AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetov� server o autodr�h�ch
  
ÚvodnĂ­ strĂĄnka ::  ČlĂĄnky ::  Seznam krĂĄtkĂ˝ch zprĂĄv ::  DiskuznĂ­ fĂłrum ::  Fotogalerie ::  Ke staĹženĂ­ ::  Odkazy ::  VyhledĂĄvĂĄnĂ­
May 13 2024 12:04:13 
 
Kalendář
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ZÁVODY

1:32
Porsche Cup
Krušnohorský pohár
Moravská liga
Slovakia Cup

POSLEDNÍ ČLÁNKY
Test Corvette C5R Fl...
Aston Martin DBR9 – ...
Test TATRA T602 Tatr...
Porsche 997 RSR od F...
Test TATRA 607/2 (FA...
VW Golf Gr.2 "KAMEI"...
Jak vznikají modely ...
Slotlandia 2011
Dodge Charger 500 od...
Scaleauto Porsche 91...
Flyslot cars Ferrari...
SCX Volkswagen Touar...
SCX Aston Martin DBR9
SCX Aston Martin - p...
GSLOT - Nová značka ...
KLUBY A KROUŽŽKY
AMC Podbaba 132
Česká Třebová
DDM Hradec Králové
MC SRC Most
Pražský klub SCX
SCRC - Praha 7
SRC Brno
KONTAKTY
MEDIA

View Thread
AUTODRÁHA ON-LINE / SLOTCARSWORLD.CZ - Internetovďż˝ server o autodrďż˝hďż˝ch | Digitální autodráha | SCX Digital
strana 1 z 3 1 2 3 >
Autor 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 17-12-2010 13:44
Připravujeme první celostátní setkání a závody. Termín ladíme, asi to bude 22.1. nebo 5.2.2011 v Praze. Zatím to vypadá na lidi z Prahy, ČB a Brna. Pokud víte o nějaké další partě nebo jste třeba i sám, dejte vědět. Veškeré info je na www.scx.tym.cz
milkom@volny.cz
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 17-12-2010 14:30
Našel jsem na Facebooku klub v HK, ale na moji SMS mi nikdo z klubu neodpověděl, takže nevím, zda funguje nebo ne. Nemají totiž žádné info a ani pravidelná setkání.

Kluci, postavte čtyřdráhu s minimem výhybek (jen na konci rovinek) a možná se zúčastním smiley ... prostě dvojdráha mě na takovéto závodění nesedí a Rebasova dráha je zbytečně komplikovaná smiley


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 17-12-2010 15:40
Pepino, každý jsme jiný. Mně by zase nebavilo mít jednu lajnu jen sám pro sebe. Není hezčí pocit, než když někoho dojedeš a v zatáčce ho hezky popostrčíš, on skončí za mantinelem a ty mᚠzase před sebou volno :-) No tak tohle máme samozřejmě zakázané a pomalejší by měl uhnout. Jinak Rebasova dráha je hotové šílenství (on to nerad slyší) ale něco tak komplikovaného a nezávodnického se jen tak nevidí. My jsme zkoušeli vše možné a nakonec se jako nejlepší ukázaly přesné repliky skutečných tratí. Je to přirozené a baví nás to. Asi nejlepší je Sao Paulo, úžasná je jednoduchá Monza a další okruhy.
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 17-12-2010 15:57
Já vím, ale křížení jen před zatáčkou je prostě realističtější a myslím, že na 6 aut jsou prostě 2 lajny málo, ale jak píšeš, každý jsme jiný. Já čekám na prémie, abych si mohl dokoupit vnitřní zatáčky a tu 4 dráhu si mohl postavit :-)


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 17-12-2010 16:18
ono hodně záleží na délce trati. Samozžejmě, pokud bychom jezdili okruh nějakých 12 m, tak je 6 aut na 2 lajnách opravdu moc. Na druhou stranu, stavěli jsme i tratě 50m a tam by mohla být skoro jedna lajna, protože po 3 kolech se to tak roztrhá, že pak třeba 10 kol jedeš a nikoho nepotkáš! Ideál je tra kolem 30 m, dvě lajny, místy rozšéření na 3 lajny. Jinak si nemysli, že se předjíží na kříži na rovince - to ani skoro nejde, to bys musel předjíždět nějakou želvu. Většinou jsou to celkem odvážné manévry a křížení buď přímo v zatáčce, před či po výjezdu. Já mohu srovnávat. Digi autodráha je mnohem blíže realitě, na druhou stranu pokud je někdo učarován rychlostí, pak chápu že miluje analog. Opravdu to jsou dva různé světy a oba jsou fajn :-)
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 20-12-2010 12:45
Tak snad definitivní termín prvního ročníku Českého poháru je sobota 5.2.2011. Bude to od 13 do 20 hodin, celkem maraton, ale každý by si měl zajet nejméně 6 kvalitních závodů ve skupině. Účast přislíbili již borci z Brna i Českých Budějic, snad se najdou i další party z ČR. Zatím odhadem míříme na účast cca 20 lidí, rád bych to dotáhl nejméně na 24, maximálně 30. smiley
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 17-01-2011 00:45
i přes ostentativní nezájem o tuto akci ze strany zdejší komunity (Pepino neumístil Český pohár SCX ani mezi akce smiley ) je již tři týdny před akcí "vyprodáno" a hlásím poslední dvě volná místa smiley
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 17-01-2011 06:47
Nějak nechápu, do jakých akcí? Do kalendáře jste si to vložili sami :-(
A jestli nebude dán nezájem zde hlavně tím, že ani jeden z přihlášených do závodu tu není registrován a po SCX se kromě občasného potencionálního kupce nikdo neptá.

Na druhou stranu buď rád, že i přes nezájem zde máte vyprodáno smiley


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 17-01-2011 06:49
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 17-01-2011 12:48
Pepino, je to jen vᚠweb a vaše rozhodnutí, že to bude web jen pro fandy analogu. Už jsem tomu porozuměl, že to tak je. Chtěl jsem po tobě, aby Český pohár SCX byl registrován spolu s ostatními v levém bloku.
Jako admin asi dobře víš, že lidí jen čtoucích a neregistrovaných je řádově více, než těch registrovaných a publikujících. O ty mi šlo, ne o jednoho a to ještě ze Slovenska.
IMHo lidí na digitál bude přibývat, pokud jim tu budete nadále naznačovat, že do vašeho světa nepatří a že jsou pro vás druhou ligou, bude to mít samozřejmě nějaké následky. Ale opakuju - to je vaše rozhodnutí a já mu začínám rozumět ...
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 17-01-2011 13:00
1. Ale my nemůžeme naznačovat a ani to neděláme a proto tomu nemůžeš rozumět.

2. Přinášíme zprávy o tom, co se děje nového - NOVINKY, kde se píše i o digi, pokud něco nového je.

3. Nemůžu za to, že se lidé se zájmem o SCX digi neregistrují, tudíž od nich není zpětná vazba.

4. Ano, zapomněl jsem akci zvýraznit, ale poté, co byla vložena do kalendáře, jsem to již nepovažoval za nutnost.

5. v panelu ZÁVODY jsou vypíchnuty hlavní závody, které zde čtenáře (dle zpětné odezvy) zajímají ... v opačném případě by tam těch závodů mohlo být 20

6. každý zde registrovaný člen má možnost vkládat zajímavé novinky, pokud budeš každý týden produkovat smysluplný text o SCX digi, který objektivně přináší něco nového (tipy, nápady, rady ... a nebude považovat SCX DIGI za střed zeměkoule) nemám s tím problém a budu rád

7. nemám k tomu již co říci smiley


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-01-2011 14:57
To Milkom, projdi si web, za svojí existenci plynule mění svůj obsah tím, kdo a čím do něj přispívá, což poměrně dobře kopíruje aktuální zájem komunity.
Třeba příznivci Ites by mohli mít stejný pocit jako ty ač při zrodu webu dominovali. Je to jen a jen o tom, kdo a čím přispívá.

Nečekej , že zde zasedne nějaká rada a rozhodne. Web dělají členové, adminy do toho netahej a necpi nám furt, že digi nemáme rádi. Můžu li mluvit za odministrátory, tak rozhodně odmítači DIGI nejsme. smiley
Nelíbí li se ti aktuální stav, tak začni pravidelně přispívat o SCX Digi a bude to. smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 17-01-2011 19:36
Pokud se měníte s dobou, je to dobře. Bohužel tento pocit nemám (opravdu tady nemohu proslídit vše) a nemají to ani mí kolegové z naší party. kteří si to s pobavením vše přečetli. I oni mají pocit, že by vašemu jinak velmi zadřilému webu slušel podtitulek "spolek přátel analogu" a že tu tak trochu s nostalgií vzpomínáte na černobílé filmy. Ale samozřejmě - je to jen pocit. Digitální autodráha by si určitě zasloužila již buď vlastní web nebo aspoň zde nějaké reprezentativní zastoupení a podporu.
Nevím, jak silné jsou účasti na jiných soutěžích, my nyní máme na dětských závodech tradičně naprosto napráskanou tělocvičnu - v sobotu přes 30 lidí.
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Petr L
Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 2145
Bydliště: Praha
Registrován od: 04.04.07
Vloženo dne 17-01-2011 20:19
Nic jednodušího, než začít. Pokud se postarᚠo to, aby tu bylo o SCX digi pravidelně vědět - propozice závodů, pozvánky, výsledky, budeš mít zanedlouho zcela jiný pocit :-)) každé rozšíření záběru je jen ku prospěchu.

Podívej se např. na Moravskou Ligu, jak to, že se o ní ví ? No protože si to nenechávají pro sebe smiley


http://132slotcars.blogspot.com/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 18-01-2011 08:45
milkom napsal:
............ Digitální autodráha by si určitě zasloužila již buď vlastní web nebo aspoň zde nějaké reprezentativní zastoupení a podporu. Nevím, jak silné jsou účasti na jiných soutěžích, my nyní máme na dětských závodech tradičně naprosto napráskanou tělocvičnu - v sobotu přes 30 lidí.

Opravdu není nic jednoduššího než se do toho pustit. Návštěvnost na závodech je úžasná, tak pro to něco udělej a to ví více lidí. Posílej foto sem, udělej si třeba svůj web (lze zdarma anebo za minipoplatek mít s redakčním systémem), publikuj v novinách, časopisech. Tvoje "skoro skuhrání",o tom, že vám je téměř ubližováno je na h........ Když Ti něco vadí - změň to. Jarda


Každý čtvrtek pokud je pracovním dnem je naše čtyřdráha otevřená pro veřejnost od 17 hodin.
Nejdelší čtyřproudá autodráha v České republice
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 18-01-2011 11:25
Jardo díky za hraběcí rady. Kdyby ses jen trochu namáhal a 2x kliknul, tak bys věděl, že web máme a o propagaci se taky dost snažím, včetně i jiných médií, než jen web. Mé "skuhrání" je na téma nezaložení infa o závodech a o přehlížení (neuvedení na správnou míru) zcela zcestných hodnocení digitální autodráhy lidmi, kteří ji buď viděli z rychlíku, či ji používali v naprostém rozporu s jejím konceptem a možnostmi.
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 18-01-2011 11:44
Když já už nevím, zda to dělᚠnaschvál ... přečti si prosím ještě jednou, co jsi napsal výše.

milkom napsal:
... o přehlížení (neuvedení na správnou míru) zcela zcestných hodnocení digitální autodráhy lidmi, kteří ji buď viděli z rychlíku, či ji používali v naprostém rozporu s jejím konceptem a možnostmi.


Po technologické rovině se vyjadřovali lidé, kteří s SCX digi měli zkušenost.
Po obecné rovině většinou lidé, kterým prostě obecně nevyhovuje digi obecně.

Každopádně bych si někde u výrobce alespoň jednou přečetl, co je konceptem a možnostmi digi autodráhy (min. od SCX).

Jsem rád, že u vás SCX DIGI funguje, že chodí lidé, ale podle mého osobního názoru jsi příliš zahleděný do tohoto systému a prostě si nepřipouštíš opačný názor smiley


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
src ceska trebova
člen

User Avatar

Příspěvků celkem: 212
Bydliště: Sport klub, U Koupaliště 2092, 560 02Česká Třebová
Registrován od: 02.10.06
Vloženo dne 18-01-2011 12:09
milkom napsal:
... Digitální autodráha by si určitě zasloužila již buď vlastní web nebo aspoň zde nějaké reprezentativní zastoupení a podporu.....
30 lidí.

Klikl jsem a viděl - nechapu tedy větu výše uvedenou. K uvedení mezi ZÁVODY (odstavec vlevo) - my jezdíme "svůj" Faro Cup už dvanáctý rok, ale vůbec nemám za zlé Pepínovi, že neni uveden mezi závody - proč? Nikoho mimo Třebováků nezajímá - bohužel smiley. Nyní startuje 3. ročník Východočeského poháru a také není mezi závody. Zatím se o něj zajímalo cca 25 lidí za dva uplynulé ročníky, ale aktivně tak maximálně 10 ze třech klubů - bohužel smiley. Jarda


Každý čtvrtek pokud je pracovním dnem je naše čtyřdráha otevřená pro veřejnost od 17 hodin.
Nejdelší čtyřproudá autodráha v České republice
www.autodraha-src.ceskatrebova.com
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 18-01-2011 13:30
Pepino, já si myslím, že se vyjadřuji konzistentně a hlavně objektivně:
1. nikdy se nevyjadřuji k tomu, co neznám
2. SCX jsem bránil jen v případě nepravdivé, unfair informace a její skutečné, objektivní nevýhody jsem jasně popsal.
Od vás jako adminů jsem čekal nějaké objektivní hodnocení a srovnávání, žejmě na to nemáte čas a vybevení - to plně chápu.
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
milkom
člen

Příspěvků celkem: 85
Bydliště: Praha
Registrován od: 22.01.07
Vloženo dne 18-01-2011 13:47
Jardo, já nemám ambice řídit web pro nějakou obrovskou komunitu. Jsem celkem rád za těch cca 30 lidí co tam denně cjdí a bohatě mi to stačí. Mám za to (kdyžtak mě opravte), že toto je nejúspěšnější (nejnavštěvovanější) autodráhový portál a je zatím zjevně nakloněn analogu a dřevu. To není výčitka, to je dáno objektivním vývojem a strukturou členů - to chápu. Jen naznačuju, že (mám ten dojem) o potenciální příznivce digi není zájem, nemají se tu čeho moc chytit. Takže buď někdo (já ne) založí paralelní web jen pro digi a tyto dva světy se rozdělí nadobro, nebo tady budou (třeba i uměle adminem) vznikat sekce zajímavé pro digital. Samozřejmě by neměly být plné výkřiků "digital si nekupuj" nebo je to shit, protože čip nevydrží 2x silnější motorek a nedají se sehnat podvozky (dodnes nechápu proč by se měly vůbec shánět). Takovéto témata či články by třeba digi komunitu přitáhly.
Já jsem na své stránky umístil odkaz sem. Spousta mých známých sem šla a pak mi řekli "ty vole - to je hnízdo analogu, co tam?". No je to náhoda?
Pochopil jsem možná až později, že jste tady 100% liberální. To je v pořádku, jen poněkud neobvyklé, proto jsem to nečekal.
Myslím, že volba je jasná - jak tu někdo psal, 98% členů nefandí digitálu. Takže se čeká na nadšence, který tu bude kázat katolíkům o tom, jak je skvělé být protestantem (až bude virtuálně upálen) nebo admini sami začnou nějakou aktivitu a časem ke katolíkům přibudou i ti protestanti a celková návštěvnost a úspěšnos webu se dramaticky zvýší smiley
www.scx.tym.cz
Autor RE: 1. ročník Českého poháru SCX digi
Pepino
Super Administrátor

User Avatar

Příspěvků celkem: 1154
Bydliště: Hvozdnice
Registrován od: 13.09.06
Vloženo dne 18-01-2011 14:42
Dohodl jsem se minulý týden s PetremL, že se pokusíme o srovnávací test digi všech 4 hlavních výrobců. Vč. cca 24 hodinového testu použití.

Kolik distributorů nám podle tebe dráhu k testu zapůjčí?

A myslíš, že máme 30tis., abychom si dráhy mohli sami koupit? Vše jde ruku v ruce. Kromě 1-2 firem nemá nikdo zájem o inzerci zde (která je cenově ročně 1/4 oproti 1 x A4 v časáku), o propagaci, zákazníci netlačí na prodejce, distributory atd. Kolik prodaček v Pompo ti řekne kromě ceny a názvu třeba to, že je v místě klub, nebo že si o tom mᚠpřečíst v tom a tom časáku, když už o tom nic neví. Kolik internetových e-shopů prodávajících SCX digi ti řekně něco navíc, než co je na krabici? Protože i manuál je třeba uvnitř a oni to nemůžou otevřít.

Proto např. u takovýchto produktů je možné vycházet jen z vlastní zkušenosti nebo ze zkušenosti uživatelů zde. A Květa zkušenost má (i když negativní). Já zahodil digi Scalextric (pro nemohoucnost systému a opakované problémy) a digi SCX mám pro malé děti (ačkoliv předpokládám, že až se vylomí tlačítko na rozsvícení a zhasínání světel), tak už je SCX taky tolik nepřitáhne smiley .. vč. toho, že to mám propojené s notebookem a softwarem.

A proč třeba náhradní podvozek, protože mně osobně to kamarádovo dítě při první jízdě napralo do stojicícho auta před ním a rozbila se karoserie a napraskl i podvozek. Většina běžně nabízených modelů má možnost si podvozek objednat.

A nemyslím, že bychom SCX nějak přehlíželi
http://www.autodraha.org/news_cats.php?cat_id=26


P.
Admin Team
AUTODRAHA ON-LINE
Editoval Pepino dne 18-01-2011 14:45
155143779 www.facebook.com/autodrahaorg/
strana 1 z 3 1 2 3 >
Přeskoč do fóra:
INFORMACE
PRAVIDLA WEBU
Copyright, autorská práva
Administrátoři

TOPlist

DDM HRADEC KRÁLOVÉ

Seznam novinek
Kalendář
BPA Gallardo + Výsledky
O DDM Barák

PŘIHLÁŠENÍ
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Zažádejte o nové zde.
NÁHODNÁ FOTOGRAFIE
11
11
Zimní pohár 2004/2005 HK
RYCHLÝ VZKAZ
Pro zaslání musíte být přihlášen.

Dosud žádné vzkazy.
PŘÍTOMNI
Hosté: 2
Žádný člen online

Registr. členů klubu: 255
Neaktivovaných členů: 0
Nejnovější člen: Gobio