AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 11 2024 17:27:27 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Ostatní značky | Slot.it
Autor Porsche 962 C z dílů
Pavel 128
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 318
Bydliště: Praha
Registrován od: 06.01.09
Vloženo dne 27-06-2011 09:36
Sháněl jsem nějaké Porsche 962 z Le Mans 1988, do party k Sauberu, budoucí Lancii a snad i Toyotě. TomᚠZedníček mne však ujistil, že Slot It sice vyráběl několik P962 z tohoto závodu, k mání však už není žádné. White Kit už taky nebyl, tak jsem nakoupil jednotlivé díly, našel docela atraktivní a přitom jednoduchou kamufláž, kterou Slot It nikdy nevyráběl a zkusil to sám. Poprvé jsem zkusil něco dle skutečnosti. Mělo by jít o Porsche 962 C posádky Nissen - Grohs - Fouché, která v Le Mans 1988 skončila osmá. Hlavním sponzorem byla japonská realitní společnost LEYTON HOUSE, která je v motorsportu známa především sponzoringem a později dokonce koupí stáje F1 MARCH a také tím, že tyto vozy byly v F1 prvním konstruktérským počinem dnes už legendárního konstruktéra Adriana Neweye, díky němuž je letos F1 tak jednotvárná... smileysmiley. Více obrázků dám později do fotogalerie, kde popíšu i nepřesnosti oproti skutečnosti, úpravy atp.
Pavel 128 sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Pavel 128 dne 29-06-2011 11:40
Autor RE: Porsche 962 C z dílů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 27-06-2011 20:21
Zajímavá volba - co Tě k ní vedlo? Jen absence toho, že auto není u Slot.it?
Těším se na popis a další fotky. Jen mně napadá, jestli by nebylo dát text sem - do vlákna a nalinkovat fotky z galerie. A nebo, aby byly větší, je dát do jiné galerie.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Porsche 962 C z dílů
Pavel 128
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 318
Bydliště: Praha
Registrován od: 06.01.09
Vloženo dne 29-06-2011 08:57
Tak ono není zas tak moc co psát, stručně.

Vzor jsem si vybral proto, že se jedná o auto ze sezóny 1988, což jsem chtěl, dokonce přímo z Le Mans, což jsem chtěl nejvíc a zbarvení se mi líbilo a přitom je jednoduché jednobarevné. A nechtěl jsem nějaké zbarvení, které už SlotIt vyráběl, protože jsem se chtěl vyhnout porovnání s originálem, to je jasné smiley. A navíc šlo ještě o dostupnost obtisků, ale zde bylo možností víc.

Model je sestaven z jednotlivě nakoupených dílů a odpovídá sériovému modelu SlotIt Porsche 962 C. Oproti originálu jsou použita alu přední kola, vodítko na plast ale větší se šroubkem, metrické šroubky pro uchycení klece a z kreditní karty je dodělán difuzor v zadní části podvozku. Motor je in line standard 21500 a převod též standard 9/28. U přední nápravy je 5g závaží. Model není určen pro závody, ale do vitrínky a na takové to domácí žvýkánísmiley. Zadní pneu jsou použité ty, co se k modelům přibalují a přední jsou originál z jiného modelu použitého na závody. Nastříkáno Tamyia Coral Blue, originál odstín pro model Leyton House March F1. Obtisky Jsou Studio 27 a přestříkáno je to bezbarvým lakem Tamyia. Obtisky jsou koupeny přes Obchod Válka a jsou v měřítku 1/28, což u větších nápisů působilo problém. Více ve fotogalerii.
Pavel 128 sem připíchnul tento obrázek:

Autor RE: Porsche 962 C z dílů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 29-06-2011 13:11
Překvapil jsi mně hlavně s tím S27 a 1:28 (o tom, že Ti je dodali z Valky ani nemluvě smiley ). Já měl za to, že S27 dělá jen 1:24. Vím, že se to auto - předloha často staví jako resin nebo kovák v 1:43. A mᚠpravdu, že na těch velkých nápisech je to poznat - ale jen při srovnání s originální fotkou. Jinak dobrá práce.

A víš co Tě naštve? smiley Až tu předlohu za čas udělají u Slot.it. A myslím, že udělají.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Autor RE: Porsche 962 C z dílů
vitek
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 1642
Bydliště: Zlín
Registrován od: 07.12.06
Vloženo dne 02-07-2011 13:45
Možná bude tento odkaz zajímat i další stavitele. Tento e-shop nefunguje zase tak dlouho a na rozdíl od valky se specializuje jen na auto-moto.
http://www.car-model-kit.cz/
A dekály na Leyton House má skladem. Sice v 1:24, ale myslím, že s nimi bude lepší domluva na jiném měřítku.


ASTON MARTIN - 100 Years of Power, Beauty, Soul.
http://www.youtube.com/watch?v=BGj6x7AE4Rk
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
08
08
Pohár SCALEXTRIC 1. závod
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio