AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 12 2024 05:20:35 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Digitální autodráha | Digitální autodráha (obecně)
strana 8 z 9 << < 5 6 7 8 9 >
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 02-02-2011 23:23
tak pod ten poslední odstavec bych se podepsal - a dodal bych - nezapomínat na čas - čas boří mýty i názory, protože se mění realita.
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 03-02-2011 21:27
milkom napsal:
Vítku - pamatuju řadu automobilových "expertů", kteří tvrdili, že auto musí mít motor vzadu a že ten koncept škodovky je jediný "správný". Jinak co se týká nafty, tak jsem po deseti letech jízdy s TDI přesedlal (ne vlastním rozhodnutím) na benzinový turbo - věř mi, že s láskou na tu naftu vzpomínám - tankuju 2x tak často a opravdu žádné zlepšení jízdy nepoznávám - snad jen že motor je nepatrně tišší. Víš co je jedna z největších blbostí lidstva? Permanentní a slepá víra v mýty ...smiley


tak to zírám, že ti teda víc sedělo tdi než přeplňovaný zážehový motor (teda pokud to není nějaký moderní 1,2 zázrak). Já měl benzíny, pak díesly, no a diesla jsem dal manželce a mám zase benzín. Takže na střídačku jezdím tím i tím a závěr je pro mě jasný....smiley Další diesl už asi nebude (ale jeden nikdy neví smiley) Já zase rád vzpomínám na benzínové turbo... Aspoň je vidět že každému sedí něco jiného a nedá se to paušalizovat.

Zrovna tak u těch autodrách. Máme scalextric digital a líbí se mi to. Líbí se mi jak vlastní systém, tak se mi zdá, že je to i celkem kvalitní (je mi jasné že to co strará česká dráha to nevydrží, ale špatné to rozhodně není). Nepřijde mi to nijak horší či nekvalitnější než carrera. Přestavění okruhů je dílem okamžiku, když přes to v zápalu boje děcka přeběhnou tak nic nepraská, vše v pohodě. Pár věcí bych si představoval jinak, pár věcí mi nevyhovuje, ale celkově scalextric z pohledu domácího použití hodnotím na výbornou... SCX neznám....


Tom
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 04-02-2011 13:50
já neříkám, že to byla lepší jízda. Měl jsem oktávku 2.0 TDi, tu nejsilnější, jezdila opravdu dostatečně rychle a za 6,5 l. nyní mám naprosté dělo Mondeo s 2,5 l benzinem, žere to 11-12 l. Při respektu dopravních předpisů takové dělo člověk využije tak na 50% (při nějakém krátkém předjíždění nebo když se chce nějaký magor předvádět a potřebuje trochu srazit ego) a u benzinky jsem častěji než v hospodě :-/
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 04-02-2011 14:17
No já také z těch benzínů nejsem zase tak odvázaný. Po létech ježdění v různých generacích 1,9 TDI jsem měj cca 2 roky 1,8 TSI a motor se vyznačoval hlavně brutální spotřebou. Teď mám opět 1,9 TDI a již bych to toho benzínu zpět nešel. Hlavně při delších jízdách nemusím furt číhat na benzínku.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 04-02-2011 14:42
motory 1,9 TDi v oktávkách I byly dokonalé! Já jezdil za 5,5 l, moje žena s lehkou nohou i za 4,5 l. Když jsem míval TDi, tak jsem občas zapomněl i PIN k CCS kartě, jak dlouhé byly pauzy mezi tankováním. A to jsem jezdil 40 000 km ročně. Teď s benziňákem abych neustále sledoval, jestli nejsem moc daleko od pumpy ...:-/
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
tomr
člen

Příspěvků celkem: 44
Bydliště: CZ - Brno
Registrován od: 27.01.08
Vloženo dne 04-02-2011 20:55
sorry za off topic - ještě jen k těm autům 1:1 (stejně toto vlákno hodně uhlo od původní myšlenky)... Když už diesl tak raději taliánský common rail. Přece jen měli lehčí chod než td či pd. Tot alespoň má zkušenost. I když možná nebudete souhlasit (přece jen měli tak o 1/2 - 1 l větší spotřebu). Koncernové VW původní TD mě moc neoslovili. Nyní už potichu také přešli na další generaci common railů... Fakt je ten, že mě na benzínech štve také ten kilometrový dojezd, prostě mít v autě co jezdí cca za 10 či více na 100 nádrž na 60 litrů je směšné. Nicméně je mám prostě radši, tak to holt překousnu - prostě jsem to přestal přepočítávat. Beru jak to je, po městě je to na spotřebu celkem tragédie, ale mimo město je to celkem vpoho...

PS mít nádrž na 100 litrů, dálkové starty a vyhřívané přední sklo, tak jsem happy smiley


Tom
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Jetson
člen

Příspěvků celkem: 17
Registrován od: 01.02.11
Vloženo dne 06-02-2011 21:41
Co dokáže jeden vtip na téma nafta. Ano, myslel jsem závody.
Ano, jsem ten Standa, co jezdil SCX. Pak jsem to musel ukončit kvůli práci, nicméně můj závěr je jaký je. Že bych byl nějak hádavý, jsem si nebyl vědom, ale možná to Bernie SCX digital poháru viděl jinak.
A že asi digital netáhne, by se dalo usuzovat z účasti v poháru digital versus analog soutěží. Já vidím problém v jízdě více aut v jedné drážce a s tím spojené nehody a jejich subjektivní posuzování.
20780088
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 06-02-2011 23:59
Stando - včera nás na Českém poháru jezdilo 24. Na jakých závodech je taková účast? Pražský pohár se rozpadl proto, že existují tři party a ani jedna neustoupí ani o píď co se týká pravidel. Dost to připomíná českou politiku. No a sám dobře víš, že na závody je nutných nejméně 12 lidí. Na analog je jich potřeba určitě méně - to je prokazatelná výhoda ...
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-02-2011 00:02
Jinak Stando - mᚠnaprosto zdeformovaný názor z doby, kdy jsme začínali a jezdili tam s námi lidi, kterým do ruky nepatří ani řidičák, na dráze dělali 10 nehod na každé kolo. Další závody jsi dělal s dětmi - to je taky dost jiný kafe. Když se sejdou dva aspoň trochu zkušení a svéprávní jedinci, tak o sebe ani nešktnou ...
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Jetson
člen

Příspěvků celkem: 17
Registrován od: 01.02.11
Vloženo dne 07-02-2011 10:15
KDYŽ a to je ten problém. Stačí jeden trotl a zbylých 5 lidí má smůlu. Dokonce to ani nemusí být trotl. Ono stačí, že si hlídᚠsvoje auto a periferně nezaznamenᚠněkoho před sebou, nebo stačí, že se dostaneš do drážky za někoho, kdo jede o dost pomaleji. Prostě je tam toho dost, co může pokazit zábavu. A když se k tomu připočítaj technické problémy (tady mluvím o SCX, nevím jak konkurence) tak to fakt není na jinou, než domácí zábavu, o ničem.

Každopádně Vám držím palce a se daří a a konečně funguje počítání kol na 100%.
Editoval Jetson dne 07-02-2011 10:19
20780088
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-02-2011 11:55
Skoro jako na silnici ne? V RC to mᚠtaké a dokážou se s tím porovnatsmiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Jetson
člen

Příspěvků celkem: 17
Registrován od: 01.02.11
Vloženo dne 07-02-2011 12:07
Jenomže na silnici nečučíš na svoje auto, ale jen na ta ostatní a v RC můžeš uhnout kdykoliv, ne jen na vyhybce.
20780088
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-02-2011 12:45
Stando, samozřejmě že možnost vzájemné kolize dvou aut na výhybce či dojetím se objektivně zvyšuje počet nehod. Ale přemýšlel jsem včera o tom, nemám samozřejmě žádné statisttiky, ale jen za sebe - jel jsem 8 závodů, mel jsem tak nejméně 50 nehod a pamatuju jednu jedinou, že jsem byl vyhozen někým jiným. Všechny ostatní nehody byl stejné jak na analogu - prostě netrefení zatáčky. Chci tím říct, že pokud se sejdou rozumní a aspoň průměrně šikovní lidé, tak je kolizí minimum. Je to samozřejmě také o tom, jakou postavíš tra, jak je dlouhá a komplikovaná. Nejlepší jsou přirozené tratě. Čím je to nepřirozenější (viz co jsme jezdili u Rebase na ČM), tím více karambolů.
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Standa82
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 113
Bydliště: Praha
Registrován od: 15.06.08
Vloženo dne 20-02-2011 21:58
Malinko z jiného soudku...
http://www.youtube.com/watch?v=vKIeOka2PF0&feature=player_embedded
Tak takhle hezky si představuji, že by digitální dráha mohla vypadat.
Musel jsem to sem dát, je to nádhera a důvod proč jsem digitál navrhoval na "dřevě"...
...i když je to jenom film.
Dokumentace k digitálu Slotcar.cz http://www.slotcar.cz/DVD_Slotcarcz.zip. Bohužel pouze pro minimálně průměrně zdatné elektrotechniky smiley


Vývoj komponentů pro českou digitální autodráhu.
Editoval Standa82 dne 20-02-2011 22:02
www.slotcar.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 21-02-2011 11:22
No jestli tě Stado láká tohle, tak to by spíš vypadalo na mini Z v dokonalých kulisách, ne digitál :-))


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Standa82
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 113
Bydliště: Praha
Registrován od: 15.06.08
Vloženo dne 21-02-2011 22:15
Mini Z ano náhodou. smiley Dráhy velikostí neodpovídají realitě ani vzdáleně. Jde o závody v driftování nebo jakési hemžení. Uznávám, že digitál v současné podobě není úplně to pravé. I když tohle je tomu asi nejblíže smiley (ale to se opakuji): http://www.slotcar.cz/slotcar_vize/tak_nejak.avi Uvidíme jak se to bude vyvíjet.


Vývoj komponentů pro českou digitální autodráhu.
www.slotcar.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
dorfl
člen

Příspěvků celkem: 8
Registrován od: 28.02.11
Vloženo dne 28-02-2011 23:30
Petr L napsal:
Já osobně bych ještě chvilku počkal. Do prodeje se pomalu dostává poslední generace D132, která má zatím nejkomplexnější nabídku funkcí a je také nejkompaktnější.

Rád bych také poprosil o pár názorů jak řešit rodinné závodění.

Aktuálně vlastníme pouze nějakou levnou čínskou autodráhu, kde se ani nevejdou auta vedle sebe v zatáčce - takže to moc nikoho nebaví.

Máme prostor cca 3,5m x 1,8m, závodit chceme ve třech. S čím bude větší zábava a pocit že opravdu řídíme i na docela omezeném prostoru.
- cca 10m dlouhá carrera digital 132
- možná i dvojnásobná délka trati na stejném prostoru v podání carrera digital 143

Rozšiřovat nebude kam, takže v podstatě 9m základní set D132 a bude téměř vyřešeno, nebo prostor zastavět 2 sety D143 + doplňky.

O jaké novinky v D132 se jedná? Obsahují je ty 3 nové sety (30151, 30152 a 30154) nebo se jedná ještě o něco jiného? Co má být kompaktnější?

Děkuji předem za jakoukoliv radu.
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 01-03-2011 00:45
Určitě bych se přiklonil ke dvaatřicetinám i na úkor kratšího okruhu. Jízda i modely jsou realističtější a rozhodně je větší výběr nejen samotných vozů ale i náhradních a tuningových dílů.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 01-03-2011 09:04
Do prostoru 3,5 x 1,8m toho z Carrea 1/32 moc nenacpeš, měli jsme dráhu na stejném prostoru: 4 výhybky, úsek třídráhy, pitbox a esíčko na zpomalení, ale na vyblbnutí ve třech to může stačit.

D 143 je hračka pro děti, na pořádné ježdění to moc není. A souhas s Jirkou, tuning a ND nejsou zrovna silná stránka.

Sety co zmiňuješ jsou již s novým BB - 30352. Kompaktnější je celek proto, že 1. nepotřebuje k propojení s PC počítadlo 2. ostatní prvky jako semafor, info věž se připojují do dílu dráhy - 30360 3. systém sděluje i více info do PC, takže není nutně vymýšlet přídavné senzory atd.



Petr L sem připíchnul tento obrázek:


Editoval Petr L dne 01-03-2011 09:05
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
dorfl
člen

Příspěvků celkem: 8
Registrován od: 28.02.11
Vloženo dne 01-03-2011 10:52
Děkuji za názory, jestli má být zajímavější ježdění na kratší D132, tak bych do ní zainvestoval.

Stačí si tedy pohlídat u kupovaného D132 setu aby byl nový BB 30352 - ty jsem někde viděl, že budou v dubnu.
strana 8 z 9 << < 5 6 7 8 9 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
28
28
Setkání Libošovice
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 4
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio