LNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikaj modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nov znaka ...
KLUBY A KROUKY
AMC Podbaba 132
esk Tebov
DDM Hradec Krlov
MC SRC Most
Prask klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch | esk autodrha | esk autka
strana 1 z 2 1 2 >
Autor stare vs. nove
Maty
len

Pspvk celkem: 6
Bydlit: Blansko
Registrovn od: 01.06.07
Vloeno dne 05-06-2007 20:42
Potreboval bych zasvecenou radu smiley
Sundal jsem z pudy autodrahu co jsem mel jako kluk ze budeme jezdit se synem (7 let) a na netu zacal shanet co se s ni da provest.
Kdyz jsem zjistil ceny zaradoval jsem se okamzite dokoupil 15m drahy za 500,- takze ted to da i s mou tak 30m.
Tolik k draze, to bylo jenom na vysvetleni na cem chci jezdit.
Ted otazka - mam asi 6 kompletnich (skoro, az na nejake zrcatko) starejch aut (2x TYRRELL 2xSHADOW 2xPORSCHE(placaty)) a nedokazu posoudit jejich vlastnosti oproti novejm (Dallara Indy, Favorit, Ferrari Challenge) od FARA.
Na takovy to domaci jezdenicko s klukem jezdit se starejma, nebo je prodat nekomu do policky a koupit Favorita nebo treba Dallaru?
Je tam nejakej zasadni rozdil nebo je to jenom o vzhledu (modelovosti)?
Editoval Maty dne 05-06-2007 20:49
Autor RE: stare vs. nove
Pecan
len

User Avatar

Pspvk celkem: 185
Bydlit: Praha
Registrovn od: 23.10.06
Vloeno dne 05-06-2007 20:47
Vechny nov auta jezdj o dost lp ne ty star od Itesu. S Favoritama je to o nco hor, ale rozdl stejn je poznat.
Autor RE: stare vs. nove
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 05-06-2007 21:37
Nov auta jezd urt lp, ale pokud m dost starch, nejprve bych koupil u Fara nove gumy na ta star ( cca 50 K na auto) a chvili jezdil, na to domaci jezdeni /blbnuti myslm sta bohat.
Kdy si projde peliv, Faro web, najde na star auta dost nhradnch dl- motor, vodtko, disky gumy, zrctka atd.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: stare vs. nove
Mitch
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1003
Bydlit: New Bor City
Registrovn od: 20.09.06
Vloeno dne 05-06-2007 22:23
Urit bych se starch model Ites nezbavoval, jednou budou mt svou cenu a hlavn je to ji kousek historie, za cenu za jakou bys je prodal se to nevyplat pokud se toho nechce vyloene zbavit. Dej je po technick strnce do pucu a kupuj si postupn modely nov. Pokud to m pro opravdov zatenky pak jdi neprve do favoritu, nevypad zas tak zle, je hrozn biteln a pokud si k tomu kluci vybudujou vztah tak se d i celkem pkn poladit vetn motor, magnetu a interieru a gum atd. Zkus koupit jednoho a uvid, takov investice to nen. Dallary jsou sice hezk ale tak rychle a hlavn kehk. Jsou to prost modely a to se nevyplc po pr jzdch hned rozbt o svodidla.
jakou m drhu? 74mm nebo 90mm?
Autor RE: stare vs. nove
Honza
len

User Avatar

Pspvk celkem: 432
Bydlit: Ostrava
Registrovn od: 30.11.06
Vloeno dne 05-06-2007 22:31
Urit se vyplat koupit Ferrari Challenge, po pebrouen gum je to docela slun autko.
www.grafik-jan-vician.cz
Autor RE: stare vs. nove
Pecan
len

User Avatar

Pspvk celkem: 185
Bydlit: Praha
Registrovn od: 23.10.06
Vloeno dne 05-06-2007 22:42
Urit se vyplat oivit pvodn Itesy, aby se na tom kluci nauili. asem na lep jedn to bude chtt urit nco novho.

Jenom jestli se mu zeptat, jak barvy tch itesk m (jestli to neni nco vzcnho, aby se to zbyten neotloukalo smiley)
Autor RE: stare vs. nove
Maty
len

Pspvk celkem: 6
Bydlit: Blansko
Registrovn od: 01.06.07
Vloeno dne 05-06-2007 23:11
TYRRELL je modro-bilej, cervenej, SHADOW je modrej, cervenej, PORSCHE(placaty) je modry, zluty

jinak dik za rady, takze zatim puvodni a do budoucna, jestli bude mit kluk zajem tak zkusim favorita
Autor RE: stare vs. nove
Mitch
len

User Avatar

Pspvk celkem: 1003
Bydlit: New Bor City
Registrovn od: 20.09.06
Vloeno dne 05-06-2007 23:11
Pecane ty nezahl!
Autor RE: stare vs. nove
Pecan
len

User Avatar

Pspvk celkem: 185
Bydlit: Praha
Registrovn od: 23.10.06
Vloeno dne 05-06-2007 23:20
-> Mitch: Cos tim myslel? smiley

-> Maty: Tak to se s tim mou vydit do aleluja. Kdy nco rozbijou tak se nic zas tak stranho nestane. Pod lep kdy rozbijou Ites za 200 ne Ferrari od Fara za 1000.
Autor RE: stare vs. nove
DavidBrdicek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 15
Bydlit: amberk
Registrovn od: 25.09.13
Vloeno dne 14-10-2013 08:34
Ahoj. Chtl bych se zeptat, jestli ferrari od fara pojede dobe i na kratm okruhu 9m, rovinka 1,7m.Pop. modely od slot.it,atd..Dkuji za odpovi. David
Autor RE: stare vs. nove
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 14-10-2013 13:29
U to tu bylo mnohokrt, nov auta jezd vechna kdy u nic, tak uspokojiv na jakkoliv drze, jzdn vlastnosti novch model jsou a na vjimky slun a kde nco zaostv, pome magnet, ppadn lep pneu. U Faro je trochu problm s rozte trolej, na kterou nejsou nov modely pipraven, nebo je Faro rozte rarita, take je nutn roztahovat kartky, co po ase vede k jejich vymu opoteben a drobnjm potm. Zlobit me zvlt u model urench pro zvody tak lehk vyven trolej Faro, modely sed nzko a krtaj podvozkem o drhu.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: stare vs. nove
DavidBrdicek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 15
Bydlit: amberk
Registrovn od: 25.09.13
Vloeno dne 14-10-2013 22:17
Dky za odpov.Ano toto ve jsem si ji peetl.Jde mi o to jesl takto vkonn stroje bude vbec mon dit i na kratm okruhu.Jet by m zajmalo kter modely maj nastavitelnou svtlou vku, prv pro tento problm se krtnm podvozku o drhu, nikde se to moc neuvd.
Autor RE: stare vs. nove
DavidBrdicek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 15
Bydlit: amberk
Registrovn od: 25.09.13
Vloeno dne 14-10-2013 22:27
Mm starou ites90 a tam jsou na tom troleje jet h ne u fara, kvli pejisken.Moc se mi b Ford GT od slot it.,ale nejsem si jst jestli to nebude problm.
Autor RE: stare vs. nove
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 15-10-2013 14:39
Auta mou jezdit kdekoliv, v zkladu stejn nemaj dn extrmn motory, a pokud by to bylo tko zvladateln sta si ubrat napt. Zsadn pot bude stejn v ovladach, s novmi modely brzy odejdou. Na to nejsou stavn.
No nastavitelnou vku - dali se to tak ct, m leckter model, ale jde o nastaven spe dol, ne nahoru, jde v drtiv vtin o modely pro zvodn a ty jsou ji od vroby dost nzko a daj se nastavit jet n. U pedn npravy to jde snadno, ale zadn znamen vtinou vymnit klec motoru, nebo osadit excentrick futra atd, atd. Ml jsem doma Ites i Faro a pokud se pamatuji, tak modely krtaly, ale jak moc to ji nevm, ale snad by mohla pomoct vmna pneu za vt prmr. Speciln Slot.It m vbr dostaten.
Nejlep by bylo si to odzkouet, podvm se, jestli nemm doma jet njak dl, ale pochybuji.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: stare vs. nove
DavidBrdicek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 15
Bydlit: amberk
Registrovn od: 25.09.13
Vloeno dne 15-10-2013 18:27
Ano s novmi ovladai potm.Chtl bych to pedlat na bannky a zakoupit parmu, jen nevm pesn jakou a kde se d sehnat za rozumn penze(na autodrha.cz 700k a vc)Jen nevm jak pesn se to pedlv, ten odkaz na nvod ji nefunguje.Trafo mm klasick star ites 333 1A, a mm v plnu napjet kadou drhu samostatn tmto trafem.Dv nejmn 8V co bude mon pod hodn.S tma pneumatikama to je dobrej npad, domnval jsem se e by se tam vt prmr neveel.Je mi jasn e kdybych ml Carreru asi bych to ml usnadnn, chtl jsem uetit co mon byla chyba, mon ne, uvidme.Jet bych chtl podkovat za skvl strnky, nem to chybu.Vrtil jsem se do svho dtstv kdy jsem podal zvody prv na itesce na okruzch F1 dlouhch a 26m.Ne pikldm plnak moj trat.Jet mm v plnu jednu s del rovinkou nap.Chci postavit modelov stl 2,5x1,5m a drha cca 9m.
Autor RE: stare vs. nove
DavidBrdicek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 15
Bydlit: amberk
Registrovn od: 25.09.13
Vloeno dne 15-10-2013 18:46
Mj okruh 10m.
DavidBrdicek sem pipchnul tento obrzek:


Editoval DavidBrdicek dne 19-10-2013 10:23
Autor RE: stare vs. nove
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 15-10-2013 20:19
Tady m schema zapojen drhy i ovladae Ites

https://lh5.googleusercontent.com/-CF7uAwhdJWo/UWsLjm_jYcI/AAAAAAAABhU/xoqDaHQoOOY/w474-h453-no/zapojeni+ovladace.gif[

Barvy sed s Parma, take nebude mt problm.
Modely maj dnes motory na 12V, take tch 8 asi nebude stait. Pneu mus odzkouet, nen to univerzln rada, zle na modelu i na pouit pneu.

S tm resuscitovnm starch drah je to komplikovan, j osobn a nkolikrt jsem to tady psal, s tm nemm dobr zkuenosti. Star drha je ndhern jako expont, ale na jedn to moc nen. Ve finle je asto oprava star drhy dra, ne nov o spolehlivosti nemluv. Ale teba bude mt tst smiley



Editoval Petr L dne 15-10-2013 20:22
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: stare vs. nove
rockmaster
len

Pspvk celkem: 86
Bydlit: Bratislava
Registrovn od: 01.08.11
Vloeno dne 15-10-2013 21:19
Zdravim.Mm velmi dobr sksenosti s pouitm ovldaov Parma na starom Itesi a ako bolo spomenut,sta iba vymeni koncovky.Ja som vymenil aj trafo na 5 amprov(tie som dal koncovku Ites),no a takto moem jazdi bez problmov s akmkolvek motorom.Dokonca to zvlda v pohode aj jeden 56000 otkov,o by hocio in odplilo do dvoch kol.Mm dve Parmy 45 Ohm bez koncoviek navye,tak v prpade zujmu moeme nieo vymysliet...Ites m vela mch,ale je s nm sranda :-)
renovacianabytku.sk
Autor RE: stare vs. nove
Petr L
Administrtor

User Avatar

Pspvk celkem: 2145
Bydlit: Praha
Registrovn od: 04.04.07
Vloeno dne 15-10-2013 22:26
Pidvm odkaz na strnky Toma Herdera, i on se zabval pipojenm Ites a dalmi uitenmi vcmi smiley

http://www.tom59herder.cz/auta/tutorialy/drahova-elektronika


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: stare vs. nove
DavidBrdicek
len

User Avatar

Pspvk celkem: 15
Bydlit: amberk
Registrovn od: 25.09.13
Vloeno dne 16-10-2013 09:58
Dky za rady.Me mi prosm poslat fotku tch ovlada na dave.03@seznam.cz.V jakm jsou stavu a kolik za n?A to trafo se d sehnat kde a za kolik.Jak se ti jezd na otrav s novjmi auty jako slot it,tou a podobn
strana 1 z 2 1 2 >
Pesko do fra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorsk prva
Administrtoi

TOPlist

DDM HRADEC KRLOV

Seznam novinek
Kalend
BPA Gallardo + Vsledky
O DDM Bark

PIHLEN
Jmno

Heslo



Zapomnli jste heslo?
Zadejte o nov zde.
NHODN FOTOGRAFIE
08
08
Zajmav domc drhy
RYCHL VZKAZ
Pro zasln muste bt pihlen.

Dosud dn vzkazy.
PTOMNI
Host: 1
dn len online

Registr. len klubu: 255
Neaktivovanch len: 0
Nejnovj len: Gobio