AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 17:27:08 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Kluby v ČR | O jednotlivých klubech
Autor Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-01-2008 19:26
Prosím o radu či nějaký realizovatelný nápad jak nabírat nové členy do kroužku a to zvláště děti. Od založení našeho kroužku v Podbabě jsme stále bohužel nedokázali přilákat nějaké další dětské příznivce autodráhy. Kromě mého syna mají ostatní členové buď děti již odrostlé a nemají o autodráhu zájem anebo jsou zatím moc malé. Pokud jsem se někdy snažil přilákat na dráhu děti svých kolegů a známých o nichž vím, že se jim autodráha líbí, protože několikrát třeba jezdili se synem u nás doma, do kroužku je nedostanu. Myslím si, že pokaždé když od nás odešli a třeba své rodiče potom seznámili se svým přáním, což vím od syna, rodiče jim to ve většině případů rozmluvili, protože za tím vidí pouze určitou finanční a časovou náročnost, kterou by musely obětovat, a to i přesto když jsem jim nabídl, že jejich ratolest může jezdit na kroužek s námi. Dokážete někdo poradit co se s tím dá dělat. Nezáleží jenom jestli má zájem dítě ale hlavně jestli ho v tom rodiče podpoří. Podle mého zjištění nejde jen o finance protože ty rodiny znám a vím, že si žijí docela dobře.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 16-01-2008 19:51
Jirko, pokud neděláme klasický kroužek, kam můžou rodiče děti dát a večer si je vyzvednout, tak musíme lovit rovnou dítě včetně tatínka.

Ze školy a školky mám odpozorováno, že rodiče vítají jakoukoliv zájmovou činnost pouze v případě, kdy se jejich role sestává pouze ze zajištění dopravy a financování.
Přítomnost rodičů v kroužcích je reálná pouze v případě výtvarných kroužků a výletů, kam se nominují maminky které trpí nedostatkem společenského kontaktu protože nechodí do práce. To ale u autodráhy nehrozí.

Takže při našem modelu ježdění nám nezbývá, než lovit tatínky, jejichž děti by to mohlo bavit. Alespoň tak to vidím já.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nábor členů
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 16-01-2008 21:22
Jirko, my půjdeem prozatím cestou volného ježdění na dráze a kroužek odsuneme na vedlejší kolej. Prostě jde o to jen přilákat ty děti a aby se naučily chodit sami, tzn. musí být z blízkého okolí. Nemyslím si, že na základní seznámení nutně potřebují svolení rodičů.

Máme ve svém okolí několik základních škol, kde budeme nabízet volné exkurze např. při hodinách pracovní výchovy apod. Když seženeme do čtvrt roku 1 stálé dítě, bude to úspěch. Důležité ale je, všechny kolem masírovat.

Každou sebemenší blbost posílat jako Tiskovou zprávu do místních tištěných či on-line médií, mít plakátky ve všech modelářských prodejnách apod. Takto prostě budeme postupovat a postupujeme u nás v HK. Již o nás bylo 2x psáno v hlavních HK novinách a nyní budeme mít i upoutávku před každou filmovou produkcí v HK kinech (je to projekt města). A čím více lidí o nás bude vědět, tím více k nám jich zavítá a tím větší je šance, že se někdo uchytí.

Já jsem si např. všimnul, že nad námi v prodejně hraček má majitel k volnému hraní stůl s legem a docela často tam zavítá mládež a tím nemyslím prvňáky. Mají prostě volný přístup a kdykoliv jdou kolem, mohou bez váhání strávit chvilku zábavou a stejně tak mohou zajít k nám dolů. A k tomu právě ty rodiče nepotřebují, protože se prostě jen v odpoledních hodinách sami motají po ulicích.

A když pak jednou zavolám rodičům, že dítě chodí občas do klubu dobře jezdí a že ho třeba vezmu do Prahy či Třebové na závody (svým autem a pojede mým vypůjčeným) atd ... je to prostě cesta na dlouhou tra, možnás si to maluji moc růžově, ale prostě to takto zkusím.

HLAVNÍ JE ALE BÝT VIDĚN !!!


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 16-01-2008 21:23
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Nábor členů
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 16-01-2008 21:42
Tome - na seznamu jsem zadal do hledáčku - autodráha Podbaba - a vyjelo mi dvě stránky odkazůsmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Nábor členů
zeli
člen

Příspěvků celkem: 15
Bydliště: Opava
Registrován od: 01.06.07
Vloženo dne 17-01-2008 09:44
Trochu budu polemizovat s Tomem. Pokud se člověk pohybuje v modelařině celý život, asi jej nenapadne uvažovat v jiném rozměru než "automodelář". Správné pojmenování je jedna věc, realita druhá. Pro potenciálního zájemce z "venku" je prvním zjednodušeným pojmem asi vždy autodráha, teprve pak následuje proniknutí do problematiky a shánění podrobnějších informací. Při pátrání po autodráze na netu jsem skoušel prakticky všechny odkazy (autodráha, src, slot cars, DDM, apod.) a když pominu tento web, který považuji za jediný "globální" aktuální informační portál (Pepino díky) jsem se neuvěřitelnými oklikami dopátral kroužků v místě (DDM Vítkov) a zjistil, že v dosahu jsou dvě dřevěné dráhy - vlastní propagace téměř nulová, omezená jen na vypsání kroužků automodelář I až III za 170,- Kč + pár neaktuálních fotografií a jednou za měsíc na stránkách DDM vypsány dvakrát do měsíce jízdy pro veřejnost (5,- Kč s sebou) aktualizované tak, že první termín potenciální zájemce vždy prošvihne. Je pravda, že Vítkov je malé město se špatnou dosažitelností a tak nelze předpokládat že se najde větší množství tatínků ochotných vozit dítě do kroužku 20 a více kilometrů ... 28. ledna je od 15 hodin další ježdění po veřejnost, tak se pojedu podívat a uvidím jak vypadá realita.
Autor RE: Nábor členů
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-01-2008 10:07
Zcela souhlasím, i já jsem hledal pomocí neuvěřitelných kombinací.

To že jsem automodelář jsem se dozvěděl až když jsem vyplňoval přihlášku do DDM. Šel jsem se zeptat co mám napsat do jedné kolonky. Ptal jsem se co jsme zač, když závodíme na dráze a dostal jsem odpověď "automadeláři" smiley
Napoprvé mi to docela zarazilo.smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-01-2008 10:19
Pokud je mi známo, tak klub pořádá pravidelné nábory po školách v okolí kde pracně postaví dráhu, děti se vozí ale nový členové nikde. Zároveň jsou každý týden dny otevřených dveří a to i v dopolednich hodinách, kdy chodí celé třídy přímo do stanice techniků.Tímto způsobem se to praktikuje pokud vím už dlouho. My, kteří jsme rádi když na dráhu přijdeme jednou týdně, tak pro nábor spíše sháníme lidi ze svého okolí ale jak to dopadá jsem výše popsal. Tome u nás to asi nejde praktikovat jako u tebe v Liberci. Nevím my nejsme zaměstnanci DDM a to by muselo být na jiných. Zajímal by mne ale ten rozdíl jak to vedete u vás. Možná pojedu v zimě za kamarádem do Jablonce a tak bych se rád stavěl ve Větrníku na kroužku a porovnal.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
sutor
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 359
Bydliště: Praha
Registrován od: 10.04.07
Vloženo dne 17-01-2008 11:52
Tome vyjímečně s tebou úplně nesouhlasím - skutečně velká města nabízejí statisticky podstatně víc možností, jak aktivně strávit nebo prolelkovat většinu volného času dětí. K tomu se ještě většinou připojují problémy s dostupností v rámci aglomerace (Jirka s Danym se dostane z Holubic do Podbaby za polovinu času, kterou potřebuji já, přestože to mám tak polovinu vzdálenosti a jsem místní pražák), s rozvrhy dětí ve škole, časem zaměstnaných rodičů, obavami rodičů nechat je bez dozoru cestovat ve večerních hodinách MHD ze vzdálenějšího bydliště apod. Ale, a to mi přijde nejpodstatnější, pražské děti jsou tak nějak pohodlnější a pasivnější a je náročnější je něčím trvaleji zaujmout a nadchnout (mám každoročně možnost porovnat jejich chování na letních táborech ve srovnání s mimopražskými dětmi a nevycházejí z toho moc dobře). Přijde mi ale, že to neplatí jen pro děti - ne náhodou je mezi našimi plastočleny také většina nepražáků (kdyby to nakonec Jirka minulý rok sám aktivně nezačal, tak bychom dnes taky nefungovali, i když část z nás o existenci dráhy věděla už 20 let).

Samozřejmě, že zájem dětí zvedne hlavně charizma vedoucího a aktivní program kroužku, ale to už se tu probíralo x-krát. Asi něco děláme úplně špatněsmiley (tedy nejen my), protože sever takové problémy evidentně nemá...


Honza
Autor RE: Nábor členů
JMS
člen

Příspěvků celkem: 349
Bydliště: Holešov
Registrován od: 21.03.07
Vloženo dne 17-01-2008 14:32
Všechno je o lidech a situacích v daném regionu.
U nás ani na školách neměli zájem, aby jsme jim děcka nějakým náborem lákali do kroužků.
Školy mají své zájmové kroužky a pokud by jsme jim děcka odlákali někam jinam je to pro ně ztráta.
Školy dostávají dotace na počet dětí v mimoškolních kroužcích, které pořádá škola a tím jsme konkurenti a oni proto nemají zájem děckám zveřejnit možnost návštěvy nějakého automodelářského kroužku mimo školu.
Je to tržní ekonomika, ale je to dnešní doba.smiley


JMS
www.blueking.cz
Autor RE: Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-01-2008 20:05
Došlo na slova největšího českého automodeláře všech dob Járy Cimermana. "Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat ale to je asi tak všechno co se proti tomu dá dělat"smiley


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
Honza65
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 164
Bydliště: Most
Registrován od: 05.04.07
Vloženo dne 17-01-2008 22:11
Jirko,možná je to tím že jsme v Mostě nebo ,,hvězdama"já nevím,ale od zveřejnění kontaktu na nᚠklub na zdejším webu se mi ozvali na email dva lidé s dotazem na fungování klubu atd.není to moc,ale menší ůspěch to je.takže jde opravdu o ty informace a o to je dostat do podvědomí lidí z okolí.až budem na závodech u vás na Podbabě dáme řeč.smiley
Autor RE: Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 18-01-2008 23:22
Mě se z počátku po zveřejnění ozvali čtyři a chodí k nám jenom jeden. Od tý doby se neozval nikdo.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 19-01-2008 10:26
Mohli by jste všichni co se zabývate kroužky a kluby napsat i nějaké ekonomické podrobnosti pro inspiraci? V Třebové jsme otevřeli dráhu a očekáváme, že co nevidět budeme dotázání na členství v klubu jak dospěláky tak mládeží. Nechceme na tom "rejžovat" ale charitu by jsme také neradi dělali.
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 19-01-2008 18:24
Ahoj Pietro, tak jak je u Vás na pomezí. Ještě Vás to neodfouklo. A teď k věci. V kroužku na Podbabě platí člen za celý školní rok 1200,-Kč. Pokud vstoupí v průběhu roku zaplatí poměrnou částku do konce školního roku v měsících. Nejdříve po nás chtěli 2200,- Kč ale s tím jsme nesouhlasili, protože "plechovkáři jsou klubem dotovaný na určitý věci, které mi nevyužíváme. Tak jsme se dohodli takto s tím, že pokud si ještě zaplatíme 100,- příspěvek za členství ve svazu můžeme jezdit třeba i jejich makety což si do budoucna já s klukem plánuju.A ještě bych doplnil,že pokud pořádáme závody, tak odevzdáváme výtěžek ze startovného. Padesát procent jde do DDM na náklady a padesát půjde celému klubu AMC z čehož nám prý budou dotovat např. ceny.Uvidíme jak to bude v praxi.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
Editoval Jirka dne 19-01-2008 18:27
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 20-01-2008 01:14
Ahoj Jirko,
tento dotaz nepsal Pietro ale Jarda smiley, i když nás to trápí oba a nejen nás dva. Díky za namět. My jsme si totiž postavili drahu za své a teď nevíme zda případní „novačci” by nám měli alespoň trochu vykompenzovat naši práci a vložené finance a nebo se to vykašlat a rozšiřovat členskou základnu: kdo příjde tak příjdesmiley. A když se zeptám: těch 1200,- je pro dospěláka i pro mládežníky? To my totiž nyní řešímesmiley jak dělit či nedělit výdělečne činné a školáky.
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: Nábor členů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 20-01-2008 10:36
Ono je to, nebo to může být, ještě trochu jinak.
Když je kroužek na DDM, tak děti platí nějakou částku, obvykle na půl roku nebo na poměrnou část. Jedná se ale o příspěvek. Nevím o tom, že by někde z těchto příspěvků pokryli kompletní náklady na provoz. Výše příspěvku může zohlednit i náklady na kroužek. Zbytek dokrývá DDM jako příspěvková organizace města nebo kraje. Teď záměrně pomíjím i jinou právní formu DDM nebo CVČ - aby to nebylo ještě komplikovanější. V každém případě ale platí, že kromě tohoto příspěvku, musí rodiče ještě dítěti přispět např. na nářadí, materiál apod. Ono pokud to děti dostanou úplně zadarmo, tak to taky není v pořádku.
Pokud mᚠKlub registrovaný ve SMČR, tak jeho členové musí platit příspěvky stanovené Svazem. I ty za ně může zaplatit Klub, pokud ovšem vyvíjí takové aktivity, aby na to měl. Klub si může stanovit i vnitřní příspěvky - má vlastní kasu. Jejich výše není nikde dána, stejně jako způsob jejich použití. V každém případě by ale obojí mělo být dáno písemně a jasně. Čili kolik se vybírá, od koho, do kdy, co je možné za to zaplatit a kdo o tom rozhoduje.
Pokud ovšem Klub provozuje nějaké zařízení, tak musí úvaha o příspěvcích začít od rozpočtu na provoz. Kdy členské přípěvky budou součástí příjmu. A jak vysoké budou - o tom pak rozhodne to, z čeho budou dokryty náklady.
Další rovinou jsou pak i nějaké povinnosti členů. Výše příspěvku může např. zohlednit to, jestli člověk do Klubu vnáší nějakou práci a nebo se jen "vozí".
U vás v ČT máte nezáviděníhodnou situaci v tom smyslu, že doteď pár lidí MAKALO a nováčci se budou jen VOZIT. Ale asi bych uvažoval o tom, že ti co se podíleli na současné podobě, by přípspěvky nějakou dobu nehradili. Nově příchozí ano. Kromě toho bych tam zohlednil podíl na provozu. A možná bych založil modelářský kroužek - pravidelnou aktivitu pro děti. A tam vybíral příspěvek a v něm by bylo zahrnuto i členství v Klubu.
No a určitě je ve vzduchu i otázka aktivit, které přinesou nějaký příjem. Např. závody - startovné.
Autor RE: Nábor členů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 20-01-2008 16:16
Díky Tome za pochvalu. Mám ještě jednu poznámku, která souvisí s Tvým příspěvkem. DDM jsou mnohými považovány tak trochu za dojné krávy (trošku je to i relikt minulého systému). Dají střechu nad hlavou a prostor a zatáhnou náklady spojené s provozem. A že ten prostor leží 90% času týdně ladem - myslím na situaci jeden kroužek na 3 hodiny a něco málo k tomu - už nikoho nezajímá. A pokud to ještě ani neplní základní účel - práci s dětmi, pak se nikdo nemůže divit, že DDM pakují některé aktivity ven. Ono totiž taky platí, že i DDM mají povinnost si část prostředků na činnost obstarat z jiných zdrojů - pronájmy apod. A že nežijí jen z příspěvků zřizovatele.
A že situace na DDM není růžová - od platů až po investice - snad ani nemá smysl rozvykládávat.
Myslím, že hodně zajímavým směrem rozvoje je pak nabídka aktivit i pro dospělé. Ale to je už na jinou debatu.
Autor RE: Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 20-01-2008 19:00
Jenom pro informaci ČT.Těch 1200,-Kč u nás platí každý a to je dospělí či mimino.smiley


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 31-01-2008 14:45
Tak jen pro zájímavost poslední člen, kterého jsme přijali nyní v úterý je z Brna.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Nábor členů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 31-01-2008 15:34
Jen malinká poznámka k těm dospělým. Jelikož se jedná činnost ryze dobrovolnou, jsou po mém soudu klíčové vztahy mezi lidmi v Klubu. A pokud nejsou tak, nic nepostavíš ani nezorganizuješ.
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
08
08
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio