AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 11 2024 15:06:12 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Digitální autodráha | Digitální autodráha (obecně)
strana 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 14:51
to renis - nic proti ostravsku (upřimně ale - žít bych tam ale nechtěl), ono "nezaměstnaný pražák" je v podstatě oxymoron :-) No každopádně gratuluji, jseš asi stejnej blázen jako já. Já dal do SCX cca 2x tolik. Celkem mě teda dráždí, když někdo prohlásí, že dráha za nějakých 150 000 (skládáme to vždy nejméně dva), na které jezdí i dvacet dospělých chlapů je "hračkou". Máme pravidla, rozpisy, vše přes PC, projektor. Myslím, že příliš nezaostáváme za ostatními závody. Přesto tu stále cítím jakýsi nepochopitelný despekt ...
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 14:55
jako externí SW na PC pro sledování průjezdů aut, tankování, statistiky, pořadí, hlášky .... používáme PClapcounter www.lapcounter.com
Je to výborné, mám však jedno silné doporučení - nebuďte příliš horliví v nových verzích. Ideální je používat tak o dvě čísla nižší smiley
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
JK
člen

Příspěvků celkem: 226
Registrován od: 09.09.09
Vloženo dne 07-01-2011 15:19
To milkom:
To není despekt ale jen to že většina lidí má trochu jinou krevní skupinu. Jó kdyby digi fungovalo při hodně vysokejch rychlostech typu Hondy nebo Cahozy i na dřevě pak by to bylo stopro jiný a přístup by byl daleko pozitivnější.
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 17:05
to JK
ano, "jiná krevní skupina" či jiná mentalita - to je přesné. Já jsem sem rozhodně nepřišel napadat analog. Já prostě strašně inklinuju k tomu, aby to bylo co nejvíc realistické. Ad absurdum by se mi líbilo, kdyby po závodě z auta vylezl panáček a otevřel šampus :-) Analog mi přijde absolutně nerealistický a už někdy před 30 lety jsem se u toho nudil a špekuloval, jak dostat víc aut na jednu lajnu a aby si každý mohl jetdit jak chce. Rychlost na analogu je taky mimo realitu - to je zrychlení jak u rakety, snad ani na Solném jezeře se nejezdí tak rychle. Digital a rychlost jsou v přímém rozporu - prostě při vyšších rychlostech už nedokážeš přehazovat, kinetická energie ti vysvětlí, žes to prostě přehnal :-)
Něco pak úplně jiného je pak dřevo - to je asi síla, k tou cítím respekt. Ale je to asi rok, viděl jsem nějakou partu jak na 4 dráze od Fara jezdili stále dokola a dokola a to by mě otrávilo tak za deset minut ...
Proč já se tu rozčiluju? Název vlákna je Jakou digitální autodráhu a někteří z toho dělají téma Proč nekoupit digital, přičemž se opírají jen a jen o své subjektivní pocity. Doufám, že to tu čtou svéprávní jedinci a na takové tendenční názory hodí bobek. Internet má dnes strašnou moc, málokdo si to uvědomuje a proto občas takto vyzývám lidi, aby psali korektní informace.
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
HWSlot
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 401
Bydliště: Thereban
Registrován od: 20.10.06
Vloženo dne 07-01-2011 19:33
milkome - jasně, že jsem se opřel o své subjektivní pocity. Rozhodně se nehodlám opírat o věrohodná tvrzení, že "jedna paní povídala". Kde bereš jistotu, že když někdo jezdí na analogu, tak nemá s digitálem zkušenosti? (já, PetrL,Ivan,Pepino,Květa...)
Ale v podstatě se ani tak moc těm reakcím tady na tomhle webu nemůžeš divit.Projdi si to tu všecko a kolik myslíš, že je tu procentuelně zmínek (články,závody,fotky autíček a autodráh,DF) analog vers.digi ? 98:2%. Jestli to nebude tím, že tohle je asi web trochu méně na digitál zaměřenej.
Nevím, co by mi kdo odpověděl na webu http://www.scx.tym.cz/ na otázku, jakou analogovou autošku si mám koupit smileysmileysmiley


HWS
http://www.hwslot.estranky.cz/
Editoval HWSlot dne 07-01-2011 19:34
http://www.hwslot.estranky.cz/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Jirka
člen

Příspěvků celkem: 417
Bydliště: Holubice, Praha-západ
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-01-2011 19:40
Pánové, mě připadá, že tvůrce vlákna, kterej zadal otázku a dostal již přes osmdesát odpovědí se z nás šel oběsit, protože vůbec nereaguje.smiley
Já bych měl návrh a každý kdo měl někdy nějakou zkušenost s digitálem sem v krátkosti napíše jakou značku zvolit.


Závod je život, to co je před či po něm je jen čekání.
tel. 723577484
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
SaVec
člen

Příspěvků celkem: 97
Bydliště: Boskovice
Registrován od: 17.06.10
Vloženo dne 07-01-2011 19:40
Milkom:Když se sjíždí dvě auta do jedné drážky používáte pravidlo pravé ruky nebo právo rychlejšího?
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-01-2011 19:58
Podle mne by vždy měla být dráha postavena tak, aby bylo zřejmé kdo jede přímo a kdo mění stopu. Pak má přednost ten kdo jede přímo. To nejvíce odpovídá realitě. U nás doma to funguje.
Ve stejném duchu fungují také antikolizní systémy. Má to SlotFire a je odzkoušený bastl na Carrera systémy Pro-X a D132/124.


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
kmasita
člen

Příspěvků celkem: 213
Bydliště: Dobřichovice
Registrován od: 11.03.08
Vloženo dne 07-01-2011 20:04
Tady je přímo odkaz na ten program - podle všeho carreru podporuje a je tam vyobrazené co k tomu potřebuješ včetně zapojení kabelů

http://pclapcounter.be/carrera_digital.html

program je v češtině když ho budeš chtít můžu pomoct....
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-01-2011 21:31
Květo přečti si druhý odstavec textu, který se otevře v odkazu co si tady pověsil. Tam to mᚠnapsané, co všechno Carrera neumí:

"the system not send any information on throttle level, Pit IN and Pit OUT and thus actually you can’t use the fuel management of Pc Lap Counter on a Carrera Digital track same for Stop & Go management... BUT since version 5.03 you can use a Phidget RFID reader to detect pit stop and so there is a possbility to use the analogic fuel management and the Stop & Go feature of Pc Lap Counter on Carrera Digital track.

tedy že nepodporuje info z pitstopu a o stavu plynu atd, protože u Carrera vše toto nese chip v autě, který je na BB nezávislý. Díky tomu, že nelze tyto info v SW zpracovat, nabízejí ten RFID tagy a snímač jako řešení.

Info z pitstopu podporuje až BB 2011 (30352) v kombinaci s pitstoip adapter unit (30361). Ovše je otázka, zda to již nějaký SW umí zpracovat. Snad něco má Brumbaer, ale to bude pro nakouslé jabko, ne na PC a asi Bruce Yingling, ale to nemám odzkoušené.



Editoval Petr L dne 07-01-2011 21:35
http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
kmasita
člen

Příspěvků celkem: 213
Bydliště: Dobřichovice
Registrován od: 11.03.08
Vloženo dne 07-01-2011 22:01
To ale přece neznamená že to nebude měřit kola a hlídat pořadí a tak ne? Jenom to nebude vypočítávat jak ti dlouho vydrží benzín podle toho jak jedeš což pokud nemᚠstejný motory by bylo stejně zavádějící....Zřejmně to bude dělat pitstop jenom podle času jako u analogové dráhy.... nebo myslíš že tam bude jiný problém???? My English is very bad
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 07-01-2011 22:17
Co se týče http://pclapcounter.be, tak mohu doporučit. S majitelem bezproblémová konverzace v angličtině, férové jednání, poslání obratem po zaplacení a systém funguje (osobně mám SCX Interface vč. licence PC Lap Counteru). A ani ceny nejsou nijak přemrštěné.


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 22:35
to SaVec - ano vzájemné kolize jsou specialitou digi, tak jako v reálu. Snažili jsme se vymýšlet spoustu pravidel, stále jsme to zašmodrchávali víc a víc, až tomu nikdo nerozuměl. Tak jsem se zase vrátili na start a hledali cestu v přirozenosti a jednoduchosti.
Kolize na kříži nebo když se dráha sbíhá nepředstavují žádný problém. Opravdu. To je marginální záležitost. Víš proč? Protože na takovou kolizi doplatí oba účastníci(v 90% vypadnou oba) a tak se snaží oba tomu zabránit - dokonce někdy oba skoro zastaví, což ostatní vždy velmi potěší smiley Dalším důvodem je fakt, že taková situace je předvídatelná a je dobře vidět. Sbíhání trati ze tří na dva pruhy se nesmí udělat hned za zatáčkou, kdy se každý soustředí na průjezd, ale na rovince.
Nesrovnatelně větší problém je vrážení zezadu. Tady totiž je to přesně naopak. jednak je to často nepředvídané (jezdíš za někým dvě tři kola, čekᚠna vhodné místo a on nečekaně ubere plyn) a hlavně v 99% vždy vypadne jen jeden - ten nevinný vpředu. Takže samozřejmě někteří "brusiči" této výhody využívají. Jak už jsem psal, na závodech ve Vonoklasech jsem dostával zezadu rány jak kladivem, auto lítalo z dráhy a nikdo neřekl ani "sorry". V podstatě tohle je jediný moment, který vyvolává velké emoce a občas je nutný zásah rozhodčího. Jenže je to tak vše strašně rychlé, že rozhodčí ví stejně většinou prd. Takže já prosazuju heslo "jsme slušní lidé" a oba aktéři nehody se prostě dohodnou bez rozhodčího. Nasazovač nandá obě na tra a viník se ještě v tom samém kole nechá obětí předjet, takže svým faulem nezískal vlastně žádnou výhodu - to je podstatné. Jednou jsem jako druhý vyhodil prvního. Nasazovač tam nemohl dosáhnout a já čekal a čekal. Pak jsme oba dojeli poslední. V 95% případech se sami piloti dohodnou. Teprve pak to řeší rozhodčí a udělí viníkovi Stop&Go (parádní funkce - má to analog? smiley )
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 22:45
pro všechny - pokud si jako typický digi okruh představujete to, co staví Rebas, tak to je dost zavádějící. Jednou jsem to jel, je to doslova šílené. To není závod, to je jízda zručnosti. I velmi slušní borci tam jezdí jak připosr..., je to neskutečně složité a zmatené - naprosto nerealistické. Jako předváděčka, co vše má SCX za sortiment, je to ale dobré. Opravdu dobré tratě můžete vidět na našich stránkách. Opět se ukazuje, že nejlepší jsou ty, co jsou dle reálných okruhů. Tu tra na Český pohár (je na titulní straně) jsem vymýšlel dva dny :-) Je tam smrtelné místo - olejovka - po dlouhé rovince. Tam bude tvrdá selekce :-)
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 22:50
Pepino - jakou mᚠnyní verzi PCLC? Tu pro wokna? Já zůstal u nějaké staré, tuším, 4.59 (?) je to přes rok staré. Jsou tam nyní nějaké supr novinky pro SCX? Jinak potvrzuju, Guy je skvělý a solidní.
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 22:59
to HWslot. Já vím, že jste tady hnízdem především kutilů a obdivovatelů analogu, je to na tomto webu vidět na každém kroku. Nicméně název "Autodráha ON-LINE" asociuje progresivní přístup, tak snad i tady se poměry vyrovnají. Vývoj nezastavíš a příznivců digitálu bude přibývat. Tak jim nechte aspoň to jedno vlákno smiley
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 07-01-2011 23:06
to Savec - teď koukám, že jsem ti vlastně neodpověděl. Takže - sbíhají-li se dvě dráhy do jedné, má přednost ten co je tam dřív. Pokud je kolize, je viníkem vždy ten zadní. V drtivé většině to ale funguje tak, že ten co jeden na končící lajně, tak ubere, pokud si není 100% jist, že již předjel. jak píšu výše - nikdo nemá zájem na nehodě. Nehodou vzniká taková ztráta, že přicházíte často o šanci vyhrát.
www.scx.tym.cz
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 07-01-2011 23:10
To květa: jasně, že bude PCLC fungovat i bez pitstopu, ale na začátku si o pitstopu na Carrera ve spojení s PCLC psal, tak aby si někdo nedělal zbytečné naděje.



http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
kmasita
člen

Příspěvků celkem: 213
Bydliště: Dobřichovice
Registrován od: 11.03.08
Vloženo dne 07-01-2011 23:33
jestli to správně chápu tak pitstop může dělat normálně v boxu ale když ho tam bude mít jenom to nebude počítat výdrž paliva podle stylu jízdy ale zřejmně bude palivo ubývat podle času
Autor RE: Jakou digitální autodráhu ?
Pecan
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 185
Bydliště: Praha
Registrován od: 23.10.06
Vloženo dne 08-01-2011 00:08
-> Lišák, Květa apod:

Co takhle vytvořit paralelní vlákno s názvem třeba "úprava digitálních autodráh"? To co píšete, ne žeby to bylo úplně mimo mísu, ale je to trošku off topic (je to na až moc vysoký úrovni). Případnýho zájemce o digitál, kterej chtěl vědět základní rozdíly, to spíš zblbne (i když v tomhle nepřebernym množství různejch rad, názorů, výpadů apod toho do hlavy moc nepobere) - já sám kolikrát během týhle diskuze vim prd o čem je řeč a to si dovedu docela dost domyslet. Zkuste si představit, co si o tom bude myslet člověk dráhou témeř nedotčený... smiley
strana 5 z 9 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
CARRERA Audi DTM
CARRERA Audi DTM
Z našich testů
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio